Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To bardzo ważne pytanie. Jak dojechać autobusem do szkoły i gdzie kupić bilety?


Znaczny odsetek uczniów szkół średnich dojeżdża na lekcje codziennie spoza Mławy. Na jakim etapie są ustalenia z przewoźnikami i kiedy i gdzie będzie dostępna informacja z rozkładami jazdy dla zainteresowanych? Jaki dokument będzie upoważniał uczniów do korzystania z komunikacji? Czy to będzie bilet miesięczny, czy jakieś zaświadczenie i gdzie będą mieli możliwość sformalizowania tego typu dokumentu?


Takie pytania zadała wiceprzewodnicząca rady Barbara Stańczak na ostatniej sesji rady powiatu w kontekście zbliżającego się nowego roku szkolnego.  

Jak się okazało – przynajmniej na razie – nie ma na nie prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo jednak, że trzy firmy: z Przasnysza, Mławy i Olsztyna wystąpiły i nadal występują do starostwa o zezwolenia.

– Dzieci chcą szczegółów, do rozpoczęcia roku zostało dwa tygodnie. Tu coś jest nie tak. Te szczegóły powinny być już wiadome. Ludzie o to pytają – mówił radny Marek Linkowski.

Wyjaśnień udzielał starosta Jerzy Rakowski.

– Na ten moment wydano 7 zezwoleń na  6 kursów. Trwa procedura wydawania zezwoleń kolejnym przewoźnikom. Zezwolenia są na poziomie transportu publicznego sprzed roku, ale już w trakcie na pewno będą  jakieś zmiany konieczne. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest podanie ceny biletu i miesięcznego. Od przedsiębiorcy można nabywać bilety również z należnymi ulgami – tłumaczył starosta Rakowski.

–  Jest oczywiście niepewność, że wszyscy przedsiębiorcy przejdą przez procedurę, choć wszystko robimy by tak się stało – zadeklarował starosta.

Z kolei radny Tomasz Chodubski zwrócił uwagę, że dawniej takich informacji szukało się na dworcu autobusowym, a teraz może warto, by w akcję informacyjną włączyć szkoły.

Starostwo na swojej stronie internetowej w zakładce „Rozkłady autobusów” publikuje rozkłady jazdy na trasach Mława – Strzegowo przez Dąbek i Żurominek, Mława – Radzanów, Mława – Grzebsk, Mława – Dzierzgowo i Mława Dunaj.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Proste w Mławie wszystko sprzedają deweloperom bo nic się nie oplaca. Czas na zmiana zobaczcie jak odrzył ciechanow z nowym burmistrzem

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Ja też z chęcią bym się dowiedział jaka przyszłość czeka tereny po dworcu i stanowiskach??Wiem że jedna z działek(stanowiska)była wystawiona na sprzedaż w portalach nieruchomości i chyba została kupiona. Czy ktoś zna jakoś sensowną i potwierdzoną informacje na to co tam będzie.?

janina
janina
1 rok temu

Jest już wiadome, że na terenie stanowisk PKS powstaną nowe bloki.

Bodzio
Bodzio
1 rok temu

Fakt, procedura wydawania zezwoleń na przewozy autobusowe nie należy do najprostszych, jednak gdyby w całym kraju wydawano je w takim tempie jak w powiecie mławskim to komunikacja autobusowa byłaby sparaliżowana.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Bodzio

Bodzio—bo Mlawa, to jest Mlawa, WLADZE wyznaja zasade „FESTINA LENTE”,’ na wszystko maja czas, I tsk to w naszej MLAWIE, zycie nam plynie, jak po rycynie.

Były
Były
1 rok temu

Chciałbym zmobilizować Redakcję portalu do zainteresowania się tematem przyszłości terenów po byłym Dworcu Autobusowym PKS przy ul. Padlewskiego ( budynek dworca i stanowiska odjazdowe ). Czy Pan Burmistrz i Radni Miasta zainteresowali się tematem? Może warto rozważyć ewentualne wykorzystanie tych obiektów na cele miejskie, takie jak komunikacja miejska i dalekobieżna a nie korkowanie centrum ( ul, St Rynek ) miasta przez prywatne Firmy przewozowe z Mławy i nie tylko. Idealne położenie komunikacyjne – potrzeba tylko trochę inicjatywy i pomysłu urzędników |Miejskich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Były

Były……, oczywiscie. Zapewne kolejny blok powstanie. Deweloperzy dostana teren od burmistrza.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Były

Odpowiedzi na ten post już ci udzieliła JANINA, BĘDĄ BLOKI, POWINIENEŚ WIEDZIEĆ ŻE NASZ WŁODARZ–bardzo dobrze współpracuje z mławskim biznesem, w ramach trzech P.P.PRYWATNEGO, A TERENY POD NOWY DWORZEC SĄ JUŻ BUDOWANE, przy dworcu miejskim, w połączeniu z galerią –niestety biznes to biznes. BYŁY jak byłeś i miałeś coś do powiedzenia to trzeba było to realizować a nie czekałeś aż ten teren zostanie sprzedany.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x