Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zaplecze sceny w MDK wywołało reakcję znanej aktorki. Nie była to pochwała


Trwa remont zaplecza (garderoby) za sceną kina w Miejskim Domu Kultury w Mławie. Na jego – mówiąc delikatnie – nienajlepszy stan techniczny, zwróciła uwagę znana aktorka Dorota Stalińska, po zakończeniu lutowego spektaklu „Kobieta idealna”. Aktorka ze sceny pochwaliła mławską publiczność, ale również zapowiedziała, że prędko do Mławy nie przyjedzie, właśnie z powodu warunków.  Zresztą ci z nas, którzy przy różnych okazjach bywają czasem w sali kinowej, gołym okiem dostrzegą od dawna pilną potrzebę jej remontu.  


Jak wyjaśnia dyrektor MDK Edyta Suszek, obecne prace remontowe placówka wykonuje ze środków własnych, zaprzecza jednak, aby remont miał związek z uwagą aktorki. Zakres prac ma być dostosowany do możliwości finansowych budżetu MDK.

– Z zamiarem remontu zaplecza nosiłam się już od dłuższego czasu. Jeżeli mam parę groszy, to chciałabym o to zadbać – mówi dyrektor Suszek.

Wykonywane obecnie prace, to nadal prace doraźne, bo MDK nie ma w budżecie tak dużych środków by samodzielnie sfinansować gruntowny remont, a burmistrz nadal nie ma żadnych konkretnych planów takiej inwestycji.

– Nie mam żadnych sygnałów z urzędu miasta, kiedy będzie planowany jakiś większy remont sali kinowej – przyznaje dyrektor Suszek.  

Ostatnia modernizacja Miejskiego Domu Kultury w Mławie przeprowadzona w 2014 roku kosztowała mławski ratusz około 3,5 mln zł. Przy czym magistrat nie pozyskał żadnych środków zewnętrznych na przeprowadzenie remontu, a pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Wówczas to gruntownie zmodernizowano wnętrze budynku MDK, wyremontowano m.in. salę obrad rady miasta, oraz pracownie i sale do zajęć. Najwyższe piętro gmachu przeznaczono m.in. na funkcje związane z administracją, zaadoptowane zostały też pomieszczenia w piwnicy obiektu. Zakres prac nie objął wówczas sali kina. Czy więc jest taka potrzeba?

Wśród bywalców kina, krąży taki żart, żeby już nie remontować sali, zamiast obecnego projektora postawić z powrotem taki stary i pozostawić wszystko jako relikt epoki socjalizmu – atrakcje turystyczną. Nowoczesne multikino można by wtedy zbudować w formule PPP, której to prekursorem jest burmistrz Kowalewski.

Nasi sąsiedzi nie mają takich dylematów. Np. w Ciechanowie, w który kino też długo czekało na remont, działania podjęto już w 2009 roku, a w tym roku planowana jest jego kolejna bardzo gruntowna przebudowa i pozyskanie na to funduszy zewnętrznych.

Jeżeli więc w Mławie zależy nam, aby przyjeżdżający tu artyści mieli zapewniony jakiś przyzwoity standard, też należałoby podjąć jakieś działania. Pierwszym krokiem jest już ogłoszony przetarg na remont estrady w parku, choć szkoda, że zakres inwestycji ograniczony został kosztem dostępu dla osób niepełnosprawnych.  Czy po estradzie przyjdzie czas na kino?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
61 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
2 lata temu

Często bywam w mławskim kinie, zwłaszcza na rodzimych produkcjach. Faktycznie panuje tu specyficzny zapach, niektóre fotele się rozpadają, ściany i sufit chyba dziesiątki lat nie malowane. Można by tak było wymieniać i wymieniać… usterki. W powyższych kwestiach faktycznie nie popisał się organizator. Zastanawia mnie inna sprawa, jak ktoś wspomniał w komentarzach morze porozrzucanego popcornu, odgłos otwieranych puszek z piwem, czy to co jeszcze zauważyłam butelki po napojach, często z procentami, pudełka z sosami, wszystko wala się pod nogami. Wydaje mi się, że część widzów nie wie do czego służą kosze na śmieci, może we własnych mieszkaniach też wszystko rzucają pod nogi. Ciekawe, czy nowoczesna sala kina byłaby w stanie zmienić te przyzwyczajenia. W TVP często słyszę, że wszystkiemu jest winien Tusk, na mławskich portalach czytam, że wszystkiemu winien jest Burmistrz. A za brak kultury, kto odpowiada? Bez komentarza. Odpowiedzcie sobie sami.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Zofia

Jak ludziska wchodzą do chlewu, to zachowują się jak w chlewie – proste?

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie do chlewu, lecz do sali kinowej. Zaniedbana, ale to zawsze sala kinowa. Nic nie usprawiedliwia prostackiego zachowania.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Zazula

Proponuję stworzyć zasady dla mławskiego kina.
Panowie obowiązkowo w krawatach, panie w strojach wizytowych.
Ludzie elegancko ubrani na ogół zachowują się kulturalnie. Tylko…
najpierw remont i modernizacja wraz z wymianą cuchnących i lepiących się foteli wtedy będzie można mówić iż jest to sala kinowa, a nie chlew.

wszyscy widzieliśmy
wszyscy widzieliśmy
2 lata temu

No to całe szczęście, że nie wyszła na papierosa na schodki za MDKiem, tam gdzie w śmierdzącym zaciszu wśród butelek, odchodów i pawiów siedzą sobie w porzuconych zniszczonych fotelach lokalni dreszcze. Dopiero by kobita szoku doznała..

Józio
Józio
2 lata temu

Wybaczcie, Stalińska aktorka jednej roli. Krzyk i koniec . 😉

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Józio

Czy to jest w tym najważniejsze jaka jest z tej Pani aktorka?
Ważne, że w mławskim kinie jest syf i głęboka epoka PRL-u, a miało być tak ładnie.
Burmistrz zadbał o warunki pracy pracowników (i to się chwali), ale nie zadbał o warunki dla widzów i dla gości przyjeżdżających dawać mławianom koncerty czy jakieś spektakle (to jest naganne, a nawet chyba bardzo nie na miejscu), tym bardziej, że nabrał wody w usta na temat II etapu modernizacji MDK. Wielki wstyd dla władz tego miasta za brak jakichkolwiek działań w kierunku tego nagannego stanu rzeczy, a przecież mamy już trzech burmistrzów, którzy nic nie robią oprócz dobrych minek do kamer. Trzeba przyznać, że z kamerami wszyscy troje są dobrze oswojeni, najbardziej fotogeniczni są obaj panowie.
Na pewno II jak nie III projekt tej modernizacji trafił już do kosza się przeterminował. Jak coś za długo leży w szufladzie to niestety się dezaktualizuje.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Może wypadałoby najpierw zrobić remont a potem zapraszać znane artystki. Za gażę pani artystki na pewno można by opłacić przynajmniej część materiałów remontowych. Pani artystka nie miałaby wówczas powodu do narzekania – i zarobku. No ale skoro już przyjechała i zarobiła, nie zerwała umowy (po pecunia non olet) to wypadałoby mieć trochę klasy i nie szkalować ze sceny, nie kąsać ręki, która jeść daje.
A tak naprawdę – pieniędzy na remont nie ma i nie będzie. Po co komu kultura – wystarczą kościoły.

Gucio
Gucio
2 lata temu
Reply to  Mławianka

Może nie każdy jest przyzwyczajony do wieszania kostiumów na gwoździu? Nie nazwałbym tego szkalowaniem, widocznie mały prztyczek się należał. Ktoś inny na jej miejscu zrobiłby zdjęcia, umieściłby w mediach społecznościowych i ohasztagował „witamy w Mławie” itp.

Klopmaster
Klopmaster
2 lata temu

A na tym zapleczu to kibel jest ?! Czy może wiadro w kącie ?

Gregi
Gregi
2 lata temu

Ktoś zaproponował PPP. hmm… może to nie jest wcale taki głupi pomysł ?! Nowoczesna sala kinowa z przestrzennym dźwiękiem, filmy 3D, bar kinowy z kawiarnią w stylu amerykańskim. Na Mławę ceny biletu np. 20zł x 250 osób = 5000 tys. x 6 seansów w tygodniu i mamy rocznie 1.400.000tys. Jakby ktoś pomyślał, to inwesycja nawet nowego budynku może zwrócić się w kilka lat.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Gregi

Skąd ty człowieku weźmiesz w Mławie 6 razy dziennie i codziennie 250 widzów w kinie?
Chyba z choinki się urwałeś.
Marny ten twój biznesplan – koń by się z niego uśmiał.

anka
anka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czytaj ze zrozumieniem.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  anka

Och, nawet raz dziennie 250 osób codziennie nie będzie. Faktycznie przeoczyłam, że jest liczone 6 seansów w tygodniu, ale i tak jest nierealne, dlatego nawet nie dopisywałam „aneksu” do swojego komentarza, bo uznałam to za bezsensowne.
Czy go kijem, czy go pałką, to i tak absurd.

xyz
xyz
2 lata temu
Reply to  Gregi

To tak nie działa – po pierwsze wyliczenia masz z kosmosu, po drugie oprócz zysków są jeszcze koszty. Fakt jednak, że odkąd mławskie kino zaczęło wyświetlać filmy w podobnych terminach, co „duże” kina, o wiele chętniej tam chodzę. Przestałam też napotykać na problem ze zbyt małą ilością widzów, żeby wyświetlić seans – prawie nigdy nie ma tłumów, ale oprócz mnie przychodzi te 10-15 osób.

Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Jak to jest? Tylu ludzi narzeka na zaniedbania burmistrza w różnych sprawach a mimo to burmistrz raz po raz wygrywa wybory? Skoro jest taki”zły i niedobry” to jakim cudem zostaje wybierany na ten sam stołek któryś raz z rzędu?

Mieto
Mieto
2 lata temu
Reply to  Ramzes

Cudem seniorskim.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mieto

Burmistrz ma twardy elektorat, który jest głuchy i ślepy.
Przed ostatnimi wyborami jego program był taki:
„Nic więcej nie będę robił oprócz tego co do tej pory”, a ludzie i tak na niego postawili.
Czyż to nie śmieszne? – Nie, to nie jest śmieszne, to żenujące…

Żyrafa
Żyrafa
2 lata temu
Reply to  Ramzes

To za sprawą mediów. Ludzie o nikim więcej nie wiedzą. A szykowany na jego miejsce sklonowany (niemowa) będzie jeszcze gorsza ofermą. Mozna tylko ubolewac, że w Mlawie nie ma ludzi odwaznych i jednocześnie kompetentnych, ktorzy by zajeli się rozwojem miasta.

Gość
Gość
2 lata temu

Obciachowo.

Largo
Largo
2 lata temu

SYF, KIŁA I UBÓSTWO. TYLE W TEMACIE.

Kataryna
Kataryna
2 lata temu

Lubię nasze mławskie kino Kosmos, ale nie ma co ukrywać, że remont sali naprawdę by się przydał. Myślę, że więcej ludzi przychodziłoby wtedy do kina. Ten temat powraca i będzie powracał, póki nie zrobią remontu albo nie zamkną kina. W Mławie jest wszystko możliwe.

Zenobiusz Furman
Zenobiusz Furman
2 lata temu

Do gościa, który pisze , że woli jeździć do kina do Ciechanowa. Po pierwsze głu….i jesteś bo wydajesz kasę na paliwo a do wiele lepszego kina to Ty nie jeździsz. Dopiero po planowanym remoncie możesz tak napisać.
Po drugie , lepiej pojechać do Olsztyna , 20 minut dłużej S7 zgodnie z przepisami i masz Multikino i Helios – kilkusalowe kina, które mają szeroki wybór repertuaru i …….wygodne fotele. Nie będzie Cię du…a bolała.
A tak, nabijasz kasę wiosce zza miedzy gdy oni nawet nie mają lepszego repertuaru (sprawdzałem) .
A po drugie w galerii może będzie……niespodzianka…. Ale to jeszcze nic pewnego.
Widzisz , chłopie, czasami warto włączyć myślenie …. A

Renio
Renio
2 lata temu

Mława pod względem spędzania wolnego czasu przez młodzież (i nie tylko), jest totalną dziurą! Nic w tym mieście nie dzieje się i nie zmienia w tym kierunku. Wręcz przeciwnie… Możemy tylko uprawiać wieczorami POM (Powolny Objazd Miasta), korzystać z parkingów przy LO lub pod lasem, lub jak ostatnio ten koleś sfrustrowany pobiegać na gołą klatę po stary rynku… Ech, Mława, Mławka, Mławusia…

Kinoman
Kinoman
2 lata temu

Ach… Ostatni relikt z PRL-u, zawsze z nostalgią wracam do kina z myślą, że te fotele pamiętają pierdy naszych ojców i dziadków….

wspomnień czar
wspomnień czar
2 lata temu
Reply to  Kinoman

i pawie uczniów z 1 LO

Zygi
Zygi
2 lata temu
Reply to  Kinoman

Byłem tan na Akademii Pana Kleksa

UMs
UMs
2 lata temu

Proszę o cierpliwość. UM jest w trakcie rekrutacji Zastępcy Burmistrza do spraw remontu sali kina. Obecnie z powodu braków kadrowych nie możemy się tym zająć. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Poddani
Poddani
2 lata temu
Reply to  UMs

No nareszcie jakaś reakcja i rzeczowa wypowiedź. Dziękujemy!

Ramzes
Ramzes
2 lata temu
Reply to  UMs

Przydałby się też „Zastępca Burmistrza do spraw napraw gwarancyjnych dróg wyremontowanych przez miasto”. Jak wygląda sytuacja w tym temacie?

UMs
UMs
2 lata temu
Reply to  Ramzes

Również jesteśmy w trakcie rekrutacji. Trwają dyskusje w RM czyja jest teraz kolej na obsadę stanowiska. Członkowie rodzin uzupełniają wykształcenie w trybie internetowym.

JAA
JAA
2 lata temu

Ja ostatnio o tabliczkę z numerkiem prawie porwałam kurtkę…Kino przezywa oblężenie,sala pełna…..gdzie pieniądze z tych seansów????

Przygoda zycia
Przygoda zycia
2 lata temu
Reply to  JAA

Ja się zawsze ubieram w ciuchy z lumpa bo ostatnio wsiadłam w jakąś gnojówkę czy coś, było jeden seans po drugim i nie sprzątali w ogóle, po przebrnięciu przez morze popcornu na podłodze który przykleił się do obcasów bo wlazlam również w colę rozlaną w końcu usiadłam.. chyba ktoś tak pieluchy zmieniał.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Przygoda zycia

To juz zachowanie widzow. Moze przed seanse puscic przez glosniki jak powinni zachowywac sie ludzie.

Lopez
Lopez
2 lata temu

Ehhhh…. To Mławskie kino. brud , zapach stęchlizny, moczu i brzęk otwieranych puszek po piwie
Aż chce się tu wracać.

Elka
Elka
2 lata temu

Panie Burmistrzu wymyśl Pan coś, ludzie skąd uciekają

every
every
2 lata temu
Reply to  Elka

Burmistrz pomyślał… i zasponsorowal dla nowo narodzonych dzieci obciachowe osłonki na szyby do samochodu 😀
Ten gest, ten pomysł jest po prostu wart nagrody Nobla.
Takiego burmistrza, z tak niesamowitymi i innowacyjnymi pomysłami zazdrości nam cała Polska… I nie tylko Polska.

KLIENT X
KLIENT X
2 lata temu

Brudne stare fotele, naprawdę przykro w nich siadać. Byłam w ferie z trójka dzieci, dwoje z nich miało problem z fotelami, ciągle się składały.
Żeby to miasto nie znalazło kasy na ich wymianę, wstyd.
Wolę jechać do Ciechanowa.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

No co się dziwić chyba wszystkich nas jest taka sama opinia na temat sali kinowej PRL Ukraina komuna itd itp wstyd obciach zaprosić kogoś z poza Mławy do tego kina wstyd ludzi…

moron
moron
2 lata temu

Kolarz chciał sprzedać kino ale mu nie wyszło i teraz jest problem/ może ppp znów uruchomi i będzie odbierał dyplomy

mike
mike
2 lata temu

Jak tu nie porównywać? Wystarczy zrobic wycieczke do Ciechanowa i spojrzeć jak bardzo się zmienił dzięki pozyskanym zewnętrznym środkom. Czemu u nas w Mlawie nikt o to nie dba? Skoro nie ma w UM człowieka który potrafi to zrobić to może należałoby w kogoś takiego zainwestować?

Stefan
Stefan
2 lata temu

W kinie jest po prostu brudno. Stare rozpadające się fotele, brudne ściany. Jeśli już ktoś podejmie odważną decyzję udania się do kina na seans filmowy to trzeba koniecznie iść na pierwszy seans. Na drugi śmierdzi po pierwszym bo wentylacja słabo działa.

True
True
2 lata temu

Proponuję zrobić więcej imprez dla seniorów w sali mławskiego kina. Skoro remontują dla nich estradę w parku , by mogli mieć letnie potańcówki, to może i salę wyremontują. Dla elektoratu wszystko. Młodzi mają samochody, mogą jechać do kina czy na lodowisko do innego miasta.

Kontrolieren
Kontrolieren
2 lata temu

„A kultura tu podobno jest, świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury…” hehe
Aktorka wlazła pewnie w krowi placek tam wśród przewalających się meblościanek i stert butów. Nie ma się co dziwić, tak już jest, kasa potrzebna na inne atrakcje.

ziula
ziula
2 lata temu

To kino jest niebezpieczne dla dzieci. Siedzenia się składają z maluchami… Moje dziecko podbiło sobie oko tracac równowagę.

Derektor
Derektor
2 lata temu
Reply to  ziula

O to trzeba było go w tym siedzeniu zostawić, miałbyś spokój na pare minut na ploteczki z somsiadkami.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Na imprezach KOD-u lepsze warunki miała?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Zamilcz!!!
Pomyliłeś chyba tematy.
Co kogo obchodzą poglądy polityczne tej czy innej aktorki.
Tobie wszyscy co nie popierają PIS stoją oscia w gardle.
Hemi, zapowietrzencu wyluzuj. Nosi Cię bo dudus glosy traci?

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pytanie chyba zasadne, bo wiadomo, jaka na tych KOD-erskich spędach pod chmurką była siermięga, a nie słychać jakoś, żeby Pani Artystka marudziła.

Natomiast w Mławie wielkie fochy i pretensje. Zapłacone? To o co jeszcze chodzi?

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi twoja ideologia kaczora z Korei Północnej jest przespaniała. Nawet w bajce dla dzieci wychwalasz swego pana. Tak dalej i twoja rodzina nie będzie musiała bać się o dalszy byt. Pozdrawiam cię socjalisto.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Hemi

Proszę niech Pan przeczyta swoj komentarz i się zastanowi. Myślenie nie boli.

mlawianka
mlawianka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Hemi, mamy XXI wiek.
O KOD-ach to sobie pogadaj że swoimi kumplami z PIS.dzie.lcami w TVPIS. Tutaj mówimy o naszym kochanym kinie, w którym jest syf, smród i ogólnie średniowiecze.
Kino Kosmos to chyba największy wstyd Mławy.
Burmistrz winien w końcu przemówić na temat tego II etapu modernizacji MDK.

Warunki pracowników sie8 poprawiły, ale dla widzów i również gosci8 przybywających na występy nie uległy zmianie.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mlawianka

Po Twoich licznych napomnieniach i admonicjach spodziewałem się, Mławianka, wypowiedzi na jednak nieco wyższym poziomie kultury.

Kto tu obniżył loty w nowym roku?

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi zamilcz ty pis-głupi obłąkańcu.

alex
alex
2 lata temu
Reply to  Hemi

racja. Kodziarze to hipokryci.

Mario
Mario
2 lata temu

Ale jak to? Żeby znowu tak bezczelnie porównywać Mławę do Ciechanowa? No bądźcie bardziej miłosierni, bo tych z ratusza już od tego bolą jelita 🙂 A kino w Ciechanowie całkiem fajne i nowoczesne

Ha ha ha
Ha ha ha
2 lata temu

Niedługo sprężyny z tych foteli nam w du…ę wejdą. Te fotele wołają o pomstę do nieba, a nikt mi nie powie że nie ma chętnych na seanse w kinie.

mlawianka
mlawianka
2 lata temu

Zaraz, zaraz. Po przeprowadzonej modernizacji MDK, nasz burmistrz odzyskał część poniesionych nakładów. Firma zewnetrzna za ileś tam tysiakow przygotowała wniosek o pozyskanie środków zewnętrznych i się udało część nakładów odzyskać. To były pierwsze środki zewnętrzne jakie ratusz pozyskał za panowania Kowalewskiego, a le było w związku z tym szumu i ekscytacji…
Miał być II etap i niestety do dziś go nie ma, skończyło się na kilku projektach.

Olek
Olek
2 lata temu

Ta znana aktorka grala tak fatalnie w tej zenujacej pseudo sztuce ze mozna bylo smialo wyjsc z sali nie tracac nic…. poza wydanymi pieniędzmi… Pani Stalinska moze nie przyjezdzac… nikt nie zauwazy. A do dyrekcji kina prosba aby lepiej dobierali wystawiane przedstawienia bo to co bylo ostatnio Kobieta Idealna to dno…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Olek

Jakie jej warunki stworzono, to i tak grała.
Nie ma co wymagać. Ciekawe jak Ty byś grał jakbyś się tak wkurzył.

alex
alex
2 lata temu
Reply to  Olek

uważam, że to wstyd taką osobę zapraszać, pokazała już nie raz jakim jest człowiekiem.

61
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x