Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 9 marca


Według danych Ministerstwa Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 9 marca br. godz. 10:30 mamy wykazane w ostatniej dobie 11 nowych zakażeń i 2 przypadki śmiertelne z powodu chorób współistniejących i Covid-19. 855 osób objętych jest kwarantanną, w ciągu ostatniej doby wykonano 104 testów, z czego 13 jest pozytywnych. 


W województwie mazowieckim odnotowano 1772 przypadków zakażeń, 25 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących i 12 z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 9954, z powodu chorób współistniejących zmarło 218 osób, z powodu COVID-19 – 64.

 

Link do pełnych danych TUTAJ

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
8 miesięcy temu

Zapoznajcie się, jeśli jeszcze tego nie znacie:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26863357,nfz-zaleca-ograniczenie-do-minimum-zawieszenie-zabiegow-planowych.html#s=BoxOpImg3
Do tej pory nie leczyli innych chorób, teraz też nie będą.

„W związku z rozwojem epidemii koronawirusa, na polecenie Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo” – podaje Narodowy Fundusz Zdrowia.
Dalej proszę czytać w powyższym linku.

Hemi
Hemi
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Człowieku, nie spamuj rewelacjami z wyborczej, litości…

Co do meritum, pacjenci onkologiczni będą poddawani zabiegom zgodnie z harmonogramem, a to jest absolutnie priorytetowa grupa.

Swoją drogą, to trzeba być perfidnym jak POKO, jojczyć i biadolić, że są w czasie pandemii ograniczenia i restrykcje w niektórych branżach gospodarki, a gdy ograniczenia te zostały poluzowane i nastąpił nieuchronny niestety wzrost zakażeń, obłudnie rozrywać szaty, że dlaczego do tego doszło.

Ano doszło m.in. z powodu kreciej roboty, jaką panowie z opozycji od długich miesięcy uprawiacie. Kij w szprychy, piach w tryby, to wasze główne opozycji zajęcie.

Klara
Klara
8 miesięcy temu

Przecież leczenia innych chorób oprócz covida nie ma.Pacjent który dostanie udaru,zawalu czy innej choroby,trafi do szpitala,tam od razu test i jeśli pozytywny to leczą nie chorobe na którą zachorował i pilnie potrzebuje pomocy ,tylko leczą covid.I ludzie umieraja ale nie na covid,tylko na chorobę wspolistniejaca.A testy wiadomo,ze do końca nie są wiarygodne.Jeszcze do tego znów ograniczone zostalo leczenie innych chorób i zabiegów czy operacji w szpitalach.

obserwator
obserwator
8 miesięcy temu

Wiele informacji krąży już w internecie na temat rozwijania się zakażeń w naszym regionie tak jak
„Nic dziwnego że będzie coraz więcej przypadków w naszym powiecie, przykładem jest takie LG gdzie:

-przyjeżdżają osoby z województwa warmińsko-mazurskiego gdzie zachorowania teraz tam dominują
– co więcej można dostrzec że mądrzy mistrzowie i brygadziści w LG wysyłają ludzi ze swojej linii produkcyjnej na inne linie , zwiększając w ten sposób ryzyko rozprzestrzenienie się wirusa, później taka osoba wraca na swoją linię w kolejnym dniu. Ich niby godziny przerw różne w tym przypadku nic nie pomogą. Jest to notorycznie stosowane!!
-maseczki jednorazowe stosowane w zakładzie, ludzie noszą przez 8,10 lub nawet 12h , zawilgocone przez układ oddechowy , te maseczki nie spełniają w żaden sposób ochrony, powinny być wymieniane częściej, u niektórych te maseczki są tak stosowane długo że zmieniły już swój oryginalny kolor.
– Wracając do osób które zarządzają liniami , nie dają żadnego przykładu dla pracowników, często noszą maseczki na brodzie lub wcale ich nie zakładając, szczególnie pewna część Pań zarządzających daną linią.
– Osoby z objawami odsyłają do domu a reszta pracuje lub za kilka dni biorą ich na test z palca tzw.”rapid test” , po kilku dniach od osoby która była już zakażona i wysłana do domu, ogólnie starają się robić to bez rozgłosu na zakładzie. Pozostałe osoby które miały styczność z tą osobą nadal pracują w czasie oczekiwania na test i są potencjalnymi roznosicielami wirusa.

Brak dystansu i ochrony osób do sanepidu , ten jednak chyba nie wiele może zdziałać jak widać, kontrole są zapowiadane lub wcale ich nie ma, a w dniu codziennym wszędzie można dostrzec nie dociągnięcia w temacie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka.

W szczególności należy zwrócić uwagę na mieszanie grup ludzi między liniami. Brygadziści i mistrzowie są nie odpowiedzialni za swoich pracowników i przenoszą ludzi na godziny lub dzień tam gdzie im pasuje nie zwracając uwagi na ochronę i zapobieganie rozprzestrzenia się wirusa, a przecież to zdrowie człowieka powinno być na pierwszym miejscu i jak tu można stwierdzić że osoby do prowadzenia linii zostały odpowiednio wykwalifikowane ?

Zastanawiające jest to, że jeszcze nie znalazły się osoby do rejestrowania takich przypadków w postaci zdjęć czy też nagrań. Przy okazji nagrania przedstawiały by kulturę osobistą i szacunek do pracowników osób zarządzających.”
Dużo osób potwierdza że tam tak jest.

aaa
aaa
8 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Szybkie testy wykrywają przeciwciała. Przetestowanie człowieka zaraz po kontakcie z zarażonym nic nie wykaże, musi być przynajmniej kilka dni odstępu pomiędzy kontaktem a testem. Co do noszenia starych maseczek, z tego co wiem firma zapewnia każdemu pracownikowi nową maskę na każdy dzień pracy – nie jest możliwe, żeby ktoś nie dostał. Jeśli jakiś pracownik woli chodzić w tej samej, przepoconej i brudnej masce cały miesiąc, to w zasadzie jego sprawa…

Asfggs
Asfggs
8 miesięcy temu
Reply to  aaa

Ja tylko dodam od siebie że te maski sa jednorazowe i nie powinny być stosowane długo-czasowo. W Lg ludzie w tych maskach jednych przebywają 8 , 10 godzin . Więc jaką ochronę zapewniają te maski skoro zakład oszczędza .

Dsa
Dsa
8 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Aleś Ty madry o jezu. Długo nad tym myślałeś? czy wedlug Ciebie ludzie z Wami powinni miec zakaz pracy w LG?

Skoro tak to bardzo chetnie zgolosimy sie wszyscy do Ciebie po wypłaty. Jak żeś frajer to idz z dupy strzel kondonie. Cos Ci powiem Jesli zaklad nie miałby reżimu sanitarnego, dawno by go zamkneli. A takiego obserwatora w kakaowe nalezy potrakować

Bla bla
Bla bla
8 miesięcy temu
Reply to  Dsa

A Ciebie należałoby nauczyc kultury…. Następnym razem weź trzy głębokie wdechy zanim cos napiszesz

Abcd
Abcd
8 miesięcy temu
Reply to  Dsa

Ty widziałeś reżim w tym zakładzie, ha ha bardzo zabawne. Co do warmi to nic nie mam ale przenoszenie ludzi miedzy liniami to akurat prawda i mieszanie grup ludzi. Maski to też dostają jednorazowe raz na dzień , a jak długo zaleca się korzystać z tego typu masek ? Bo na pewno nie 8 czy 10 godzin w jednej masce…

Mlawka
Mlawka
8 miesięcy temu

Spadek spadek. Mamy spdek

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x