Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z dnia 3 września


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 3.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 3.09.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 219/ (10)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 4 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): / (3)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)31 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 27 / (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Nie rozumiem. Na dzień 31 sierpnia mamy w statystykach jedną osobę hospitalizowana.
Na dzień 3 września osoba hospitalizowanych „0/(0)”
Mamy „27/(1)” ozdrowienów ale ZERO leczonych osób..
O co w tym wreszcie chodzi???

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo to nie choroba tylko ściema

Prawda
Prawda
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Patrz na izolacje domową tam jest liczba aktualnie zakażonych. W hospitalizowanych rzadko się pojawia coś bo prawie nikt nie wymagał szpitala. Prawda jest jaka jest, większość nie ma objawów i nawet nie wie ze zaraza, kogoś tam przetestują i jak wyłapią wirusa to piszą do statystyk.

Adm
Adm
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Osoba chora w stanie dobrym jest leczona w domu. Nie musi byc hospitalizowana. Przeciez to proste jest.

Sara
Sara
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze.Zrobili z ludzi wariatów,a sami kasę zbijają na tym koronasciemie.Zwlaszcza Szumowski okradł ,narobił bałaganu i uciekł,i śmieje się z głupiego narodu,co dała się zniewolić.

mer
mer
2 lata temu
Reply to  Sara

Masz dowody, że koronawirus nie istnieje? Dałabyś się zamknąć na 24 h w pomieszczeniu z osobą zakażoną koronką?

Horis
Horis
2 lata temu
Reply to  mer

A Ty masz dowody,ze istnieje?Znasz kogoś kto jest na to chory? Bo ja nie znam.Pracuje w dużym skupisku ludzi i wszyscy nadal zdrowi,ten wirus jest madry.Zreszta wirus jak każdy wirus grupowy,wiec nie wiem po co te cyrki.

mer
mer
2 lata temu
Reply to  Horis

Znam kilka osób, które się zaraziły i są objawowe, w tym jedna młoda już wyzdrowiała (przypadek z rodziny). Denerwują mnie totalni ignoranci i ci od afer spiskowych. Wirus po prostu jest. Dla jednych mniej groźny, dla innych bardziej. A to jak zareaguje Twój organizm, okaże się w kontakcie z wirusem. To że Polacy będą sobie wmawiać, że wirusa nie ma, nie sprawi, że on po prostu zniknie. Wirus zagościł w Polsce już na dobre i z nami zostanie. Na jak długo nie wiadomo. Poza tym to nie jest zwykła grypa, doskonale to wiedzą Chińczycy. Szefostwo ze wschodnich stron już dawno omija Mławę z daleka, jeśli może.

Srs
Srs
2 lata temu
Reply to  mer

I właśnie takich dowodów nam trzeba wiem , znam . Jest. A nie pierdzielenia o dupie maryni . Mam nadzieję że: i tutaj teoria spiskowa: moc wirusa słabnie dzięki ozdrowieńcom i docelowo będzie to katar i ból gardła i będzie się można kiedyś z tego pośmiać przy piwie z sokiem . Tymczasem wszystkie ręce na pokład

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Horis

Znam.

Bee
Bee
2 lata temu
Reply to  mer

Czyli jak ktoś zachoruje na angine,grype,przeziebienie czy inny wirus lub bakterie to ma się z domu wyprowadzić według ciebie?wszedzie są skupiska wirusów i bakterii i trzeba z nimi zyc

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  mer

Tak zamknalbym się bo są gorsze choroby niż koronka wole koronke niż nowotwór a o tym się już nie mówi

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x