Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Noworoczny koncert z trójką mławskich solistów


Od noworocznych życzeń burmistrza Sławomira Kowalewskiego, przywitania posłów PiS Anny Cicholskiej i Adama Bielana rozpoczął się tradycyjny Koncert Noworoczny w hali sportowej I LO w Mławie. Swoje życzenia przekazał zebranym z odtworzonego nagrania  najstarszy mieszkaniec naszego miasta – ponad stuletni Teodor Piegłowski.  


Publiczność dopisała i wszystkie miejsca, zarówno na płycie hali jak i na galerii były zapełnione. W sobotni wieczór przed mławską publicznością  wystąpili doskonale znani już z poprzednich koncertów artyści pochodzący z naszego miasta: Robert Szpręgiel i Anna Fabrello. W tym roku dołączył do nich Michał Gogolewski. Wśród solistów wystąpiła również Joanna Stefańska-Matraszek. Towarzyszył im zespół muzyków wraz ze znanymi z telewizyjnego programu „Śpiewające fortepiany”  – z Januszem Tylmanem i Czesławem Majewskim. Wraz z nimi zagrali: Tadeusz Melon, Wojciech Kowalewski, Mirosław Romejko i Dariusz Świnoga.

Wśród wykonywanych przez artystów utworów znalazło się zarówno kilka utworów muzyki klasycznej, ale również znane piosenki musicalowe i przeboje muzyki rozrywkowej. Przed publiczności prezentowali też swój kunszt wirtuozi skrzypiec i akordeonu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Chciałam podziękować organizatorom za tak piękny koncert. Byłam na wszystkich, każdy inny ale ten był cudny. Pan Tylman w roli konferansjera super. Ogólnie cały koncert dla melomanów miód na serce.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Za wstęp na tego typu koncerty na ogół trzeba zapłacić sporą kasę.
Ponieważ koncert odbywał się dzień przed WOŚP , tak sobie pomyślałam, że można było to zrobić z biletami np. po 5zł, a całą kwotę z biletów przekazać na WOŚP.
Myślę, że chętni też by byli, żeby wziąć udział w tym koncercie.
Można powiedzieć śmiało, że koncerty noworoczne, to jedyna wielka uczta dla melomana w Mławie, innej takiej nie ma. Są koncerty w Szkole Muzycznej, (nie na taką skalę), które cieszą się wielką popularnością, mimo że są odpłatne. Więc tu chyba nie byłoby problemów, tym bardziej, że cały wpływ z biletów szedłby na szczytny cel, jakim jest WOŚP.
Ogólnie: koncert wspaniały – niech żałują ci, którzy się nie wybrali.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

Szanowna–mławianko!!!!!—-słusznie dobra to byłaby propozycja, ale za przeproszeniem jest to musztarda po obiedzie, powinna Pani także wiedzieć że w Mławie nie mogła paść ta propozycja z powodu rządów pisowskich działaczy łącznie z Burmistrzem, a jak wiadomo tej opcji nie jest po drodze z JURKIEM OWSIAKIEM, I JEGO ORKIESTRĄ, DLATEGO W MŁAWIE NIE MOŻE BYĆ INACZEJ—-i taka jest nasza nie tylko mławska rzeczywistość , ale pocieszające jest to że ORKIESTRA będzie grała DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ, a niedziela pokazała że ORKIESTRA poradzi sobie bez tych pisowskich wyznawców.!!!!!

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Xawery

Czy uważasz, że to był ostatni koncert noworoczny? że za rok nie będzie następnego?
Ten koncert chyba się już wpisał w mławską tradycję i uważam, ze jest lepszy od organizowanej imprezy sylwestrowej w rynku, bo tam było strach iść, żeby przypadkiem nie oberwać w głowę butelką po szampanie.
Uważam, że ratusz słusznie postąpił zastępując imprezę sylwestrową koncertem noworocznym. Tym bardziej, że te koncerty są na wysokim poziomie.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

Wyciągnęłas takie wnioski, twoja sprawa, JA uwazam ze przy nowej mlawskiej ekipie, samorzadowej , takie spotkania beda bardziej okazale, przy wiekszej ilosci nie tylko mlawskich rodzimych artystów, —ale bez tej politycznej ,ozdoby z przemozebna,chęcią pokazania się, wiem ze Ciechanow, jest nie daleko, ale te wizyty tej Pani Posel, to juz lekka przesada, zabraklo mni tu na fotkach Pana Bielana, ktory byl chyba tylko w tytule.

E3M
E3M
1 rok temu

Na widowni sama „młodzież”

Loża szyderców
Loża szyderców
1 rok temu
Reply to  E3M

Taaak, młodzież III wieku…, bo młodym się tyłka nie chce ruszyć sprzed telewizora czy komputera. W sobotnie popołudnie wolą kebaba albo piwko – ot, cała prawda o gustach młodzieży.
O gustach raczej się nie dyskutuje. Młodzież ma swoje koncerty disco-polo na stadionie w Dni Mławy, a trochę starsza młodzież ma koncert noworoczny.
Koncert świetny, szkoda tylko, że coś z dźwiękiem było nie tak, bo akompaniament często zagłuszał wokal, ale…
Dzięki pierwszemu zdaniu prowadzącego o wyrzuceniu telefonów było znacznie mniej osób, które próbowały nagrywać koncert nie zwracając uwagi na to, że przeszkadzają innym w kontemplacji. Ciekawe, czy ci ludzie tak samo zachowywali by się w operze i operetce, czy jednak powstrzymaliby swoje zapędy?

Alicja
Alicja
1 rok temu

Może w teatrze nigdy nie byli.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x