Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto Szkoły w Wieczfni Kościelnej


13 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej obchodzono Święto Szkoły pod hasłem „ Piękna nasza Polska cała”. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie 12 regionów naszego kraju.


Uroczystość rozpoczęły przedszkolaki śpiewając hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz prezentując pięknie wykonaną flagę narodową i godło. Następnie gimnazjaliści przenieśli widzów w odległe czasy ukazując inscenizację o powstaniu państwa Polskiego, czyli „ Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.  Dziewczęta  w biało- czerwonych strojach zatańczyły taniec narodowy – polonez. Uczniowie  klas I-VIII pod opieką wychowawców w oryginalny i pomysłowy sposób prezentowali walory przyrodnicze i kulturowe Mazowsza, Kurpii, Kaszub, Dolnego i Górnego Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur, Podhala, Małopolski, Wielkopolski, Lubelszczyzny i Podlasia.

Zróżnicowany wiek uczniów oraz ich zainteresowania i umiejętności sprawiły, że występy były ciekawe i niepowtarzalne. Publiczność mogła podziwiać przepiękne stroje ludowe, tańce regionalne, w tym m.in. trojak i grozik. Dialekt regionalny został ukazany w pieśniach kaszubskich, śląskich i kurpiowskich.  Zdolności muzyczne  uczniowie zaprezentowali grając  na trąbce hejnał z Krakowa i Poznania. Podziwiać można było także przedstawienie teatralne „ Legenda o poznańskich koziołkach”  oraz pantomimę ukazującą region Pomorza.  Nie zabrakło też  wykorzystania technologii komputerowej i informatycznej, gdyż niektóre klasy przygotowały prezentację multimedialną.

Na koniec uroczystości odczytano życzenia dla Polski, które chętnie redagowali uczniowie.

źródło i fot. SP w Wieczfni Kościelnej

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x