Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 20 grudnia


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 20 grudnia br. godz. 10:00 mamy wykazanych w ostatniej dobie 10 nowych zakażeń i jeden zgon z powodu chorób współistniejących z COVID-19. 


W województwie mazowieckim odnotowano 1105 przypadków zakażeń, 12 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących, 5 zgonów z powodu COVID-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 8594, z powodu chorób współistniejących zmarło 104 osób, z powodu COVID-19 – 39.

red.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
APEL DO STRAŻY MIEJSKIEJ.KARAĆ
APEL DO STRAŻY MIEJSKIEJ.KARAĆ
1 rok temu

ŚMIECI PALONE NIE DAJĄ CIEPŁA SAMI TEŻ SIĘ TRUJECIE COVIDto jes h….j trucie ludzi świadomie palącYCH śmieci w kopciuchach to jest zaraza.LUDZIE OPAMIĘTAJTA SIĘ. DO KOŚCIOŁA CHODZICIE A POPEŁNIACIE PRZESTĘPSTWO TJ MORDOWANIE SĄSIADÓW MIESZKAŃCÓW MŁAWY.PAN BOG WAS ZA TO ROZLICZY BO TYLKO ON ZOSTAŁ.

Kim
Kim
1 rok temu

Szczepionka jest nie obowiązkowa więc więc poczekamy i zobaczymy jej działanie na posłach PiS jeżeli wszystko będzie ok też się zaszczepimy ale skoro lekarze mówią że więcej ludzi umrze po szczepieniach niż przed więc trzeba to sprawdzić

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Kim

Jacy lekarze? Same ogólniki. Ci lekarze, z którymi rozmawiałem, sami się zaszczepią i zachęcają do tego innych. Ale Ty się znasz na medycynie, prawda?

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Youseff

Lepiej niż ty he niech się szczepią ktoś musi być pierwszy wystarczy włączyć neta już w niektórych krajach przerywają szczepienia bo występują skutki uboczne

elo
elo
1 rok temu
Reply to  Kim

Żaden z krajów nie rozpoczął jeszcze akcji szczepień na większą skalę, a ty już wiesz, że przerywają, bo skutki uboczne. Jesteś jasnowidzem czy zwykłym ściemniaczem?

Youseff
Youseff
1 rok temu

W nawiązaniu do posta z wczoraj z przykrością konstatuję, Szanowny Kocie, że jest to raczej stratą czasu wszelakie tłumaczenie procesów związanych zarówno z działaniem SARS Cov-2, jak też z działaniem szczepionki. Oni rozumieją tylko obrazki. A tak na marginesie… Kolejny mój znajomy (70+) walczy o życie pod respiratorem. Też nie wierzył…

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Youseff

Napewno na nic innego nie chorował w pełni siły 70 latek jeszcze na budowie mógłby pracować i covidem się zaraził przecież to się wogóle logiki nie trzyma

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Gość

„Na pewno” i „w ogóle” piszemy oddzielnie. Najpierw po polsku dobrze pisać. Potem, jak ma co mądrego „Mława” do napisania, napisać. I wytłumaczy, co się logiki nie trzyma? Ale tak detalicznie. Co poeta miał na myśli?

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Youseff

Oo wrocił farje…. Straszne to jest starszy człowiek i mało odporny na choroby.. No i dobrze że nie wierzył bo że test mu wyszedł pozytywny wcale nie znaczy że ma koronaświrusa

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Gość

Ty „Mława”. Po bykach ortograficznych jesteś rozpoznawalny po pierwszym zdaniu. Jesteś cykor. Wystraszyłeś się mundurowych i dziadygi na emeryturze i nie podszedłeś, bo taki z ciebie bohater- najzwyczajniej w świecie bałeś się nałożenia mandatu. Ale czekaj, czekaj. Taki jesteś kozak? Zapłacisz. Wielu kozaków już zapłaciło. I się nauczyli. I teraz przestrzegają przepisów prawa. A twoja postawa jest skrajnym egoizmem.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Youseff

Po pierwsze stary rowerze zakładanie maseczki to nie przepis prawa. Widziałem Cię dziś jak w śmietniku grzebałeś pod Lidlem.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ignorantia legis nocet. To, że uważasz inaczej, nie oznacza, że nie będziesz przed Prawem ponosił odpowiedzialności. Skoro mnie, „Mława”, widziałeś, to trzeba było podejść. Byśmy sobie porozmawiali. A czego szukałeś w tym śmietniku? I mam nadzieję, że umyłeś ręce. To bardzo ważne, tak? I ważne bardzo jest też, żeby brudnymi łapami nie macać pieczywa, bo w tym sklepie to norma. Coś jeszcze mądrego dodasz, czy to wszystko, na co cię stać?

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Youseff

A tobie frajerek powinni dać dawkę końska

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Kim

Na dwa metry wzrostu i 120 kilo wagi będzie potrzebna potrójna dawka. A tak przy okazji: czas pokaże, kto jest frajerem. Zamierzam się zaszczepić. Nikogo nie zmuszam. To jest każdego prywatna sprawa.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Youseff

Szczep się mózg Ci do końca wypali i będzie spokój. A co z błędami nie potrafisz przeczytać? To jnaczei bede ci pisal rzebys latwiej mial glabie pzemadzaly ja moge i dziesiec manadtuw zaplacic a ty dalej na nedzno emerytórke bedziesz dorabial a mnie stac i sobie zaplace co zal dópe sciska?

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Mława

Twój egoizm. Twój prymitywizm. Prawdziwy Polak, a błędy sadzi, aż miło. Idź spać.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Youseff

I bede sadzil co oczy bolo panie wyksztalocony emerytku morzesz mi naskoczyc fraje…

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  Mława

Śmiać mi się chce,do czego to doszło,zeby przez jakieś maseczki ludzie tak się kłócili i wyzywali.Ale do tego rząd PIS doprowadził,do nienawiści i kłótni między ludźmi,a najbardziej wredny i zgorzkniały jest Kaczyński taki sam jak ten pan Youseff na forum.Pozjadal wszystkie rozumy,codziennie jedno i to samo pisze.Szczyt bezczelności,zero kultury u tego pana.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Ola

A najbardziej bezczelny jest wirus, który atakuje, bo ludzie mają w czterech literach obowiązek (!) zasłaniania ust i nosa. Porównywanie mnie do Kaczyńskiego jest bez sensu. Można mieć pretensje do wyborców PiSu- tu Mława przoduje. Wybraliście PiS, to miejcie pretensje do siebie. Wytyczne WHO są znane poza granicami Polski. I jakimiś cudem Azja zaczyna sobie radzić dzięki dyscyplinie. To nie jest kłótnia o maseczki! To kłótnia o przetrwanie. Tak trudno to zrozumieć, prawda?

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Ola

Ja się nie kłócę większość i tak ma gdzieś maseczki itp. Tylko bekę mam z takiego gościa jak youseff za kogo on się uważa za strażnika? Może cieciuje gdzieś i uważa się za nie wiadomo kogo z całym szacunkiem do ochroniarzy. Mógł w policji się zatrudnić albo Jarka pilnować chory gość

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Mława

Idź spać, Nieuku. „Bekę”, to ja mam z ciebie. Z twoich żenujących błędów ortograficznych i tchórzostwa. Ze sposobu, w jakim próbujesz ulepić zdania i za Chiny ludowe nie wychodzi. Nie wiem co robisz i mam to gdzieś. Mam tylko nadzieję, że ze swojej pracy nie utrzymuję cię jako bezrobotnego. Bo kto chciałby zatrudnić gościa o ilorazie inteligencji pantofelka? I to zasadniczo mnie martwi. Bo nie chciałbym utrzymywać pasożyta społecznego.

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Youseff

A,żel się dzieje w państwie duńskim,nawet dosłownie,bo doszła tam angielska mutacja,przypuszczalnie to tak będzie mutowac,zmieniajac co jakiś czas odbiorcow, zachód się poszczepi, zobaczymy ,jak to się ułoży za 5-6 miesięcy.niestety,prawie 80% doroslych Polaków nie przeczytało w ciągu roku zadnej książki, i tyle.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Kot

I to jest nasza narodowa tragedia. Jak patrzę na te twarze ludzi w sklepach, autobusach i kościołach nieskażone myśleniem i przyozdobione maskami noszonymi na brodzie, to coraz bardziej ogarnia mnie złość. Przez takie indywidua pandemia będzie trwać i trwać. Słabsi poumierają- nie tylko ci, którzy znają swoją kondycję zdrowotną i wiedzą, że muszą uważać, ale także ci, którzy twierdzą że są niepokonani, a nagle okaże się, że tak do końca nie jest.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Youseff

Widać, że media i TV wyprały Ci mózg doszczętnie. Ciężko się czyta to co piszesz i jak obrażasz ludzi. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy , to raz . A dwa:
Od dawien dawna na świecie były korona wirusy, są i będą. Również są choroby które są groźniejsze niż sars. Chciałbym zaznaczyć, że może tego nie widzisz, bo jak wcześniej wspomniałeś w którymś z komentarzy jesteś emerytem. A pamiętaj o tym, że to My młodzi ludzie utrzymujemy Ciebie, nie że sobie wypracowałeś tylko Moje podatki są dla Ciebie. Chcesz to się szczep przecież nikt Ci nie broni, z tego tytułu dostaniesz benefity. Odkąd pamiętam nigdy nie było takich rzeczy jak zaszczep się na grypę a dostaniesz cukierka. Jeśli jesteś taki mądry, wyuczony, doświadczony poczytaj sobie ile to razy firma Pfizer płaciła miliardowe zaznaczam MILIARDY odszkodowań za swoje szczepionki, które doprowadziły do zgonów tysiące ludzi. Jak można przyjąć coś, co nie zostało przebadane? Śmiało, idź już dziś i stań w kolejce. Przestań obrażać ludzi na forum, bo któryś może i myślę, że powinien zgłosić do odpowiednich służb Twoje wyzwiska i ubliżanie na forum publicznym. Swoje przemyślenia pozostaw dla siebie odnośnie wirusa i przestań tu wypisać bzdury. A jak nie masz zajęcia to zacznij oglądać niezależne media gdzie dowiesz się kilku bardzo istotnych rzeczy jakie dzieją się na świecie.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Marcin

Poczytaj sobie :

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/medyczny;gigant;zaplaci;rekordowe;odszkodowanie,143,0,953999.html

https://forsal.pl/artykuly/349186,pfizer-zaplaci-23-mld-dolarow-kary.html

I niech droga redakcja też sobie poczyta. I napiszę artykuł o tym. Bo widać, że przez was też napędzana jest fala wirusa, ale o szczegółach już nie napiszecie. A myślę, że to byłby dobry artykuł.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Marcin

Ja znam ludzi, którzy to przeszli,poczytaj sobie o chorobie Heine-medina, z lat 60, pooglądaj obrazki , zobacz dzieci leżące w metalowych tubach, wtedy treż była nagonka ,że szczepienia zabijają itp i td, i głosy za i przeciw.Nic nie jest bezpieczne, trzeba sobie zadać pytnie, co groźniejsze- ewentualne skutki uboczne szczepienia, któe mogą byc nawet po szarym mydle, jak kto nadwrażliwy, czy sama choroba, która ewoluuje, i teraz się będzie brała za młodszych.No i film „Contagion-epidemia strachu: z Gwyneth Paltrow(ski- tak,tak, ma polskie korzenie) , i nieśmiertelna forsycja, tak ambitnie lansowana przez jednego.Film z 2017 r.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Marcin

Ooooczywiście. I vice versa. Niechaj żyją płaskoziemcy i foliarze! Nazwanie nieuka „nieukiem” nie jest inwektywą, w przeciwieństwie do słów twojego kolegi o nicku „Mława” i in. Sugeruję zajrzeć do encyklopedii i postudiować definicję obelgi. Po wtóre: już chyba gdzieś słyszałem coś o „wykształciuchach” i „łże-elitach”, więc sobie daruj wycieczki osobiste. Wykształcenie zdobywałem ciężką pracą.
Po trzecie: nadal pracuję. I od zawsze odprowadzałem składki na Fundusz Emerytalny.
„Foliarze i płaskoziemcy” to też wyzwisk według ciebie?

coala
coala
1 rok temu
Reply to  Youseff

Człowieku, idź na spacer, dotleń, a nie non stop wypisujesz jakieś brednie.
Za co ci płacą w tej twojej pracy? czyżby za opier…nie się? – zaczynasz te swoje komentarze od godzin porannych i piszesz do późnej nocy, a więc kiedy pracujesz? Jesteś taką jemioło, czyli pasożytem żyjącym na koszt innych.
Jak myślisz, że ktoś czyta te twoje wypociny, to jesteś w głębokim błędzie.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Marcin

Widząc ludzi po covid, raczej wydaje się, że przechorowanie jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu, żeby w pewnych latach i kondycji zdrowotnej odmawiać szczepienia. Ale jest to dobrowolne, i nie ma sensu dyskutować.

A jeśli chodzi o strony- do wyboru do koloru, zależnie co kto sobie życzy- są strony zarzekające, że szczepienia to morderstwa, i są takie, które chwalą szczepienia, zależy, co kto sobie życzy, i na którą stronę wejdzie. Nie ma sensu dyskutować , tak jak nie ma sensu dyskutować z wyznawcami ,która religia lepsza i bardziej prawdziwa.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x