Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

U sąsiadów wybierają projekt Budżetu Obywatelskiego. W Mławie czekają stare


W sąsiednich miastach, by wymienić tu Ciechanów, Działdowo czy Przasnysz trwają procedury wyboru projektu lub projektów, które będą zrealizowane w 2020 roku w ramach budżetów obywatelskich. W Mławie takiej procedury nie będzie.


Już w maju br. padła deklaracja, że burmistrz w tym roku nie planuje uruchomienia kolejnej edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Przepisy ustawy  o samorządzie gminnym definiują budżet obywatelski jako formę konsultacji społecznych, ale według władz miasta tak małe jak Mława, nie są zobligowane do realizacji projektów w tej otwartej formie.

W swoim założeniu mechanizm Budżetów Obywatelskich ma wspierać i upowszechniać ideę samorządową oraz pobudzać aktywność obywatelską i rozwój społeczeństwa obywatelskiego, m.in. właśnie poprzez konsultacje społeczne. I tak się dzieje u sąsiadów, gdzie w przyznanym zakresie to mieszkańcy decydują co chcieliby w przestrzeni publicznej mieć.

 W Ciechanowie wpłynęło 38 projektów. W Przasnyszu, wśród 11 zgłoszonych projektach, dominują te związane z rekreacją i aktywnością fizyczną, ale jest też projekt związany z segregacją odpadów.

W Mławie dotychczas w ramach budżetu obywatelskiego powstał jedynie plac zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie oraz skwer przy ul. Dworcowej. Realizacji nie doczekały się – i nie wiadomo czy doczekają dwa projekty z roku 2017 i 2018, tj. tężnie solankowe i park solankowy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
every
every
2 lata temu

Odnośnie segregacji śmieci:
Chyba czas najwyższy, żeby zmobilizować (do władz UM i RM) firmę NOVAGO do zakupu zgniatarki do plastików, żeby nie wozili powietrza swoimi samochodami.

Green
Green
2 lata temu

Projekt związany z segregacją śmierci, super, a może u nas taki by się przydał Panowie Burmistrzowie i WIELKA RADO tego Miasta, proszę ruszyć szare komórki

magiczna aura
magiczna aura
2 lata temu

Poseł Cicholskiej z PiSu to już nawet „skok o tyczce” nie pomoże (mam na myśli powstanie Mławskiej Skoczni do Skoku o Tyczce, która reklamuje ją przed wyborami). Wzięła by się kobieta za te tężnie lepiej, szepnęła Złotoustemu do ucha to i owo. Powietrze w Mławie zaraz stałoby się lżejsze! Ale nie… wybrała lekkoatletykę. Już wiemy, że pani poseł „lubi być potrzebna” i na pewno lubi pozować do zdjęć. Co na to mławianie chcący zagłosować na PiS? W końcu mają swoich lokalnych kandydatów, a wśród nich nawet kandydatkę, która wzbudza sympatię i ma szansę zgarnąć sporo głosów. Przekonamy się wkrótce! (PS Ja nie będę głosować na PiS).

every
every
2 lata temu
Reply to  magiczna aura

Mławska kandydatka wzbudza zaufanie? czy raczej zażenowanie?
Jak dla mnie zdjęcia mławskich kandydatów PIS na tle pustej cysterny wstydu PO – PSL są co najmniej żenujące.

To wstyd, żeby te cysterny jeździły po Polsce na pusto, bezproduktywnie, niszczyły środowisko, spalały paliwo, wydzielały smród, bo przecież na wodę nie jeżdżą.

TO JEST OBCIACH PANOWIE I PANIE Z PIS – jak wam nie wstyd?
A wy strzelacie sobie focie i jesteście z tego dumni – żenada.
——

every
every
2 lata temu

Mławskiej władzy aktywność mieszkańców jest całkowicie nie na rękę, no ale mieszkańcy sami sobie są winni i to w sumie nie ci zaślepieni czarującym uśmiechem i niskimi ukłonami, którzy poszli do urn wyborczych i postawili krzyżyk przy nazwisku „Kowalewski” (bo cóż oni winni, że są tak podatni na mamienie?),
ale
CI KTÓRZY NIE WZIĘLI UDZIAŁU W WYBORACH, bo stwierdzili, że nie warto, bo jeden głos się nie liczy.
Władza się w Mławie rozpasała.
Dla burmistrza liczą się tylko biznesmeni, deweloperzy, którzy go wspierają i vice versa. TWA.
Szary Kowalski nigdy się nie liczył i nigdy się nie będzie liczył, no chyba, że za 4 lata…

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  every

Słuszne uwagi===every===i jak zwykle cała prawda o mławskiej rozpasanej władzy, jak zwykle piszemy wytykami błędy, ale to groch o ścianę, nawet ratuszowy wydział propagandy pod wodzą naczelnik GRZYWACZ, NIE RACZY ODPOWIEDZIEĆ NA NASZĄ KRYTYKĘ===bo po nich to spływa jak woda po kaczce. Ale mnie osobiście dziwi to że gdzIe się podziali /zniknęli/ mieszkańcy którzy przedstawiali te projekty, CZYŻBY STRACILI ZAPAŁ W DĄŻENIU DO REALIZACJI SWYCH PROPOZYCJI !!!===czyżby mławskie władze, uciszyły ich jakimyś grantami, bo ta cisza w tych tematach jest porażająca.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu
Reply to  XAWERY

Pan Xawery.
Dziwią mnie Pana słowa, orzyznam, że bardzo.
Ja, wraz z Wiesławem Moszczyńskim bez ustanku monitujemty w sprawach MBO i tężni.
Nie posiadam informacji, czy ogląda Pan sesje Rady Miasta i czyta artykuły na innym portalu, który to opisuje perypetie tego projektu.
Nas interesuje los tężni i doprowadzimy do powstania tej inwestycji.
Przy okazji, proszę nie zarzucać nikomu przyjmowania korzyści i jakichś tam grantów o władzy lokalnej.
My, jesteśmy nieprzekupni!

milo
milo
2 lata temu

jakie to smutne, gdy krzykactwo kojarzy się z aktywnością

nuta
nuta
2 lata temu
Reply to  milo

jakie to smutne, gdy ludzie muszą tańczyć, tak jak im burmistrz zagra i jeszcze im się wmawia, że to jest jasny wybór, że melodia jest ładna a niestety tony coraz bardziej pierdzące

XAWERY
XAWERY
2 lata temu

KAMIL !!!!—OSOBIŚCIE jeszcze na głowę nie upadłem,aby bywać na Sesjach R.M, I SŁUCHAĆ WYWODÓW PANA PREJSA, który nawet z kartki nie potrafi dobrze przeczytać przekazu, i informacji opracowanej przez służby Burmistrza, a to jego ciągłe dukanie i przepraszanie za pomyłki,powinno być przyczynkiem do zmiany Przew. Rady===na Radnego bardziej operatywnego. /tylko kto to ma zrobić?? / Mnie piszącego nie interesują inne portale, podległe pod naczelnika / rzecznika /miejskiej propagandy. Jak sam widzisz inni bywalcy tych obrad zarzucają Ci „krzykactwo” że walcząc o słuszne sprawy dla mieszkańców potrafisz poświęcać swój czas i być aktywnym, w realizacji swoich pomysłów== BRAWO==TAK TRZYMAJ !!!, A za napisanie o tych GRANTACH, BARDZO PRZEPRASZAM, że tak napisałem ale Twoja długa nie obecność na tym portalu, spowodowała taką a nie inną rekcję i ocenę==co okazało sie NIE PRAWDĄ. Z tego co do tej pory wiem, to KOWALEWSKI, szuka różnych sztuczek, przepisów, aby tego nie wykonać, ciekawym jest gdzie są pieniądze przeznaczone na te wasze projekty. Kończąc jeszcze raz PRZEPRASZAM !!! i dziękuję za przekazanie tych informacji, jestem dobrej myśli że w tych swoich działaniach na pewno wytrwacie, co będzie to z pożytkiem dla nas wszystkich MŁAWIAN, ===a jedna moja rada to proszę się nie przejmować takimi nieukami jak ==milo==, bo temu osobnikowi to nawet to „krzykactwo” na portalu nie pomoże, bo tak jak napisał ==nuta” on tańczy tak jak BURMISTRZ mu zagra, i niech tańczy.!!!

fajekpaczki
fajekpaczki
2 lata temu

…bo Mława się cofa w rozwoju

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Po prostu brak słów, tylko w Mławie jest to możliwe, arogancja władz miasta ściślej, mówiąc jego „szefa wszechmogącego”.

h13
h13
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Tak dokładnie. Arogancja. i co więcej robią nas w chu.. powołując się na przepisy..

koko
koko
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Arogancja, brak wstydu, układy. Dmucha się w jedną trąbkę. Dmuchniesz krzywo = sajonara.

kmz
kmz
2 lata temu

Brawo Burmistrz! Połóż się i nic nie rób. Ludzie i tak cię wybiorą. Wstyd tylko za tę władzę…

Mlawa stan umysłu
Mlawa stan umysłu
2 lata temu

„są za małe do realizacji projektów” ale nie za małe na dwóch zastępców burmistrza. Mława coraz bardziej przypomina prywatny folwark. Brak słów.

h13
h13
2 lata temu

Brawo Burmistrz.
Jak w ogóle można podawać jak wymówkę, że nie ma obowiązku.
Kurde to oczywiste. Samorządy robią to jako fajny bonus. Dają możliwość chociaż małego wpływu na to co nas otacza.
Nie mogę słuchać tych ich wykrętów.
Nieudolność i olewanie mieszkańców.
Ja tak to widzę..

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  h13

A więc wychodzi na to===ŻE CIERP CIAŁO CO CHCIAŁO. Nie tylko wstyd za BURMISTRZA, trzeba się wstydzić także za tych którzy wynieśli go na ten piedestał władzy, po obecnych działaniach widać że ta władza w samorządzie mławskim, już bardzo Burmistrza znużyła, no ale cóż co chcieliśmy to mamy, tym bardziej że większość w RADZIE MIASTA, BURMISTRZ, ma dzięki mławskim pisowcom, a jak działa PIS to widać , i to samo jest w Mławie. Jeszcze jedno może dziwić, a mianowicie postępowanie incjatorów tych projektów, PANOWIE CZAS OBUDZIĆ SIĘ ZE SNU!!!! co się z WAMI dzieje żeście zatracili tą swoją aktywność ?????

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x