Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To bardzo ważne pytanie. Jak dojechać autobusem do szkoły i gdzie kupić bilety?


Znaczny odsetek uczniów szkół średnich dojeżdża na lekcje codziennie spoza Mławy. Na jakim etapie są ustalenia z przewoźnikami i kiedy i gdzie będzie dostępna informacja z rozkładami jazdy dla zainteresowanych? Jaki dokument będzie upoważniał uczniów do korzystania z komunikacji? Czy to będzie bilet miesięczny, czy jakieś zaświadczenie i gdzie będą mieli możliwość sformalizowania tego typu dokumentu?

Takie pytania zadała wiceprzewodnicząca rady Barbara Stańczak na ostatniej sesji rady powiatu w kontekście zbliżającego się nowego roku szkolnego.  

Jak się okazało – przynajmniej na razie – nie ma na nie prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo jednak, że trzy firmy: z Przasnysza, Mławy i Olsztyna wystąpiły i nadal występują do starostwa o zezwolenia.

– Dzieci chcą szczegółów, do rozpoczęcia roku zostało dwa tygodnie. Tu coś jest nie tak. Te szczegóły powinny być już wiadome. Ludzie o to pytają – mówił radny Marek Linkowski.

Wyjaśnień udzielał starosta Jerzy Rakowski.

– Na ten moment wydano 7 zezwoleń na  6 kursów. Trwa procedura wydawania zezwoleń kolejnym przewoźnikom. Zezwolenia są na poziomie transportu publicznego sprzed roku, ale już w trakcie na pewno będą  jakieś zmiany konieczne. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest podanie ceny biletu i miesięcznego. Od przedsiębiorcy można nabywać bilety również z należnymi ulgami – tłumaczył starosta Rakowski.

–  Jest oczywiście niepewność, że wszyscy przedsiębiorcy przejdą przez procedurę, choć wszystko robimy by tak się stało – zadeklarował starosta.

Z kolei radny Tomasz Chodubski zwrócił uwagę, że dawniej takich informacji szukało się na dworcu autobusowym, a teraz może warto, by w akcję informacyjną włączyć szkoły.

Starostwo na swojej stronie internetowej w zakładce „Rozkłady autobusów” publikuje rozkłady jazdy na trasach Mława – Strzegowo przez Dąbek i Żurominek, Mława – Radzanów, Mława – Grzebsk, Mława – Dzierzgowo i Mława Dunaj.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
11 miesięcy temu

Proste w Mławie wszystko sprzedają deweloperom bo nic się nie oplaca. Czas na zmiana zobaczcie jak odrzył ciechanow z nowym burmistrzem

Mławiak
Mławiak
11 miesięcy temu

Ja też z chęcią bym się dowiedział jaka przyszłość czeka tereny po dworcu i stanowiskach??Wiem że jedna z działek(stanowiska)była wystawiona na sprzedaż w portalach nieruchomości i chyba została kupiona. Czy ktoś zna jakoś sensowną i potwierdzoną informacje na to co tam będzie.?

janina
janina
11 miesięcy temu

Jest już wiadome, że na terenie stanowisk PKS powstaną nowe bloki.

Bodzio
Bodzio
11 miesięcy temu

Fakt, procedura wydawania zezwoleń na przewozy autobusowe nie należy do najprostszych, jednak gdyby w całym kraju wydawano je w takim tempie jak w powiecie mławskim to komunikacja autobusowa byłaby sparaliżowana.

Z bliska
Z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Bodzio

Bodzio—bo Mlawa, to jest Mlawa, WLADZE wyznaja zasade „FESTINA LENTE”,’ na wszystko maja czas, I tsk to w naszej MLAWIE, zycie nam plynie, jak po rycynie.

Były
Były
11 miesięcy temu

Chciałbym zmobilizować Redakcję portalu do zainteresowania się tematem przyszłości terenów po byłym Dworcu Autobusowym PKS przy ul. Padlewskiego ( budynek dworca i stanowiska odjazdowe ). Czy Pan Burmistrz i Radni Miasta zainteresowali się tematem? Może warto rozważyć ewentualne wykorzystanie tych obiektów na cele miejskie, takie jak komunikacja miejska i dalekobieżna a nie korkowanie centrum ( ul, St Rynek ) miasta przez prywatne Firmy przewozowe z Mławy i nie tylko. Idealne położenie komunikacyjne – potrzeba tylko trochę inicjatywy i pomysłu urzędników |Miejskich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mlawiak
Mlawiak
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Były……, oczywiscie. Zapewne kolejny blok powstanie. Deweloperzy dostana teren od burmistrza.

z bliska
z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Były

Odpowiedzi na ten post już ci udzieliła JANINA, BĘDĄ BLOKI, POWINIENEŚ WIEDZIEĆ ŻE NASZ WŁODARZ–bardzo dobrze współpracuje z mławskim biznesem, w ramach trzech P.P.PRYWATNEGO, A TERENY POD NOWY DWORZEC SĄ JUŻ BUDOWANE, przy dworcu miejskim, w połączeniu z galerią –niestety biznes to biznes. BYŁY jak byłeś i miałeś coś do powiedzenia to trzeba było to realizować a nie czekałeś aż ten teren zostanie sprzedany.