Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat mławski. Siedem osób objętych nadzorem sanepidu


W ostatnim czasie coraz częściej zaczynają krążyć wieści o osobach z podejrzeniem wirusa w samej Mławie, a także w sąsiedniej gminie. Postanowiliśmy sprawdzić, co o stanie zagrożenia wirusem na terenie powiatu mówią odpowiedzialne za to służby. Zapytany o tę kwestię mławski sanepid odsyła do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


– Według stanu na 11 marca godzina 10:30 na terenie powiatu mławskiego 7 osób objętych jest nadzorem PSSE w Mławie. Trzeba pamiętać, że wśród nich mogą być też osoby zdrowe. Nie ma przypadków osób hospitalizowanych, nie ma też żadnego przypadku potwierdzonego zachorowania – informuje Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Do zagrożeń związanych z koronawirusem przygotowuje się też szpital w Ciechanowie, który dysponuje oddziałem zakaźnym. Od wczoraj szpital wstrzymał   planowe przyjęcia do oddziałów szpitalnych, planowe zabiegi operacyjne, planowe przyjęcia w poradniach specjalistycznych oraz planowe badania diagnostyczne. Związane jest to z trudną sytuację epidemiologiczną, oraz stanem podwyższonej gotowości wprowadzonym decyzją  Wojewody Mazowieckiego, a związanym z zagrożeniem koronawirusem. Dzień wcześniej w tej placówce wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów.

W samej Mławie widać wzmożone zakupy przede wszystkim środków czystości i dezynfekcyjnych, a także produktów żywnościowych jak makarony, ryż czy kasze.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ZYGA
ZYGA
11 miesięcy temu

CZY BANKOMATY SA DEZYNFEKOWANE

Suzi
Suzi
11 miesięcy temu
Reply to  ZYGA

Nie lepiej płacić w sklepach bezdotykowo blikiem lub kartą, niż wypłacać pieniądze z bankomatu i nimi płacić?
Nie wspominam o urzędach i różnych firmach, bo chyba już nie ma takich, które terminali nie posiadają
Nie wszystkie sklepy mają terminale? – omijać je szerokim łukiem. Niech w końcu je sobie sprawią. Potracą klientów, to pójdą po rozum do głowy.
Najwyższy czas zacząć używać nowych technologii wszędzie, a nie tylko najnowszych modeli telefonów.
Może chociaż ta pandemia przyczyni się do pokonania barier. Na pieniądzach przecież jest mnóstwo przeróżnych zarazków. Jeśli ktoś kichnął w dłoń, a potem tą dłonią sięgnął do portfela, to już masz gotową odpowiedź, że przekazał swoje bakterie i wirusy dalej.

Mieszkanka
Mieszkanka
11 miesięcy temu

Pytanie skąd te objawy, skąd je przytransportowali gdyby okazało się, że mają tego wirusa. Na ile wczesniej zgłosili się do lekarza i w końcu ilu zdążyli zarazić?
Ludziska są totalnie nieodpowiedzialni. W czasie zagrożeń latają za granicę, jeżdżą, nie wspominając, że bagatelizują zagrożenie.

Suzi
Suzi
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkanka

Hola, hola… mieszkanko, trochę zagalopowałaś się. Jeszcze 2 tygodnie temu na świecie poza Chinami panował względny spokój.
Poza tym, niektórzy ludzie mają taką pracę.
Radzę ci tylko nie wychodzić z domu na zbędne zakupy (bo tego nie mam i jeszcze tamtego), nikogo nie przyjmować i będziesz względnie bezpieczna.

MartaM
MartaM
11 miesięcy temu

Zanim powie się, że nie ma potwierdzonych przypadków należy udzielić informacji ile testów zrobiono, chociażby tym 7 osobom

ann
ann
11 miesięcy temu

po studniówce kilka dni temu to za 3-czy tygnie budziet we muławie pełen obraz nedzy i rozpaczy… co ten pierwszy z Niemiec do Gdańska wirusa to on z Karnawału czy ze Sylwestra se dosyć dobrze poskakał był… i tera w Niemczech jest to samo już co było dwa tygnie we słonecznej Italii…

Ktoś
Ktoś
11 miesięcy temu
Reply to  ann

Normalnie debil

Asia
Asia
11 miesięcy temu

Mlawski sanepid może by sprawdził czystość w sklepach

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Asia

Zgłoś swoje żale do mławskiego sanepidu – proste?
Teraz nie mają w sanepidzie czasu na czytanie komentarzy na portalach.

Opanowanie
Opanowanie
11 miesięcy temu

Ten chiński ryż to idzie ze sklepów jak woda;;)))

Media
Media
11 miesięcy temu

Oby ludzie poważnie potraktowali pandemie

Nie myślą
Nie myślą
11 miesięcy temu
Reply to  Media

Jak by ją poważnie potraktowali to by jej nie było w Polsce, pico w dalszym ciągu wypuszczają i wpuszczają na granicach tam mogli zamknąć na 2 czy 3 tygodnie

Mlawiak
Mlawiak
11 miesięcy temu
Reply to  Media

W mlawskich sklepach spożywczych niezbyt czysto.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

Nie chodź do sklepów.
Teraz nie wiem ile razy by nie sprzątali, to i tak ludzie w ciągu paru minut zrobią burdel,

Mawiak
Mawiak
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Przewalanie wedlin dłonią bez rękawiczek. Kichanie i prychanie sprzedawcy. Nie ma to nic wspólnz bałaganem spowodowanym natłokiem kupujacych

joa
joa
4 miesięcy temu
Reply to  Mawiak

Wędliny w sklepach mięsnych i ich sprzedaż to tragedia. Panie bez rękawiczek dotykają mięso ,pieniądze i wędliny. Nie mówię już o drapaniu się i kichaniu. Szok….

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x