Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Będą nie tylko nowe drogi ale i modernizacja zalewu Ruda?


Powiatowym inwestycjom już zrealizowanym, będącym w trakcie realizacji i tym planowanym w najbliższym i nieco dalszym czasie poświęcona była konferencja prasowa w starostwie powiatowym przy udziale zarządu powiatu, przedstawicieli samorządu Dzierzgowa oraz poseł Anny Cicholskiej (PiS).


ksp Mława
Reklama

Dotychczasowe osiągnięcia powiatu realizowane w tej kadencji przedstawił starosta Jerzy Rakowski mówiąc przede wszystkim o pozyskanych na zadania inwestycyjne środkach.

– Tych środków jest bardzo dużo. W historii powiatu tak duże środki nigdy nie wpłynęły. Fundusz Dróg Samorządowych jest strzałem w dziesiątkę. Tak w powiecie jak i w gminach – mówił starosta.

Według podanych przez starostę danych całkowita wartość zaplanowanych w latach 2019 – 2021 inwestycji wynosi 46,6 mln zł. Na te zadania powiat otrzymał środki zewnętrzne w wysokości ponad 39 mln zł., a cały budżet powiatu przekroczył w tym roku pułap 100 mln. zł.

Wśród tych najważniejszych inwestycji zrealizowanych od początku kadencji znalazły się: budowa ronda przy zbiegu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Lelewela, dwa etapy rozbudowy drogi Bogurzynek – Mdzewo wraz z remontem mostu na rzece Sewerynce, remont drogi Podkrajewo – Wiśniewo. Na liście rezerwowej do dofinansowania czeka też odcinek drogi powiatowej Staroguby – Strzegowo.  Realizowana też będzie rozbudowa mostu na rzece Tamce w Dzierzgowie wraz z budową drogi dojazdowej.

Wśród pozyskanych środków starosta wymienił też te na zakup laptopów do zdalnej nauki dla szkół i te, którymi powiat dysponuje w ramach tarczy antykryzysowej.

Powiat ma też dalsze plany inwestycyjne. Złożył już wniosek o środki na przebudowę budynku magazynowego z przeznaczeniem na Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie, a także na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr 4.

Ze strony zarządu padła też deklaracja o zapewnieniu dodatkowych środków na wkład własny do projektu termomodernizacji – poprzez wymianę sieci i systemu grzewczego mławskiego szpitala. Taki projekt jest jednak dopiero w trakcie tworzenia.

Z kolei poseł Anna Cicholska pochwaliła samorząd powiatowy jako największego beneficjenta środków FDS w całym województwie mazowieckim. Przypomniała również o innych instrumentach wsparcia dla samorządów proponowanych przez rząd, jak choćby Lokalny Fundusz Finansowy, z którego samorządy mogą finansować wkład własny do realizowanych projektów. Pani poseł zatrzymała się również przy kwestii jej starań o  modernizację najbliższego Mławie zalewu Ruda. Stwierdziła, że taki projekt jest już wpisany na listę w ministerstwie. W tym przypadku inwestorem są Wody Polskie, a plan zakłada modernizację zbiornika wodnego oraz powstanie części rekreacyjno – wypoczynkowej.  Pani poseł była jednak ostrożna w deklaracjach, kiedy można się będzie spodziewać zatwierdzenia realizacji takiego projektu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ja obywatel.
Ja obywatel.
2 lata temu

A jak się ma flagowa propaganda przed wyborami ? Chodzi o tunel, wiadukt czy jakiekolwiek przejście w ciągu ulicy Kościuszki. Tyle gadania przed wyborami a teraz cicho sza, czyżby to kolejne lanie wody na młyn propagandy ? Chodzi mi o pisiorów. Zresztą obecny starosta za czasów planowania i podejmowania decyzji w sprawie modernizacji lini kolejowej Warszawa – Gdańsk rządził Mławą. Może w ramach rekompensaty pozyska środki na tunel lub wiadukt.

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu

Panie STAROSTO RAKOWSKI== prosze najpierw uporzadkowac prawo wlasnisci, a dopiero pizniej myslec o inwestycjach nad Zalewem, a te bajki ktire ipiwuada Pani Posel , to sa obiecanki cacanki, dalej nue będę konczyl.

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  ADVOCEM

Sądząc po błędach to advocem, xawery, dziadek z bliska to ta sama osoba. Żałosny jesteś człowieku. Typ pokroju kozak w necie, p… a w świecie.

mławianka
mławianka
2 lata temu

„budowa ronda przy zbiegu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Lelewela” to inwestycja, na którą pozyskał środki nie obecny zarząd Starostwa, ale poprzedni – pamiętajmy o tym.
Nie dajmy się oszukiwać i mamić PIS-owi, który jest zakłamany od góry do dołu.

Tak… pani Cicholska była ostrożna w deklaracjach, bo jej deklaracje nie są warte funta kłaków.

Anomin
Anomin
2 lata temu
Reply to  mławianka

Całkowita wartość zadania – 7.050.544,97 zł, w tym:
– dofinansowanie z Min. Finansów (obecny zarząd) – 3.269.406,00 zł
– wsparcie Samorządu Woj. Mazowieckiego (poprzedni zarząd) – 2.262.202,71 zł
– miasto Mława – 942.584,00 zł + 1.032.020,78 zł
– środki własne Powiatu – 576.362,26 zł

Reasumując środki pozyskał poprzedni i obecny Zarząd Powiatu Mławskiego!!!!
Oczywiście Zarząd obecnej kadencji większe!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anomin

Czyli nieźle naciągnęli burmistrza na dofinansowanie swojego zadania, bo jak z tego wynika, to miasto włożyło w inwestycję powiatu – 2mln zł, a powiat tylko pół miliona – dobre 😀
Cwaniaki

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x