Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rodzice otrzymali najpierw komunikat o COVID-19 w klasie, potem jego odwołanie


Wiadomość, którą wczoraj rano otrzymali od szkoły rodzice jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 7 wzbudziła wśród nich ogromny niepokój. Jedno z dzieci miało mieć dodatni wynik testu na COVID-19, a w związku z tym cała klasa miała trafić na kwarantannę. Po trzech godzinach kolejna wiadomość brzmiała już, że zajęcia odbywać się będą normalnie. Niepokój wśród rodziców jednak pozostał.


Jak to możliwe, że w ciągu kilku godzin szkoła wysłała takie krańcowo odmienne komunikaty? Takie pytanie postawił jeden z rodziców informując o sprawie naszą redakcję.

Choć taki przekaz rzeczywiście trafił do rodziców, to zarówno dyrekcja szkoły jak i mławski sanepid uważają to za wynik nieporozumienia.

– Rzeczywiście  o „dodatniej” uczennicy dowiedzieliśmy się ze szkoły. Natychmiast staraliśmy się to sprawdzić, gdyż takiej informacji nie mieliśmy. Choć sanepid powinien się o takiej sytuacji natychmiast dowiadywać poprzez system, zdarza się, że ktoś np. robi badanie poza powiatem i informacja o dodatnim wyniku spływa z opóźnieniem, bądź musimy ją sami wyszukać. W tym przypadku okazało się, że to nie to dziecko. Dodatni wynik miała 3 latka z rodziny dziecka uczęszczającego do „siódemki” – wyjaśnia Ewa Sztuba, dyrektor PSSE w Mławie.

– To nieporozumienie, gdyż okazało się, że to nie to dziecko. Może zadziałaliśmy zbyt impulsywnie, ale mamy już przecież ostrzeżenie po sytuacji, która miała miejsce na Hożej.  Cały czas jesteśmy w kontakcie z sanepidem i nie ma podstaw do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Za to mamy podejrzenie COVID – 19 wśród personelu szkoły. Tej osoby od kilku dni nie ma w pracy, ale jeszcze nie znamy wyniku testu i czekamy na potwierdzenie – mówi Mariusz Lempek, dyrektor ZPO nr 3.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
1 rok temu

To nie dziecko ale COVID 19 niestety jest w szkole ma go jedna z woźnych.

Tra
Tra
1 rok temu

Powrót dzieci do szkół i organizacja nauczania, to podstawowy problem i pytanie, co się wydarzy z tego powodu w pandemii. Różne kraje i różne zalecenia ale jak dotychczas tylko Izrael zamknął szkoły. Zanotowano tam, znaczący wzrost chorych, po ponownym otwarciu szkół.. Dzieci, rzadko chorujący na covid, mogą być transmiterem wirusa. Dlatego właśnie w wielu krajach zalecenia I organizacja nauczania tak się różnią. Co się stanie i jakie będą ewentualne przyczyny, to się dopiero okaże.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

No to macie odpowiedź jaka groźna to choroba jak sobie lekceważą dyrektor sanepid itp a wy bójcie się dalej

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Następny Ynteligent się odezwał. Przecież to p. Minister wysłał dzieci do szkół i naraził całe społeczeństwo. Warto przeczytać artykuł :
https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-tracimy-kontrole-szkoly-zlosliwymi-ogniskami-6562074434218496a.html
A czy to nie p. Premier zapewniał, że wirus jest w odwrocie ? Że nie ma się czego bać, że wirus nie jest groźny ?
Przez to oszustwo i decyzje ministra Piontkowskiego mamy to, co mamy.

Przy okazji. Proszę popracować nad interpunkcją.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
1 rok temu

Szanowny hejterski elektoracie PiS (sądząc z pisowni i biorąc pod uwagę wiedzę, zapewne tak jest). O zamknięciu szkoły decyduje Sanepid. Proszę sobie przypomnieć, jak w Zakopanem dyrekcja zamknęła szkołę z powodu przypadku COVID-19 bez pisemnej zgody Sanepidu. Minister Piontkowski grzmiał, że jest to bezprawne i dyrektor przekroczył swoje kompetencje. Zapewne w TVP-pis tego nie mówili. Dyrektor każdej szkoły musi się dostosować do obowiązujących przepisów, zaś te są tworzone przez obecną ekipę rządzącą. Proszę mieć pretensję do Nowogrodzkiej za to, że ubezwłasnowolnili samorządy i dyrektorów. Być może chodzi o to, aby władza mogła się pochwalić, jak to sobie dobrze radzi z pandemią i sytuacja w szkołach jest opanowania, ponieważ nie są one zamykane. Trzeba trochę posłuchać, poczytać i pomyśleć, zanim się napisze głupoty. Wiem, że lepiej brać pincet plus, mieś wszystko w poważaniu i pluć na wszystkich. Taka to już jest mentalność zaściankowego – pisowskiego suwerena.

Marta
Marta
1 rok temu

jeżeli ktoś z rodziny ucznia ma koronawirusa to najprawdopodobniej ten uczeń też ma. Klasa powinna to wiedzieć. Chodzi o zdrowie i życie innych ludzi. W jedynce też jest taka sytuacja.

Covid
Covid
1 rok temu

Jakby umieli szybko i sprawnie działać to od razu by szkole zamknęli z powodu choroby jednej z pracownic. Leży w szpitalu, a szkoła działa normalnie, czy to jest rozsądne zachowanie?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Covid

Kobieta leżąca w szpitalu jest babcią tej uczennicy i babcią 3-letniej dziewczynki która ma COvID -19.Dziewczynki są rodzeństwem.Gdzie jest i jak pracuje SANEPID.

Mama
Mama
1 rok temu

To jest szok co się dzieje .. wszystko pod dywan zamiatane przez p. dyrektora. Czekają na więcej przypadków aż powstanie ognisko . Poza tym sanepid nie lepszy..

joanna
joanna
1 rok temu
Reply to  Mama

To sanepid decyduje o zamknięciu placówki i kwarantannie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  joanna

Zgadza się sprawą była zgłoszona to sanepid stwierdził że za mało osób chorych/podejrzanych czekają na większe zbiory

Rodzic
Rodzic
1 rok temu
Reply to  Mama

Dyrektor to bardzo rozsądny człowiek.

Lutek
Lutek
1 rok temu

Z epidemią trzeba szybko i sprawnie walczyć izolując potencjalnych zakażonych.

Kim
Kim
1 rok temu

Szumowski miał tabletkę dzień po i widocznie pomogła

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

A co z Panią woźną ze szkoły nr 7. Jest chora wynik pozytywny, chodziła do pracy, a tu cisza .

Matka pracującą
Matka pracującą
1 rok temu

A nic nikt nie powie o Pani woźnej że szkoły nr 7 . Ma dodatni wynik i objawy.

joanna
joanna
1 rok temu

Pani woźna w szpitalu, szkoła pracuje.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Może dziecko szybciej wyzdrowiało jak Szumowski

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Hahah. Dobre. Cały świat chory na grupę i choroby współistniejace a wszyscy sprowadzaja wszystko pod swirusa. Serio ludzie nie maja własnego juz mózgu i tv nimi rzadzi. No coz. Zaraz sie obudzicie w reka w nocniku… I bedzie za pozno. A przy waszej smierci wpiszą wam swirusa. Haha. Brawo Polacy jesteście straceni juz!!!

srs
srs
1 rok temu

szybkie i sprawne działanie ma tu decydujący wpływ . „7mka” pokazała już że potrafi radzić Sobie w sytuacjach awaryjnych myślę że rodzice mają będą mieli wyrozumiałość.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x