Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jednych pożegnamy, w ich miejsce powitamy nowych


Corocznie w okresie wakacyjnym na wielu parafiach zmieniają się wikariusze. Niektórzy trafiają do innych parafii, ci bardziej zaawansowani stażem otrzymują nominacje zwykle proboszczowskie. Jak w tym roku wyglądają zmiany w mławskich i okolicznych dekanatach? Nie ma ich tak wiele, zmiany nastąpią w dwóch mławskich parafiach, w Wieczfni Kościelnej i Szreńsku.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Nominacje wikariuszowskie (z dniem 1 lipca 2020 r.)

Ks. mgr Marek Czarciński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku.

Nominacje wikariuszowskie (z dniem 26 sierpnia 2020 r.)

Ks. mgr Michał Fordubiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie.

Ks. mgr Mateusz Jesień, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.

Ks. mgr Piotr Szulc, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Płocku.

Ks. mgr Patryk Zawadzki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie.

Nominacje w instytucjach diecezjalnych

Ks. mgr Krzysztof Drzazgowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie, z dniem 26 sierpnia 2020 r., mianowany dyrektorem ekonomicznym w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szukający
Szukający
11 miesięcy temu

I jednymi i drugimi zajmie się ten Człowiek. Ja się do niego przekonałem
https://youtu.be/l3zJBF5tNOM

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Szukający

Nie bardzo wierzę zatwardziałym katolikom, ze będą w stanie ruszyć nietykalną twierdzę jaką jest kościół, który chroni swych największych grzeszników, bo molestowanie w ogóle a w szczególności niewinnych dzieci to jeden z najcięższych grzechów.

Aga
Aga
11 miesięcy temu

A co się stało z wikarym ze Szreńska ? Czemu już go nie ma ?

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Aga

Jest, tylko na innej parafii zapewne.

Ela
Ela
11 miesięcy temu

Jaka jest kara w Polsce za pedofilie? Zmiana parafii,

Matka
Matka
11 miesięcy temu
Reply to  Ela

A któryś z tych księży jest pedofilem ? Jest oskarzony?

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  Ela

Wystarczy, że jest się z kręgów celebrycko-aktorskich i jak widać włos z głowy nie spadnie.

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

U tego Latkowskiego celebryci byli tylko wypisani, że kiedyś byli w tym przybytku. Obejrzałem ten film i tam nie ma przeciwko nim postawionych zarzutów. Są zarzuty przeciwko wlasicielowi restauracji. Manipulacja pislandi. Hemi nie szerz bzdur.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Anonim, jednak po filmie (filmu nie oglądałam, bo nie oglądam telewizji) Latkowski wezwał ich do tablicy, czyli to była jawna sugestia, że środowisko aktorsko-celebryckie jest zamieszane w ten proceder i że jest winne.

https://www.youtube.com/watch?v=LW1YeugaWKM

Latkowski to też pislandia.

„Matka” pytasz czy któryś z księży jest oskarżony, przecież księża tak w I jak i w II filmie Sekielskich się do tego przyznają sami, tyle, że podobno szatan w nich wstąpił… 😀

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Wystarczy nosić sutannę i włos z głowy nie spadnie chciałeś powiedzieć raczej.

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Com napisał napisałem.

Po tym łatwo się poznaje wrogów Kościoła, którzy miotają oskarżenia pod adresem duchownych, w tym takie wyssane z palca (rewelacje pewnego decydentom pewnej fundacji przypomnieć czy nie trzeba?).

Ale gdy okazuje się, że problem dotyczy innych środowisk, w tym takich, które uważają, że pozjadały wszystkie rozumy i są poza wszelką krytyką, to nagle okazuje się, że brak dowodów, że po co oskarżać, że ten i ów pomylił się, że to na pewno nieprawda. Zamiast potępienia i dezaprobaty mamy nagle festiwal mnożenia wątpliwości i zaciemniania sprawy.

O walkę z pedofilią więc chodzi czy walkę z Kościołem?

Pytanie jest retoryczne, a odpowiedź wiadoma.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Ale napisać
„Wystarczy, że jest się z kręgów celebrycko-aktorskich i jak widać włos z głowy nie spadnie.
można bezkarnie i tu nie masz żadnych obiekcji.
Jak się takich ludzi nazywa?

To księża uważają, że pozjadali wszystkie rozumy, to księża-pedofile są bezkarni, bo nie trafiają za kratki, gdy tymczasem inni pedofile tam lądują, a księży przenosi się tylko z parafii do parafii, a opiekuni tych księży- pedofili są zupełnie bezkarni i śmieją się wszystkim prosto w twarz i tu jest ok?

Oczywiście, że chodzi o walkę z pedofilią. Tylko tym celebrytom nic nie udowodniono, tylko ich splugawiono, a bezkarni księża sami się do uprawiania pedofilii przyznają i jakoś chodzą na wolności.

Jeśli będąc na wakacjach byłem w tym lokalu ze znajomym na kawie, to znaczy, że jestem pedofilem? – hemi ty masz jakąś obsesję tak samo jak Latkowski.

Zakłamane, plugawe pisowskie środowisko.

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Księża również odpowiadali za przestępstwa pospolite bo ustawa karna obowiązuje wszystkich. Są tacy, którzy przebywają lub przebywali w zakładach karnych.

Ja jestem za równością wobec prawa.

Są czarno na białym dowody tego, że zblatowani z dawnymi układami celebryci uzyskali de facto status świętych krów. Był bulwersujący przykład, że celebrytuś na pasach potrącił bez prawa jazdy starszą kobietę pojazdem bez ważnego badania i włos mu z głowy nie spadł. Jakby jakiś przeciętny Kowalski siedział za kółkiem, pewnie oglądałby świat zza krat.

Jest konstytucyjny przepis bezwzglednej równości wobec prawa. Oczywiście klub OTUA tzw. obrońców konstytucji interpretuje tak konstytucję, jak mu się podoba.

Wciskać ciemnotę to nie mnie.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Po co zmieniasz temat? – niewygodny? drażliwy?

Za pedofilię jednak księża nie odpowiadają, Jedyna kara dla nich to przeniesienie do innej parafii, gdzie nadal kontynuują swój proceder i tak pielgrzymują po całej Polsce, a biskupi ich kryją i zacierają ślady ich przestępstw.

Ich grzech wykorzystywania małoletnich jest mniejszy niż innych, a przestępstwa to już w ogóle nie ma. Czarna zaraza kryjąca się w kościołach.

Tak, wciskać ciemnotę to nie mnie.

Ciekawe kiedy Szumowski odpowie za swoje przekręty? Kiedy go zdymisjonują? On już sam powinien podać się do dymisji, a nie idzie w zaparte. Jego pensja jak się okazuje to dodatek na waciki dla żony.

Inka
Inka
11 miesięcy temu
Reply to  Ela

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x