Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skromne podziękowanie cichym bohaterom


Jak  co roku, mławski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża dziękuje honorowym krwiodawcom za bezcenny dar, jakim dzielą się z innymi. Do działań wspierających ideę honorowego krwiodawstwa włączają się również władze powiatu i miasta, które ufundowały wyróżnienia dla czerwonokrzyskich wolontariuszy.


Na wczorajszej uroczystości, która odbyła się w sali koncertowej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej przedstawiciele zarządu mławskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z prezesem Józefem Gerlejem dziękowali i wręczali odznaki Zasłużonego Honorowego dawcy Krwi. Co bardzo cieszy, wśród honorowych dawców krwi jest bardzo dużo młodzieży. Cieszy również fakt, że w ubiegłym roku w mławskich szkołach udało się przeprowadzić 7 akcji poboru krwi, podczas których 2632 osoby oddały 1184 litry krwi. To o ponad 18 % więcej niż w roku 2017.

Medal Zasłużony dla Miasta Mława, który wręczył burmistrz Sławomir Kowalewski otrzymali czerwonokrzyscy wolontariusze:

Beata Błaszkiewicz, Katarzyna Witkowska, Lucyna Brzozowska

Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia otrzymali:

Tomasz Szyba, Piotr Krzyżaniak, Michał Pakuszewski, Piotr Poradziński, Rafał Mergalski, Mariusz Antkiewicz, Wojciech Mówiński, Karol Góralski.

Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia otrzymali:

Mateusz Kapitański, Łukasz Barański, Dariusz Maliszewski, Tomasz Żółtowski, Kazimierz Laskowski, Artur Falęcki.

Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia otrzymali:

 Klaudia Krawczak, Konrad Orkwiszewski, Aneta Kopecka, Dariusz Maliszewski, Adam Rychliński, Daniel Miłoszewski, Agnieszka Pydyn, Małgorzata Kwapińska, Anna Mysior, Edward Langowski, Piotr Nowacki, Katarzyna Bąk, Monika Kowalkowska, Andrzej Pniewski, Marcin Krzykowski, Anna Zaręba.

Puchary starosty mławskiego otrzymali:

Piotr Jurkiewicz, Jarosław Dąbrowski, Antoni Gawroński, Kazimierz Wółkiewicz, Janusz Wróblewski, Piotr Cichocki, Lucyna Brzozowska, Klaudia Krawczak, Antoni Żółtowski, Paweł Mroczek, Roman Polka, Radosław Domiński, Jolanta Mergalska, Damian Gołebiewski, Krzysztof Bednarz, Mateusz Kapitański, Mirosław Żandarski, Paweł Kowalski, Daniel Dzięgielewski i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Mławie.

Pamiątkowe statuetki otrzymali:

Angelika Łyczek, Bartosz Półkoszek, Monika Sukińska, Zuzanna Szlachta, Sebastian Morawski, Damian Zybycki, Katarzyna Maciak, Weronika Lejman, Gracjan Zabuski, Oskar Chołuj, Adrian Tonderski, Łukasz Jabłoński, Aleksandra Dębska, Mateusz Napierski, Wiktoria Hajn.

Dyplomy uznania otrzymały następujące osoby:

Radosław Żakiewicz, Adrian Miłoszewski, Adrian Jakubowski, Krzysztof Godlewski, Henryk Krajewski, Patryk Szustek, Wiktoria Stefaniak, Dominik Kocęba, Cezary Socha, Jakub Kesling.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Szacun dla Wojtka i Dominika
Moi Ziomale.

byly HDK
byly HDK
2 lata temu

A dlaczego sie zapomina o dlugaletnich krwiodawcach?Przykre to,ale niestety prawdziwe.

byly HDK
byly HDK
2 lata temu

A dlaczego sie zapomina o wieloletnich krwiodawcach.Nawet nikt nie pamieta,ze tacy istnieja,smutne to ale niestety prawdziwe.

Mlawiak37
Mlawiak37
2 lata temu

Czepiasz sie…Badz powazny….!Co Cie interesuje jak kto się ubiera i jak wyglada.Najwazniejsze,zeby robote robil… .Rozliczenie bedzie w czasie wyborow!Apel!Panie Starosto,dzialajcie zdecydowani tak jak dzialacie…. Czas dobrej zmiany…!

Anonim
Anonim
2 lata temu

Wicestarosta to chyba powinien w końcu trochę zadbać w swój wygląd zewnętrzny (jak cię widzą, tak cię piszą). Już od kilku miesięcy na stołku, a wygląda jakby na tę uroczystość przyszedł prosto od pługa. Lustra w domu brakuje? czy też to pozostałości po erze hipisów?

Bebe
Bebe
2 lata temu
Reply to  Anonim

Śmieszne. Przecież tam nie było wicestarosty

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x