Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie i powiecie wybory wygrywa PiS. Znamy już europarlamentarzystów


Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki głosowania we wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zarówno w samej Mławie, jak i gminach powiatu zdecydowanym zwycięzcą wyborów jest PiS.

Według danych ze wszystkich 53 komisji obwodowych w naszym powiecie na kandydatów PiS zagłosowało 13006 osób ( 59,69% głosujących). Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni uzyskał 6 068 głosów ( 27,85% głosujących). Kolejne komitety to Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia (887 głosów – 4,07%), Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (832 głosy – 3,82%),

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 (619 głosów – 3,82%), Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS (154 głosy – 0,71%), Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (150 głosów – 0,69%) i Komitet Wyborczy Jedność Narodu (75 głosów – 0,34%).

W samej Mławie według danych z wszystkich 15 komisji obwodowych na kandydatów PiS zagłosowało 4 955 osób ( 48,49% głosujących). Na Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 3745 ( 36,65% głosujących). Kolejne komitety to Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia (563 głosów – 5,51%), Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (455 głosów – 4,45%), Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 ( 308 głosów – 3,01%), Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (79 głosów – 0,77%) Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS (77 głosów – 0,75%), i Komitet Wyborczy Jedność Narodu (37 głosów – 0,36%).

Według przewidywań przedstawicielami naszego okręgu wyborczego zostaną Adam Bielan i Zbigniew Kuźmiuk z PiS oraz Jarosław Kalinowski z PSL.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

65
KOMENTARZE

avatar
1500
dzidek
Gość
dzidek

Z pewnością nie każdy, zapoznał się ze słowami, Prezydenta NOWEJ. SOLI Pana Vadima Tyszkiewicza, warto to przeczytac, przynajmniej część cyt : A oto rozum i ekonomia, przegrały z bezczelnym oszukiwaniem Polaków, i wmawianie im, że pieniądze produkuje rząd. To jest składowa PIS BANDY—-brak rozumu i latwowiernosc.Kaczynski w sposób genialny, przekroczył granicę, cynizmu, wyrachowania, i bezczelnosci. Zdefiniowal sobie elektorat, ludzi mniej myślących, często gorzej wykształconych, albo emerytów, którzy dali się nabrać, na.prezent od „wujka Jarka” Kaczynski zajął sie ludźmi, którzy myślą Tu i Teraz, a nie myślą o przyszlosci, tym samym realizuję, swą obietnicę cyt NIE DŁUGO W WARSzawie, BRDZIEMY MIELI… Czytaj więcej »

DZIDEK
Gość
DZIDEK

Coś Wam napisze, zwłaszcza tych którzy tak pięknie śpiewają jaki to wielki sukces PIS===to wypow2iedzz socjologa prof. MŁAWIANINA IRENEUSZA KAMIŃSKIEGO—cały program Kaczyńskiego i partii PIS,był absolutnym ,dramatycznym przedsięwzięciem, pod hasłem „WÓZ ALBO PRZEWÓZ” A TO KOSZTOWAŁO WSZYSTKICH POLAKÓW, BO PIENIĄDZE BYŁY Z BUDŻETU PAŃSTWA, czyli twoje i moje, za cały okres rządów PIS–A TEN KOSZT TO 177 MILIARDÓW ZŁOTYCH, SAMA TYLKO TVP POD WODZĄ KURSKIEGO, TO KOSZT, W 2019 ROKU 2,5 MILIARDA ZL. na efekty tego rozdawnictwa poczekamy, a bedą one z pewnością bolesne, dla tych piewców DOJNEJ ZMIANY.

dzidek
Gość
dzidek

Dokończę swa myśl, est to cytat, z ogolnopolskich portali. NIE BYLO BY ŚWIŃ,PRZY KORYCIE====GDYBY NIE BYŁO BARANÓW PRZY URNACH!!!

Niepoprawny realista
Gość
Niepoprawny realista

Czy nikt nie jest ciekawy dlaczego minister finansów, obecnego rządu ,nigdy nie stanęła przed kamerami i nie poinformowała Polaków w jakiej kondycji finansowej jest nasz kraj? Dlaczego nie oponuje się rozdawnictwu pieniędzy , naszych pieniędzy – bo z naszych podatków – na różne przedsięwzięcia uchwalane ‚na kolanie’, nocą, bez konsultacji, dla poklasku ? I na dodatek znaczna część naszego rządu wyjedzie sobie do Brukseli, a kto po nich ‚posprząta’ ? Zostawią bałagan np. w szkolnictwie, ochronie zdrowia i innych dziedzinach życia społecznego, a powinni dokończyć te wszystkie ‚dzieła’ które rozpoczęli i wzięli za nie odpowiedzialność ! Jak nas, za nasze… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Możesz przecież sprawdzić na stronie Ministerstwa finansów stan budżetu państwa, deficytu i zadłużenia, wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Poza tym, Minister zdaje relacje Sejmowi z wykonania budżetu państwa, wystarczy poszukać. W komercyjnej TV Platformy pewnie tego nie znajdziesz, bo oni korzystne dla rządu informacje pomijają najczęściej. A więc dla chcącego nic trudnego.

Co do tego bałaganu rzekomego w oświacie, to dotyczy on tylko kumulacji rocznika. Poza tym, będzie wreszcie porządek, likwidacja sztucznego tworu, jakim były gimnazja, przyniesie same korzyści.

every
Gość
every

PIS wygrał wybory do europarlamentu bo ma jakiś tam program, bo rozdaje kasę na lewo i prawo, a Koalicja Jaki ma program? Koalicja ma tylko taki program żeby atakować rządzących i nic więcej. Schetyna nie ma w Polsce żadnego szacunku, to człowiek spalony – stary, zatwardziały wyżeracz, który upierdliwie trzyma się stołka zamiast go oddać młodym.
Tylko teraz pytanie: co ci PISI aktywiści będą mieli do powiedzenia w europarlamencie? przecież są konserwatystami, a więc nic.
U nas nie ma prawdziwej opozycji dla PIS, tak jak w M ławie nie ma prawdziwej opozycji dla obozu burmistrza.

Tomasz C.
Gość
Tomasz C.

Dlatego gadanie o „totalnej opozycji” tak śmieszy. Świadczy tylko o słabości pisiej, skoro tak nijaka banda jest dla nich opozycją, w dodatku „totalną”.

dzidek
Gość
dzidek

Tomciu, a ty.z.ktorej bandy,.szubrawcow i zlodzieji jesteś???

dzidek
Gość
dzidek

Szanowna PANI every, jeśli rozdawnictwo kasy na lewo i prawo nazywa Pani programem PIS, to jest to błędne myślenie, a cóż może zrobić opozycja kiedy nie ma tych 177, miliardów, aby przebić Kaczyńskiego i PIS właśnie tylko atakować i pokazywać błędy, w działaniach PIS, ale to nie dotrze do tych którzy żyją chwilą, zgarniając kasę, a co po tym kiedy ta kasa się skończy a o tym to już nie myślą, i to są fanatyczni przekupni wyznawcy PIS, ale kiedy przy władzy będzie inna opcja, i rzuci im kasę przed wyborami to wtedy się wypną się na PIS. Szanowna PANI… Czytaj więcej »

The end
Gość
The end

Wygrali w Mławie i powiecie bo 3/4 mieszkańców Mławy napłynęło z powiatu. Ciemnogrod

dzidek
Gość
dzidek

I taka jest prawda, Mława, to ciemnogrod i wiocha.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

PIS ma program. Posłowie, radni, członkowie i sympatycy są aktywni. Zapracowani na ten sukces.

dzidek
Gość
dzidek

Program PIS, to kupywanie głosów, wyborcow, Ty jesteś tak samo obiektywny, jak PISze swoim programem????

Stary
Gość
Stary

Przynajmniej coś dają a nie tylko kradną jak PO i sprzedawali polskie firmy, skończyły się śmieciowe umowy ludzie pracowali za 5 zł za godzinę.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Nie przyznawaj się ze jesteś stary a do tego tak naiwny i GŁUPI

wyborca
Gość
wyborca

Kochani ja proponuje zakończyć te puste i zbędne pisanie – przyznać się do porażki – pogratulować wygranym i dać im spokojnie działać. A osobom, które nie mogą się pogodzić z przegraną proszę najpierw aby oceniły siebie a dopiero wzięły się za ocenianie innych. Jeśli jesteście tacy dobrzy, nie sprzedajecie się itp.i chcecie nam też coś obiecywać to proszę trzymajcie się zasad ( bo jak w tej sytuacji brać was na poważnie ) Jeśli jesteście przeciwnikami partii, nie podobają się wam ich poglądy strategie itp. to nie utożsamiajcie się z nimi i nie pobierajcie 500+, 13-emerytury itp. Bo to tylko świadczy… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

Jejku, ales ty madry, brak słów, przestań nam doradzać, wyrazamy swoje opinię i mamy do tego prawo, jesli Ci to NIE odpowiada, po prostu nie czytaj. MÓWICIE COŚ INNEGO. I ROBICIE COS INNEGO. POWINIENES WIEDZIEC ŻE JEST TO ZELAZNA ZASADA PARTI PIS, a ty te zasady mafi pisowskiek lykasz, jak pelikan.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

W 100% popieram wyborcę- nikt ” dziadku Ci nie doradza” czytaj ze zrozumieniem. To ty nie doradzaj kto co ma wybierać i łykać. Nie macie nic nam do zaoferowania. Potraficie tylko obrażać i chwytać się już wszystkiego. Nie zależy wam na ludziach, państwie itp. tylko pchacie się do koryta – jako odrębne partie nic nam nie mieliście i nie macie do zaoferowania po co utworzyliście koalicję kilku partii? -żeby pomóc Państwu, ludziom, czy żeby mieć jak najliczniejsze poparcie i dopchać się do władzy? – nie ładnie. Jak ja jako sympatyk PSL mogę popierać i miałem głosować na koalicję wstyd mi… Czytaj więcej »

Tomasz C.
Gość
Tomasz C.

500+ i 13-te emerytury akueat pobierać nnależy (jeśli jest się uprawnionym) bo niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy, jest obciążony kosztami tych świadczeń w podatkach (Wyborcy opozycji też. I lewacy też – ale oni akurat nie narzekają tylko płacą.) – W ten sposób przynajmniej część wróci do podatnika. Bo to, co zeżarła rozdęta administracja, opłacanie agitacji kleru i pisie kolesiostwo – to przepadło na wieki.

anonimowo
Gość
anonimowo

Oto elektorat Koalicji Europejskiej na przykładzie : Areszt śledczy Białołęka:
KE 67,91%
Wiosna 7,71%
PiS 7,44% Kukiz’15 5,79% Konfederacja 5,65%
To doskonale odzwierciedla KTO GŁOSUJE NA „KOALICJĘ EUROPEJSKĄ.

halo
Gość
halo

Do zrozpaczonych komuchów: Może czas wykupić bilet do Moskwy ? Gdyby ktoś wolał bardziej „nowocześnie” 😀 to można do Berlina. Koniecznie w jedną stronę.

Tomasz C.
Gość
Tomasz C.

A konkretnie kogo masz na myśli? Piotrowicza? Targalskiego? Kryże? Kozieja? Nałęcza? – Wszystkie komuchy z PZPR są obecnie w PiS. Też czekam aż się wyniosą z mojej ojczyzny, bo są marionetkami w rękach Putina.

Hemi
Gość
Hemi

Ludzie w Mławie i okolicy zaufali Zjednoczonej Prawicy i jest to dobra wiadomość. PiS po pierwsze, działa w interesie ludzi, a po drugie, spełnia obietnice wyborcze zawarte w programie.

Szkoda, że wciąż duże jest poparcie dla opozycji, która poza urządzaniem jazgotu i histerii o byle co, niewiele ma do zaproponowania.

Skandalem jest mandat dla PSL, który zgrywa za partię o chrześcijańskich korzeniach, a przyłączył się do elementów skrajnych, lewaków, lgbt i temu podobnych. Niech robią tak dalej, a Schet pociągnie ich na samo dno.

XEZE
Gość
XEZE

PRZEKUPNY LUD -KUPIONY PRZEZ PIS

dzidek
Gość
dzidek

Proszę Hemi, sue odnalazł, bądź, cierpliwy, ciebie na samo dno pociagnie ta Banda, tych pisowskicj nieudaczników. PISma program sypnal tej, cimnej masie parę miliardów zlotych, i niema sue co dziwić, ze wygral, tylko ze w Parlamencie UE, nie bedzie miał nic do powiedzenia, bo takie tuzy intelektu, jak Szydlo, Jurgiel,.Czarnecki, Legutko, Jaki, potrafi orhanizowac tylko wytawy, wBrukseli.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

hahahahahahahahaha 😀 😀 dzidek 😀 😀

dzidek
Gość
dzidek

Ś miej się śmiej bo to samo ZDROWIE, przyjdzie czas że.zamiescisz inną ikonę ze łzami,i tego ci życzę, bo wtedy nikt ci reki nie poda i bedzie płacz ale to tez jest na zdrowie

dzidek
Gość
dzidek

Hemi chyba się z kimś $$$$$$ na głowy pomieniałeś.

Piotr
Gość
Piotr

Wstyd dla Polaków.Cieszę się,że konfederacja nie dostała mandatów.Dziki kraj.

Doli
Gość
Doli

Dokładnie miło na to patrzeć jak płaczą ale właśnie przez takich ludzi jak oni Polska jest ciemnogrodem i dalej w tym ciemnogrodzie by żyła.. idąc tropem ich rozumowania lepiej wybrać po czy jak oni tam się zwa i później usłyszeć że że wszystkiego się wycofują (patrz Warszawa gdzie prezydent stwierdził że jednak nie mają na nic pieniędzy i jedyne co zrobił to karta lgtb). A żałośni ludzie dalej na nich głosują i dają się r… Niemcom

anonimowo
Gość
anonimowo

To ogromna przyjemność czytać jak komuchy leją łzy 😀

Edyta
Gość
Edyta

Ale przecież komuchy z PIS-u (#Piotrowicze) wygrały!

dzidek
Gość
dzidek

WWjak tak mozna radowac się ze swoich komuchow, nie sraj w swoje gniazdo, bo Cię zapuszkuja

Adam
Gość
Adam

Bardzo smutne ale ok wybraliscie wiec teraz prosze nie narzekac ze ceny ida w gore tylko plocic i nie przeszkadzac

halo
Gość
halo

hahahahaha

xawery
Gość
xawery

halo—tobie na pewno na głowę padło.

Żal
Gość
Żal

Niestety nie ma złudzeń, większość ludzi jest przekupna i dała się omamić. Jeszcze będzie płacz i lament. Mam tylko nadzieję, że następne wybory zakończą się inaczej i Polacy się obudzą. Oby tak było.

halo
Gość
halo

Żal nic tu nie pomoże, łzy twoje i twój płacz 😀 Polska się budzi i otrząsa z komuny.

Żal
Gość
Żal

Polska się cofa. A za te zacofanie i zauroczenie 500+ oraz resztę tego rozdawnictwa PiSu będą płacić nasze dzieci. Tylko nie płaczcie potem, że drogo, że emerytury niskie… Jak ma być taniej jak na te zasiłki trzeba jakoś nazbierać. Dostaniesz 500, zabiorą Ci 800 ale przecież jest tak super, bo spełniają obietnice. Jak emerytury mają być inne skoro przez te wspieranie leżenia w domu i kombinowania większość pozwalniała się z pracy, co za tym idzie nie płacą składek. Odbije się to później na wszystkich. Przykro na to patrzeć. Pomoc i wsparcie głównie powinno być dla pracujących. Tylko wtedy by to… Czytaj więcej »

halo
Gość
halo

oj żal, żal że tyle otumanionych przez TVN „żali ” – żali się na życie w Polsce 😀 Zamiast trochę poczytać, pouczyć się, rozejrzeć. Żalu przecież nie musisz tu mieszkać – juz pisałem – droga do Moskwy wolna.

No tak
Gość
No tak

Ciekawe kto będzie pracował na wasze 500+ jak wszyscy myślący wyprowadzą się do Moskwy.

Pal
Gość
Pal

Ale z ciebie tempa dzida z brązowym palcem od trzymania go wiesz gdzie i komu

Xawery
Gość
Xawery

Halo. Ogladaj dalej Kurskiego TVP, tv TRFAM ojca Tadeusza, Republike, ostatnio, dolaczyl do nich POLSAT,,czytaj Sakiewicza Karnowskich, Ziemkiewicza, i tylko patrzec jak tak naladowany r u mi wiadomościami zglupiejesz, i trafisz, do domu wariatów.

agatasu
Gość
agatasu

Każdy ma prawo tu mieszkać. A może podzielimy Polskę na pół i ciekawe , która Polska da sobie radę a która nie, bo nie będzie od kogo ciągnąć pieniędzy. Tu ma być miejsce dla wszystkich albo sam sobie jedź do Moskwy bo to Wy macie kurs na wschód. A douczyć się to Wam życzę bo jak pokazały wyniki wyborów elektorat PIS to wykształcenie podstawowe i gimnazjalne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Halo. Uwazasj na siebie bo wiesz ze za halo to w mordę walą, a szkoda by bylo takiego nawiedzonego wyznawcy, przestsn pisac i idź zbierac banery, tych swoich wyznawców, bo tylko strasza, na ogrodzeniach.

Hemi
Gość
Hemi

Byłeś kiedyś dajmy na to w Stanach? Tam masz robotę, to masz i płacę, stać cię na to i owo. U nas natomiast wykształciła się po 1989 r. grupa byznesmenów, co to owszem, sami Bentleyami się rozbijają, za to ludziom najchętniej placiliby najniższą krajową, i to pod stołem.

Rozwój oparty o niskie płace to nie jest rozwój, to jest stagnacja. Krokodyle łzy wylewane przez pseudo-ekonomistów, że teraz ludzie wolą za 500 zł w domu siedzieć, no sorry… Zapłaćcie godne pieniądze, a ludzie do roboty się znajdą.

dzidek
Gość
dzidek

Hemi, to Ty te eszydtkie SWOJE madrosci, przywiozles, ze Stanów, jak bylo ci tak dobrze to po co przyjechales, nam d&&e zawracac. Wracaj do tych swoich Stanów

Xawery
Gość
Xawery

A zamiast, komuny rządzą nami klamcy oszusci i złodzieje, doja kasę ile wlezie, wielu z nich to milionerzy, a ciemny lud to kupuję, nie dlugo sam bedzuesz plakal,i uwazaj. Bo za HALO to w mordę walą

XAWERY
Gość
XAWERY

A JUŻ NIE DŁUGO OTRZĄSNIE SIĘ Z TAKICH IDIOTÓW JAK HALO.

agatsu
Gość
agatsu

Nie obudzą się. To naród bez wyobraźni. Telewizja TVP zrobiła swoją robotę promując tylko swoich. A rozdawane pieniądze nie są prezentem od nikogo tylko nasze podatki. Ciekawe co zrobią jak zabraknie pieniędzy? Wtedy będzie za późno ale kogo to obchodzi, ważne , że teraz dostał i przejadł. Wszyscy dostaniemy po dupie a można by wcześniej temu zaradzić i mądrze rządzić. Rozdawanie to łatwizna.

Job
Gość
Job

Przykre, że obietnice wygrały.

Marta
Gość
Marta

Tu chyba nie obietnice wygrały, bo jest to pierwsze ugrupowanie które swoje obietnice realizuje. Myślę, że większość ma już dość krętaczy pięknie w mediach a w sumie robiących na w konia.

mławianka
Gość
mławianka

Smutne to, że ludzie tak łatwo i tak tanio dają się sprzedać i że wierzą tej propagandzie, którą im funduje TVP Polskie Radio program I

DŻON POLAK
Gość
DŻON POLAK

Popieram wypowiedź !

Wyborca
Gość
Wyborca

Przestań już pieprzyć, z pokorą przyjmij wybór większości…

mławianka
Gość
mławianka

Pieprzyć to Ty pieprzysz.
Wspomnisz jeszcze moje słowa i będzie ci wstyd za to na kogo głosowałeś.

Wyborca
Gość
Wyborca

Już mi jest wstyd, że głosowałem na PO 4 lata temu…

xawery
Gość
xawery

Tępy i naiwny wyborca , takich w Mławie było najwięcej, przykre jest tylko to że w Mławie jest tyle tak bardzo naiwnych oszołomów, których można kupić za 500+ i trzynastka–przyjdzie czas że jeszcze, będziecie tego gorzko żałować.

Wyborca
Gość
Wyborca

Chyba mówisz o sobie, sorry że jest ci przykro, współczuję… tępy oszołomie. Może trzeba się rozejrzeć dookoła i przestać oglądać TVN…

XEZE
Gość
XEZE

pies morde lizał pis

Xawery
Gość
Xawery

Wyborca jeszcze nie zglupialem, tak jak ty, wolę tvn, niz te stacje krore ty BARANIE ogladasz. Przepraszam za tego Barana, ale zadne inne slowo nie pasuje do Ciebie aby moc okreslic twoja głupotę tepaku

Xawery
Gość
Xawery

Wyborco,rad takiego (wymoderowano) jak ty nie przyjmuję, jednak zostanę przy TVN, to jedyna wiarygodna stacją

dzidek
Gość
dzidek

A MNIE jest WSTYD,.ze w Mławie, sa tacy wyborcy jak Ty.

dzidek
Gość
dzidek

Pewnie kradłeś i z d ***y spadłeś, że jest ci tak bardzo WSTYD

sssssssssss
Gość
sssssssssss

Dołącz do dyskusji… lepiej żeby nam rząd zabierał tak jak OFE?