Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Coraz bardziej realna drastyczna podwyżka za odbiór śmieci?


Drugi przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych ogłoszony przez urząd miasta przyniósł praktycznie ten sam efekt co wcześniejszy.

Do przetargu stanęła wyłącznie jedna firma – spółka NOVAGO z ofertą opiewającą podobnie jak za pierwszym razem na kwotę 7 957 440 zł. Miasto na ten cel zaplanowało w budżecie kwotę 2 800 000 zł. Jak na razie miasto nie informuje czy ten przetarg również unieważni z takich samych powodów jak poprzednio. Nie ma też informacji, kto, jak i za ile od czerwca odbierze śmieci od mieszkańców. Być może odpowiedź na to pytanie padnie na najbliższej sesja rady miasta, zaplanowanej na 23 maja.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

avatar
1500
Jan
Gość
Jan

Tak cofnijmy się może do epoki kamienia łupanego. Obecny włodarz jest 4 kadencję i można zapytać ile zrobił dla poprawy sytuacji??

XAWERY
Gość
XAWERY

Na Twoje pytanie JAN—ile obecny włodarz zrobił, dla poprawy sytuacji jest jedna odpowiedz: Z E R O. jeśli BURMISTRZ AKCEPTUJE BUDŻET, W KTÓRY NA ŚMIECI JEST KWOTA TAK JAK W LATACH POPRZEDNICH 2,800 MIL, to dla mnie żaden gospodarz który nie potrafi przewidzieć wzrostu cen. A NA WYCIECZKĘ DO CHIN W CELU PROWADZENIA ROZMÓW Z FIRMĄ ZAPROSIŁ I WŁĄCZYŁ DO DELEGACJI—WŁAŚCICIEL FIRMY PREZES ARENT, który na tej transakcji zbił, nie zły majątek. / prasa pisała o tej transakcji/ ta sprawa była dobrym przykładem działań WŁADZ RATUSZA W RAMACH PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO.

Anonim
Gość
Anonim
Misiek
Gość
Misiek

Podziękujmy byłemu burmistrzowi i skarbnikowi, panu Henrykowi, za taką sytuacją. Mogliśmy mieć swoje własne wysypisko, a mamy tylko podwyżki!

Ktoś
Gość
Ktoś

Uskom został sprzedany Artimowi przez burmistrza Rakowskiego. To tak dla ścisłości.

xawery
Gość
xawery

Tak dla ścisłości, to głównym rozgrywającym w tym temacie był ANTCZAK, KTÓRY RAKOWSKIEGO WPROWADZIŁ W MALINY, ANTCZK ZREZYGNOWAŁ Z FUNKCJI BURMISTRZA, PROPONUJĄC TO STANOWISKO RAKOWSKIEMU, A SAM ZA ZGODĄ RAKOWSKIEGO usadowił si e na stanowisku SKARBNIKA, DOPIERO KOWALEWSKI PO PARU LATACH DOSZEDŁ DO WNIOSKU, ŻE JEDNAK TRZEBA SIĘ W RAMACH PARTNERSTWA ROZSTAĆ Z ANTCZAKIEM–no i po prostu go zwolnił, ALE ZROBIŁ TO O WIELE LAT ZA PÓZNO, BO WSPÓLNIE ZE SKARBNIKIEM, SPRZEDALI W RAMACH PARTNERSTWA OCZYSZCZALNIE. No I takie są prawdopodobne niuanse, mławskiego partnerstwa, śmieci zdrożeją a za chwilę będzie to samo z oczyszczalnią. No i szukaj wiatru w polu,… Czytaj więcej »

XAWERY
Gość
XAWERY

KTOŚ–DLA ŚCISŁOŚCI I FAKTÓW:—całośc tej transakcji, sprzedaży USKOMU firmie ARTIM, była przygotowana i prowadzone przez HENRYKA ANTCZAKA–RAKOWSKI TYLKO TO FINALIZOWAŁ, I W NAGRODĘ PREZES FIRMY ZABRAŁ GO DO CHIN.

dzidek
Gość
dzidek

Misiek i taka jest prawda—to Pan ANTCZAK, JEST GŁÓWNYM WINOWAJCO ŻE JEST TAK JAK JEST., realizował tak zachwalane przez Kowalewskiego PARTNERSTWO–PUBLICZNO –PRYWATNE, A pamiętacie salon samochodowy po rest KURANT, no i to partnerstwo zostało do dziś, za chwilę opłaty za śmieci wzrosną nie pomiernie, bo firma zaoferowała opłaty za odbiór smieci od mieszkańców za kwotę powyżej 9 mili, a żeby było ciekawie to planiści ratusza w budżecie miasta zabezpieczyli kwotę 2,mil, 800 tys—a co z resztą. Tak wygląda w Mławie to partnerstwo, jeden ma zysk w postaci kilkudziesięciu milionów, a drugi partner miasto musi brać kredyt. A co na to… Czytaj więcej »

anonimek
Gość
anonimek

a co na to i inne TO czy TAMTO Regionalna Izba Obrachunkowa?

Henio
Gość
Henio

A czego się spodziewali ? Różowego słonika ?! Czy może Partnerstwa Publiczno-Prywatnego z zapachami Chińskiego orientu ?! Miasto pozbyło się kury znoszącej złote jajka na którą jeszcze można było dostać ogromne dofinansowanie z UE. Poczekajcie jeszcze niech minie umowa przejściowa na odbiór ścieków… Wtedy dopiero sraczka poleci. Jaki tego wszystkiego będzie efekt ? WSZĘDZIE SYF, bo ludzie śmieci będą po rowach wyrzucać.

John
Gość
John

Nie martwcie się wszyscy zjemy te śmieci bo nie będzie nas stać na ziemniaki po 6zl, cebulę po 8zl i nie wspomnę już o pietruszkę

Mlawiak
Gość
Mlawiak

To się za robotę weź to cie będzie stać

inka
Gość
inka

Mławiak zabłysnąłeś

John
Gość
John

po co mam robić jak mam 500+