Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 17 listopada. 20 nowych przypadkówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 17.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 17.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 763/ (30)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 139/ (18)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 29/ (27)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 22 / (4)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 702 / (20)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 19 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 522/ (20)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Youseff
Youseff
2 lata temu

Nośmy dalej maski na brodach, lub z odsłonięty nosem. Ciekawe, czy gacie też tak nosicie?! Policja nareszcie zaczęła karać durni, którzy narażają innych. Długo im zeszło- teraz jest polityka „zero tolerancji”.

Smyk
Smyk
2 lata temu
Reply to  Youseff


bo kasy brakuje ministrowi finansów na podwyżki uposażeń w rządzie i na 500+,
W skarbcu echo słychać bardzo głośno i bardzo wyraźnie, a więc są i nowe zalecenia.

Smyk
Smyk
2 lata temu
Reply to  Youseff


a gaci nie noszę 😛
Jak ulica pusta, to po co mam się dusić w masce? Zdajesz sobie jakie to jest obciążenie dla mojego sfatygowanego serca? Owszem, tam gdzie są ludzie noszę maskę na nosie, ale jak wokół pusto nie będę nadwyrężać serca, bo życie jeszcze mi miłe.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Youseff

Bezmózgi…. Załóż na głowę jeszcze a najlepiej z domu nie wychodź przecież jak masz maseczkę to jesteś chroniony to co Cię inni obchodzą że tak noszą ja będę nosił na brodzie i co Ci do tego

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Mlawa

D.ebilu maseczkę to nosze przede wszystkim dla twojego dobra, bo tym chronie głównie ciebie i dlatego wypadałoby żebyś się odwdzięczył i chronił mnie przed swoimi wyziewami.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Sluchajcie dalej tej głupoty będziecie Zdrowsi

Youseff
Youseff
2 lata temu

Egoiści bezmaskowcy dostają dotkliwe mandaty, lub wnioski do sądu. Dodatkowo Policja sporządza notatki dla Sanepidu- nałożona przezeń kara naprawdę boli. Pandemia obnażyła powszechne buractwo.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Youseff

Ale żeś zabłysnął i mogę dziesięć zapłacić co Ci do tego

Mówimy
Mówimy
2 lata temu
Reply to  Mlawa

To do tego ze nie dbasz o innych.

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Mówimy

Tak jest!

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Mlawa

500 zeta plus średnio 5 tysi od Sanepidu. I tak parę razy? A gdzie to tak dobrze zarabiają półanalfabeci? Też tak chcę.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

jak codzień 🙁 🙁 🙁

Covid
Covid
2 lata temu
Reply to  Mławiak

Obawiam się że pójdzie znów w górę. Na wymazach więcej ludzi niż było to widać w ostatnie dni.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x