Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiat mławski. Siedem osób objętych nadzorem sanepidu


W ostatnim czasie coraz częściej zaczynają krążyć wieści o osobach z podejrzeniem wirusa w samej Mławie, a także w sąsiedniej gminie. Postanowiliśmy sprawdzić, co o stanie zagrożenia wirusem na terenie powiatu mówią odpowiedzialne za to służby. Zapytany o tę kwestię mławski sanepid odsyła do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.


Jan Maria Jackowski
Reklama

– Według stanu na 11 marca godzina 10:30 na terenie powiatu mławskiego 7 osób objętych jest nadzorem PSSE w Mławie. Trzeba pamiętać, że wśród nich mogą być też osoby zdrowe. Nie ma przypadków osób hospitalizowanych, nie ma też żadnego przypadku potwierdzonego zachorowania – informuje Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Do zagrożeń związanych z koronawirusem przygotowuje się też szpital w Ciechanowie, który dysponuje oddziałem zakaźnym. Od wczoraj szpital wstrzymał   planowe przyjęcia do oddziałów szpitalnych, planowe zabiegi operacyjne, planowe przyjęcia w poradniach specjalistycznych oraz planowe badania diagnostyczne. Związane jest to z trudną sytuację epidemiologiczną, oraz stanem podwyższonej gotowości wprowadzonym decyzją  Wojewody Mazowieckiego, a związanym z zagrożeniem koronawirusem. Dzień wcześniej w tej placówce wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów.

W samej Mławie widać wzmożone zakupy przede wszystkim środków czystości i dezynfekcyjnych, a także produktów żywnościowych jak makarony, ryż czy kasze.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ZYGA
ZYGA
3 lata temu

CZY BANKOMATY SA DEZYNFEKOWANE

Suzi
Suzi
3 lata temu
Reply to  ZYGA

Nie lepiej płacić w sklepach bezdotykowo blikiem lub kartą, niż wypłacać pieniądze z bankomatu i nimi płacić?
Nie wspominam o urzędach i różnych firmach, bo chyba już nie ma takich, które terminali nie posiadają
Nie wszystkie sklepy mają terminale? – omijać je szerokim łukiem. Niech w końcu je sobie sprawią. Potracą klientów, to pójdą po rozum do głowy.
Najwyższy czas zacząć używać nowych technologii wszędzie, a nie tylko najnowszych modeli telefonów.
Może chociaż ta pandemia przyczyni się do pokonania barier. Na pieniądzach przecież jest mnóstwo przeróżnych zarazków. Jeśli ktoś kichnął w dłoń, a potem tą dłonią sięgnął do portfela, to już masz gotową odpowiedź, że przekazał swoje bakterie i wirusy dalej.

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lata temu

Pytanie skąd te objawy, skąd je przytransportowali gdyby okazało się, że mają tego wirusa. Na ile wczesniej zgłosili się do lekarza i w końcu ilu zdążyli zarazić?
Ludziska są totalnie nieodpowiedzialni. W czasie zagrożeń latają za granicę, jeżdżą, nie wspominając, że bagatelizują zagrożenie.

Suzi
Suzi
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

Hola, hola… mieszkanko, trochę zagalopowałaś się. Jeszcze 2 tygodnie temu na świecie poza Chinami panował względny spokój.
Poza tym, niektórzy ludzie mają taką pracę.
Radzę ci tylko nie wychodzić z domu na zbędne zakupy (bo tego nie mam i jeszcze tamtego), nikogo nie przyjmować i będziesz względnie bezpieczna.

MartaM
MartaM
3 lata temu

Zanim powie się, że nie ma potwierdzonych przypadków należy udzielić informacji ile testów zrobiono, chociażby tym 7 osobom

ann
ann
3 lata temu

po studniówce kilka dni temu to za 3-czy tygnie budziet we muławie pełen obraz nedzy i rozpaczy… co ten pierwszy z Niemiec do Gdańska wirusa to on z Karnawału czy ze Sylwestra se dosyć dobrze poskakał był… i tera w Niemczech jest to samo już co było dwa tygnie we słonecznej Italii…

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  ann

Normalnie debil

Asia
Asia
3 lata temu

Mlawski sanepid może by sprawdził czystość w sklepach

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Asia

Zgłoś swoje żale do mławskiego sanepidu – proste?
Teraz nie mają w sanepidzie czasu na czytanie komentarzy na portalach.

Opanowanie
Opanowanie
3 lata temu

Ten chiński ryż to idzie ze sklepów jak woda;;)))

Media
Media
3 lata temu

Oby ludzie poważnie potraktowali pandemie

Nie myślą
Nie myślą
3 lata temu
Reply to  Media

Jak by ją poważnie potraktowali to by jej nie było w Polsce, pico w dalszym ciągu wypuszczają i wpuszczają na granicach tam mogli zamknąć na 2 czy 3 tygodnie

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  Media

W mlawskich sklepach spożywczych niezbyt czysto.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

Nie chodź do sklepów.
Teraz nie wiem ile razy by nie sprzątali, to i tak ludzie w ciągu paru minut zrobią burdel,

Mawiak
Mawiak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Przewalanie wedlin dłonią bez rękawiczek. Kichanie i prychanie sprzedawcy. Nie ma to nic wspólnz bałaganem spowodowanym natłokiem kupujacych

joa
joa
2 lata temu
Reply to  Mawiak

Wędliny w sklepach mięsnych i ich sprzedaż to tragedia. Panie bez rękawiczek dotykają mięso ,pieniądze i wędliny. Nie mówię już o drapaniu się i kichaniu. Szok….

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x