Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 18 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 18.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 18.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 750/ (43)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 149/ (22)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 18/ (10)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 26 / (4)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 728 / (22)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 19 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 534/ (12)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Muzyk
Muzyk
2 lata temu

Robiłem dziś wieczorem zakupy w dużym markecie prz Targowej. Kasjerki z nosami wystającymi z pod karczek. Uklsdajecy towar na półkach to samo… Niektórzy klienci to samo. Niektórzy bez maseczek. Przed marketem na parkingu radiowóz…. Jak.ma być dobrze?

Obiektywny
Obiektywny
2 lata temu
Reply to  Muzyk

Maski nie pomagają. Gdyby pomagały, mielibyśmy spadek od początku października, grzie wprowadzono wszędzie żółtą strefę. Efekty miały być widoczne, a jest odwrotnie. Dalej oglądajcie TV i konferencje pajaców z rządu.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Obiektywny

Nie przetłumaczysz niektórym co pinokio i spółka powie w tv to jest święte zero własnego myślenia

Last edited 2 lata temu by Mlawa
udowodnię
udowodnię
2 lata temu

Zamknąć dworzec PKP ,DZIĘKI TEMU KOSZTA POMOGA NA ZBUDDOWANIE KŁADKI , A ZROBI STOP KIBELKOM PO 1 zł ,

pudzi nek
pudzi nek
2 lata temu
Reply to  udowodnię

popieram nich moc będzie z tobą .

teżMława
teżMława
2 lata temu

Od dwóch dni statystyki mławskiego Sanepidu są co najmniej dziwne. Konkretnie liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie (od początku pandemii)/ostatnia doba. Dziś (18 listopada): 728/22, choć po dodaniu 22 do wczorajszej liczby „ogółem” 702 powinno być 724. Podobnie wczoraj (17 listopada): 702/20, podczas gdy 16 listopada „ogółem” było 680, co powiększone o 20 daje 700, a nie 702…

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  teżMława

Nie wierzę w te liczby. Niedawno w wywiadzie dyr Sanepidu mówiła o ponad 100 potwierdzeniach a info było, że 64. Znam dyr i wiem, że głupot nie mówiła. Do tej pory nie było słowa wyjaśnienia.

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  teżMława

Nie przejmuj się. I tak tę liczbę należy pomnożyć przez pięć. Cisi zakaziciele są wśród nas.

Covid
Covid
2 lata temu
Reply to  Youseff

Są oj są. Już nie wiadomo czy ma sens noszenie masek . A propos masek właśnie oglądam debatę w sejmie i czazasty wygnał brauna z sali za brak maseczki który napisał książkę o fałszywej pandemii gdzie jego kolega z partii w stanie ciężkim leczy Covid . Jakiś błąd w matriksie czy jak.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  teżMława

Ale 728 to jest suma całkowita . A liczba (22) to jest liczba osób z ostatniej doby więc tego się nie dodaje.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x