Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Primaaprilisowy żart stanie się rzeczywistością


fot. pixabay


Ponad rok temu jako primaaprilisowy żart, bo 1 kwietnia zamieściliśmy publikację zatytułowaną „Pierwsze dwa wieżowce wkrótce staną w Mławie”. Pisaliśmy wówczas, że są plany budowy dwóch czternastopiętrowych drapaczy chmur przy ulicy Targowej. Jak się dzisiaj okazuje, pomyliliśmy się tylko o dwa pietra. Jest już zgoda na tak wysoką zabudowę, wszystko wskazuje więc na to, że primaaprilisowy żart stanie się rzeczywistością.

Na ostatniej, październikowej sesji rady miasta , w której porządku znalazł się szereg uchwał poświęcony gospodarce przestrzennej miasta, radni uchwalili m.in. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Targowa” dla terenu położonego w strefie śródmiejskiej. Opracowywany od 2017 roku dokument zastąpił te dotychczas obowiązujące plany, uchwalone jeszcze w 1997 i 2004 roku.

W obecnym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziane jest lokalizowanie w tym obszarze zarówno usług, w tym budowa obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 m kw., ale także zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej. Dla  terenu przeznaczonego w planie pod zabudowę usługową i wielorodzinną, przepisy dopuszczają zabudowę nie wyższą niż 18 metrów z lokalnymi dominantami i zwyżkami zabudowy do wysokości 21 metrów i 5 kondygnacjach nadziemnych. Jednak na części terenu dopuszczalna będzie realizacja lokalnej dominanty nie wyższej niż 39 metrów i jednocześnie o gabarycie nie wyższym niż 12 kondygnacji nadziemnych, co oznacza zgodę na powstanie mławskich „drapaczy chmur”.

Uchwalając plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu radni odrzucili kilkanaście uwag wniesionych przez jednego z mieszkańców, dotyczących m.in. wielkości placów zabaw przy budynkach wielorodzinnych, a także dodania możliwości bilansowania miejsc postojowych w liniach rozgraniczających ulic przyległych do danego (zabudowywanego budynkiem wielorodzinnym –red.) terenu. Nie uwzględniony został też wniosek radnego Michała Pola o zwiększenie stopnia obowiązku zapewnienia miejsc parkingowych przy zabudowie wielorodzinnej z 1 miejsca postojowego przypadającego na jeden lokal mieszkalny do 2, ze względu na to, że złożony został już po terminie na składanie uwag do wyłożonego planu zagospodarowania. Ostatecznie 18 radnych zagłosowało za przyjęciem planu, 1 się wstrzymał.

JK 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
48 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z MŁAWY
z MŁAWY
1 rok temu

Bardzo dobrze !. Mlawa w końcu się rozwija i nabiera europejskiego polotu. Zaraz otworzą galerię , aleję ŚW. Wojciecha i teraz te wieżowce .Jestem na tak !

do Janusz
do Janusz
1 rok temu

Ty sobie siedz na wsi i wdychaj smród z kurników , o Mławie się nie wypowiadaj !

Loki
Loki
1 rok temu
Reply to  do Janusz

Hahahah

Cesiek
Cesiek
1 rok temu

A dajta sie na spokój, a kto tam łumyje łokno?! Toć to jus w chmurach je

Suzi
Suzi
1 rok temu

Wywnioskowałam z komentarzy, że miasto Mława powstało na bagnach. No proszę, można? – można. Tak mi dziwnie zalatywała ta mławska Muława. Teraz wszystko rozumiem, to bagienna zwodnica, która nocami wodziła wędrowców po bagnach.

Adi
Adi
1 rok temu
Reply to  Suzi

To nie była żadna „Muława” z mularzami i zdunami. Tylko „Mgława” ze względu na położenie, wzniesienia mławskie i spadki gdzie utrzymują się poranne mgły. Przykładem są częste komunikaty drogowe i pogodowe o gęstych mgłach utrzymujących się nad Mławą. Nawet ostatnio kilka tygodni temu jak wieżdżało się do Mławy, to ściana „mleka”.

Leon zawodowiec
Leon zawodowiec
1 rok temu

No tak plan zagospodarowania jest na wieżowce ale jak chcesz pobudowac dom na popularnej ulicy to ku… Planu nie ma tylko warunki zabudowy kaza składać. Mława to stan umysłu

Ciechanowiak
Ciechanowiak
1 rok temu

Do Mławian: Ta inwestycja was odchami. Jestescie zasciankiem Polski. Tylko wy nie macie wysokich budynków. Pamiętam jak przyjeżdżaliście do Ciechanowa pekaesem żeby pojeździć windą. Wstydźcie się że nadal nie macie takich budynków.

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  Ciechanowiak

Do Ciechamiaka: U Was nawet Burdż Chalifa, nie odchami Ciechamowa. Wielka metropolia, a cham chamem pogania. Ciechamów chamem, na wieki wieków Amen.

Observer
Observer
1 rok temu
Reply to  Mławianin

No i proszę… przyganiał kocioł garnkowi, że smoli…
Ludzie, was naprawdę pogięło.
PIS naprawdę zasiał wśród Polaków ziarno nienawiści, a plony tego jak się okazuje już są i to obfite, bardzo obfite.
Tylko kłótnie, waśnie i bluzgi o coś czego nawet nie ma. Jesteście naprawdę zaściankowi.
Czy Mławę już czuć Kraśnikiem – oj chyba miejscami już i to bardzo.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Observer

Jesteś pędzlem czy co

Drapacz chmur
Drapacz chmur
1 rok temu

Drapacze chmur – 14 pięter

NASA
NASA
1 rok temu

Ktoś dobrze zauważył tam były bagna . To prawda wody gruntowe opadły, ale po większych deszczach często te okolice zalewa woda. Szkoda będzie wieżowców jak zaczną osiadać na podmokłym gruncie. Wieżowce jak najbardziej w Mławie, ale czy akurat tam. Wokół niska zabudowa i parę bloków cztero piętrowych.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  NASA

Tam gdzie jest OKM też podobno były bagna…

Pozdrowienia z nadzoru
Pozdrowienia z nadzoru
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

OKM (dawne 40-lecia PRL) było budowane za komuny i przez innych fachowców, a teraz w nowych blokach gzymsy pękają i tynk odpada, nie można tego porównywać. Teraz to jest biznes. Ile urwiemy i zaoszczędzimy na materiałach, tyle zostanie w kieszeni. Przykładem jest kolejne nowe osiedle, gdzie jeszcze nawet bloki nie oddane, a już dzieje się niezły „meksyk”, współczuje mieszkańcom, bo to są ich ciężko zarobione pieniądze.

Inka
Inka
1 rok temu

Które?

Observer
Observer
1 rok temu

…i to Polska właśnie…
Wtedy też kradli ile wlazło. Nawet sobie nie wyobrażasz ile domów powstało dzięki budowie tego osiedla, ile domów zostało wykończonych materiałami z tej budowy.

Mławiak Wspaniały
Mławiak Wspaniały
1 rok temu
Reply to  NASA

Współczesne technologie pozwalają wykluczyć takie ryzyko.

NASA
NASA
1 rok temu

Zamek w Ciechanowie stoi na bagnach i cegły nie chłoną wody bo kamienie w fundamencie są luźno kładzione i nie wilgotnieje cegła. Nowe wysokie budownictwo zobaczymy jak to będzie z tymi wieżowcami.

Genia
Genia
1 rok temu

Współczesne technologie tak, ale nie pseudodeveloperki z sianem zamiast mózgu…

Po osuszaniu samochodu...
Po osuszaniu samochodu...
1 rok temu
Reply to  NASA

Ale tam w planach podobno jest basen, taki sam jak na
ul. Wójtostwo…

WuZet
WuZet
1 rok temu

Na najwyższym piętrze można by zrobić restaurację z puntem widokowym oczywiście czynną do godz. 22:00 i bez tańców i rzucania kulą w kręgle.
Na pewno byli by chętni do odwiedzania takiego miejsca.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  WuZet

Taaak, coś w rodzaju obiektu funkcjonującego w Handlowcu 😀

Drapacz chmur
Drapacz chmur
1 rok temu
Reply to  WuZet

Oczywiscie. Panorama na kurnikami hahahaha

sprtw
sprtw
1 rok temu

Mam nieodparte wrażenie, że w mławskim ratuszu, to zamiast burmistrza urzęduje przedstawiciel deweloperów.
Czy to jest tylko moje wrażenie? Czy jednak mam rację.
Zdanie mieszkańców nie jest brane pod uwagę w żadnym aspekcie, ale interesy deweloperów zawsze. Oni zawsze postawią na swoim. Mają siłę przebicia, no cóż my jako mieszkańcy mimo liczebnej większości chyba jednak takiej siły nie mamy i nigdy nie będziemy mieć, bo liczy się „jakość”, a nie ilość. Przy okazji wyborów samorządowych mieliśmy okazję pokazać władzy swoją liczebną silę, ale zaprzepaściliśmy te okazję.

„Cieszy mię ten rym: „Polak mądry po szkodzie”;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”.

WuZet
WuZet
1 rok temu
Reply to  sprtw

W czym ci przeszkadza ta wyższa zabudowa. Jesteś z natury przekorny.
Dobrze, że deweloperzy lobbują na rzecz rozwoju miasta.

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  WuZet

Czy ja mam coś przeciwko wyższej zabudowie?
Gdzie się tego doczytałeś?
Uważam tylko, że rozwój miasta, to nie tylko stawianie nowych bloków gdzie popadnie i na każdym skrawku miejskiej działki, ale przede wszystkim zapewnienie również odpowiedniej infrastruktury.

Esteta
Esteta
1 rok temu
Reply to  sprtw

oraz o zabezpieczenie mieszkańcom miejsc wypoczynku, odpowiedniej ilości zieleni. Ratusz powinien pomyśleć o kolejnym parku. Podobno w Mławie smog coraz wi.ększy, a drzew jakby znacznie mniej.

Ufoludek
Ufoludek
1 rok temu
Reply to  Esteta

Esteta tu masz rację. Też uważam że powinien powstać park np. w miejscu stacji PKP. Miasto powinno zakupić taka działkę nie deweloper i pchać się z następnym blokiem.

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  sprtw

Mam takie samo wrażenie. Zakorkowana Mława. Budują gdzie popadnie. Czy w tym mieście są architekci? Tylko dwa wiadukty, rano droga do pracy to masakra. Niektóre panie radne obecnej kadencji, przed wyborami obiecywały wszystko, by tylko wygrać (na piśmie w ulotkach) miały się zająć tym bałaganem architektonicznym ….

usia
usia
1 rok temu

CZY ktoś jeszcze pamięta ,że tam były bagna…….

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  usia

Jeśli o to chodzi, to większość bagien już sama wyschła, poziom wód gruntowych obniża się w zastraszającym tempie.

Co do tematu owych bloków i innych bloków, nowych osiedli:

czy w tym mieście zacznie się w końcu planować jakieś tereny zielony? – bo na tak rozbudowujące się się miasto chyba wypadałoby pomyśleć o nowych terenach rekreacyjnych z dużą ilością zieleni. Jeden park to trochę za mało, do tego park, który co chwilę zostaje ograbiony z jakiegoś skrawka, bo
a to place zabaw, a to urzędnikom za ciemno w popówce,
a to knajpa musi mieć parasole, bo się już nie mieści w swoim terenie, który i tak został powiększony w stosunku do tego co było pierwotnie.
Zielona buda też już coraz odważniej rozstawia stoliki na świeżym powietrzu, a trzeba zaznaczyć, że tego miało nie być.

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  mławianka

Już na Wojtostwie pobudowali a teraz lamenty ze garaze zalewa.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Xyz

Na Wójtostwie też były bagna? Kiedy?, bo tam niedawno jeszcze przedwojenna zabudowa była.

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  usia

Wszędzie były

Janusz
Janusz
1 rok temu

Niech się duszą w tej płycie ja tam wolę działkę za miastem i czyste powietrze. Pozd.

WuZet
WuZet
1 rok temu
Reply to  Janusz

Dlatego wieśniak nie powinien wypowiadać się w sprawach miejskich.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  WuZet

Chyba warsiawiak się odezwał. patrzta jaki to miastowy… oj… chwileczkę… a co mu z butów wystaje? – czy to może słoma?

Mławiak Wspaniały
Mławiak Wspaniały
1 rok temu
Reply to  Lol

Dałeś świadectwo swojego wątpliwego statutu mieszczanina pisząc; „patrzta”.

Lol
Lol
1 rok temu

U wielu mławian, tych rodowitych, właśnie to słowo słyszałem, jeśli ci o to chodzi. Ja jestem spoza tego grajdoła. Czy ze wsi czy z miasta – nie twoja sprawa, bambo. 🙂

Asghhj
Asghhj
1 rok temu

Wreszcie bardzo dobra decyzja. Miasto rozwlekłe a zabudowa przesadnie niska. Szkoda, żę od strony Łomi pobudowano tak niskie bloczki.
Nawet we wsi Wieliszew (30 km od Warszawy) buduje się 8 pietrowe budynki a u nas zacofanie.
Jestem zainteresowany kupnem mieszkania w takim budynku. Najlepiej na jednym z 3 najwyzszych pięter, cena nie odgrywa roli.

miner
miner
1 rok temu
Reply to  Asghhj

taaa…bajecki opowiadacie… w planach na papiórku…ale POKAZALI a we muławie to koniec świata o 100 kiłamietrow dalej…więc budynek szary bez kolorów…NO NIECHBY WREŚCIE RUSZYŁO ABYM Z Nidzicy mógł se popaczeć…

Sąsiadka
Sąsiadka
1 rok temu

I nawet kanalizację będą miały !!! Bo są już bloki na Mławie które jej nie mają.. ale w zamian w pakiecie szambo z szambiarką 24h… Oj popłynie, popłynie… 🙂

WRT
WRT
1 rok temu
Reply to  Sąsiadka

Oczywiście już jest głos mławskich malkontentów. Może zamiast tego krytyka bardziej konstruktywna np. inna lokalizacja a nie tylko NIE bo NIE.

Wontpie
Wontpie
1 rok temu

Na jakiej ulicy? To jest w ogóle we muawe? Takie wieżowce to dobra rzecz w mieście ale powinny stać gdzieś w samym mieście żeby były wizytówka a nie gdzieś nie wiadomo gdzie. Ale i tak pewnie przyjdzie pszybyszeski i wszystkie podpisy zbierze żeby nic nie było tam. Mówię wam nie będzie niczego, dewiza zgodna z noszonym sweterkem.

Aligator
Aligator
1 rok temu
Reply to  Wontpie

Przybyszewski to bezkrytyczny wywrotowiec. Może tym razem będzie sklonny do samorefleksji przed rozpoczeciem buntu. Poza tym nie bedzie miec zwolenników, ośmieszy się.

Sylwo
Sylwo
1 rok temu

Kolejny taki budynek miał powstać na działce po przystankach pks. Ciekawe który z mławskich inwestorów?

Aligator
Aligator
1 rok temu
Reply to  Sylwo

No właśnie który bo chcę juz teraz dokonać rezerwacji zakupu.

48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x