Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znów zalane ulice, posesje i auta. Tak będzie po każdej ulewie [ foto i video]


Zapowiadana wczoraj przez synoptyków burza przeszła nad Mławą. Towarzyszące jej opady deszczu nie były co prawda aż tak intensywne jak te z 10 lipca br., wystarczyły jednak, aby tak jak poprzednio kilka ulic stało się nieprzejezdnych, a woda napłynęła do piwnic i garaży w wielu budynkach i poczyniła szkody.


Takim stanem rzeczy mieszkańcy są już teraz zmęczeni, a co będzie, jeżeli takie opady powtarzać się będą dużo częściej? Taki np. wpis zilustrowany filmikiem zamieścili mieszkańcy bloku na ulicy Wójtostwo, w garażach którego podczas wcześniejszej ulewy zalane zostały 3 auta.

„U nas jak zwykle. Trzeci raz w tym roku. Drugi raz w tym miesiącu. Wójtostwo 1 pozdrawia Burmistrza i Urząd Miasta Mława”.

Rzeczywiście, takie sytuacje powtarzają się praktycznie w tych samych miejscach od dobrych kilku lat. Podczas ulewnego deszczu to pewne, że nie da się bez szwanku przejechać np. ulicą Graniczną, Kopernika czy Grota Roweckiego. To pytanie retoryczne, ale dlaczego przez tyle lat urząd miasta nic z tym nie zrobił?

To sytuacja jak ze znanego dowcipu o bacy, któremu podczas każdego deszczu kapało przez dziurawy dach do miski. Zdziwiony turysta pyta dlaczego baca nie naprawia dachu, na co baca rzecze – bo pada. A dlaczego nie naprawicie dachu jak nie pada?  – Bo wtedy nie kapie mi do miski – mówi baca.

Zobaczcie zdjęcia i nadesłane filmiki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wirus
wirus
1 rok temu

Mławianie powinniśmy pociągnąć do odpowiedzialności projektantów i wykonawców (dróg, budynków) a następnie deweloperów, Urząd Miasta a nawet i Starostwo.
Czemu.
Odpowiadam Projektant wykonując projekt remontu drogi powinien przewidzieć napływ wody opadowej z wizji lokalnej terenu a nie z gogle maps. Wykonawca powinien odpowiadać za to ze studzienki kanalizacyjne są pozapadane a kratki deszczowa jest wyżej niż poziom drogi. Deweloper powinien przewidzieć ze woda opadowa z powierzchni dachowej musi być gdzieś odprowadzona, a wjazd do budynku, garażu, posesji musi być w pewien sposób zabezpieczony po zmianie wprowadzonej przez dewelopera warunków zabudowy. A URZĄD MIASTA i STAROSTWO jest za to wszystko odpowiedzialne. TO ONI POWINNI JAK ORGAN UPOMINAĆ lub NAWET KARAĆ: PROJEKTANTÓW,WYKONAWCÓW, DEWELOPERÓW.
Jeśli NIE to kto: MY SAMI POWINNIŚMY ICH ROZLICZYĆ ZA BARK NADZORU.

BO KTO ZA TO IM PŁACI
„PAN ZA TO PŁACI, PANI ZA TO PŁACI, PAŃSTWA DZIECI ZA TO PŁACĄ, SPOŁECZEŃSTWO ZA TO PŁACI” – A ONI TYLKO SIEDZĄ NA TYCH TŁUSTYCH D…ACH I W GŁOWACH IM SIĘ PRZEWRACA – TERAZ MY ZGAŚMY IM ŚWIATŁA 🙂

Zarządca
Zarządca
1 rok temu

Duda da Duda naprawi Duda Duda Duda skandować w parku i pajac na scenie krzyczy Duda Duda tyle można zrobić co i Duda dał i da…czyli figa z makiem
A tak całkiem poważnie to zebrać zarząd wspólnoty i do dzieła ” lepszy pierwszy gniew niż ostatni”

Do Ums
Do Ums
1 rok temu

No co ty studia internetowe to tylko można było mieć u Wojnarowskiego . Dyr Mhs Sowiński kurs internetowy. To PSL

Hanka
Hanka
1 rok temu

Po przebudowie ul.Padlewskiego też woda wlewa się na posesje i zalewa podwórka i piwnice

Anty
Anty
1 rok temu

No i znowu wina Tuska i Trzaskowskiego.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anty

Czaskowskiego

Zalewany
Zalewany
1 rok temu

Dewelopera za fraki a nie miasto, nie jeden z mlawskich deweloperów ma taki problem obiecanki i cacanki „białe wanny” itd a nawet nie odizolowane mury tylko z wierzchu posmarowane czarna masa dla oka…

biały królik
biały królik
1 rok temu
Reply to  Zalewany

Każdy myślący zdaje sobie sprawę, że developerka w Mławie od xxx czasów jest „ułożona” z miastem. Potem budują tam, gdzie nie powinni, gdzie nie ma do tego warunków i różne inne kwiaty z czasem wychodzą.

czytelniczka
czytelniczka
1 rok temu

Drodzy mieszkańcy z bloku na Wójtostwie – jednego nie rozumiem – jeśli wiecie, że garaż jest regularnie zalewany po każdym większym deszczu to po co parkujecie tam nadal samochody? Ja bym tam nie wjeżdżała dopóki miasto sprawy nie załatwi. I może nawet parkowałabym pod ratuszem w ramach „protestu”. Po co dodatkowo narażać własny samochód na zniszczenie? Parkujecie i płaczecie potem. Przepraszam, ale to jednak jest nierozsądne. Jak wiem, że na działce blisko ogrodzenia na sąsiedniej posesji jest drzewo z którego podczas burzy odłamują się gałęzie to nie zostawiam samochodu na swojej posesji w okolicy tego miejsca. To chyba logiczne.

ASas
ASas
1 rok temu
Reply to  czytelniczka

A co ratusz ma do tego że prywatny deweloper wybudował sobie basen.

Życie
Życie
1 rok temu

A co niby burmistrz miałby z tym zrobić? Do dewelopera swojego jaśniepana się zgłoście biedni mieszkańcy haha

developer
developer
1 rok temu
Reply to  Życie

Jak się jest debilem, i przed zakupem nie analizuje co się kupuje (nie tylko windy i szkło) to tak się ma i sami to róbcie, dlaczego z podatków miasta i na koszt innych mieszkańców ma być usunięta wada waszego budynku

Dej banana
Dej banana
1 rok temu
Reply to  developer

To bardziej wada tej miejscówki budują gdzie popadnie a potem lament i płacz. Dotrzyjcie do papierów, pozwoleń i zweryfikujcie kto to pozatwierdzal w nadzorze, potem do dewelopera z twardymi kwitami na stół i jeśli człowiek ma trochę honoru to powinien działać. Burmistrzowi to raczej wsio ryba i prawidłowo.

QSy
QSy
1 rok temu
Reply to  Dej banana

Honoru?
Człowieku w jakim Ty świecie żyjesz.

Honor został zamieniony na PLNy

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  Życie

A co BURMISTRZ, miałby zrobić, a no to że powinien wreszcie dokładnie przejrzeć zasady tak bardzo chwalonego programu PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE, no i odezwał się developer, tylko że jeśli sam jesteś DEBILEM, to nie szkaluj innych którzy korzystają z decyzji debilowatych developerów, mławskich. PANIE BURMISTRZU KOWALEWSKI, CZAS NAJWYŻSZY ABY ===dokładnie się przyjrzeć tej inciatywie która już dawno straciła swój blask, i przywrócić normalność, to partnerstwo straciło blask PANIE BURMISTRZU, I NAJWYŻSZY CZAS ABY W JEGO RAMACH PRZYWOŁAĆ DO PORZĄDKU DEVELOPERA KTÓRY REALIZOWAŁ TĄ BUDOWĘ PRZY UL WÓJTOSTWO 1, niech przywróci normalność, i zapewni mieszkańcom tego bloku spokojny byt.

UMs
UMs
1 rok temu

Jakiś Urząd Miasta jest w trakcie rekrutacji na stanowisko Trzeciego Wiceburmistrza. Osoba spełniająca wymagania towarzyskie i mająca ukończone studia internetowe, proszona jest o dostarczenie dokumentacji do KOMISJI. Jej zadaniem będzie słuchanie informacji radiowo-telewizyjnych i śledzenie danych w internecie, dotyczących prognozowanych opadów nad Mławą. Do ostrzegania Mieszkańców, odbędzie się oddzielny konkurs na inne stanowisko. Resztą zajmuje się Państwowa Straż Pożarna, do której prosimy dzwonić.

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  UMs

Moja propozycja to jest zatrudnienie fachowca który ma przeogromną wiedzę w każdym CALU=== prezentuję ją aż do znudzenia na portalu codziennik.pl===A TEN FACHOWIEC TO==NO TO RZECZ OCZYWISTA — TYLKO HEMII SIE NADAJE!!!!!!!

UMs
UMs
1 rok temu
Reply to  TO==JA

Jezeli Hemi wie, że woda siłą grawitacji zawsze spływa w dół, to wie już więcej niż Magistrat i się NADAJE. Niestety, to nie wystarczy. Musi tą wiedzę nabyć w edukacji internetowej, mieć na to papier i być oczywiście członkiem(nie, nie tym), mławskiej koterii. Inżynierom po Politechnice Warszawskiej, dziękujemy.

sic
sic
1 rok temu
Reply to  TO==JA

słabe to… HEMI nie daje rad tylko stwierdza fakty słuszne zresztą. I tu już było powiedziane że zalewanymi blokami niech się zajmą szanowni patodevelopery łącznie z analizą zgoda na zabudowę . Zakładam że ludzie których zalewa mają siły i środki aby sprawę załatwić.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x