Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pobity przez policjantów? Jest stanowisko KWP Radom


Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu podała komunikat o okolicznościach zatrzymania mężczyzny, oraz sposobu w jaki odniósł obrażenia. Przedstawia w nim przebieg wydarzeń oraz działania jakie podjęli policjanci. O policyjnych czynnościach  podejmowanych w miesiącu lutym, na które powołuje się KWP Radom pisaliśmy wcześniej już na łamach naszego portalu.


-Policjanci z KPP w Mławie od lutego prowadzą postępowanie dotyczące poważnego uszkodzenia ciała. W trakcie realizowania czynności przeprowadzili przeszukanie w miejscu zamieszkania mężczyzny, którego podejrzewali o dokonanie tego przestępstwa. Na miejscu zastali tylko jego konkubinę, ale w czasie czynności ujawnili nielegalną broń, amunicję, własnoręcznie robione granaty, narkotyki oraz przedmioty służące do ich wytwarzania. Od tego czasu próbowali ustalić miejsce pobytu mężczyzny. 26 marca policjanci patrolujący miasto zauważyli kobietę z mężczyzną, w którego mieszkaniu ujawnili niebezpieczne i zabronione przedmioty, a który jednocześnie był osobą podejrzaną o dokonanie uszkodzenia ciała. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać w kierunku bloków. Policjanci ruszyli w pościg. Uciekający, biegnąc przy jednym z bloków, uderzył głową w rant balkonu. Policjanci podbiegli i próbowali mężczyznę obezwładnić, aby dokonać jego zatrzymania. Ten stawiał czynny i bierny opór. Policjanci użyli siły fizycznej niezbędnej do zastosowania kajdanek. Decyzją dyżurnego jednostki mężczyzna miał zostać zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, jednak wcześniej, zgodnie z procedurami przewieziony został do szpitala, gdzie został przebadany. Decyzją lekarza mężczyzna pozostał w szpitalu. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili 22 torebki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością proszku oraz suszu. Dla kompleksowego ustalenia wszelkich okoliczności i przebiegu tej interwencji Komendant Powiatowy Policji w Mławie polecił wszcząć w dniu 27 marca czynności wyjaśniające, a dzisiaj, po uzyskaniu informacji z mediów o rzekomym pobiciu mężczyzny, dla zapewnienia transparentności i rzetelnego wyjaśnienia okoliczności tej sprawy, powiadomione zostało Biuro Spraw Wewnętrznych oraz Prokuratura Rejonowa w Mławie, która niezależnie wyjaśni tę sprawę. Jak wynika z opublikowanego w mediach opisu badania lekarskiego, mężczyzna doznał obrażeń w obrębie głowy. Nie stwierdzono żadnych innych uszkodzeń na ciele, co faktycznie mogłoby wskazywać na to, że mężczyzna biegnąc mógł uderzyć w balkon. Oczywiście te kwestie wyjaśnią biegli, ale jeśli okaże się, że wersja o pobiciu jest nieprawdziwa osoby, które takie informacje przekazują, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – informuje podinsp. Katarzyna Kucharska, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

O akcji Policji w lutym pisaliśmy TUTAJ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
2 lata temu

Co nie którzy go bronią to później niech nie piszą że na miasto wyjść normalnie nie można Dupki….

Mława
Mława
2 lata temu

Jaka szkoda nie bedzie już mogł zarabiać na narkotykach… powinien pokryć koszty SWOJEGO LECZENIA i 15 lat za kratami z pracą po 12h dziennie włącznie weekendami A nie leżeć na goryczy i czekać może ktoś da przepustkę na wyjście!!!

rant balkonu
rant balkonu
2 lata temu

Panie komendancie ! odznaczenia i dobre premie dla tych policjantów co przestępce roznoszącego białą śmierć aresztowali, proszę szykować!! Tego żąda od Pana, normalne szanujące prawo społeczeństwo.

Aaa
Aaa
2 lata temu

Najlepiej pobić tak kogoś za co… Nawet bandytów tak nie biją a policja z mpawy pokazała klasę.. Zatrudniają dzieciaczków co nie mają się na kim wyżyć a potem tak jest mogli go zawieść na posteronek a nie bić świnie nic więcej kara śmierci powinna ich spotkać! A nie jeszcze wymyślają ze sam udezyl kto by uwierzył! Niech się wezmą za nich i ninnych co w pier mundurkach chodzą i myślą że Sa nie tykał i albo sami ludzie powinni im karę wymierzyć jak oni zrobili.

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Aaa

ty tak na poważnie????

pesymista
pesymista
2 lata temu
Reply to  Aaa

Doradzę Ci jedno -zmień lekarza lub poproś o skierowanie do dobrego zakładu psychiatrycznego.Jak można według Ciebie zatrzymać niewinnego ,zgubionego[narkotyki],bezbronnego [broń .granaty amunicja],wzorowego[poszukiwany] obywatela.Takie osoby jak on powinny być odizolowane od społeczeństwa ,a takich jak Ty powinno dodawać do celi dla zabawy.

czesio
czesio
2 lata temu

Powinni mu jeszcze poprawić.

Gfd
Gfd
2 lata temu

Dobrze, tępić dilerów
Ura bura szef podwóra a fify mu nasadzili
Usta dobre do Francuza he he he

mławianka
mławianka
2 lata temu

No proszę, bidulek, pokrzywdzony… a nie pisałam, żeby wstrzymać się o samosądami policjantów?
Pan Stonoga ma we krwi konfabulację, naginanie faktów.
Miałam rację prosząc komentujących o większą wstrzemięźliwość w ocenie sytuacji.
Przez samo to, że ten typek był dilerem narkotyków nie żal mi go. Ile dzieciaków mógł wciągnąć w narkotyki? – nie boicie się o własne dzieci i wnuki? Dilerzy narkotyków to przestępcy i na ogół bandyci, a nie słodkie chłopaczki z sąsiedztwa.
Pan Stonoga po raz kolejny poślizgnął się na skórce od banana w Mławie.
Nadal wierzycie w jego reportaże? – to żałosne.

Mlawianka
Mlawianka
2 lata temu

Czynny i bierny opór-albo czynny albo bierny.A policjanci z Mławy nie są święci niestety.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Mlawianka

Broń dalej bandytę i dilera narkotyków, który nie ma sumienia i wciąga dzieciaki w narkotyki.

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Mlawianka

może nie są święci, ale za to solidna premia im się należy. teraz prokurator powinien stanąć na wysokości zadania.

Sprawiedliwość
Sprawiedliwość
2 lata temu

Jaki on biedny.Trzeba bylo isc siedziec a nie ukrywac sie handlowac i bic innych.pistole ,granaty -normalny czlowiek takich rzeczy nie trzyma w domu .Karma wraca .Nastepny mlawski pseudo gangster.Moze pojdzie po rozsadek do glowy i zacznie zyc normalnie jak kazdy.

jaro
jaro
2 lata temu

JAKI był wysoki że uderzył w balkon

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  jaro

Balkony są bardzo nisko.
Druga sprawa: nawet gdyby został pobity (ale nie został) to dilera narkotyków i bandyty wcale mi nie szkoda.
Pomyślcie lepiej o swoich dzieciach i wnukach, bo przez tego tyłka mogłyby zostać wyciągnięte w narkomanie.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x