Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bezdzietni w Polsce będą płacić wyższe podatki?


Jak donosi „Rzeczpospolita” resort rekomenduje powrót do bykowego, czyli wyższych podatków dla osób bezdzietnych. Bykowe – to nowy element polityki państwa, który ma zwiększyć efekt demograficzny polityki prorodzinnej w Polsce.


Z niejawnego rządowego dokumentu, do którego dotarła „Rzeczpospolita”, wynika, że Prawo i Sprawiedliwość chce poradzić sobie z problemami na rynku pracy właśnie bykowym i mobilizować w ten sposób Polaków do zakładania rodzin, a pomysłodawcą wprowadzenia bykowego ma być według „Rz” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To nie pierwszy raz, kiedy politycy PiS biorą pod uwagę wprowadzenie bykowego. W 2018 roku w rozmowie z „Faktem” mówił o tym ówczesny wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, który powiedział: „Prywatnie uważam, że takie osoby (bezdzietni single – red.) powinny płacić bykowe. – informuje gazeta.pl.

„Bykowe” to słowo określające podatek lub opłatę, które w różnych okresach historycznych oznaczało coś innego. W XVI wieku bykowym nazywano opłatę wnoszoną właścicielowi byka za krycie krów. W ten sposób w XVI i XVII wieku określano także karę za spłodzenie nieślubnego dziecka. W Polsce w okresie po 1945 roku potocznie nazywano w ten sposób podatek (a właściwie podwyższoną kwotę podatku dochodowego) płacony przez osoby bezdzietne, nieżonate i niezamężne powyżej 21. roku życia (od 1 stycznia 1946 do 29 listopada 1956), a później powyżej 25. roku życia (do 1 stycznia 1973). [za: Wikipedia]

źródło: „Rzeczpospolita”; gazeta.pl

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zla
Zla
3 lata temu

Tak najlepiej napluć jeszcze w oczy ludziom w młodym wieku nie oferuje to państwo nic. Żadnych dofinansowań do mieszkania na start dla młodych małżeństw jeszcze będą gnat do dzieci a jak ktoś nie może albo nie chce nie każdego stać na dziecko. Te 500 + odgrywa się tylko na młodych ludziach i emerytach bo wszystko idzie w gore a oni nie mają żadnej pomocy.

Mądry
Mądry
3 lata temu
Reply to  Zla

Bez 500 plus też wszystko szło w górę przecież. Kiedyś właśnie może nie było każdego stać na dziecko a teraz właśnie państwo coś daje tak jak w Niemczech czy Anglii

123
123
3 lata temu
Reply to  Mądry

Ale idiotyzmy żeś napisał. Przed rządami pisu i 500+ była nawet deflacja (okolice 2012-2015). A w latach 2009-12 szło w górę minimalnie ze względu na kryzys światowy.

Kobieta
Kobieta
3 lata temu

A finansowanie in vitro przez państwo zniesione. Hipokryzja pisowska

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

I dobrze niech wprowadzają

Z dzikiego kraju
Z dzikiego kraju
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

Po to, żeby na Ciebie trunku było? Zamiast płacić godziwe pensje w Polsce rząd robi różne udziwienia. Na świecie przecież rodzi się aż za dużo ludzi bo umierają z głodu. A żaden polityk nie pomyśli o nich. Wzrost urodzeń = wzrost bezrobocia. Tylko na tacę było…

Do bezdzietnego
Do bezdzietnego
3 lata temu

Ej dziki gdzie ty widzisz bezrobocie? Właśnie nie ma komu robić przecież. Najniższą pensję też podnoszą przecież

kot
kot
3 lata temu

Bo ludzie nie robią i żyją,I nie opłaca im się pracować,taka prawda!

Ycek
Ycek
3 lata temu

Jest praca ale do łopaty za miskę ryżu.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x