Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Będzie kawałek nowej inwestycji, później nic i znów nowa?


W tym roku powiat zamierza ubiegać się o dofinansowanie trzech inwestycji drogowych z nowego rządowego instrumentu wsparcia – Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwotnie powiat zaplanował, że ubiegać się będzie o dofinansowanie drogi Bogurzynek – Mdzewo, II etapu przebudowy ulicy Kościuszki na odcinku do ul. Zuzanny Morawskiej i drogi  Podkrajewo – Wiśniewo. Na ostatniej, kwietniowej sesji okazało się, że te plany trzeba gruntownie zmienić.


Jak poinformował starosta Jerzy Rakowski, zmieni się nazwa i zakres inwestycji na drodze Mdzewo – Bogurzynek, a ulica przebudowa ulicy Kościuszki nie dojdzie do skutku.

Z wyjaśnień dyrektora wydziału infrastruktury Dariusza Makowskiego i starosty Rakowskiego wynika, że w kilku miejscowościach, przez które biegnie droga pomiędzy Mdzewem a Bogurzynem projektant zaplanował niezgodną z przepisami szerokość chodnika, więc wyłączone z projektu zostały te miejscowości. Jak ostatecznie będzie wyglądać ta planowana inwestycja dopytywał radny Jacek Szlachta.

– Jak to tak będzie wyglądało? Będzie się jechało asfaltem ciągłym, bez chodników, czy będzie kawałek nowej inwestycji, później nic i znów nowa inwestycja. Chodzi o to, żebyśmy wiedzieli i mogli przekazać mieszkańcom jak to będzie – pytał radny.

Podjęliśmy decyzję, że ratujemy projekt na tych odcinkach, gdyż inaczej cały by upadł. Rzeczywiście w I etapie tak będzie: asfalt – przerwa i znów asfalt. Wiem, że trudno to wytłumaczyć mieszkańcom, że w ich miejscowościach inwestycja nie będzie realizowana (dotyczy to Dąbrowy, Kowalewa i Kowalewka – red.). Jeżeli jednak wniosek dojdzie do skutku, będziemy to tłumaczyć. Będziemy też starali się poprawić dokumentację, choć to będzie trudne, gdyż z dotychczasowym projektantem została zerwana współpraca. Jeżeli uda się zmienić projekt, to w sierpniowym terminie spróbujemy złożyć wniosek na te pozostałe odcinki – wyjaśniał starosta Rakowski.

Nie będzie możliwe ubieganie się o przebudowę ulicy Kościuszki. Mimo wstępnych ustaleń z burmistrzem, miasto nie zaplanuje środków na przebudowę podziemnych instalacji na tej ulicy, a burmistrz wycofał się z wcześniejszych deklaracji. O tę kwestię pytał z kolei radny Tomasz Chodubski.

– Niedawno wprowadzaliśmy zadanie przebudowy ulicy Kościuszki, teraz korygujemy. Czy wcześniejsze działanie nie powinno być potwierdzone pisemną intencją miasta, bo najpierw wprowadzamy, teraz wyprowadzamy, potrzebna była realna wola miasta wyrażona na piśmie – o sposób uzgodnień z miastem pytał radny.

– Tutaj praktycznie z dnia na dzień pojawiła się możliwość składania wniosków. Podjęte zostały rozmowy wstępne z gminami i miastem. Były wstępne deklaracje że będziemy realizować, choć nie ma żadnych uchwał rad gmin. Tu burmistrz wraz – jak myślę – z radnymi uznał, że nie jest to inwestycja w pierwszej kolejności ważna dla miasta – wyjaśniał starosta.

Wszystkie wspomniane wyżej inwestycje pozostają na razie w sferze projektów i czekają na ocenę u służb Wojewody Mazowieckiego. Faktem jednak jest, że w najbliższej perspektywie nie ma szans na rozpoczęcie dalszej przebudowy ulicy Kościuszki, której I etapem jest trwająca obecnie budowa ronda na ulicy Sienkiewicza.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Do Jaro. No właśnie. Dobra zmiana chce tylko skasować pensję za miesiąc. A nie łaska zainteresować się jaką dokumentację ma sporządzoną i składa ją nawet bez czytania? A jeśli tak jest jak piszesz, to nawet nie przejrzeli szuflady po poprzednikach. Czy to są kompetencje?

KOREK
KOREK
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Macie racje kasa na konto a reszta ich nieobchodzi jeden sie boi wszystkiego drugi wiersze klapie po imprezach nie wie nawet co podpisuje i gdzie ma podpisac trzeba mu palcem pokazac Zalatwia swoje prywatne interesy i reszte ma w de….

Jaro
Jaro
3 lata temu

Do And. Jak byś choć się zastanowił to byś wiedział, że tego typu dokumentację przygotowuje się przynajmniej rok. Autorem tej dokumentacji jest poprzednia ekipa o czym obecny starosta informował na sesji.

And
And
3 lata temu

Panowie starostowie zupełnie niekompetentni! Nie było czasu? Projekty powinny leżec w szufladzie już wczesniej i czekać na okazję. Ci co liczyli na dobrą zmianę mają kolejne, jeszcze wieksze rozczarowanie. Ale tak to jest z pisiakami

dzidek
dzidek
3 lata temu

Mlawiak. Kto pyta nie błądzi, tylko ze klakierzy Burmistrza, wspólnie z wydzialem propagandy juz stawiają Ci minusy

Kierowcs
Kierowcs
3 lata temu

Jak ma gdziekolwiek robić taka firma jak na ulicy Nowowiejskiej to niech lepiej nigdzie nic nie ruszają. Od poczatku roku rozpaprali odcinek od siódemki do ronda i nic się tam nie dzieje. Stara kulawa baba ze szpadlem i grabkami by to szybciej ogarneła niż ta ,,ekipa,,

yyy
yyy
3 lata temu

Ale sekretarza to Starosta wybrał sprawnie, nawet przed konkursem. Tak słychać na Mławie.

Pracownica
Pracownica
3 lata temu
Reply to  yyy

Wybral tego co mu wskazal zarzadca na Dabku przeciez w starostwie to cala rodzina PSL .Od sprzataczek kierowcow i urzednikow to caly PSL Sekretarki dwie gdzie tak jest co tam sekretarz to stary uklad kwitnie wiec o czym mowa Wstyd i tyle to ma byc wladza PISU .Panowie wstyd dostaniecie wilczy bilet miala byc zmiana a to parodia

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Starostwo chce remontować drogi, a miasto nie chce ! I co zrobisz Burmistrzowi????

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu

WoJTEK— DLACZEGO JESTEŚ TAKI ZDZIWIONY???–W Mławie to norma, ta parodia występuje już od lat tak w mieście jak i w powiecie—a to wynik naszych wyborów, kiedyś Burmistrz dziś Starosta, wmieście już 4 kadencje nie zmian—-ALE JAK WIDAĆ WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI, i bawią się naszym kosztem—–Miłego dnia mławianie na układy nie ma rady!!!!!!—i tak do następnych wyborów.

Jaaa
Jaaa
3 lata temu

Butmistrz obiecuje,pozniej sie wycofuje… Ludzi ma za idiotow- w koncu wybory juz byly. Mlawianie,obudzcie się, to straszne, co dzieje sie w tym miescie. Niedlugo wszystkie ulice beda rozkopane i tak juz zostaną niedokończone.

WoJTEK
WoJTEK
3 lata temu

ale PARODIA

Robot
Robot
3 lata temu
Reply to  WoJTEK

To kepska komedia WILKOWYJE

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x