Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z dnia 3 września


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 3.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 3.09.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 219/ (10)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 4 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): / (3)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)31 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 27 / (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
19 dni temu

Nie rozumiem. Na dzień 31 sierpnia mamy w statystykach jedną osobę hospitalizowana.
Na dzień 3 września osoba hospitalizowanych „0/(0)”
Mamy „27/(1)” ozdrowienów ale ZERO leczonych osób..
O co w tym wreszcie chodzi???

Mlawa
Mlawa
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo to nie choroba tylko ściema

Prawda
Prawda
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Patrz na izolacje domową tam jest liczba aktualnie zakażonych. W hospitalizowanych rzadko się pojawia coś bo prawie nikt nie wymagał szpitala. Prawda jest jaka jest, większość nie ma objawów i nawet nie wie ze zaraza, kogoś tam przetestują i jak wyłapią wirusa to piszą do statystyk.

Adm
Adm
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Osoba chora w stanie dobrym jest leczona w domu. Nie musi byc hospitalizowana. Przeciez to proste jest.

Sara
Sara
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze.Zrobili z ludzi wariatów,a sami kasę zbijają na tym koronasciemie.Zwlaszcza Szumowski okradł ,narobił bałaganu i uciekł,i śmieje się z głupiego narodu,co dała się zniewolić.

mer
mer
19 dni temu
Reply to  Sara

Masz dowody, że koronawirus nie istnieje? Dałabyś się zamknąć na 24 h w pomieszczeniu z osobą zakażoną koronką?

Horis
Horis
19 dni temu
Reply to  mer

A Ty masz dowody,ze istnieje?Znasz kogoś kto jest na to chory? Bo ja nie znam.Pracuje w dużym skupisku ludzi i wszyscy nadal zdrowi,ten wirus jest madry.Zreszta wirus jak każdy wirus grupowy,wiec nie wiem po co te cyrki.

mer
mer
19 dni temu
Reply to  Horis

Znam kilka osób, które się zaraziły i są objawowe, w tym jedna młoda już wyzdrowiała (przypadek z rodziny). Denerwują mnie totalni ignoranci i ci od afer spiskowych. Wirus po prostu jest. Dla jednych mniej groźny, dla innych bardziej. A to jak zareaguje Twój organizm, okaże się w kontakcie z wirusem. To że Polacy będą sobie wmawiać, że wirusa nie ma, nie sprawi, że on po prostu zniknie. Wirus zagościł w Polsce już na dobre i z nami zostanie. Na jak długo nie wiadomo. Poza tym to nie jest zwykła grypa, doskonale to wiedzą Chińczycy. Szefostwo ze wschodnich stron już dawno omija Mławę z daleka, jeśli może.

Srs
Srs
19 dni temu
Reply to  mer

I właśnie takich dowodów nam trzeba wiem , znam . Jest. A nie pierdzielenia o dupie maryni . Mam nadzieję że: i tutaj teoria spiskowa: moc wirusa słabnie dzięki ozdrowieńcom i docelowo będzie to katar i ból gardła i będzie się można kiedyś z tego pośmiać przy piwie z sokiem . Tymczasem wszystkie ręce na pokład

kot
kot
18 dni temu
Reply to  Horis

Znam.

Bee
Bee
19 dni temu
Reply to  mer

Czyli jak ktoś zachoruje na angine,grype,przeziebienie czy inny wirus lub bakterie to ma się z domu wyprowadzić według ciebie?wszedzie są skupiska wirusów i bakterii i trzeba z nimi zyc

Mlawa
Mlawa
18 dni temu
Reply to  mer

Tak zamknalbym się bo są gorsze choroby niż koronka wole koronke niż nowotwór a o tym się już nie mówi