Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat mławski. Bardzo mało osób chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych


Oficjalnie nadal wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja br. Taki jest obowiązujący dziś kalendarz wyborczy. Według tegoż właśnie kalendarza, w piątek 10 kwietnia minął termin dokonywania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. We wcześniej odbywających się wyborach było ich zwykle dużo więcej niż miejsc w komisjach i konieczne było przeprowadzanie losowania. W tym roku jest zupełnie inaczej. Zgłoszonych kandydatów nie wystarczy, aby powołać komisje nawet w minimalnych składach.


Jak poinformowało nas Krajowe Biuro Wyborcze w Ciechanowie, jeszcze dziś (17 kwietnia) mogą wpływać zgłoszenia uzupełniające do składów komisji. Poniżej podajemy liczbę chętnych do pracy w komisjach w poszczególnych gminach powiatu podaną przez KBW w Ciechanowie według stanu na dzień 16 kwietnia.

Według dziś obowiązujących przepisów, minimalny skład obwodowej komisji wyborczej to 5 osób. Pełne składy komisji ( w zależności od wielkości obwodu głosowania) składały się z 7 do 13 osób, możemy przyjąć, że średnio powoływano do składu komisji 9 osób. Jak widać z powyższych danych, jeżeli nie wpłyną dodatkowe zgłoszenia, to nie uda się powołać komisji nawet w składach minimalnych, nie mówiąc już o pełnych składach komisji. Termin powołania składów obwodowych komisji wyborczych mija w poniedziałek 20 kwietnia. Komisarz wyborczy ma jeszcze możliwość uzupełniania składów komisji osobami, które złożyły zgłoszenia, ale to w poniedziałek okaże się, czy udało się komisje powołać. Najwięcej kandydatów do komisji zgłosiły Komitet Wyborczy Kandydata Na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Komitet Wyborczy Kandydata Na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Roberta Biedronia. Pojedynczych Komitet Wyborczy Kandydata Na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Bosaka i inne komitety.

Są też wątpliwości, czy to właśnie obwodowe komisje wyborcze będą liczyć głosy. Jak wiadomo sejm 6 kwietnia przyjął ustawę w sprawie glosowania korespondencyjnego. Ten projekt ustawy czeka na rozpatrzenie przez senat i według zapowiedzi, może wejść w życie nie wcześniej niż 5 maja. Projekt ten zakłada, że nadesłane głosy policzą gminne komisje wyborcze, które nie są tożsame z dzisiejszymi obwodowymi.

Są też wątpliwości co do terminu wyborów. Gdyby uchwalone zostały w sejmowym brzmieniu przepisy o głosowaniu korespondencyjnym, to i tak nie uda się odpowiednio wcześnie wydrukować kart do głosowania, możliwe więc, że termin wyborów z 10 maja przesunięty zostanie np. na 17 maja.

Warto też dodać, że do sejmu wpłynął projekt zmiany konstytucji, zakładający przedłużenie kadencji obecnego prezydenta o dwa lata. Co prawda opozycja zapowiada, że projektu nie poprze, ale to i tak pozostawia znak zapytania, czy lub raczej kiedy wybory prezydenckie się odbędą.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
138 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Polka, po prostu Polka
Polka, po prostu Polka
4 lata temu

Tak przy okazji to mam do ciebie jeszcze jedno pytanie, Hemi.
Dlaczego nic się nie mówi o II turze wyborów?
Czyżby dlatego, że już ustaliliście, że ten wasz długopis wygra w I turze?
To może zdradzisz iloma głosami wygra: 59,7% czy też trochę mnie 53,6% mu ustaliliście?

Ponadto jak słyszałam to długopis tak się spieszył z podpisywaniem, że zablokował prace Państwowej Komisji Wyborczej 😀

Hemi
Hemi
4 lata temu

Drugiej tury w ogóle nie będzie.

Zamiast niej odbędzie się koronacja Jarosława I na króla Polski. Na Wawelu.

Może być? Pasuje?

Polka, po prostu Polka
Polka, po prostu Polka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Ooo, widzę, że PIS-owcy robią się bardzo nerwowi…
Super – to dobry znak.
Grunt zaczyna wam się palić pod nogami 😀
Koniec dyktatury bliski? – ale to zawdzięczacie sami sobie i swojej głupocie.
Polakami nie wolno pomiatać.

Hemi
Hemi
4 lata temu

Nerwowi? Żadnej nerwowości, przeciwnie! Wreszcie nastanie święty spokój, gdy władzę niepodzielną i absolutną obejmie król Jarosław I.

W Polsce wreszcie zostanie zaprowadzony ład i porządek.

Pardą, nie w Polsce, tylko w Kaczystanie, jak to wy nazywacie.

Nie cieszysz się?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Hemi

Ludzie, Hemi zwariował. Już nawet nie umie posługiwać się obcymi językami 😀
„Pardon” – jeśli już próbuje się pisać po francusku, to zawsze „pardon”.
To dopiero długopisa czeka długie klęczenie u stóp władcy i wylizywanie mu uroczych stópek – nie zazdroszczę… a jaki będzie wniebowzięty jak będzie patrzył w górę na jego oblicze.

Coleslaw
Coleslaw
4 lata temu

To ja pojadę klasykiem „Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać” tak to Twain. Hemi jest w tej dobrej sytuacji że nie musi tworzyć rzeczywistości altrantywnej jak to mówi drugi klasyk mówi jak jest. Dlaczego macie cały czas taką spinę. PREZYDENT jest wszystkich Polaków nie potrzebnie tak toczycie pianę . Życzę miłego popołudnia .

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Coleslaw

No tak, wam rzeczywistość alternatywną tworzy Jarosław – zbawca narodu,
który po śmierci matki i brata całkowicie samotny, zatopiony w pragnieniu zemsty, schorowany, pogardzający wszystkimi, z którymi musi pracować, bo też prawie wszyscy kiedyś go zdradzili.

Coleslav
Coleslav
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

słabe te wasze wywody . bardzo słabe. Żal mi was .

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Coleslav

…ale prawdziwe, tego chyba nie zaprzeczysz?
Ten człowiek tylko pragnie zemsty, tylko za co? na kim się chce mścić?
No cóż… tacy ludzie jak on w niczym nie widzą swojej winy… wszyscy wszystkiemu winni, tylko nie oni. Powinno się im współczuć, ale tego nie potrafię. Ten człowiek prowadzi Polskę w otchłań swoim zacietrzewieniem, swoją głupotą. Jest egoistą jakich naprawdę mało. Dla niego nikt i nic się nie liczy. Widać gołym okiem jak traktuje Dudę i jak się do niego odnosi – jak chłoptasia na posyłki. Jak potraktował Gowina, który zachował się nie wedle jego oczekiwań.
Nie rozumiem tego, że tego nie dostrzegacie, że Jarosław, zbawca narodu wami wszystkimi pomiata.
Stawiaj mi dalej minusy colesławie, mam to w d.upie.

Kim
Kim
4 lata temu

Mam pytanie czemu ludzie z PiSu zagłosowali przeciwko pomocy z UE na walkę z wirusem ?

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Kim

Jak się „walczy” z wirusem to już POKO pokazało urządzając w Europarlamencie kolejny festiwal bałamutnych donosów i oskarżeń pod adresem Polski.

Nawet parlamentarzyści z Niemiec i Słowacji byli skonsternowani, jak można tak w renegackim amoku szkalować własny kraj. Zero wstydu.

Polka, po prostu Polka
Polka, po prostu Polka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Wstydu to chyba PIS nie? począwszy od prezesa, który w okresie szczególnych zaostrzeń pokazuje Polakom, ze jest lepszy sort, czyli on i gorszy sort czyli reszta Polaków.
Lepszemu sortowi wolno organizować uroczystości na Placu Piłsudskiego (ale pomińmy sam plac Piłsudskiego).
Lepszemu sortowi wolno jechać na ZAMKNIĘTY cmentarz Powązkowski na grób swojej matki, dla gorszego sortu ten cmentarz jest zamknięty.
Lepszemu sortowi wolno jechać prywatnie na Wawel z Warszawy do Krakowa, gdy tymczasem gorszemu sortowi nie wolno ruszyć się kilka kilometrów od domu, bo gorszy sort dostanie mandat, mandat z sanepidu to kwota od 5000zł wzwyż – bagatelka dla Polaka zarabiającego najniższą krajową, a może nawet już Polaka na bezrobociu.
Tu się PIS nie wstydzi.
Co mnie obchodzi POKO czy KOKO. Ja jestem zwykłym szarym Polakiem i nie obchodzą mnie rozgrywki międzypartyjne.
Mnie tylko szlag trafia jak rządzący pokazują nam, zwykłym Polakom faka i pokazują nam nasze miejsce w szeregu i swoim zachowaniem pokazują, że co wolno im to nie nam.
A ty Hemi cały czas wyskakujesz z poko i sroko w swoich komentarzach.
My najczęściej nie utożsamiamy się ani z jednymi, ani z drugimi.
Wiem, że najlepszą obroną jest atak i ty cały czas atakujesz.

Hemi
Hemi
4 lata temu

Wyjazd był uzgodniony z administracją cmentarza, nie wiem więc na dlaczego tak ulewa się żółci, nie moja zresztą sprawa.

I czy możesz wskazać jakąż to wymierną szkodę ktokolwiek podniósł w związku z wizytą cmentarną przy rodzinnym grobie (!). Otóż nie ma takiej szkody.

Jest natomiast wymierna szkoda dla reputacji i wizerunku Polski w związku z tym, że określone kręgi opozycyjne systematycznie i bezwstydnie biegają z donosami zagranicę oczerniając własny kraj.

Nikt, żadna szanująca się opozycja w Europie tak nie postępuje i tak nie robi. Bo to są postępki poniżej jakichkolwiek norm.

Polka, po prostu Polka
Polka, po prostu Polka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Atak to mało w stosunku do Kima.
Dlaczego nie odpowiedziałeś na jego konkretne pytanie.
jeżeli swój post piszesz pod komentarzem Kima, to winna być to merytoryczna odpowiedź na jego pytanie, a nie jakieś wylewanie pretensji i pomyj na opozycję.
Postępujesz dokładnie tak samo jak TVPIS i sam PIS – nic się od nich nie różnisz.
Zamiast merytoryki, tylko szczucie.
Jak czytam te twoje komentarze, to widzę jakie u was ch.amstwo panuje i jakie jest traktowanie obywateli. Żadnej kultury.

Hemi
Hemi
4 lata temu

Na pytania retoryczne nie udziela się odpowiedzi waćpanno.

Jeśli ktoś zadaje pytanie o walkę z koronawirusem przez organizację (UE), która po miesiącu ocknęła się, że cos takiego jak nowy wirus w ogóle istnieje i nie udzieliła żadnej pomocy ani Włochom ani innym krajom dotkniętym w największym stopniu (Hiszpania…), to o czym w ogóle mowa?

UE jeszcze raz pokazała, że jest mocna wyłącznie w dziedzinie bezproduktywnej paplaniny, a gdyby przychodzą realne problemy, to można liczyć tylko i wyłącznie na państwa narodowe.

Sugeruję, żebyś to sobie przemyślał/a.

Polka, po prostu Polka
Polka, po prostu Polka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Nie jestem panną, imć …

Kim
Kim
4 lata temu

Boje się tylko że lekarze wkoncu tego nie wytrzymają i przestaną pracować ciekawy jestem czy każdy z was popierający całą siłą PiS jest gotowy iść nieść pomoc drugiemu człowiekowi czy myślicie tylko o sobie jak rząd

Kim
Kim
4 lata temu

Już Pan minister Szumowski pokazał wczoraj klasę hehe na jaki portal by nie wszedł porozmawiać to z każdej strony jest obrzucany błotem

Hemi
Hemi
4 lata temu

Stan epidemii to stan epidemii.

A stan klęski żywiołowej to stan klęski żywiołowej.

Lex specialis derogat legi generali.

Prosta sprawa.

TO==JA
TO==JA
4 lata temu
Reply to  Hemi

TA SPRAWA EPIDEMII TO MOŻE BYĆ PROSTA DLA CIEBIE ==CIEMNIAKU HEMII !!!!! jesteś tak samo mądry jak ta cała pisowska banda oszustów.

J-23
J-23
4 lata temu
Reply to  Hemi

Nie pi…l poi łacinie, polskiego zapomniałeś?
Słoma ci z butów wystaje, a tu się popisujesz.
Myślisz, że tym dodasz sobie wiarygodności? – mylisz się.
Na cóż ta twoja znajomość języków, jak szarych komórek masz malutko, oj malutko.
Umiesz tylko słuchać tej swojej szczujni i powtarzać za nią jedno w kółko.
Wyłącz telewizor, włącz myślenie, bo za chwile reszta twoich szarych komórek umrze śmiercią naturalna od nieużywania niczym i prezesa.

Szaleniec
Szaleniec
4 lata temu

Pomysły Kaczyńskiego nie uprawomocniają tych wyborów, w świetle obowiązujących przepisów prawa. Wybory nie mają podstaw prawnych żeby się miały odbyć, bo
po
1/ nie będą powszechne
po
2/ nie będą bezpośrednie,
po
3/ nie będą tajne.
Kaczyński jak stary bolszewik wykształcony na dziełach Lenina ,wybory traktuje jak w komunizmie,nie ważne jak głosowano i ile oddano,
ważne kto głosy będzie liczył
.Wynik wyborów już i tak jest ustalony, a głosy będą liczone na Nowogrodzkiej.
Rząd powinien ogłosić stan klęski żywiołowej i zgodnie z przepisami wybory przesunąć na dalszy termin.

Obserwer
Obserwer
4 lata temu

I jeszcze jedno. Zawsze tak było że Polak Polakowi wilkiem. Jeden drugiego gdyby mógł, to by w łyżce wody utopił. Bijemy się o ochłapy i gnaty, a „Panowie” przy stole siedzą i robią z nami co chcą… I nie mówcie jak to potrafimy jednoczyć się i działać w imię czegoś, no właśnie, czego? Jak już jest musztarda po obiedzie, to tak, wtedy tak. Historia już parę razy to pokazała… I niestety lubi się powtarzać…

Obserwer
Obserwer
4 lata temu

Śmieszne są te wszystkie komentarze i przepychanki słowne. Paradoksalnie od 30 lat po zmianie systemu politycznego w Polsce przy władzy są ciągle Ci sami ludzie, a jak nie oni, to ich pocioty. Gładko i bezboleśnie przeszli sobie do „wolnej” Polski, a głupi naród wszystko kupuje. Zmieniają tylko kolory i nazwy partii politycznych. W tym kraju nigdy nic się nie zmieni. Będzie jedynie bardziej upudrowane… A wiecie dlaczego ? BO ŚWINIA Z RYJA NIE WYPUŚCI

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Obserwer

DZIĘKI –OBSERWER !!!! PIEKNIE NAPISANE !!! chciało by się więcej na tym portalu takich komentarzy, ale cóż mamy–naszą POLSKĄ rzeczywistość, którą mocno wspierają zawsze wysłannicy WŁADZY TAK CENTRALNEJ JAK I SAMORZĄDOWEJ–w naszej MŁAWIE, prym w reklamie tch rządzących nieudaczników wiedzie niejaki oszołom: HEMI, wspiera go od czasu do czasu karolek, którzy koniecznie chcą z ludzi i mieszkańców zrobić trumanów.

Kim
Kim
4 lata temu

Czytam te wasze komentarze i mówię chyba po raz piąty że jestem bez partyjny a wy cal czas atakujecie konkurencję nie wiem może poprostu kłopoty są z czytaniem . I widzę że jaka kolwiek debata z osobą popierająca partie PiS nie ma sensu bo cały czas piszecie jedno i to samo bo na resztę rzeczy nie znacie odpowiedzi pamiętajcie jest taki coś jak telefon do przyjaciela Jarek wam powie macie pisać

Dudek
Dudek
4 lata temu
Reply to  Kim

od poniedziałku . Wielkie otwarcie lasów … hurraaaa

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Dudek

Tylko jak tam wparujesz, to go z radości nie podpal, bo inni nie będą mieli gdzie iść.

KennedyF
KennedyF
4 lata temu
Reply to  Kim

Konie są poj***ne. Zjedzą kurczaka, zrzucą cię z siodła bo coś tam im odjebie. Zasadzą ci śmiertelnego kopa na ryj jak podejdziesz od tyłu. A opiekujesz się nim od źrebięcia.
Nie okazują żadnych uczuć. Wieczna wyjebka…
Poj***ne zwierzęta.
Nie mam konia. Nie znam się. Dlatego się wypowiadam.

Socjolog
Socjolog
4 lata temu

Dlaczego te wybory muszą odbyć się w maju?
Ano dlatego że:
WIELKA INFLACJA NADCHODZI, a wtedy żaden duduś nie będzie miał szans, bo suweren się… plecami odwróci.
Narodowy Bank Polski kontynuuje proces skupu obligacji skarbowych na rynku wtórnym. W czwartek odkupił na przetargu obligacje za ponad 30,6 mld zł. Przez ostatni miesiąc wpompował w ten sposób na rynek już ponad 50 mld zł.
Ekonomiści ING Banku Śląskiego prognozują, że NBP łącznie skupi obligacje za 170 mld zł, czyli blisko 8 proc. PKB Polski i niemal około jedną czwartą całego rządowego zadłużenia w formie obligacji krajowych.

Zgodnie z Konstytucją RP, Narodowy Bank Polski nie może bezpośrednio finansować długu państwa. Korzysta natomiast obecnie z prawa do robienia tego w sposób pośredni, skupując obligacje skarbowe m.in. od banków.

Miejmy tylko nadzieję, że jak suwerenowi inflacja i podwyżki cen zeżrą pieniądze na życie, suweren powiesi towarzyszy na latarniach. Żadne wojsko ani policja nie pomogą.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Socjolog

Socjologia to nawet nie jest nauka, to jest taka zbieranina różnych obserwacji, najczęściej przypadkowych i niemiarodajnych, i próba systematyzowania tego poprzez przybieranie pozorów naukowości. Zawracanie głowy krótko mówiąc.

Jeśli się coś krytykuje, to trzeba mieć rozwiązanie. Same kopiuj wklej z liberalnych mediów nie wystarczy.

Skup aktywów przez bank narodowy jest normalnym działaniem w kryzysowej sytuacji i warunkach zaburzenia . Jeśli znacz lepszą receptę to opublikuj i będziesz mieć szansę na tytuł naukowy w dziedzinie nieskończenie bardziej prestiżowej.

Inflacja, zero zmartwień, będzie w celu inflacyjnym do końca roku.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Jak zwykle, hemi, dużo słów a żadnej konkretnej treści.
Kimowi też nie potrafisz udzielić odpowiedzi skąd wziąłeś ten koszt testu na COVID19 w wysokości 53zł.
Jeżeli ktoś ma rację, ty nabierasz wody w usta.
U Czechów pandemia zaczęła się 1 marca, u nas 4.
Wg oficjalnych danych w Czechach zostało zarażonych 6.499 mieszkańców, zmarło 173 .
W Polsce do dnia dzisiejszego zarażonych zostało 8,379 mieszkańców, zmarły 332 osoby.
Nie chce mi się wertować wszystkich twoich wpisów, ale hemi skończ już to wychwalanie tego nieudolnego rządu, który trzyma się rękoma i nogami swoich stołków.
Na jesieni przegralibyście te wybory z kretesem.
Nadchodzący kryzys jest dla ciebie błahostką? – hemi gratuluję ignorancji i takiego lekceważącego stosunku do Polaków.
Mam nadzieję, że po was przyjdą tacy, którzy zapukają do waszych drzwi i was rozliczą za wasze działania.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  mławianka

Nie jestem Twoim oponentem ale…Zgodnie z art. 128 Konstytucji RP, wybory prezydenckie muszą odbyć się w dzień wolny od pracy przypadający między 75. a 100. dniem przed końcem kadencji urzędującego prezydenta[a]. Ponieważ pięcioletnia kadencja Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020, I tura w zwykłym terminie mogła zostać zarządzona na dzień wolny między 27 kwietnia a 22 maja 2020 (II tura odpowiednio między 11 maja a 5 czerwca 2020). We wrześniu nie można ich przeprowadzić, bez zmiany Konstytucji a ilu posłów potrzeba aby ja zmienić? Mławianko?
Tak jedni łamią, Konstytucję, tak jak zresztą ich poprzednicy, którzy również to robili a ich wyborcy(jednej i drugiej strony) ślepo powtarzają, co im ich program w danej telewizji powie. Zacznijcie weryfikować wiadomości czy to TV PiS, czy TVN, zamiast powtarzać bez sensu zasłyszane frazesy z telewizyjnych wiadomości.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

W stanie wyjątkowym nie muszą się tak odbywać i obejdzie się bez zmiany konstytucji.

Do Anonimowo
Do Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Stan wyjątkowy trzeba ogłosić a tego opozycja nie ogłosi, wiec patrz punkt pierwszy. Tą kartę trzyma PiS, wiec jej na razie nie używaj. Patrz na rzeczywistość. Opieraj się na kartach, które masz w ręku a nie na mrzonkach. Przedstawiłam rzeczywistość a nie marzenia. Jeżeli tego nie rozumiesz, to trudno Ci brać udział w rzeczowej dyskusji. Popatrz na Burmistrza. Najpierw zwalniał PiS ze stołków a teraz z nimi trzyma. Bo taka jest właśnie polityka. Opiera się na dostępnych realiach. Więc trzeba je analizować i wybierać dostępne rozwiązania a nie bujać w obłokach. Jeżeli masz zasady, których nie możesz złamać, to do polityki się nie nadajesz:):):).

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  mławianka

Jeszcze raz – piszesz o Czechach, to weź jak najbardziej wzór z nich.

Czeskiej opozycji Timermans proponował, żeby przyjeżdżała do Brukseli i „nadawała” na rząd Babisa, a on z innymi eurourzędasami im pomoże.

Pomyślał, polska opozycja totalna jeździ do Brukseli, wypłakuje się w rękaw, skamle o jałmużnę, to pewnie i czeska opozycja na to pójdzie.

I co, i trafiła kosa na kamień! Czeska opozycja potrafiła zachować godność i podziękowali UE za troskę, ale czeskie sprawy to będą załatwiać we własnym domu.

Więc jeśli opozycja chce brać przykład z Czech, to niech przestanie swoim służalstwem i donosami kompromitować się na całą UE, tylko niech nauczy się prostej zasady, ze brudy pierze się u siebie.

Co do testów, to sorry, jest wyszukiwarka, polski Instytut Higieny zatwierdził test opracowany w sposób autorski przez Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, w 100% skuteczny, i jego koszt został oszacowany na 53 zł za sztukę. Informował o tym Prezes Gowin Jarosław. Czy test jest dostępny akurat w tej cenie, to trzeba byłoby sprawdzić. Być może szpitale i służba zdrowia mają pierwszeństwo dostaw (oby!).

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Hemi

I znów to samo w kółko – niedobrze mi się robi, hemi.
Koszt testu, a cena testu to dwie bardzo różne sprawy, hemi, ale jak widać tacy jak ty tej różnicy nie nie widzą. Kimowi chodziło o koszt testu dla niego, a nie o koszt produkcji. Ech, hemi, hemi…
Skończ z tym swoim paplaniem o politykach i polityce Czech.
Ja piszę o koronawirusie, działaniach podjętych przez poszczególne rządy oraz ich efektach, a nie o lataniu do Brukseli czy gdzieś tam indziej. Ty zaś gdzie tylko możesz to jeden temat w kółko poruszasz. To już jest nudne.
Dlaczego wybrałam akurat Czechy? – bo są mi bardzo bliskie. Mogłam wybrać Słowację…

Szaleniec
Szaleniec
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi
Babisz to taki sam kurdupel jak nasz kwak. Czesi też go uwielbiają.
Czesi mieli swojego mądrego prezydenta, a był nim Vaclav Havel, który powiedział
„„Proszę was, nie wspierajcie tych, którzy obiecują rozwiązać wszystko za was. Tacy ludzie chcą, abyś milczał, słuchał i nadążał. Proszę was, abyście nie popierali tych, którzy mają tendencje dyktatorskie, zbyt często zmieniają opinie, nie są w stanie komunikować się z innymi, proponują różnych śmiałych, bezmyślnych i nieodpowiedzialnych rozwiązań i którzy woleliby wrócić do centralistycznego zarządzania wszystkimi naszymi wspólnymi sprawami. ”

To są bardzo mądre słowa. Uważam, że nie tylko Czesi, ale i Polacy powinni to przemyśleć i wziąć sobie do serca, a nie słuchać szaleńca.

Do Mlawianki
Do Mlawianki
4 lata temu
Reply to  mławianka

Masz racje ale przypomnę, ze takie same wpisy, były kiedy poprzednia władza kończyła swoje rządy:) Dlatego jest takie powiedzenie, że historia lubi się powtarzać. W twoim twierdzeniu jest tylko jeden słaby szczegół. Opozycja ma tragicznych kandydatów. Nikogo nie dyskredytuje, tylko stwierdzam fakt. Opozycja nie ma lidera. Bez lidera, jest po prostu trudno. Nie chce wywołać jakiejś wojny w komentarzach o kompetencje kandydatów, bo nie o to przecież chodzi ale zamieniać kiepski samochód na taki sam kiepski albo i gorszy, po prostu nie ma ekonomicznego sensu.

Szaleniec
Szaleniec
4 lata temu
Reply to  Do Mlawianki

No faktycznie kandydat pis jest lepszy. Duda to też tragiczny kandydat na prezydenta:
jak nie klęczy to głupoty pi…rzy.
Ot i cały duda.
Maja tylko szczęście, że mają większość w parlamencie, a wybory cóż…
nie będą powszechne
nie będą bezpośrednie
nie będą tajne
czyli będą niezgodne z konstytucją
PIS je oczywiście sfałszuje, bo tylko ludzie z mentalnością pisowskiego sługusa pójdą do komisji wyborczych. Nikt kto używa mózgu nie będzie narażał swojego zdrowia i życia w takiej sprawie.

Do Szaleniec
Do Szaleniec
4 lata temu
Reply to  Szaleniec

Nie napisałam powyżej, ze obecny Prezydent jest super kandydatem. Napisałam o kandydatach opozycji ale gdybys doczytał do końca, to użyłam tam porównania, z którego można wywnioskować, co myśle o kandydacie partii rządzącej. Z tymi wyborami, to akurat bym tak do końca Twojego zdania nie podzielała. W Szwajcarii, teraz w Niemczech i jeszcze kilku innych krajach, wybory nawet od wielu lat odbywają się wysyłkowo. Oczywiście, najważniejsza jest ich prawidłowa organizacja. Ja w jednej kwestii jestem zadowolona z tej pandemii. Wszystko, bądź prawie wszystko nagle, w urzędach można załatwić przez internet.:). Nie widzę powodu aby na stałe umożliwić głosowanie w podobnej formie(internet, list, itd). Oczywiście okoliczności są do tego fatalne ale przecież ten cały kwiat społeczeństwa, który zasiada w sejmie, od wielu lat mógł to w sposób cywilizowany załatwić:). Teraz Ty z jednej strony twierdzisz, ze będą te wybory nielegalne, a druga strona twierdzi ze właśnie będą legalne. Akurat, te trzy punkty o których piszesz, są realizowane w tych krajach, które wymieniłem. Nie wiem, jak będzie w Naszym pięknym Kraju ale jest to spokojnie do spełnienia.

Mlawiak stary
Mlawiak stary
4 lata temu

Tylko lizuch pisowski idzie do komisji. Wybory jesienią. Nie teraz. A, ze Mławy pisowska to i chetni się znajdą. uwaga cytuje: ” zdradzieckie mordy”? Czyżby? Jak to władca wasz powiedział…Bo na pewno nie mój. Życie i zdrowie jest najważniejsze a nie pieniądze z komisji czy wierność diabłu. Zaprzedaliscie dusze?

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Mlawiak stary

Wybory na jesieni? Do tego i tak jest potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja zgodzi się? A gdzie tam, posłuchaj sobie Borysława czy innego „lidera”.

Wybory korespondencyjne? Nie!

Wybory na jesieni? Nie!

Zmiana konstytucji? Nie!

Na wszystko nie, jak dzieci z piaskownicy. Na jedno tylko jest TAK – na donoszenie na Polskę i bieganie ze skargami zagranicę. To potrafią i nawet się tego nie wstydzą. W jakim kraju opozycja tak się zachowuje?

Jedna taka przemądrzała Czechy nam za wzór stawiała, bo tam dużo testów robią (!). Tyko, że czeskiej opozycji Timmermans proponował swego czasu podniesienie na forum UE sprawy zatargów z czeskim rządem Babisa i oferował „pomoc”.

I co czeska opozycja odpowiedziała? Że dziękują bardzo za troskę, ale oni czeskie sprawy będą załatwiać w swoim czeskim domu.

I to jest postawa godna szacunku! A nie te żałosne skarżypyty z POKO.

Zazula
Zazula
4 lata temu
Reply to  Hemi

Proponuję poczytać jakaż to partia pierwsza poleciała na skargę za granicę na Polskę, a potem wypisywać bzdety. Trochę wiedzy nikomu nie zaszkodziło. Pozdrawiam

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Hemi

I znów kłamiesz!!!
Nie potrzebna jest zmiana konstytucji.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Mlawiak stary

Mławiaku Stary, dużo krzyczysz ale Konstytucji nie przeczytałeś. Wybory nie mogą się odbyć jesienią bez jej zmiany:). No niestety. Uzupełnij więc wiedzę, bo bez niej Twoja dyskusja jest bezprzedmiotowa. To nie jest złośliwość, tylko fakt.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czy PIS proponuje zmiany w konstytucji na przedłużenie prezydentury dudy do jesieni? – chyba nie, więc o czym ta dyskusja. Pis doskonale wie, ze na jesieni przegrałby te wybory.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

To nie PiS zaproponował a Gowin. To jest inna partia ale działająca w koalicji z PiS. W internecie bez problemu znajdziesz jego wypowiedz, w której podkreśla, ze do tego rozwiązania jest właśnie niezbędne porozumienie(czyli układ) aby zmienić Konstytucję. W sumie to by chyba była najlepsza opcja, tylko ani PiS owi ani PO ona nie jest na rękę. Tutaj dokładnie widać, ze nie o jakieś bezpieczeństwo, tylko o politykę chodzi. PiS będzie słabł, wraz z rozwojem kryzysu a PO rosło w sile. Dlatego PiSowi zależy na jak najkrótszych wyborach a PO na jak najpóźniejszych z jak największym zamętem. To się nazywa „grilowanie”. My natomiast myślimy, ze jedni chcą naszej zguby a drudzy ocalenia:). Wy się jak idioci kłócicie miedzy sobą, dokładnie odzwierciedlając poziom Polskiego Sejmu. Wirus z Nami zostanie, to kiedy chcecie te wybory zrobić? Zgodnie z Konstytucją, zmienić ją, złamać, jak będzie więcej chorych, czy może ale może jak mniej ale we wrześniu może być więcej i…..co wtedy?

Zosia
Zosia
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo- Wystarczy wprowadzić stan klęski żywiołowej( bo w takim stanie egzystujemy) i wybory można zrobić w innym terminie- bez zmiany konstytucji. Nie pouczaj innych jak sam wiedzą nie grzeszysz!

Do Zosi
Do Zosi
4 lata temu
Reply to  Zosia

Tak masz racje. Ja to wiem. Tylko pojmij proszę, ze to nie opozycja a partia rządząca ten stan wprowadza. Wiec jak myślisz, czy PiS chce przesunąć wybory i wprowadzi stan klęski? No zastanów się. Przeczytaj jeszcze raz sens mojej wypowiedzi, bo Ja wcale za PiSem ani za opozycją tego nie pisze a Twoja wypowiedz jest po prostu niegrzeczna i nosi znamiona TOTALNEJ OPOZYCJI, aż się ze śmiechu pokładam. Taka zawiść jednych i drugich jak w regału. Polska rzeczywistość.:) Postawić minus, zanim się sensu I faktów nie zrozumie

Kim
Kim
4 lata temu

Ja poprostu chciałem podebatowac z człowiekiem PiSu na temat tego co się dzieje kulturalnie ale widzę że nikt do takiej debaty się nie nadaje smutne

KarateKid
KarateKid
4 lata temu
Reply to  Kim

i zobacz jaki czas nastał że nikt nie chce podjąć dialogu z Wami. Pewnie widzą bezsens . Wszystko się odwróciło jak PO rządziło też olewali opozycję . A teraz do jakiś dysput dążycie .

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  KarateKid

KarateKid==przynajmbiej bys nue pisal takich bzdur, tak odwrocilo sie, dlatego bo PIS calkowicie nie liczy sie z opozycją i olewa ja totalnie, gdyby bylo tak jak piszesz, to powonienes wiedzieć, ze tylko dzięki temu ze na sejmie zabraklo posłów aby Kaczynskiego i ZIOBRĘ postawic przed TRYBUNALEM STANU.

KarateKID
KarateKID
4 lata temu

pod Trybunał to nadaje się cała wierchuszka od lat 90 z z bosem POKO włącznie . Zapewne historycy kiedyś będą mieli wgląd w akta i tak się właśnie okaże . Większość KODENINY wywodzi się z tego nurtu i tracą przywileje i dlatego takie larum podnoszą.Są też tacy którym za komuny było względnie dobrze ” trochę się ukradło ” dorobiło i było ok . Teraz są rozgoryczeni że normalnie na chleb nie mogą zarobić . Jak by wszyscy grali do jednej bramki jak to myśli robotnicy z „S” dziś było inaczej ale plan był inny przecież .

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  KarateKID

Zajrzyj najpierw do życiorysów wszystkich obecnych w rządzie, Trybunale Konstytucyjnym i , prezesów wszystkich spółek Sk. Pań. NBP, i innych tych z góry (łącznie z naczelnikiem czyli prezesem), którzy nas teraz prowadzą w otchłań, bo tam wszyscy prawie aktywnie działali w PZPR.

KarateKID
KarateKID
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

to sumie układ zamknięty jest . nikt nowy do gry nie wejdzie. A jak wejdzie to musi być klakierem gawiedzi dlatego tak się kłócimy. My maluczcy nic nie zdziałamy w takim razie . Ja akurat nie jestem jakoś mocno polityczny ale chciałbym aby politycy którzy rządzą podejmowali decyzję w interesie wszystkich polaków i dbali nie tylko interesy tych bogatych . Takie mam marzenie 😉

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  KarateKID

No cóż – piękne marzenia, ale ludziska pchają się do polityki, dla pieniędzy, przynajmniej w takich państwach jak Polska i żaden z nich nie myśli o szarym Kowalskim. Jeśli nawet rzuci jakimś ochłapem jak PIS, to wiadomo, że w zamian za ten ochłap będzie czegoś wymagał od swojego suwerena, np. tego żeby ten siedział cicho jak mu się skraca smycz, bo to przecież dla jego dobra.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  KarateKid

Niedługo się za was suweren weźmie, jak za 500+ będzie mógł kupić tylko jedne pół litra czystej.

Do Kima
Do Kima
4 lata temu
Reply to  Kim

Ja nie jestem człowiekiem PiSu ale mogę podyskutować. Zbytnio nic się nie dzieje. W polityce najważniejsza jest władza, bo na niej opiera się byt każdego polityka. Potwierdza to stan kraju, po kilkudziesięciu latach od 1989r. Każde rządzące od tego czasu ugrupowanie, to udowodniło. Idzie kryzys, dlatego PiS chce jak najszybciej przeprowadzić wybory, bo na nim będzie tracił. Opozycja o tym wie i to torpeduje. Gdyby u władzy było PO, PSL czy coś tam jeszcze, to PiS byłby przeciw:). Rozwiązania Są różne ale właściwe tylko dla jednej strony. Wiele państw głosuje korespondencyjnie od lat i nie ma problemu, wydłużyć kadencje o 2 lata, tez można, ale trzeba zmienić konstytucję. Można przesunąć wybory ale tylko do sierpnia(konstytucja), no ale jak pandemia wybuchnie znowu, bądź się będzie utrzymywać, to co wtedy? Co wtedy powie opozycja? Tego nie wiemy:). Z koronawirusem i testach już Ci odpowiedziałem ale jak chcesz uzupełnić wiedzę na jego temat i sposobów ochrony, to służę pomocą. Jeżeli chodzi o resztę zachowań tej władzy, to jest z tym tak samo, jak z zachowaniami każdej innej partii rządzącej. Jej zwolennikom się podobają a przeciwnicy tylko narzekają. Problem w tym, ze nie potrafią ze sobą rozmawiać, bo my obywatele w każdej z tych partii i ich programów coś dla siebie dobrego znajdziemy:). Jednak zachowujemy się tak jak oni. Jedna opcja i koniec:).

Observer
Observer
4 lata temu
Reply to  Do Kima

Dobrze wyjaśnione.
Idzie kryzys i to wielkimi krokami. Działania Glapy to potwierdzają.
Trzeba tylko spuentować:
Każdy kryzys niesie za sobą zmianę władzy. PIS doskonale to wie. Inni też.
Dlatego ta zażarta walka o stołki.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Do Kima

Sensowna wypowiedź.

Idzie kryzys, zgadza się, niemniej czy będzie płytki czy głęboki, czy krótkotrwały czy uporczywy, to nie zależy ani od Kaczyńskiego ani od Ziobry ani od Tuska, tylko od laboratoriów badawczych i tego, czy uda się wynaleźć w miarę szybko skuteczny lek albo najlepiej szczepionkę.

Jeśli nastąpi to w miarę szybko, to gospodarka wróci w miarę szybko na właściwe tory, chociaż niektóre branże będą długo lizać rany.

Jeśli natomiast pandemia szybko się nie cofnie albo co gorsza wirus zmutuje i wróci jak hiszpanka bardziej śmiertelny w drugim sezonie, to będzie płacz i zgrzytanie zębów i żadne kalkulacje tego nie zmienią.

Tutti Frutti
Tutti Frutti
4 lata temu
Reply to  Hemi

Jaka inflacja?! Dla jednych bessa, dla innych hossa.
„Szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński planuje wynajęcie luksusowej limuzyny. I to mimo nadciągającego kryzysu finansowego.Teraz okazuje się, że szef banku centralnego chce wydać jeszcze więcej pieniędzy. Zamiast zaciskać pasa i oszczędzać jak wszyscy Polacy, Glapiński wziął się do remontowania. Zamówił nawet złote krany do łazienek w NBP. Remonty w Narodowym Banku Polski mają ruszyć na wielką skalę, bo przetargów na usługi budowlane jest kilka. Tylko w ciągu miesiąca Glapiński ogłosił ich aż sześć. Szef banku planuje wyremontować łazienki w centrali i w oddziale szczecińskim, odnowić budynek oddziału w Lublinie, przebudować bramę oddziału w Warszawie, wyremontować dachy oddziału w Bydgoszczy oraz wypielęgnować rośliny ozdabiające gmach NBP. Samych roślin w doniczkach jest aż 1200 i Glapiński chce zapłacić m.in. za umycie i podlewanie każdej z osobna. Do tego dochodzą ogrody pełne kwiatów i krzewów. Remonty łazienek to z kolei projekt zapierający dech w piersiach. Szef NBP chce, by toalety zrobione były na bogato: w czerni, bieli i ze złotymi wykończeniami.”

Wreszcie dowiedzieliśmy się na co m.in. zostaną roztrwonione rezerwy złota sprowadzone przez pislamistów do Polski. A to pewnie tylko kropla w oceanie potrzeb pisich sk…

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Tutti Frutti

Jest to tzw. czepianie się garbatego, że dzieci mu się proste urodziły.

NBP zwiększył rekordowo zasoby złota zanim jeszcze ono zdrożało, i za to należą się Prezesowi Glapińskiego słowa uznania. Bo to są zasoby finansowe państwa, a nie żadnej partii czy prezesa.

Natomiast plan remontów jest realizowany planowo w każdej instytucji państwowej, i bardzo dobrze. Jeszcze tego brakowało, żeby NBP na dodatek wpadł w histerięi wszystko anulował jak leci. Jaki to byłby prykład?

I NBP jest instytucją samofinansującą się, jakby ktoś nie wiedział. Podatnik nie dokłada do niej ani złotówki.

Jeśli ktoś zazdrości, to cóż, był czas na naukę, dyplomy, profesury i robienie kariery w NBP, do kogo pretensje?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Hemi

A Prezydenta dalej nie będzie…..:).

karol
karol
4 lata temu

Grodzki nakazał senatorom oddać premię na testy dla wyborców POKO z Mławy,dodatkowo każdy dostanie obrazek z uśmiechem Prezesa ,najlepsi -Kim-every-Suzi-dziad z bliska zdjęcie grupowe PIS-u bo kilka lat będzie u władzy może z małą korektą ,POKO idzie na dno ,

Kim
Kim
4 lata temu
Reply to  karol

Widzisz przyjacielu i tu się mylisz bo ja byłem do niedawna wyborca PiSu . Zdjęcie też się przyda a ty będziesz prezesowi z kieszeni na zdjęciu wystawał he to jest właśnie nasza władza i jej wyborcy żadnych konkretów aby obrażanie konkurencji nie potraficie odpowiedzieć na proste pytania

TO=JA
TO=JA
4 lata temu
Reply to  karol

Karolku== musisz bardzo, bardzo uwazac, zebys sam nie poszedl na dno, bo z takim myśleniem, jak Twoje, to ty juz jestes na dnie, a ten obrazek z prezesem powies sobie na szyi, i chodz po Mlawie, aby każdy, mógł takiego BARANA zobaczyc.!!!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  TO=JA

karolek to się niedługo będzie chował do mysiej dziury, jak suweren zacznie rozliczać rządzących.

TO==JA
TO==JA
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie tylko –karolek się będzie chowal, do mysiej dziury—chyba że hemi i karolek to jadna i ta sama osoba ?????

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  TO==JA

Wszystko możliwe, tylko raz udaje mądrego i wykształconego, a raz głupiego suwerena.

Marco
Marco
4 lata temu

Treść komentarzy wskazuje na nowy typ choroby psychicznej wywołanej między innymi utratą przywilejów po odsunięciu od profitów. Wszystko wskazuje że jeszcze nie ma na to lekarstwa. Wskazane jest, żeby takie przypadki ignorować. Suzi ! test w tej cenie w Niemczech którą wymieniłaś to jest test na wirusa tego którego mogłabyś załapać zarabiając przedtem 30 euro. Skoro znasz temat to nie będziesz miała problemu odgadnąć za co zarabia się 30 euro.

Kim
Kim
4 lata temu

Dokładnie wyborcy PiSu są tak zaprogramowani że chociaż wiedzą że nie mają racji i tak będą obstawać przy swoim

Kijowski
Kijowski
4 lata temu
Reply to  Kim

Chyba odwrotnie to działa. Wyborcy POKO są tak zaKODowani że nic nie widzą .

Kim
Kim
4 lata temu
Reply to  Kijowski

No ma pan rację nie wiemy gdzie kupić testy po 53zl może pan nam to powie

Kijowski
Kijowski
4 lata temu
Reply to  Kim

nie czepiajcie się szczegółów cwaniaki . nie ma takiego co by się na wszystkim znał .

Loża szyderców
Loża szyderców
4 lata temu

Hemi testy nie leczą, to fakt, ale…
testy pozwalają na odizolowanie zarażonych od zdrowych, czyli im większa wykrywalność osób zarażonych, tym te osoby mniej zarażą osób zdrowych.
Czyż to takie trudne do zrozumienia?
Tyle, że wy macie mózgi wyprane przez gadzinówkę i partię która rządzi.
Wyłączyliście myślenie zamiast wyłączyć gadzinówkę.
Ot i cały problem waszego powtarzania jednego w kółko i tego uwielbienia dla pomylonego kwakkwaka prezesa i jego długopisa.

Observer
Observer
4 lata temu

Pisiaki już pianę na ustach mają, tak się „spultali”.
Opozycjo przystopuj, wyluzuj, bo oni już nie dają rady powietrza złapać.
Na wasze argumenty brak im swoich. Kaczorek nie dał im odpowiednich wytycznych, a wiecie przecież, że oni tylko według wytycznych.
Oj pisie-misie bidulki 😀
Pisiaczki, dobra rada:
WYŁĄCZCIE TELEWIZORY, A WŁĄCZCIE MÓZGI (o ile tam jeszcze są).

Nymi
Nymi
4 lata temu

A gdzie się zgłasza swoją kandydaturę do komisji wyborczej?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Nymi

Widzę, że masz internet, a z Google nie umiesz korzystać? – nooo… zapewne sympatyk pis, a więc raczej nie powinienem się dziwić…

Nymi
Nymi
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

A co cię pajacu obchodzi na kogo głosuję? Nie chcesz odpowiadać to stul dziub. Takim jadem plujesz hejterze więc pewnie sympatyk po?

every
every
4 lata temu
Reply to  Nymi

Jednak pisior 😀
Strzał dziesiątkę.

NZS
NZS
4 lata temu
Reply to  every

może być jeszcze gorzej . pewnie bojówkarz narodowców 😉

TO=JA
TO=JA
4 lata temu
Reply to  Nymi

Nymi== takich pajacow z malpim rozumkiem , jak ty to do komisji nie biorą.

Suzi
Suzi
4 lata temu

Te wybory w takiej postaci, w jakiej je wymyślił PIS to wielka fikcja. Nic więcej.
https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/850622165407493/UzpfSTEwMDAwMTAzMDAzNDY2MTozMDg4MzgxMTUxMjA2MTg5/
Tak to wszystko wygląda.
A tak będą wyglądały same wybory:
https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/529620814391215/UzpfSTEwMDAwMTAzMDAzNDY2MTozMDg4MzYyMjI0NTQxNDE1/

Kim
Kim
4 lata temu

Czemu np PiS nie chce zrobić testów dla wszystkich pracuje na codzien z ludźmi i chciał bym mieć pewność że nikogo nie zarazę ale nie stać mnie na test

Alina
Alina
4 lata temu
Reply to  Kim

To bys musiał codziennie takie testy robic zeby miec pewnosc

Do Kima
Do Kima
4 lata temu
Reply to  Alina

To nic nie da. Patrz komentarz Do Kima

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Kim

Nie masz żadnych objawów, styczności z chorymi i chcesz się testować? Po co? Dla kaprysu?

Za kaprysy się płaci. 53 zł i rób sobie testy na własny koszt, ile tylko chcesz…

Kim
Kim
4 lata temu
Reply to  Hemi

A gdzie test kosztuje 53zl a skąd pewność że nie mam kontaktu z osobami zarażonymi skoro większość przechodzi to bez objaw

Suzi
Suzi
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi i znów kłamiesz tak samo jak reszta tej bandy.
„Szacunkowa cena testu na koronawirusa SARS-CoV-2 wynosi kilkaset złotych. Jak podkreślają eksperci – rynkowa cena testu diagnostycznego zależy od rodzaju i jakości badania, które ma być wykonane. Dla przypomnienia – obecnie zastosowanie znajdują głównie testy molekularne, które pozwalają wykryć materiał genetyczny wirusa. Koszt jednego testu genetycznego na koronawirusa to 400-600 zł.

W Niemczech ten sam test kosztuje ponad 2300zł.
Wyjaśnij skąd ta różnica tych testów. Czyżby dlatego, że Niemcy są bogatszym pańsstwem i u nich ludzie zarabiają więcej?

Suzi
Suzi
4 lata temu
Reply to  Suzi

Przepraszam – pomyliłam się i za dużo zer postawiłam.
W Niemczech ten sam test kosztuje ponad 230zł.
Wyjaśnij skąd ta różnica tych testów. Czyżby dlatego, że Niemcy są bogatszym państwem i u nich ludzie zarabiają więcej?
Taka jest logika PIS?

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Suzi

Nie jestem specjalistą od produkcji testów i nie wiem skąd różnice względem cen z Niemiec.

Generalnie, nie widzę potrzeby tego obsesyjnego porównywania się do Niemiec, w czym celuje POKO. Nie kupuję chemii z Niemiec i temu podobnych.

Niemcy to Niemcy, Polska to Polska.

Skoro polski producent testów podał szacowany jednostkowy koszt unitarny na 53 zł, to co do tego mają Niemcy? Mamy ich pytać czy wolno nam bez uzgadniania z nimi ustalić cenę testu polskiej produkcji?

Suzi
Suzi
4 lata temu
Reply to  Hemi

a np. to że do tej pory korzystaliśmy z tych samych testów.
Rząd polski nie opracowałł polskich testów tylko naukowcy, a więc nie mieszaj naukowców z tym niewydolnym rządem.

TO=JA
TO=JA
4 lata temu
Reply to  Suzi

Suzi, zostaw tego pajaca Hemiego, w SPOKOJU==jemu nic juz nie pomoże, nawet test na Korone, byl glupi i taki ZOSTANIE.

TO=JA
TO=JA
4 lata temu
Reply to  TO=JA

Chociaż KORONA==MOGŁA BY SIĘ ZAOPIEKOWAĆ tymi nawiedzonymi jak Hemii ==i karolek , może w ostateczności wrócił by im rozum i rozsądek a nie bujanie w oparach absurdu, pisowskiej bandy.

Kim
Kim
4 lata temu
Reply to  Hemi

Podaj miejsce gdzie można kupić test za 53zl a nie mówisz puste słowa jak PiS my chcemy konkrety a nie opowiadanie bajek

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Kim

Rząd odmówił nawet służbie zdrowia systematycznych testów.
Tak im dziękował, a teraz w podzięce zostawia ich samym sobie.
Ważne, że wierchuszka ma testy, a reszta? – niech idzie na wybory.

Do Kima
Do Kima
4 lata temu
Reply to  Kim

Może Ja odpowiem i Ci to trochę wyjaśnię. Wirus w Twoim organizmie znalazł się w poniedziałek. Wystąpienie objawów, może wystąpić szybciej, szybko lub późno, nawet po 3 tyg albo one nigdy nie wystąpią. Ty cały czas go roznosisz. Objawy nie występują dlatego, ze on musi się namnożyć w organizmie. Niestety aby test stwierdził, czy tego wirusa posiadasz, on już musi osiągnąć pewien stopień namnozenia. Czyli możesz się badać od poniedziałku i od poniedziałku zarażać innych a pozytywny test wyjdzie Ci dopiero w czwartek ale w drugim tyg od zarażenia. Dlatego codzienne testowanie jest wątpliwe i w sumie mało skuteczne. Przyjmij do wiadomości i jest to pewnik, ze żadna gospodarka na świecie, nie wytrzyma stagnacji i wszystkie rządy będą się starały ją jak najszybciej ożywić. Dlatego w każdym kraju inaczej liczą śmiertelność, wykrywalność i sposoby leczenia.

Do Kima
Do Kima
4 lata temu
Reply to  Do Kima

Widzę, minusy, to wytłumaczę jeszcze tym, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Jeżeli wszystkich Polaków przebadamy tego samego dnia, zamkniemy granice tak jak w Korei Północnej i wszystkich z dodatnim testem uleczymy tak jak w tamtym kraju, czyli następnego dnia rano liczba chorych wynosić będzie zero, to już wieczorem tego samego dnia, gdybyśmy powtórzyli test, mielibyśmy kolejne wyniki pozytywne. Taki jest sens robienia codziennych testów.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Do Kima

„Do Kima”
Nikt nie mówi o codziennych testach.
Testów nie robi się nawet osobom zarażonym, które NIE miały styczności z osobą zarażoną (a kto wie czy miał czy nie miał styczności z osobą zarażoną? – nikt).
Ty wiesz czy miałeś styczność z osobą zarażoną czy nie?
Wiesz czy jesteś zarażony i przechodzisz COVIB19 bez objawowo? – też nie wiesz, Jeśli jednak tak jest, to zarażasz innych, mimo że sam nie chorujesz.

Do Mławianko
Do Mławianko
4 lata temu
Reply to  mławianka

W ogóle teraz nie rozumiem o czym piszesz. Tłumaczyłem dlaczego nie ma sensu robienia codziennych testów służbie zdrowia. Możesz to jeszcze raz wolno przeczytać od pierwszego postu Kima? Sejm odrzucił poprawkę senatu, która to zakładała. Była to poprawka polityczna a nie merytoryczna i wytłumaczyłem dlaczego. To czy Ty lub Ja mieliśmy kontakt z taką osobą dla Nas nie ma żadnego znaczenia w kontekście testu, do czasu wystąpienia objawów. To jest ruletka, ponieważ nie ma skutecznego leku. Wiec albo przeżyjemy albo nie. Osoba zarażona i zarażająca innych może przejść test i otrzymać z niego negatywny wynik. Dlatego robi się kwarantannę a nie test, bo tak jest po prostu skuteczniej. Nawet jak miałaś kontakt, to przez długi czas żaden test Ci nie wykaże, ze masz wirusa. Czy się te testy wykonuje czy nie, to już zupełnie inny temat i w każdym kraju strategia jak i statystyka jest inaczej prowadzona.

Kim
Kim
4 lata temu

Hemi proszę cię daruj sobie konkrety proszę firmy zawieszają działalność nie mają pieniędzy na zus a PiS tak pomógł służbie zdrowia że dyrektor szpitala prosi ludzi o pomoc

Do Kima
Do Kima
4 lata temu
Reply to  Kim

Tak masz racje ale zauważ, ze szpital jest pod opieką Powiatu i UM, jest to ich jednostka organizacyjna, to oni powołują dyrektora i w sprawnie takiej wagi po prostu mogli przesunąć środki z innych inwestycji na właśnie szpital a budują chociażby stadion. Najtrudniej jest zachować obiektywność. Jeszcze nigdy nie było i nigdy nie będzie rzadu, władz samorządowych, dyrektorów itd, którzy zadowolili by wszystkich. Liczy się rozsądek a tego brakuje wszystkim.

Kim
Kim
4 lata temu

Gdzie jest ta wolna Polska o którą nasi dziadkowie walczyli gdy za nie oddanie głosu PiS grozi nam 3 letnim pozbawieniem wolności

Kim
Kim
4 lata temu

Zapraszamy wszystkich ludzi PiSu do komisji . PiS potrafi tylko karać i zabierać ludziom pieniądze oprócz 500+ nic więcej nie zrobili

Hemi
Hemi
4 lata temu

Gdyby opozycja zamiast postawy wiecznej negacji i dziecinady w stylu „na złość mamie odmrożę sobie uszy” zechciała porozumieć się, to ustalenie nowego terminu wyborów nie nastręczałoby trudności, przy czym wymagałoby to jednorazowej zmiany w ustawie zasadniczej. 2/3 w sejmie i senacie, przy minimum dobrej woli to dałoby się zrobić.

Ale oni nie i nie, dla nich tylko jest jedna opcja, przesunięcie wyborów o rok i żadna inna opcja się nie liczy. A gdy i do tego czasu epidemia nie ustąpi? I dlaczego przesunięcie o rok a nie np. 3 czy 5 m-cy?

Pięć lat i nie nauczyli się jeszcze, że bycie w opozycji to jest praca dla kraju i szukanie rozwiązań, a nie tupanie nóżkami, wieczna histeria i na wszystko NIE.

every
every
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, przenieś się ze swoim hejtem na gazeta.pl albo na wyborcza.pl, bo tu bez sensu jest ten twój wysiłek. Tak, 2 lata….
Ponadto pis i tak ciągle bezprawnie grzebie w konstytucji – dość tego grzebania!!!
Hemi módl się o zdrowie, bo o rozum to już za późno.

Dziadek a bliska
Dziadek a bliska
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi ==to wszystko co napisałeś to wypisz wymaluj działania TEJ BANDY OSZUSTÓW I PISOWSKICH ZŁODZIEJI, KTÓRA tym sposobem chce koniecznie doprowadzić do DYKTATURY I RZĄDÓW TAK JAK OBECNIE KACZYŃSKIEGO, pod którego rozkazami są PREZYDENT==PREMIER,SEJM==.ale czas płynie i dzisiejsza sytuacja, może doprowadzić do upadku tych rządów==OBY JAK NAJSZYBCIEJ. SZANOWNA PANI every u HEMIEGO TO ANI ZDROWIA ANI ROZUMU, KTÓRY SWYMI WYPOCINAMI CHCE ABYŚMY W TE JEGO BZDURY UWIERZYLI.===płonne jego nadzieje bo ta władza przez rozdawnictwo miliardów doprowadzi do największego kryzysu, ostatnich lat,

GDA
GDA
4 lata temu
Reply to  Hemi

Popieram Cię Hemi, cała opozycja powinna przestać się przeciwstawiać, zacząć słuchać krasnalka i wtedy będzie można wreszcie zrobić coś w spokoju.

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  GDA

😀 – dobre – tak trzymaj.
Śmiech to zdrowie – nawet kaczka ci to powie.

ToJa
ToJa
4 lata temu
Reply to  Hemi

A ja mam inny pomysł. Na co ten cały sejm, senat, opozycja? Niech władzę obejmie marszałek J.K i będzie wtedy kraj mlekiem i miodem płynący. A wszelcy krytykanci do obozów pracy i będzie spokój. Każdy dostanie 5000+ i może nawet będą banany i pomarańcze na święta

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Nawet w tak bardzo PiSowskim okręgu ludzie wiedzą, że wybory 10 maja to farsa. Duda, jeśli wygra, będzie niepoważanym koronawirusowym prezydentem. Żenujące, że tego chce. Do władzy po trupach.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Po trupach do władzy? Ciekawe ile tych trupów byłoby, gdyby nadal rządziła poprzednia koalicja. Wirus jak wiadomo przyszedł z zagranicy, ale ci bali by się zamknąć granic, bo przecież mocodawcy z Niemiec byli przeciw i Bruksela też coś gardłowała.

Duże sklepy i galerie, kina i co tam jeszcze pewnie byłyby otwarte maksymalnie długo, bo biznes popierający liberałów by się nie zgodził na restrykcje.

Państwowe firmy, które na szczęście PiS ocalił przed prywatyzacją i pójściem w obce ręce, nie szczędzą wysiłków i pieniędzy, żeby wesprzeć służbę zdrowia i zapewnić dostępność niezbędnych środków.

Itp., itd. Ludzie nawet niechętni PiS w skrytości ducha cieszą się, że epidemia przyszła w czasie ich rządów, bo gdyby rządzili poprzednicy, to bylibyśmy ugotowani.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, co ty pie…sz za przeproszeniem.
Spójrz na Czechy.
tam pandemia zaczęła się mniej więcej w tym samym czasie co w Polsce, a już od ponad tygodnia widać wyraźne spowolnienie, bo tam od razu podeszli do tematu tak jak Polska niestety nie podeszła.
Czechy od samego początku wprowadziły obowiązkowe maseczki, a u nas?
U nas Szumowski naśmiewał się z maseczek jeszcze w połowie marca, że maseczki sie są pomocne w walce z pandemią, twierdził, że nawet szkodzą.
No mądrale z PISu.
Ludzie niechętni pis się cieszą… – no Hemi jesteś po prostu genialny.
Nie będę tłumaczyła dlaczego.
Wy nie powinniście myśleć o tym co robiłby inny rząd w takiej sytuacji, a powinniście robić to na co Polacy liczą.
Dla was najważniejsze są jak najszybsze wybory, bo doskonale wiecie, że na jesieni przegralibyście je z kretesem!

Kim
Kim
4 lata temu
Reply to  mławianka

Brawo nic ująć nic dodać

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  mławianka

Jasne, wszędzie jest dobrze tam, gdzie nas nie ma. Nie wiem, co Czesi zrobili lepiej od nas, przypuszczam, że nic. Źle nie robi ten, co nie nie robi. I wam, opozycji, nic tak nie wychodzi jak stanie z boku i zgryźliwe, w stylu zrzędliwej ciotki, dogadywanie, a to źle, a to niedobrze, a to Czesi lepiej robią a to Niemcy.

Wirus SArs-CoV-2 jest nowy i jeszcze niezbyt dobrze rozpoznany. Sama WHO zmienia zalecenia, musi też robić to min. Szumowski. O to chodzi, żeby dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości i wyzwań a nie upierać się, że tylko ja mam rację. No i sądzisz, że pani minister Kopacz z poprzedniego rozdania lepiej wykonałaby tę pracę?

No i wybory. Wy jako opozycja stawiacie nawet w takiej, bezprecedensowej sytuacji ultimatum – wybory tylko za rok. Na wszystkie inne propozycje NIE. Zacietrzewienie zamiast dobrej woli.

A dlaczego tak nalegacie na przeniesienie wyborów i jednocześnie odmawiacie zalegalizowania tego na poziomie ustawy zasadniczej? O to chodzi, żeby powiedzieć: po 6 sierpnia mandat Prezydenta Dudy, czy „Maliniaka”, „długopisa” czy jak tam go jeszcze pogardliwie nazywacie, wygasł i go nie uznajemy! Jak ma rządzić PiS, to niech lepiej będzie anarchia! O to wam chodzi, nie o Polskę.

Kim
Kim
4 lata temu
Reply to  Hemi

HEMI daj już spokój z opozycja teraz rzędzie PiS a my jesteśmy zwykłymi ludźmi którzy chcą pomocy od rządu a w zamian dostajemy wejście do lasu do tego możliwość polowania z dziećmi i sobie radzicie

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Kim

Wejście do lasu masz już od poniedziałku, wytrzymasz, mam nadzieję. Bądź dzielny jeszcze tych kilka dni please:)

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Może sobie lepiej odpuść jak masz coś przypuszczać, co Hemi?
Ilość wykonanych testów na tle innych państw europejskich znajdziesz tu:

https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/testy-na-koronawirusa-na-milion-mieszkancow-krotkie-zestawienie/

Niemcy – 20 629 testów / 1 mln osób – łącznie 1 728 357 testów
Czechy – 13 634 testy / 1 mln osób – łącznie 146 004 testy
Polska – 4 467 testów / 1 mln osób – łącznie 169 071 testów (*stan na 17 kwietnia)
To 24 miejsce w unijnej 27.

Hemi, już tyle razy ci powtarzano: dane statystyczne to fakty, a nie żadne mity pisu.
Z faktami się nie dyskutuje.

GDA
GDA
4 lata temu
Reply to  mławianka

Na TVP 1 o tym nie mówili 😀

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  GDA

W tvp powiedzą ci, że w Polsce wykonano 3 razy więcej testów niż w Czechach.
A to że w Niemczech robią tyle testów, to cóż z tego:
w Niemczech zmarło na COVID19 ponad 4000osób, a u nas przecież tylko ponad 300.
Ot całe tvpis i jego wyznawcy.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  mławianka

Mogą tych testów robić i 20 i 100 razy więcej, i do z tego do grzyba jeśli tym testem nikogo nie wyleczysz ani nie uchronisz się przed chorobą, bo nie ma na nią póki co ani lekarstwa ani szczepionki??

Jedynym sposobem póki co, jest izolacja. Trzeba izolować się, chronić w jak największym stopniu, unikać kontaktów ze strefami i krajami, w których jest najwięcej zakażeń, czyli dokładnie to, co robi PiS. W krajach, których to zlekceważono, doszło do takiego wzrostu zachorowań, że co im po tych testach, to jakiś nowy fetysz totalnej opozycji?

A jak chcesz się testować, to proszę bardzo, sięgnij do kieszeni i zamawiaj te testy sobie nawet dwa razy dziennie, jaki problem?

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  mławianka

Testy to jest jedynie jeden element walki w pandemią. Jest oprócz tego cała masa innych czynników: zamknięcie ruchu lotniczego i granicy, social distancing, restrykcje w przemieszczeniu się i zgromadzeniach, itp.

Masz podstawowy wskaźnik: liczba zachorowań i śmierci z powodu Covid-19 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców.

I dla Polski wskaźnik ten jest jednym z najniższych w Europie.

Zeby nie było wątpliwości – to dobrze:). I to jest miara sukcesu polityki Szumowskiego.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Hemi

Ciekawe jak będziesz śpiewał za kilka tygodni.
GDA pisałam, ze w tvp powiedzą, ze u nas zmarło tylko 300 osób, a w Niemczech 4000. Hemi już wie, ze taki będzie komentarz, Hemi już ma dla ciebie ten komentarz nawet bez obejrzenia wiadomości tvp… no chyba, że hemi siedzi i ogląda przez cały dzień tvp info. Tam mu do g łowy na okrągłą wkładają to, że polski rząd jest prekursorem, ze jest najlepszy i wiele innych…
To hemi odpowiedz w końcu Kimowi gdzie można zrobić sobie test na COVID19 za 53zł. Ja też chętnie się dowiem.

NZS
NZS
4 lata temu
Reply to  Hemi

wg/ starych dobrych zasady KGB teraz jest czas aby nastąpił następny krok do przejęcia państwa . Społeczeństwo podzielone , kościół szykanowany , trole „śpiochy” na forach dezinformują w najlepsze . Ale niestety Game Over tak się nie uda. Będzie rządził DUDA.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  NZS

Taak, pis przejął najlepsze zwyczaje KGB – bardzo słuszna uwaga.
Będzie rządził duda, bo sfałszowanych wyborach na pewno mu się to uda. Będzie miał czas jeszcze więcej się uczyć.

NZS
NZS
4 lata temu
Reply to  Anonim

nikt nic nie musi fałszować przy takich kontrkandydatach . Generalnie to śmiech na sali jak się pompujecie tym wszystkim . Mówię to lewaków . Wasz czas się skończył . Musicie się z tym pogodzić .

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  NZS

Wasz czas też się zaraz skończy i to marnie dla was…

Bolo
Bolo
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi tak czytam te twoje wypociny i myślę sobie że ty powinieneś się na nogi leczyć bo na głowę już za późno

Ratownik
Ratownik
4 lata temu

Ja mam pytanie, odnośnie Naszej administracji. Czy może nawet redakcja, w tych czasach przestoju, mogla by się dowiedzieć, czy w takim na przykład MOSiRze, który stoi bezczynnie tyle tygodni, wykonano coroczne czyszczenie basenu? Ciekawa sprawa. Zamykają co roku pływalnie, pod koniec wakacji, na kilkanaście dni, tygodni i czyszczą(choć w innych miastach robią to jakoś inaczej, bo nie zamykają). W takim razie, przy tylu tygodniach obecnej przerwy i jeszcze kilku, zanim się znowu basen otworzy, to czy Dyrekcja tegoż przybytku, poczyniła jakieś kroki w tym względzie? Czy wszyscy są na urlopach, bo pracownik rozumie sytuacje firmy i go wziął. No a jak pracownik tego nie zrobił, to przynajmniej właśnie Dyrekcja powinna. Jak to teraz jest w tych „spółkach” UM? Co tam się dzieje?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Ciekawe z jakich opcji politycznych zgłosili się ci ludzie do tych komisji. Podejrzewam, że minimum 80% to sympatycy PIS.
taaak, ludzie chodzą do sklepów przecież bez problemów, to na wybory też mogą iść…

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Duda powiedział tydzień temu, że ludzie chodzą „normalnie” do sklepów. Nie wiem jak trzeba być oderwanym od rzeczywistości. Przebija Bronka.

Janek
Janek
4 lata temu

W Mławie już nie ma miejsc do składu komisji. Jest dużo chętnych.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  Janek

Bo Mława jest pisowa. Wyznawcy PiS ślepo wierzą w to co im mówi władza + przekaz jedynych słusznych mediów i mamy efekty. Jak w czasach komunizmu.

NZS
NZS
4 lata temu
Reply to  Obserwator

to jaka jest w końcu ta sytuacja . Proszę krótko przedstawić tak z Pan punktu widzenia .

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  NZS

NZS czy ty dopiero skończyłeś oglądanie filmu: Głupi, głupszy?, czy dopiero zobaczyłeś jego tytuł?

NZS
NZS
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

no i tak się rozmawia z betonem.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  NZS

NZS: … powiedział mentalny beton

138
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x