Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto pieczonego ziemniaka w Dąbrowie


Wieloletnią  już tradycją, pieczołowicie pielęgnowaną w gminie Strzegowo są kulinarne spotkania organizowane przez gminny ośrodek kultury i koła gospodyń wiejskich. Największym takim wydarzeniem było zawsze  jesienne święto pieczonego ziemniaka, gdzie wszystkie koła gospodyń z terenu gminy chwaliły się swoim kulinarnym kunsztem, a konkursowe jury oceniało stoiska i potrawy.


Choć w tym roku epidemia utrudniła organizację liczniejszych wydarzeń, to jednak święto pieczonego ziemniaka odbywa się w bardziej kameralnej formule. Takie jesienne stoły pełne smakowitych potraw przygotowują koła gospodyń w swoich miejscowościach. Tak było właśnie 28 sierpnia w Dąbrowie. Miejscowe koło gospodyń wraz z panią sołtys Marią Najsznerską zastawiło cały pięknie udekorowany stół nie tylko ziemniaczanymi potrawami, choć te oczywiście były najliczniej reprezentowane. Wspaniały, efektowny, a przede wszystkim apetyczny widok stołu wymagał od dąbrowskich gospodyń wcześniejszych, intensywnych przygotowań.

Bardzo trudną rolą konkursowego jury był wybór najsmakowitszej potrawy. Ostatecznie jednak palmę pierwszeństwa i nagrodę przyznano babce ziemniaczanej. Na kanwie takich imprez warto zauważyć, że są przede wszystkim okazją do spotykania się ludzi, choć oczywiście milej jest zasiąść przy zastawionym stole. Wartością dodaną takich spotkań są towarzyszące im rozmowy i wspomnienia dawnych tradycji i zwyczajów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mława
Mława
2 lata temu

Zabrakło pani poseł PiS na tej uroczystości.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x