Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W mławskim parku będzie straszyć …


Burmistrz Miasta Mława zwrócił się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o zgodę na straszenie krukowatych na terenie parku mławskiego. Taka zgoda została miastu udzielona w terminie od końca lutego do końca kwietnia oraz od końca września do końca grudnia br.


Straszenie ptaków będzie odbywać się z zastosowaniem ekologicznej i sprawdzonej już w Mławie metody biosonicznej. Na drzewach w zabytkowym parku miejskim zostaną zamontowane megafony oraz urządzenie emitujące odgłosy naturalnych wrogów krukowatych. Miasto nie posiada własnych urządzeń, ale usługę straszenia ptaków zleca firmie Agrosan, która na terenie miasta zajmuje się pielęgnacją zieleni. Chcemy, aby usługa ta była wykonywana od 16 marca. Ze względu na to, że firma Agrosan dokupiła nowe odgłosy naturalnych wrogów krukowatych, spacerując po mławskim parku możemy liczyć na to, że usłyszymy świergoty zupełnie inne niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ufamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, metoda biosoniczna sprawdzi się w mławskich warunkach i krukowate poczują się zniechęcone do tego, aby zakładać gniazda w zabytkowym parku w Mławie.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Wystarczy dźwięk jastrzebia. Sympatyczny a odstrasza.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie tylko wrony odstrasza…

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

akurat wron w parku raczej nie uświadczysz

kot
kot
1 rok temu

A ja wczoraj w Dozinach widziałem pierwszego bociana, rano już go nie było, ciekawe, jak będzie po remoncie sieci elektrycznej, i wymianie słupów w „bocianiej wsi”.Zakład energetyczny wymienił wszystkie słupy, ale nie zapomniał o swoich skrzydlatych mieszkańcach, i w miejscu starych gniazd pozostawił platformy.Brawo elektrycy.

Karol
Karol
1 rok temu

Przypominam że ptaki żywią się owadami a co za tym idzie- jeśli nie będzie wron to komary latem będą was kąsać 🙂

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Karol

Ale wrony robia szkody. Mamy inne ptaki. Pomiot z wron jest kwasem, który niszczy np drzewa. Takie zbiorowiska = smród. I to potworny smród. Mamy w Polsce już parę takich przypadków. Wron, gawronow jest zbyt dużo. PRZEREDUKOWAC. I tak komarów będziesz bo zima była slaba:/

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

To straszenie płoszy wszystkie ptaki z parku, nie tylko wrony – nie zauważyłeś tego?
I tak źle, i tak niedobrze.

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Karol

krukowate nalatujące park nie żywią się komarami, nie żywią się w parku w ogóle. żerują na okolicznych polach i ugorach. przylatują do parku na nocleg i odpoczynek bo to dla nich bezpieczne i ciepłe miejsce-wysokie drzewa, brak drapieżników. wyjadaniem komarów i innych uciążliwych owadów „zajmują się” dużo mniejsze ptaki, a tych w parku nie ma. nawet gdyby były w nadmiernej ilości to nie stwarzałyby takich problemów nadmiarem odchodów.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x