Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wigilia seniora w Zdrojach


To kolejny rok, w którym gmina Stupsk kontynuuje tradycję wigilijnego spotkania dla seniorów. Jak każe staropolski zwyczaj były kolędy, opłatek, wigilijne potrawy i prezenty. W niedzielne popołudnie w świetlicy wiejskiej w Zdrojach mogącej pomieścić niemal 300 osób tylko kilkanaście miejsc pozostawało wolnych.


ksp Mława
Reklama

Zgromadzonych seniorów i gości w świąteczny klimat wprowadziła strażacka orkiestra dęta, która zagrała kilkanaście, doskonale wszystkim znanych kolęd. O tym jak to było z narodzeniem Jezusa przypomniały pięknie przygotowane jasełka, w wykonaniu aż 50  uczniów szkoły w Morawach. W gminie Stupsk nie mogło zabraknąć też koncertu szeroko znanego poza granicami gminy i powiatu zespołu Dąbkowiacy, który przy tej okazji mógł się pochwalić dwójką nowych członków zespołu. Wzruszającą i serdeczną chwilą było podzielenie się opłatkiem i życzeniami. Dopiero potem jak co roku wszyscy zasiedli przy stołach, a wigilijne potrawy przygotowały lokalne koła gospodyń.   Każdy z przybyłych gości otrzymał też w prezencie piękną bombkę oraz kartkę ze świątecznymi życzeniami. Wszystkie upominki były własnoręcznie wykonane przez uczniów szkół z terenu gminy. Życzliwa atmosfera i zimowa aura na dworze sprawiła, że długo toczyły się rozmowy sąsiadów i spotkanych znajomych.

JK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x