Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trwa akcja: Kupuj świadomie – Produkt polski


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie – Produkt polski”. Jej celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych.


„Istotne jest, aby polskie społeczeństwo zrozumiało wagę i znaczenie własnych, podejmowanych codziennie decyzji zakupowych dla funkcjonowania gospodarki i wspierania krajowego rolnictwa. Wybieranie polskich produktów żywnościowych to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla bliskich, to przychody i zyski firm działających w Polsce oraz podatki wspierające lokalne budżety” – podkreśla Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak czytamy na stronie kampanii, „aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. […] Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności”.

Więcej informacji na temat kampanii promocyjnej można znaleźć na stronie POLSKA SMAKUJE.

źródło: MRiRZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
34 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

Bardzo dobra akcja.

Chodzi o to, żeby pieniądze Polaków zostawały w Polsce i wspomagały polską gospodarkę.

Bogatsi od nas, Szwajcarzy czy Niemcy, kupują swoje, powinniśmy brać z nich przykład.

U nas niestety wciąż co niektórym bardziej pasuje zagranica niz to co polskie, najbardziej kuriozalnym i niestety dyskwalifikującym przejawem tego jest ustawiczne bieganie ze skargami zagranicę, nikt inny w EU tak nie robi, własne sprawy załatwia się we własnym domu.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Rząd już kombinuje handlować pietruszką.
Ciekawe tylko czy i PGR-y przywróci.
Wracamy do PRL-u.

Odnośnie czy pasuje, czy nie pasuje kupowanie polskiego zamiast zagranicznego i odwrotnie, to się raczej nie wypowiadaj burżuju pisowski.
Nie wszystkich stać no to co polskie, bo na ogół jest droższe.
Druga sprawa:
sklepy też oszukują i sprzedają ziemniaki czy pomidory hiszpańskie jako polskie.
Sama się kiedyś nacięłam na niby polskiej cebuli, która na pewno nie była polska, a sprzedawana była jako polska.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Dla co niektórych to jak widać PGR-y to wdzięczny temat do szyderstw.

Najlepiej nie pamiętać skutków planu Balcerowicza, kiedy setki tysięcy pracowników PGR i ich rodzin pozostawiono na pastwę losu, bez żądnego programu osłonowego ani pomocowego. Wiele tych rodzin do dziś nie podniosło się z pauperyzacji i wyrzucenia na margines życia społecznego, więc drwiny z PGR-ów uważam za co najmniej niestosowne.

I warto przypomnieć, że prof. Balcerowicz, patron rozprawy z PGR-ami, należy do grona najzagorzalszych krytyków PiS.

Co to za „sukces gospodarczy”, który służy wąskiej grupie ludzi biznesu, a na margines wyrzuca tysiące pracowników i rodzin? Możesz wyjaśnić?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Rozpisałeś się o PGR-ach ale zupełnie zapomniałeś się odnieść do przejęcia sieci marketów przez rząd.
Czy w tych marketach będą tylko polskie towary?
Czy ceny będą jakieś odgórnie ustalone dla klienta? takie na kieszeń suwerena czy też takie jak komercyjne jak na poczcie czy na orlenie?

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Wam opozycji polska własność przeszkadza rzecz jasna.

Takie są właśnie skutki tej waszej polityki, planu Balcerowicza i Lewandowskiego, nieomal NIC polskiego nie zostało. Nie jeździmy polskimi samochodami czy motorami, nie już ma polskich traktorów, mimo, że kiedyś były znakomite i do tej pory na wsi lepiej służą stare 30-tki czy 60-tki niż „nowoczesne” made in china, nie ma polskiej elektroniki, polskich autobusów, Zelmera już też chyba nie ma, itp.
Takie są skutki tej genialnej liberalnej polityki, którą znowu chcecie ludzi uszczęśliwić przebierając się jak wilki w owcze skóry.

I gdy pojawia się plan utworzenia polskiej sieci dystrybucji, to śmichy chichy, to nienormalne, prawda, najlepiej kupować w sklepie niemieckim, austriackim czy portugalskim, ale polskim???

Jest to jakiś chorobliwy kompleks niższości, służalczej postawy wobec zagranicy, że wszystko co zagraniczne jest lepsze niż polskie, trudno to nawet logiczni tłumaczyć, to się na jakąś terapię kwalifikuje.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Hemi

Przecież istnieją już i polskie sieci marketów. Co ty hemi bełkoczesz.

Co do zagranicznych marek. Cóż… prawa rynku, wygrywa silniejszy.
Takie prawa sama natura stworzyła. zawsze wygrywał silniejszy.

Zarządzanie centralne, wszystko scentralizowanie i zarządzane przez jedną partię, cenzura, sterowanie wszystkim, jednomyślność, „kto nie jest z nami jest naszym wrogiem, a wrogów trzeba eliminować” (słowa Balbiny) – coś mi to przypomina… PRL czy może coś trochę gorszego. Zdaje się ktoś przed II wojną światową w Niemczech miał takie zapędy też…

right
right
2 lata temu
Reply to  Kuba

Oj Kuba. Co ty bełkoczesz. Jakie prawa rynku. Uzupełnij wiedzę na jakich zasadach działają zagraniczne sieci handlowe i dopiero podyskutuj. A i przy okazji możesz doczytać trochę z historii i trochę z literatury – szkolnych lektur. wtedy pogadamy

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  right

right, przeczytaj jeszcze raz mój komentarz. O prawach rynku piszę odnośnie marek.

Zelmer do końca grudnia był polską spółką. czyli przejęcie nastąpiło już za panowania PIS i długoPISa, ale cóż takie życie. Silniejszy wchłania słabszego.

Po co się czepiać, ze to to PO czy PSL. Nastał wolny rynek. Akcje firm są na giełdzie ogólnodostępnej i kupują je ci, którym się to opłaca. PIsiorki też mogły je kupić.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Kuba

Kłamstwa w żywe oczy.

Zelmer trafił w obce ręce w 2013 r. Rządził wtedy rekordowo nieudolny rząd PO-PSL, którego herszt zostawił zaszczytne stanowisko Premiera RP żeby objąć jakąś operetkową, za to sowicie opłacaną z pieniędzy podatnika fuchę w UE.

Jeszcze jedna sprawa obciążające dzisiejszą opozycję.

Po owocach ich poznacie. A te owoce są takie, jak większości tych waszych prywatyzacji, że znana i ceniona za solidność marka znika z rynku.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Kuba

Są polskie sieci handlowe? Ile ich zostało, Lewiatan i Dino?

Obce sieci przychodziły tu do Polski, bo za wykańczanie polskiego handlu poprzednie rządy dawały jeszcze „wsparcie dla inwestycji” i ulgi podatkowe, piramidalna głupota.

Dopiero Premier Morawiecki z tym zerwał, obce sieci jak chcą niech budują sklepy, ale żadnych ulg nie będzie.

Można? Można jak się okazuje.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Hemi

Przepraszam cię Hemi, ale czy były jakieś polskie sieci handlowe? jakie?
Nie było żadnych. Były tylko drobne sklepy drobnych handlarzy, którzy się dorabiali kosztem społeczeństwa.

Dla przeciętnego polskiego zjadacza chleba dobrze się stało, ze powstały duże markety stanowiące konkurencję dla sklepikarzy, bo nie wszystkich było stać że4by kupować produkty np. spożywcze dobrych marek w małych sklepikach, bo ceny były zawrotne.

Niestety Zelmer trafił w obce ręce w 2016 roku – nie kłam, kłamco!. To się stało za waszych rządów.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Kuba

Że można tak bez żenady próbować kit wstawić ludziom…

Zelmer trafił w obce ręce w 2013 r. To, że mogła przejąć go spółka prawa polskiego nie ma znaczenia, skoro spółka ta należała do obcego, niemieckiego kapitału. Taka jest prawda, weryfikowalna dla każdego, i żadnymi kombinacjami jej nie przykryjesz, szanowny rozmówco. Śledziłem uważnie tę sprawę i już wówczas obawiałem się, czy nie zakończy się to zniknięciem uznanej polskiej marki, niestety obawy okazały się uzasadnione.

To są skutki tych liberalnych prywatyzacji, wiary w tych różnych „inwestorów strategicznych” i inne balcerowiczowskie dogmaty.

Co do dużych sieci handlowych, jasne, że jest dla nich miejsce na rynku i nikt nie zaprzecza temu.

Jest tylko sprawa zasadnicza – dlaczego miałyby one korzystać z pomocy państwa, ulg i różnych form wsparcia inwestycyjnego, których nie ma dla drobnych polskich sklepikarzy? Rząd PiS zadał takie pytanie i odpowiedział na nie wykluczając handel wielkopowierzchniowy z ustawy o wsparciu inwestycyjnym. I nikt mnie nie przekona, że rząd nie miał racji.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Hemi

„Zelmer – marka sprzętu AGD produkowanego przez grupę B&B Trends. Produkcja odbywa się w rogoźnickiej fabryce dawnego przedsiębiorstwa Zelmer S.A. Do 30 grudnia 2016 roku Zelmer był polską spółką akcyjną.”

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Kuba

2016 r. to jest łabędzi śpiew, wszystko już wtedy było pozamiatane. Podejrzewam, że to jest wklejka z jakiejś Wikipedii.

Polecam sprawdzić w wyszukiwarce hasło: prywatyzacja Zelmeru i zapoznać się z kilkoma wynikami.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Przecież to bieganie za granicę to PIS zaczął. Oj, Hemi do edukuj się.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

PiS i Solidarna Polska Z. Ziobry zgłosiła na forum UE jedną sprawę i to stricte związaną z prawem europejskim – wolność nadawania medialnego w związku z dyrektywą dotyczącą transmisji satelitarnej i kablowej.

Warto przypomnieć, bo co niektórych być może nie tyle pamięć zawodzi co celowo chcą ten temat przemilczeć, że rząd PO – PSL, poprzez kontrolowaną przez związanych z nim aparatczyków KRRiTV, odmawiał bezprawnie przyznania miejsca na multipleksie TV naziemnej jednej ze stacji telewizyjnych – TV Trwam.

Przyznano owszem miejsca różnym podstacjom związanym z możnymi biznesu, nawet stacji propagującej disco polo, od czego teraz POKO się odcina, ale nie telewizji polskiej i do tego religijnej. POKO w pigułce!

Reasumując, rząd PO-PSL miał wtedy poparcie publicznych mediów TVP i radia (w tym rzekomo apolitycznej Trójki, która wtedy uczestniczyła akcji „Orzeł może”, któa okazała się ogólnopolskim pośmiewiskiem:)), niebieskiej TV prywatnej wściekle anty-PiS-owskiej oraz innych prywatnych TV, ale za wszelką cenę nie chciał dopuścić do choćby jednej niezależnej od siebie stacji niezależnej!

Więc jak opozycyjni piewcy rzekomych niezależnych mediów rozpoczynają swoje mantry, to warto przypomnieć jak sami te niezależne media traktowali. Obłuda!

Ciekawski
Ciekawski
2 lata temu
Reply to  Hemi

Całkiem logicznie. Dawać telewizję ogólnopolską przedstawicielom obcego państwa, którzy żerują na naszej gospodarce i krwi od setek lat to totalna głupota. Zwłaszcza z ich poziomem oglądalności/

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Ciekawski

Były warunki spełnione przez wnioskodawcę?

Były.

Została uiszczona opłata?

Została.

Więc miejsce na multipleksie należało się jak psu micha i żadne chore obsesje antyklerykalne nie mogą tu odgrywać jakiejkolwiek roli.

Z POKO jak zawsze – słowa to słowa, strawa dla łatwowiernych, zasłona dymna dla niewłaściwych postępków.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wam się wszystko należy jak psu buda albo psu micha.

Odpoczynek za kratkami też będzie wam się należał jak psu buda.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonim

Strach się bać was loserów z opozycji pt. Ulica i zagranica.

Żeby coś dotarło, to wyobraź sobie, że dziś rząd postanawia nie odnowić koncesji waszej niebieskiej TV krynicy mądrości, jest ok?

Tam właściciel jest zagraniczny, a koncesja tez ogólnopolska.

Dobrze bedzie? Czy jak Jak i ukraść krowę to dobrze, a jak Kalemu to niedobrze?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, to was strach się bać, dlatego trzeba koniecznie coś z tym zrobić.

Władza nie może spoczywać w rękach jednej słusznej czy niesłusznej parti, bo wtedy rodzi się dyktatura, faszyzm itp. Tak jak jest w tej chwili, to władza nie spoczywa nawet w rękach jednej partii, tylko w rękach jednego kurdupla.

Najgorzej jak zaczyna rządzić ktoś nawiedzony, ktoś kto nienawidzi ludzi, kto szuka zemsty za swoją nieudolność, za swoje błędy.

right
right
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ależ anonimowo 🙂 uczciwi nie mają powodów do obaw 🙂 a PiS wybrany został w demokratycznych wyborach, który oddał (prawie) całkowicie im władzę. gdzie tu faszyzm? nie oglądaj tyle tvn 🙂 dopóki wybory nie są innego wyniku o czym tu gadać. Nie lubisz pis? a ja nie przepadam za aferałami z po

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  right

Ja nie przepadam za aferami w ogóle, a w szczególności tymi rządowymi. Nieważne czy to PIS czy to PO.

Nigdy nie powinno dojść do tego co doszło , czyli do rządów jednej partii, bo to są zawsze złe rządy.
Podobnie jest w Rosji, na Białorusi i w Korei Północnej. Nam ostatnio jest coraz bliżej do Korei.

Nie oglądam w ogóle telewizji, jeśli ci o to chodzi. Wystarczy mi Neflix, cda i inne tego typu platformy.

Gdy jedna partia rządzi i ma swoich łapach wszystko: prokuraturę, sądy, media publiczne itp, to w takim państwie robi się straszno.

Ciekawski
Ciekawski
2 lata temu
Reply to  Hemi

Dlaczego zawsze wam się kojarzy głos rozsądku z głosem antyklerykalnym? Może coś w tym jest. że argumenty pasję szewską w was wyzwalają. A zasłona dymna is słowa to wasza domena. W końcu na początku było słowo 🙂 Podobno.

Ciekawski
Ciekawski
2 lata temu
Reply to  Hemi

Trochę więcej:
Co prawda PiS wtedy nazywał to „umiędzynarodowianiem” ustami obatela Cz.
Żeby wymienić kilka:
wysłuchanie w sprawie nieprawidłowości w wyborach samorządowych – obatel Cz.
Smoleńsk i Antoni „Bomber” M.
Wolność mediów w Polsce (TV Trwam) „Zero” Ziobro
To w Brukseli
A w Berlinie A. D. p.o. prezydenta: „Polska nie jest dziś krajem sprawiedliwym”

I pewnie sporo jeszcze by się znalazło.

Co nie zmienia faktu, że UE to nie „oni” tylko „my” a narracja, że „oni” coś nam próbują narzucić jest kolejnym etapem próby wyprowadzenia Polski z UE.
I na tym dyskusję kończę, bo Hemi jak zwykle kasę za posty zgarnia, a ja za friko, bo się nie chce podzielić. Zatem skorzystam z zasady „NIE KARM TROLA”

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Ciekawski

W UE wszystkie silne kraje grają o swój interes, egoistycznie jak tylko można.

Towarzyszy temu rzecz jasna obłudna oprawa propagandowo-medialna, że chodzi o coś więcej, o „wartości europejskie”.

I tylko POKO jest taka mądra, że w te propagandowe opowiastki o wspólnym europejskim interesie uwierzyła:):):).

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wam w PISie też każdemu chodzi tylko o swój własny interes, egoistycznie jak tylko się da.

Towarzyszy temu rzecz jasna obłudna oprawa propagandowo-medialna, że chodzi o coś więcej, o „wartości polskie”

I tylko g.łupi suweren jest taki g.łupi, że w te propagandowe opowiastki o wspólnym polskim interesie uwierzył 🙂 : ) 🙂

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nie opowiadaj fantasmagorii i przede wszystkim nie kłam w żywe oczy.

Nikt takich transferów finansowych na rzecz społeczeństwa jak PiS, nie przeprowadził jeszcze, ani POKO ani ci na lewo.

Wydatki na cele społeczne i politykę prorodzinną w ostatnim budżecie za rządów PO-PSL: 12,5 mld zł rocznie.

Obecnie, dzięki Dobrej Zmianie : 61 mld zł.

Jeśli komuś chodziło o egoistyczne interes, to poprzednikom, czyli obecnej opozycji, która dziś udaje bezczelnie dobrych wujków, i raczej dobrze to wiesz.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Nikt takich transferów finansowych na rzecz kościoła katolickiego i do własnej kieszeni, nie przeprowadzał jeszcze, ani POKO ani ci na lewo.

Przykład: rodzina Szumowskich przytulająca w dotacjach i grantach koło 200 mln zł.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Jak brak argumentów, to najlepiej bałamutnie przywalić w Kościół jak ten wasz Czarzasty, lider od siedmiu boleści.

Ministrowi Szumowskiemu powinnaś podziękować za wzorcową reakcję państwa na koronawirusa, gdyby rządzili ci nieudacznicy z opozycji, mielibyśmy tu pewnie drugą Lombardię abo Hiszpanię czy nawet Szwecję.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Czy nie napisałam prawdy? – prawda boli, prawda w oczy koli.

Nie dość, że Szumiś z rodzinką przytulili ogromną kasę, to jeszcze wspomagają swoich kolesi, a pretekstem do tego jest COVID19.

Jego wory pod oczami mnie do niego nie przekonują. Przekonują mnie jego czyny i to bardzo.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Rozumiem, że za czasów waszych PO-PSL rządów biznesmeni z obszaru służby zdrowia świadczyli usługi na rzecz służby zdrowia nieodpłatnie, na zasadzie filantropii, dopłacali do biznesu może jeszcze.

O ludzka naiwności…

Dla anty-PiSu każdy może zarabiać, i tylko gdy zarabia ktoś kojarzony z PiS, choćby robił to w legalny niepodważalny prawnie sposób, jest to pretekst do urządzania jakichś nagonek.

Powtarzam – gdyby ci opozycyjni nieudacznicy rządzili Polską, nie byłoby szans na tak łagodny przebieg pandemii, jaka stała się udziałem i jest zasługą min. Szumowskiego, ponieważ Niemcy zabroniliby POKO zamykać granice, a biznes sprzeciwiłby się zamknięciu centrów handlowych, restauracji, hoteli itp. Orkiestra grałaby na Titanicu przy dźwięku przebojów apolitycznej Trójki:).

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Pie…rzysz.
Kłamstwo synonimy:
nieprawda, machloja, lipa, oszukaństwo, kant, szalbierstwo, fałsz, kanciarstwo, zmyślenie, humbug, cygaństwo, szwindel, wymysł, nieuczciwość, konfabulacja, szachrajstwo, krętactwo, matactwo, bałamuctwo, bujda, malwersacja, macherstwo, nadużycie, oszustwo.

Gdyby i gdyby. Gdybać to ty sobie gdybaj jak staniesz na rozdrożu i nie wiesz w którą stronę masz pójść.
Cały czas opieracie się na tym co by było gdyby… i

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wzorcowa reakcja na koronawirusa i doskonałe przygotowanie?
To skoro 18 marca byliśmy przygotowani to dlaczego na przełomie marca i kwietnia minister był gotów kupować maseczki od diabła albo górala z oscypkami po każdej cenie?
Coś tu nie gra

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x