Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uroczystości pod Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich


1 września br. przy Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich odbyły się oficjalne obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, na które zaprosili Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Mariusz Gębala.


W obchodach udział wzięli m.in. parlamentarzyści, władze samorządowe, organizacje społeczne i polityczne, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej, mieszkańcy. Obecne były poczty sztandarowe Miasta Mława, Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie oraz Szkoły Podstawowej i. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie. Modlitwę w intencji poległych poprowadził Dziekan Dekanatu Mławskiego Wschodniego ks. kan. Sławomir Krasiński.

Obecne na uroczystości delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. – Odwiedzajcie to miejsce, nie tylko przy takiej okazji jak dzisiaj, ale i w różnych innych sytuacjach. Uważam, że ono na to zasługuje – apelował do zebranych wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Mariusz Gębala.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

Cenna inicjatywa. Ważne rocznicę historyczne i patriotyczne powinne być upamiętniane – w godny sposób i najlepiej ponad podziałami politycznymi.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak… a nie tak jak rząd potraktował Prezydenta Miasta w Gdańsku.

***** ***
***** ***
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Masz rację. Obchody ponad podziałami są dobrem. Nie dzielą społoczęństwa. A obecny nieRZĄD gorzej zachowuję się niż komuniści. Wstyd.

Prawydolewego
Prawydolewego
2 lata temu
Reply to  ***** ***

Już się lewaki uruchomiły.

***** ***
***** ***
2 lata temu
Reply to  Prawydolewego

Co to jest lewak? Przyjmijmy, że jestem lewakem to tak jestem z tego dumny, że mam swoje poglądy a nie jakiegos kurdupla z Żoliborza. Bo wiem kto jest wyborcą PiS – człowiek czekający na datki od innych. Najczęściej nie hańbi się pracą. A obchody powinny być dla wszystkich Polaków a nie dla wybrańców lepszego sortu. Dla tego przedstawiciele rządu powinni zrobić wszystko by zjednoczyć naród.

Prawydolewego
Prawydolewego
2 lata temu
Reply to  ***** ***

I właśnie przyszedł taki czas że nikt z wami nie chce gadać . Prowokatorzy od siedmiu boleści.

Prawydolewego
Prawydolewego
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Prowokatorom dziękujemy.

***** ***
***** ***
2 lata temu
Reply to  Prawydolewego

Mówisz „prowokatorom dziękujemy” to masz na myśli siebie.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  ***** ***

… i Hemiego, bo to Hemi sprowokował tę lawinę komentarzy., a ten prawy do lewego to tylko taka szumowina, która nic nie ma do powiedzenia ale podjudza, jątrzy, wsadza kij w mrowisko, zwykły intrygant.
PIS nigdy nie będzie ponad podziałami, nawet w swojej koalicji się żrą i Kaczyński wskazuje im miejsce w szeregu. Jakby Kaczyńskiego zabrakło raz dwa by się unicestwili.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x