Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Coraz bardziej realna drastyczna podwyżka za odbiór śmieci?


Drugi przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych ogłoszony przez urząd miasta przyniósł praktycznie ten sam efekt co wcześniejszy.


Do przetargu stanęła wyłącznie jedna firma – spółka NOVAGO z ofertą opiewającą podobnie jak za pierwszym razem na kwotę 7 957 440 zł. Miasto na ten cel zaplanowało w budżecie kwotę 2 800 000 zł. Jak na razie miasto nie informuje czy ten przetarg również unieważni z takich samych powodów jak poprzednio. Nie ma też informacji, kto, jak i za ile od czerwca odbierze śmieci od mieszkańców. Być może odpowiedź na to pytanie padnie na najbliższej sesja rady miasta, zaplanowanej na 23 maja.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lata temu

Tak cofnijmy się może do epoki kamienia łupanego. Obecny włodarz jest 4 kadencję i można zapytać ile zrobił dla poprawy sytuacji??

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Jan

Na Twoje pytanie JAN—ile obecny włodarz zrobił, dla poprawy sytuacji jest jedna odpowiedz: Z E R O. jeśli BURMISTRZ AKCEPTUJE BUDŻET, W KTÓRY NA ŚMIECI JEST KWOTA TAK JAK W LATACH POPRZEDNICH 2,800 MIL, to dla mnie żaden gospodarz który nie potrafi przewidzieć wzrostu cen. A NA WYCIECZKĘ DO CHIN W CELU PROWADZENIA ROZMÓW Z FIRMĄ ZAPROSIŁ I WŁĄCZYŁ DO DELEGACJI—WŁAŚCICIEL FIRMY PREZES ARENT, który na tej transakcji zbił, nie zły majątek. / prasa pisała o tej transakcji/ ta sprawa była dobrym przykładem działań WŁADZ RATUSZA W RAMACH PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO.

Misiek
Misiek
3 lata temu

Podziękujmy byłemu burmistrzowi i skarbnikowi, panu Henrykowi, za taką sytuacją. Mogliśmy mieć swoje własne wysypisko, a mamy tylko podwyżki!

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Misiek

Uskom został sprzedany Artimowi przez burmistrza Rakowskiego. To tak dla ścisłości.

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  Ktoś

Tak dla ścisłości, to głównym rozgrywającym w tym temacie był ANTCZAK, KTÓRY RAKOWSKIEGO WPROWADZIŁ W MALINY, ANTCZK ZREZYGNOWAŁ Z FUNKCJI BURMISTRZA, PROPONUJĄC TO STANOWISKO RAKOWSKIEMU, A SAM ZA ZGODĄ RAKOWSKIEGO usadowił si e na stanowisku SKARBNIKA, DOPIERO KOWALEWSKI PO PARU LATACH DOSZEDŁ DO WNIOSKU, ŻE JEDNAK TRZEBA SIĘ W RAMACH PARTNERSTWA ROZSTAĆ Z ANTCZAKIEM–no i po prostu go zwolnił, ALE ZROBIŁ TO O WIELE LAT ZA PÓZNO, BO WSPÓLNIE ZE SKARBNIKIEM, SPRZEDALI W RAMACH PARTNERSTWA OCZYSZCZALNIE. No I takie są prawdopodobne niuanse, mławskiego partnerstwa, śmieci zdrożeją a za chwilę będzie to samo z oczyszczalnią. No i szukaj wiatru w polu, a mieszkańcy w nagrodę wybrali KOWALEWSKIEGO NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ, ABY Z SUKCESAMI MÓGŁ REALIZOWAĆ PARTNERSTWO—a skutki zobaczymy pod koniec obecnej kadencji.

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Ktoś

KTOŚ–DLA ŚCISŁOŚCI I FAKTÓW:—całośc tej transakcji, sprzedaży USKOMU firmie ARTIM, była przygotowana i prowadzone przez HENRYKA ANTCZAKA–RAKOWSKI TYLKO TO FINALIZOWAŁ, I W NAGRODĘ PREZES FIRMY ZABRAŁ GO DO CHIN.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Misiek

Misiek i taka jest prawda—to Pan ANTCZAK, JEST GŁÓWNYM WINOWAJCO ŻE JEST TAK JAK JEST., realizował tak zachwalane przez Kowalewskiego PARTNERSTWO–PUBLICZNO –PRYWATNE, A pamiętacie salon samochodowy po rest KURANT, no i to partnerstwo zostało do dziś, za chwilę opłaty za śmieci wzrosną nie pomiernie, bo firma zaoferowała opłaty za odbiór smieci od mieszkańców za kwotę powyżej 9 mili, a żeby było ciekawie to planiści ratusza w budżecie miasta zabezpieczyli kwotę 2,mil, 800 tys—a co z resztą. Tak wygląda w Mławie to partnerstwo, jeden ma zysk w postaci kilkudziesięciu milionów, a drugi partner miasto musi brać kredyt. A co na to wszystko mieszkańcy???

anonimek
anonimek
3 lata temu
Reply to  dzidek

a co na to i inne TO czy TAMTO Regionalna Izba Obrachunkowa?

Henio
Henio
3 lata temu

A czego się spodziewali ? Różowego słonika ?! Czy może Partnerstwa Publiczno-Prywatnego z zapachami Chińskiego orientu ?! Miasto pozbyło się kury znoszącej złote jajka na którą jeszcze można było dostać ogromne dofinansowanie z UE. Poczekajcie jeszcze niech minie umowa przejściowa na odbiór ścieków… Wtedy dopiero sraczka poleci. Jaki tego wszystkiego będzie efekt ? WSZĘDZIE SYF, bo ludzie śmieci będą po rowach wyrzucać.

John
John
3 lata temu
Reply to  Henio

Nie martwcie się wszyscy zjemy te śmieci bo nie będzie nas stać na ziemniaki po 6zl, cebulę po 8zl i nie wspomnę już o pietruszkę

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  John

To się za robotę weź to cie będzie stać

inka
inka
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

Mławiak zabłysnąłeś

John
John
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

po co mam robić jak mam 500+

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x