Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Apele o uprzątnięcie chodnika pozostają bez skutku


Kolejna interwencja od naszego czytelnika dotycząca estetyki naszego miasta. Tym razem chodzi o chwasty rosnące przy ulicy Zabrody.


– Przesyłam w załącznikach zdjęcia chodnika przy ulicy Zabrody w Mławie ( wzdłuż posesji nr 20 chodnik i od 37a pobocze ulicy). Wygląda on bardzo nieładnie, najbardziej uwidaczniają to rosnące chwasty. Miejscami zajmują już połowę jego szerokości – pisze czytelnik, który zgłaszał już tę sprawę miejskim służbom, ale bezskutecznie.

– Moje zgłoszenie tego faktu Straży Miejskiej nie przyniosło efektu. Funkcjonariusz oznajmił, że przez pandemię nie mają (cytuję) „ludzi” i nawet nie przyjął ode mnie zgłoszenia. Po kilku dniach ponowiłem swój apel o uprzątnięcie chodnika tym razem do Urzędu Miasta, lecz jak widać również z mizernym skutkiem! Proszę o ewentualną pomoc w załatwieniu tej sprawy. Myślę, że przyniesie to wymagany skutek. A może też i inne rejony naszego miasta nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli?
– dodaje czytelnik.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
Tadek
1 rok temu

Z drugiej strony to czas stracony na interwencję mógłby przeznaczyć na wyrwanie tych chwastów ,ale co ja tam wiem.

Mxm
Mxm
1 rok temu
Reply to  Tadek

Ciekawe, czy Ty tak robisz?! Poza tym pracuję i nie mam czasu na „nieswoje” zajęcia!!!

Tadek
Tadek
1 rok temu
Reply to  Mxm

Ważne żeby był czas na interwencję . Życzę wszystkiego dobrego.

Zarośnij w Mławie!
Zarośnij w Mławie!
1 rok temu

Zdaje się, że to wszystko w związku z nową kampanią miasta „Zarośnij w Mławie”. Filarem tych proekologicznych działań są nie tylko zachwaszczone trawniki wspierające owady miododajne, ale także zmyślny program oszczędzania wody, polegający na wprowadzeniu opłat za śmieci zależnych od jej zużycia. Dzięki temu mławianie na własnych kieszeniach, będą mogli przekonać się, jak konieczne jest oszczędzanie wody dla przyszłych pokoleń. Ta sytuacja popchnie też niektórych mieszkańców do nowych kreatywnych rozwiązań – szybki prysznic w firmie zamiast kąpieli w domu? Czemu nie! Można spać spokojnie, a licznik ani drgnie. Do tego wyłączenie w nocy latarni ulicznych w trosce o zdrowy sen. Co więcej nas czeka? Kto stanie się twarzą tej kampanii? Przekonamy się.

Ernest
Ernest
1 rok temu

Akurat te wyłączanie latarni to dobre jest, bo jeśli ktoś chce rozwinąć pasję astro obserwacji to brak miejskiej łuny sprzyja obserwacjom nocnego nieba. Ale reszta polityki miasta to h.j..ia z grzybnia i walenie obywatela po kieszeni i ja się dziwię, że radni nie mają uwalonych drzsi od jajek.

Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu

Przy ul przemysłowej po stronie dawnego inzbudu to samo same knieje

sławek
sławek
1 rok temu

Ty Mława znów zarosłaś
Mława, znów zarosłaś
Zapachniałaś, zajaśniałaś tak jak wiosna
I do tego ja znalazłem w tobie osta…

h13
h13
1 rok temu

Wiem, że to nie do końca teraz zarządzany przez miasto ale tak samo jest z droga wojewódzka czyli Piłsudskiego tak samo jest strasznie zarośnięta.
Fajnie to musi wyglądać jak przyjezdni przejeżdżają przez nasze miasto. Wysokie na metr chwasty.

Dudzia
Dudzia
1 rok temu

To są zaplanowane działania. Kwietne tereny zielone, dla zapewnienia bytowania pszczół. I dodatkowo ile jeszcze pieniędzy zaoszczędzone… ups, przepraszam, nie zaoszczędzone, tylko kolejna przykrywka dziury w kasie miejskiej i braku funduszy na podstawowe funkcjonowanie miasta. Przykładem jest wyłączanie oświetlenia. Czekamy dalej, co jeszcze ?!

Olek
Olek
1 rok temu
Reply to  Dudzia

Mhm. Idealna wymówka, żeby nic nie robić, poza za „oszczędzeniem” po mławsku. Pytanie, co dalej skoro koronawirus zostanie z nami na dłużej?

Mieszkaniec Studzieńca
Mieszkaniec Studzieńca
1 rok temu

Zobaczcie studzieniec ! Ale w tamtym tygodniu szczota ulice zamiatała lecz nie poradziła sobie z krzakami przy krawężniku

bez odbioru
bez odbioru
1 rok temu

A co tu daleko szukać pod samym ratuszem, pod alkohatą, rośnie trawa jak na łące 🙂 można kozy pasać 🙂

Tadek
Tadek
1 rok temu
Reply to  bez odbioru

To bardzo dobry pomysł z tymi kozami myślę że w ratuszu może chwycić

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x