Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kampania wyborcza w toku. W Mławie pojawiły się pierwsze banery


Kampania wyborcza wyborów prezydenckich jest już w toku. W kilkunastu miejscach w Mławie pojawiły się banery obecnie urzędującego i kandydującego ponownie Prezydenta. Ilu ostatecznie będziemy mieli kandydatów do objęcia tego urzędu?


Jak dotychczas Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 14 komitetów wyborczych kandydatów na Prezydenta RP. Nie oznacza to jednak jeszcze, że 14 nazwisk kandydatów znajdziemy na wyborczej karcie 10 maja. Zgłoszenie komitetu do Państwowej Komisji Wyborczej i jego zarejestrowanie, to dopiero pierwszy krok na wyborczej drodze. Aby zarejestrować komitet, wystarczy 15 obywateli RP i zebrane 1000 podpisów. Jednak aby komitet mógł zgłosić kandydata na Prezydenta musi on zebrać 100 tysięcy podpisów obywateli, czego zapewne nie uda się osiągnąć wszystkim, a jest na to czas do 26 marca.  Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Oczywiście najbardziej znani są pretendujący do tego urzędu przedstawiciele  głównych sił politycznych w kraju. Do nich na pewno można zaliczyć (w kolejności alfabetycznej) Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudę, Szymona Hołownię, Małgorzatę Kidawę-Błońską i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Spośród mniej znanych nazwisk w politycznym rankingu swoje komitety zarejestrowali:

Piotr Stanisław Bakun

To kandydat związany z partią Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego. Ekonomista i ekspert rynku nieruchomości. W 2015 roku stratował do sejmu jako bezpartyjny kandydat z list Kukiz’15. Jest pomysłodawcą i autorem projektu ustawy pomagającej osobom, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich.  Jest również kaznodzieją kościoła metodystów.

Mirosław Piotrowski

Historyk oraz nauczyciel akademicki, do 2019 był europosłem PiS. W 2018 roku założył Ruch Prawdziwa Europa, który jest partią konserwatywno-katolicką. Ma żonę oraz czwórkę dzieci. 

Wojciech Podjacki

Historyk, działacz społeczny i publicysta, redaktor naczelny czasopisma społeczno politycznego „Polski Szaniec”. Był także zaangażowany w kampanię „Rodzina ma głos”, która promowała prorodzinnych kandydatów w wyborach samorządowych. Założyciel, przewodniczący i główny ideolog Ligi Obrony Suwerenności.

Leszek Samborski

Jest byłym politykiem Unii Polityki Realnej i Platformy Obywatelskiej. W 2004 roku udało mu się zdobyć mandat posła. Zajął również miejsce Pawła Piskorskiego, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego. W latach 2015-2018 działał w strukturach Kongresu Nowej Prawicy. W 2019 r. został prezesem powołanej przez liderów KNP partii Odpowiedzialność.

Paweł Tanajno

Pochodzi z Warszawy i jest przedsiębiorcą. Ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta, jednak zajął dopiero 11 miejsce spośród 14 kandydatów. To też nie pierwsze wybory prezydenckie Tanajno, bo w 2015 również brał w nich udział. Należał do partii Demokracji Bezpośredniej, z której wystąpił w 2019 roku.

Piotr Wroński

To pułkownik Agencji Wywiadu. Obecnie oficer w stanie spoczynku służb specjalnych PRL i III RP. Od momentu przejścia na emeryturę zajmuje się pisarstwem i publicystyką. Jest autorem wielu książek, a ich główną tematyką są działania polskiego wywiadu. Startuje z ramienia partii Alternatywa Społeczna.

Andrzej Voigt

Pochodzący z Warszawy działacz przez długi czas zajmował miejsce w państwowych spółkach. Był współtwórcą transformacji ustrojowej w Polsce w latach 1990-1995. W 2012 zajął się działalnością sportową, zostając prezesem piłkarskiego klubu ŁKS.

Stanisław Żółtek

Z wykształcenia matematyk,  polityk i przedsiębiorca, wieloletni działacz Unii Polityki Realnej, a obecnie prezes Kongresu Nowej Prawicy. W latach 1997–1998 wiceprezydent Krakowa, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W 2019 roku ogłosił powstanie nowej eurosceptycznej partii PolEXIT głoszącej hasło wystąpienia Polski z Unii Europejskiej.

Ilu ostatecznie kandydatów znajdziemy  na karcie wyborczej okaże się jednak dopiero po zebraniu podpisów i zarejestrowaniu kandydatów przez PKW. Jednak od momentu zarejestrowania przez PKW komitetu, mogą one zbierać fundusze i prowadzić kampanię. Czy będziemy zasypani w niej bilbordami, tak jak w ostatniej kampanii do Sejmu i Senatu?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
43 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
tik tak
tik tak
3 lata temu

Komuchy mławskie jesteście tak rozwścieczeni i zdesperowani że pewnie za chwilę będziecie strzelać do ludzi tak jak w Nowym Dworze Mazowieckim. Nikogo to nie zdziwi. Takie POubeckie geny.

Suzi
Suzi
3 lata temu
Reply to  tik tak

Poubeckie geny to mają zdaje się najwięksi działacze PIS, przejrzyj ich życiorysy dokładnie tik taku, a dopiero się wypowiadaj. Zacznij od kulawego prezesa…

takie tam przemyślenia
takie tam przemyślenia
3 lata temu
Reply to  tik tak

Komuchy to wszyscy którzy popierają PiS a przede wszystkim Komitet Centralny PZP(is)R – to te ugrupowanie właśnie dąży do komuny – wszyscy po równo, a Komitet Centralny z pierwszym sekretarzem Kaczorem opływają w bogactwie .

Hemi
Hemi
3 lata temu

To są zwyczajne bajki. J. Kaczyński żyje skromnie, bardzo skromnie wręcz jak na zasługi dla Polski i stanowiska państwowe, jakie zajmował.

Wyrównywanie szans i walka z ubóstwem to nie jest „komuna”, tylko solidaryzm społeczny.

To liberałowie rządzący długie lata Polską przyjmowali, że gromadzenie bogactwa przez
wąską grupę biznesowo-celebrycką to coś normalnego i właściwego, podobnie jak model gospodarczy oparty o najniższe wynagrodzenia i umowy śmieciowe.

Dobrze, że PiS z takim modelem skończył, to to nie miało nic wspólnego z normalnością.

takie tam przemyślenia
takie tam przemyślenia
3 lata temu
Reply to  Hemi

Ha ha ha bardzo skromnie ale to dobre. Ma kogoś kto robi zakupy, szoferów , ochronę, ktoś kto mu ugotuje, posprząta itd, i to jest skromnie. Mnie na to nie stać. Pobiera pensję z Sejmu i emeryturę no i dostanie tą wyborczą 13 emeryturę (raczej to zasiłek).

Suzi
Suzi
3 lata temu

Z Hemim nie ma co dyskutować, to nawiedzony pisowiec ogłupiony przez tych z wierchuszki, przez TVPIS i przez ojca Rydzyka.
Prezes tylko nosi się skromnie, bo nie ma gustu.
Jest zasłużony dla Polski? – w czym? Hemi też powinien dokładnie zapoznać się z jego życiorysem, no ale oni tego nie potrafią. Oni łykają wszystko co prezes i inni kłamcy PIS powiedzą jak pelikany – bez zastanowienia i bez żadnych refleksji.

korniszon
korniszon
3 lata temu

Jak się opozycja porządnie nie zorganizuje, to będziemy lokalnie oglądać na płotach głównie Dudy 😛 (oby nie!!)

obserwator
obserwator
3 lata temu

Przez ostatne 5 lat Polki i Polacy widzieli jak długopis podpisuje wszystko co mu podsuną. O 2 w nocy podpisuje to co kaczor mu każe. Nik w pisopetancom nie bedzie mówił, że białe jest białe a czarne jest czarne. A obecnie pseudo panujacy jak już podpisze wszystko to może jechać na wczasy do USA chyba z 8 razy w 2 przypadkach spotkał się dla niepoznaki z Trampem. Jechać bez sensu do Australi podobno kupował jakieś łodzie. No a poza tym dowoli posuszować na nartach przy okazji rozwalając parę służbowych (naszych podatników) samochodów. A następnie kilkadziesiąt razy pokazywać swą pobożność i klęczyć na pokaz.

Michał
Michał
3 lata temu

jak na razie nie ma na kogo zagłosować.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Michał

Jak na razie są kandydaci i kandydatki prezentujący pełne spektrum polskiej sceny politycznej. Jest, jak najbardziej jest na kogo głosować.

Wojt
Wojt
3 lata temu

Dobrze wiedzieć, że są jeszcze inni kandydaci spoza „medialnej szóstki”.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Wojt

Na razie kandydaci na kandydatów, bo nie wiadomo kto zdoła zebrać podpisy.

skwarka
skwarka
3 lata temu

PiS nie będzie oszczędzał na kampanii, bo wie, że jeśli Duda nie wygra, to będzie miał duże problemy.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  skwarka

PiS będzie miał problemy?

Raczej zwykli ludzie będą mieli problemy, jeśli opozycja przejmie władzę, bo wielkie programy społeczne zostaną albo zlikwidowane, albo pozostawione w formie atrap, wypatroszone z pierwotnej, powszechnej treści i zwłaszcza ze środków finansowych.

skwarka
skwarka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Jeśli Duda przegra, opozycja totalna zawetuje wszystkie pisowskie ustawy, nastąpi całkowity paraliż rządu i parlamentu.

kakry
kakry
3 lata temu
Reply to  skwarka

BOŻE czytasz i nie grzmisz sparaliżowana to jesteś ty skwareczko i to intelektualnie

Taaaa
Taaaa
3 lata temu

Wybory samorządowe w Mławie zdominował PiS, po czym wygodnie się porozsiadał na stołkach i zblantował z burmistrzem. Takie są mławskie realia.

anonimowo
anonimowo
3 lata temu

Ciekawe jak w tym roku będą głosować emeryci uzależnieni od pewnej mławskie organizacji ? Na Biedronia czy na Kamysza ? Tam to dopiero odchodzi indoktrynacja.

Marionetka
Marionetka
3 lata temu

Długopis

Lewica Mławska
Lewica Mławska
3 lata temu

Wkrótce przybędzie do Mławy Robert Biedroń

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

No i cóż z tego? – jak dla Ciebie takie to niezwykłe, to może banany weź ze sobą.
Biedroń taki sam człowiek jak i inni.

kakry
kakry
3 lata temu

Boisz się bo cię ciągnie?:):)

Koronawirus i to nie są żarty
Koronawirus i to nie są żarty
3 lata temu

Niech Ci panowie sie wezmą za fabryke LG w Mławie bo czesci do telrwizorów płyną z Chin bez zadnych kontroli i nikt sie tym nieprzejmuje. A Polski zarząd tej firmy tylko Koreancom pomaga w dostawach unikając kontroli. PANOWIE MACIE SZANSE SIE WYKAZAC

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Jak widać boli cię to. Wszystkie firmy produkujące elektronikę czy sprzęt AGD mają większość części z Chin.
Ameryki nie odkryłeś.
Jeśli zaś chodzi ci o koronawirusa, to te zarazki nie utrzymają się na tych częściach tak długo.
Druga sprawa, to może spróbowałbyś wyobrazić sobie Chińczyków, którym pozamykali zakłady pracy i nie mają na nic pieniędzy, bo im nie płacą – tylko współczuć.

Hemi
Hemi
3 lata temu

Gra będzie toczyć się o to, czy wszystkie reformy i osiągnięcia Dobrej Zmiany na rzecz ludzi zostaną utrzymane i utrwalone, czy też urząd prezydencki zostanie objęty przez osobę, której głównym zadaniem będzie sypanie piachu w tryby państwowej maszyny i przesadzanie we wszystkim.

Innymi słowy, politykierstwo zamiast pracy na rzecz ludzi. Zamęt zamiast porządku

„Lecz ludzi dobrej woli jest więcej…” (?).

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

A kysz, a kysz Hemi, ze swoimi mądrościami.
W przesadzaniu ze wszystkim to PIS i propagandowa telewizja TVPIS są nie do pokonania… a zapomniałem… jeszcze Rydzyk do tej grupy należy.

halo
halo
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi w Mławie jest bardzo dużo ludzi związanych z poprzednim oszukańczym układem i walczących żeby było jak było. Oni zrobią wszystko żeby wrócić do czasów kiedy wolno było bezkarnie kraść, oszukiwać, przekręcać. Nienawidzą dobrej zmiany i ludzi uczciwych. Nienawidzą Polski. Chętnie wróciliby do czasów okupacji sowieckiej bo to ich życie . W telewizji WSI24 kazali im mówić o Rydzyku to mówią. Boją się . I tak ma być. Niech się boją. Niech płaczą,. Nie pomogą im kciuki w dół. Polacy wygrają.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  halo

PIS uczciwy???? – koń by się uśmiał.
Halo, dałeś się przekupić 500+ czy 13-emeryturą? zamydlili ci oczy?
Nikogo się nie boję i piszę to co myślę (ale jak tak dalej pójdzie pewnie przyjdzie się bać…).
Kocham Polskę, tylko zastanawiam się czy to jeszcze Polska czy pislandia.
Mam nadzieję, że Polacy wygrają, tylko po rządach PIS zostanie nam Polska – bankrut.
To co dają szaremu Polakowi, to jest kropla w morzu tego co idzie na kościół i co sami ogarniają, bo jak powiedziała Szydło „nam się to należało”

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

PiS jest uczciwy, nie stosuje tzw. doktryny Neumanna, osoby, które próbują nadużywać stanowisk lub wpływów są eliminowane. W jakiej partii tak jest?

Co do tego bankructwa, to ono by groziło Polsce tak jak dyskutowanym tu swego czasu mazowieckim PKS-om.

To była polityka poprzedników: wszystko, co polskie, sprzedać. A gdzie są pieniądze z tego??

PiS nie tylko zwiększył wydatki na rodzinę w praktyce nie podnosząc podatków, ale jeszcze zmniejszył zadłużenie Skarbu Państwa. Jest to bardzo korzystne sytuacja.

appp
appp
3 lata temu
Reply to  Hemi

Ma Pan rację nie nadużywają w Mławie stanowisk. Szczególnie w ostatnim przypadku z Krusu, gdzie Pani z banku bez konkursu, procesu rekrutacji dostała ciepła posadzkę bo jest w PiS. Podobnie jak inni Panowie okupujacy przed wyborami zatorze, a po wyborach dostali nowe stanowiska i sprawę przejazdu mają gdzieś. PS dostałeś może 500+ czy 13 emeryturę ale proponuje przeznaczyć ja na okuliste, bo ceny z tygodnia na tydzień rosną przez wzrost płacy minimalnej, cen prądu itp. Ale przecież to tylko przejściowe czyż nie???

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  appp

Przecież pietruszka staniała, była po 12zł, a jest po 2zł – komentarz przeprowadzającego wywiad w TVPIS.

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  Lol

Przepraszam, miało by po 3zł… 🙂

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  appp

Komisja Europejska, która dla opozycji jest wiarygodna, opublikowała wczoraj prognozy inflacji w Polsce na 2020: 2,7%, 2021: 2,5%. Jakaś tam inflacja więc będzie, i trzeba temu przeciwdziałać, ale dramatu na szczęście nie ma.

Natomiast średnia inflacji z lat 2008-2012 to dla przykładu 3,7%,a przecież wtedy rządziła PO,nie było ani 500+, ani 300+, ani 13-tki emerytalnej. A i tak inflacja była.

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, uważasz Polaków za idiotów.
Komisja Europejska opublikowała takie prognozy na podstawie danych przesłanych przez polski rząd, czyli przez PIS. Z nieba nie wzięła danych do opublikowania tego raportu.

kakry
kakry
3 lata temu
Reply to  Hemi

oj oj grzeszysz tym co piszesz:)

Janina
Janina
3 lata temu
Reply to  Hemi

„Nie podnosząc podatków” – chyba naprawdę jesteś botem albo żyjesz za granicą (jak większość wyborców PiS-u deklarujących patriotyzm). Gdybyś mieszkał w Polsce wiedziałbyś o dodatkowym opodatkowaniu większości produktów i drastycznych podwyżkach cen. Wydatki na propagandę i na kościół, nagrody dla tych, którym „się należało”, a później trzeba z czegoś łatać dziurę budżetową. Z kieszeni podatnika.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

hahahahaha anonimowy za dużo oglądasz telewizji WSI 24 😀 . No ale oglądaj 😀 Taki target też musi istnieć. Różnorodność też musi być. Nudno by było gdyby świat składał się tylko z ludzi prawych, rozgarniętych, uczciwych. Inni czyli ” PI ” istnieją i będą istnieć. Przynajmniej można poczytać takie komentarze ku rozrywce. Dawaj dalej 😀 To takich komentarzy nie potrzeba mózgu. Wystarczy oglądać WSI 24 i efekt gotowy.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Co to jest WSI 24, bo nie oglądam telewizji?
Telewizja ogłupia – wiedziałeś o tym? – nie? no to już wiesz.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Tylko ludzie inteligentni rozumieją słowo Co to jest WSI24 ? . Do tego wcale nie trzeba oglądać telewizji. Natomiast trzeba mieć dużo wiadomości i potrafić rozwijać skróty. Nie wymagam tego od PO PZPR-owskich krzykaczy. Są wystarczająco tępi.

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ludzie inteligentni inaczej chciałeś powiedzieć, bo pisowcy to ludzie inteligentni inaczej.
Tak samo jak i nazywanie pisowskiego rządu dobrą zmianą.
Ktoś inteligentny dobrze zmienił nazwę tego rządu na DOJNĄ zmianę.
Wystarczyła zmiana tylko dwóch liter, żeby odzwierciedlić całą prawdę o tej rządzącej bandzie.
A telewizja faktycznie ogłupia. Widać to po tobie, hemim i jakimś halo.

kakry
kakry
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

dziwny wpis

kakry
kakry
3 lata temu
Reply to  halo

Niech się boją, niech płaczą , jaki chrześcijański przekaz zwłaszcza w Wielkim Poście BRAWO prawdziwy prawy i sprawiedliwy obywatelu PAN BÓG już na ciebie czeka ciekawe jak osądzi twoją miłość bliźniego i miłosierdzie

kakry
kakry
3 lata temu
Reply to  Hemi

dlaczego akurat nazwa dobra zmiana? dla kogo dobra to dobra ale masz rację ludzi dobrej woli , którzy nie dyskwalifikują kogoś kto jest inny ( nie mówimy o pis) jest więcej i kiedyś się o tym przekonasz pokój z tobą:) ciekawe czy rzucisz kamieniem?:)

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x