Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oko w oko z Pawłem Beręsewiczem w miejskiej bibliotece


W poniedziałek 10 czerwca br., na zaproszenie dyrektor Marii Świtoń, Miejską Bibliotekę Publiczną im. B. Prusa w Mławie odwiedził Paweł Beręsewicz – autor popularnych książek dla dzieci.


Paweł Beręsewicz to urodzony w Warszawie pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf oraz autor powieści dla dzieci i młodzieży. Z zawodu jest pedagogiem, przez pewien czas uczył języka angielskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Następnie pracował jako tłumacz, przekładając wiele popularnych powieści, między innymi Marka Twaina („Przygody Tomka Sawyera”) i Margaret Mahy („Przemiana”). Współpracował przy tworzeniu słownika polsko-angielskiego. Od 2004 r. zawodowo zajmuje się pisaniem powieści młodzieżowych, na swoim koncie ma już blisko trzydzieści książek.

Na spotkaniu z pisarzem w MBP dopisała frekwencja – sala na piętrze wypełniona była po brzegi dziećmi i młodzieżą szkolną. Paweł Beręsewicz opowiedział słuchaczom o swojej pracy pisarza, o tym, jak powstają jego książki, skąd czerpie nowe pomysły oraz jakie książki najbardziej lubi czytać. Rozmawiał z dziećmi o literaturze oraz chętnie odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania. Po spotkaniu można było zakupić książkę oraz otrzymać autograf autora.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Nie tylko panią Marię trzeba podziwiać, ale przede wszystkim panie bibliotekarki, które pracują na ten sukces. Mają wiele ciekawych pomysłów i poprzez swoją działalność propagują czytelnictwo w mieście.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Przede wszystkim Panie bibliotekarki, bo to głównie ich ciężka praca i ich zasługa.
Mławska biblioteka prężniej działa niż MDK.
Pamiętam działalność MDK gdy dyrektorem była Pani Jaśkiewicz. Dziś to już nie ten sam MDK, to jakaś namiastka, która ma się nijak do tamtych czasów.
Dyrektor MDK powinien lubić swoją pracę, szerzenie kultury powinno być jego pasją, powinien zarażać dzieci, młodzież, a nie tylko kręcić się wokół seniorów.
O rzut beretem mamy dyrektora GOK z prawdziwą pasją, może warto byłoby się od niego czegoś nauczyć?

Krystyna
Krystyna
4 lata temu
Reply to  mławianka

I właśnie o to chodzi, ze w bibliotece Pani Maria widać, że lubi swoja pracę i z wielką pasją działa dla dzieci i mieszkańców miasta a jej pracownice na pewno wykonują jej polecenia i pomysły w swojej pracy i też przyczyniają się do sukcesu placówki.
Nie zgodzę się jednak,że w MDK nic się nie dzieje, dlatego ,że często widzę tam jakieś dzieci na różnych zajęciach. Jest tego bardzo dużo, każdy może coś wybrać i młodzi i starsi. Cały czas coś się dzieje

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Krystyna

Kiedyś były wystawiane przez MDK różne przedstawienia, teatrzyki, a teraz??

Krystyna
Krystyna
4 lata temu

Podziwiam Panią Marię, cały czas coś tworzy dla dzieciaków i działa aktywnie dla mławskiej kultury.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x