Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Słupy na Okólnej. W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy


W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o słupach energetycznych stojących w środku nowo budowanego – dodajmy bardzo wąskiego chodnika na ulicy Okólnej. Zgodnie z sugestią czytelnika, zwracaliśmy uwagę, że takie ustawienie słupów de facto uniemożliwia, a na pewno znacznie utrudnia korzystanie z niego. Słupy więc należało przesunąć. Bo przecież po to właśnie jest chodnik, aby piesi nie musieli chodzić ulicą.


Jak to zwykle bywa w takich przypadkach (wtedy dodatkowo był to okres wyborczy), komentatorzy mieli najróżniejsze opinie w tej kwestii.

Np. Leszek Nowak napisał: „A to mieli wyrwać te słupy i przestawić? Przed budową chodnika jakoś sobie ludzie radzili, a teraz nagle zrobił się problem? Trochę logiki!

Przejezdny zamieścił wpis: „Proszę, pod ratuszem to zakład energetyczny mógł powymieniać słupy, na chude? A zresztą nie wiadomo czy te słupy są energetyków czy urzędu miasta. A na myślenie o tym było tyle czasu, bo jeżdżę Okólną od lat i od lat tak to wyglądało … i dalej będzie wyglądać…porażka”,

a „Niegrzeczna”: „A ja jestem zadowolona, lepiej mieć taki chodnik, niż nie mieć. Z doświadczenia wiem, że z Elektrownią to się załatwia miesiącami sprawę. Lepiej sami ruszcie w teren. Ratusz reaguje na wszystkie zgłoszenia, które zrobię. Narzekanie typowo przed wyborami.”

Okazuje się, że jednak można pójść po rozum do głowy i tabakiera będzie dla nosa, a nie nos dla tabakiery. Zakład energetyczny przestawił już wcześniej ustawione słupy maksymalnie pod ogrodzenia posesji i wszystkie kolejne stoją już tak, by jak najmniej utrudniać pieszym życie. A jednak Polak potrafi! Szkoda tylko że nikt na ten genialny w swej prostocie pomysł nie wpadł wcześniej, przed ułożeniem chodnika. Jednak trzeba zgodzić się z „Niegrzeczną”. „A ja jestem zadowolona, lepiej mieć taki chodnik, niż nie mieć”.

JK

październik 2018

październik 2018

maj 2019

maj 2019

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
:D
:D
3 lata temu

Dobre: „A to mieli wyrwać te słupy i przestawić? Przed budową chodnika jakoś sobie ludzie radzili, a teraz nagle zrobił się problem? Trochę logiki!” :DDDD

AntyKo
AntyKo
3 lata temu

A pomyśleć, że na świecie w takich sytuacjach buduje się podziemne linie energetyczne, A tu radocha, bo nie ma słupów na środku chodnika !

Kierowca
Kierowca
3 lata temu

Jeszcze tylko niech drogę zrobią i będzie super.

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lata temu

Słup nowe postawili ale kostki już nie mogli ułożyć

Miero
Miero
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

Kostka jest ukladana ☺

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lata temu

Słup nowe postawili ale kostki już ułożyć nie mogli

Olek
Olek
3 lata temu

Można? Można!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x