Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Protest wyborczy w Lipowcu Kościelnym. Zmieni się wynik wyborów?


W powiecie mławskim był tylko jeden protest dotyczący ważności wyborów. Dotyczy on wyników wyboru do rady gminy w okręgu wyborczym nr 1 w Lipowcu Kościelnym. W tym okręgu jednym głosem przegrał walkę o mandat radnego Jerzy Wałkuski, przewodniczący rady gminy w minionej kadencji. Teraz sprawę zbada i  rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Płocku.


W tym okręgu wyborczym obejmującym część Lipowca Kościelnego o mandat radnego ubiegało się troje kandydatów. Według wyników ustalonych przez obwodową komisję ustalającą wynik głosowania Anna Banaś uzyskała 85 głosów, Jerzy Wałkuski 84 a Jarosław Tranczewski 52. Choć przegrana Jerzego Wałkuskiego jest wyborczą niespodzianką, nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, gdy o zdobyciu bądź utracie mandatu decyduje jeden głos. Co zatem stało się powodem wyborczego protestu?

– Wniosek o stwierdzenie nieważności wyboru radnego w okręgu nr 1 w Lipowcu Kościelnym złożyła Katarzyna Wałkuska (pełnomocnik KWW Aktywni Dla Gminy – red.). Jako zarzut podniesiono różnicę pomiędzy liczbą kart przyjętych przez obwodową komisję do spraw przeprowadzenia głosowania a liczbą niewykorzystanych i wydanych kart do głosowania – informuje Paweł Fabisiak komisarz wyborczy w Ciechanowie.

Rzeczywiście, według zapisów w protokole wyników głosowania liczba kart przyjętych przez komisję wyniosła 347. Liczba kart niewykorzystanych, które pozostały po zakończeniu głosowania to 126, a liczba kart wydanych wyborcom to 226. Po zsumowaniu liczby kart wydanych oraz tych, które pozostały otrzymujemy liczbę 352, co jest niezgodne z liczbą kart przyjętych. Czy jednak sąd uzna, że ta niezgodność miała wpływ na ważność wyboru dowiemy się wkrótce. Warto tu też zaznaczyć, że podczas ustalania wyników głosowania komisja uznała 5 głosów jako nieważne, jak ujęto w protokole – z powodu niepostawienia znaku „x” przy żadnym nazwisku.Sąd teraz musi zbadać ponownie dokumentację wyborczą i przesłuchać przewodniczące obu komisji wyborczych.

Sprawę w dniu 15 listopada Sąd Rejonowy w Mławie przekazał do I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Płocku. Rozprawa odbędzie się z udziałem komisarza wyborczego oraz przewodniczących obu obwodowych komisji: do spraw przeprowadzenia głosowania i ustalenia wyników wyborów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
KaeS
KaeS
2 lata temu

Beneficjenci programu „rodzona na swoim” oraz wszyscy znajomi królika poczuli się zagrożeni. Wszystko już pozamiatane, zakąska na stole a tu niepokorny Pan Wałkuski włożył kij w mrowisko. I zrobiło się dla jednych ciekawie a dla innych nerwowo. Chyba bardzo nerwowo.

#PRO#
#PRO#
2 lata temu
Reply to  KaeS

BRAWO TY !!!

Bika
Bika
2 lata temu
Reply to  KaeS

Trafione w punkt, w samo sedno. Serdecznie pozdrawiam:)

Jak
Jak
2 lata temu

Były przewodniczący rady z taka porażka. Wstyd Panie Przewodniczący. Powinien Pan wygrać z wyraźną przewagę a tu taka porażka. W mojej ocenie to blamaz. Trzeba umieć odejść z honorem…

Bika
Bika
2 lata temu
Reply to  Jak

Szanowny Panie, wstyd to kraść, kłamać, oszukiwać. Walczyć o sprawiedliwość to odwaga i honor. Pozdrawiam

#PRO#
#PRO#
2 lata temu
Reply to  Jak

W mojej ocenie to również porażka i blamaż ale komisji wyborczej. Nietrudno zauważyć, że co niektórych strach już powoli paraliżuje a ja mam nadzieję, że Pan Jurek niebawem wróci z honorami . Powodzenia.

Coś
Coś
2 lata temu
Reply to  #PRO#

Gdzie wróci.

Aga
Aga
2 lata temu

Tajemnicze rozmnożenie kart w urnie wyborczej. Może Copperfield tam był?

#PRO#
#PRO#
2 lata temu

Pan Wałkuski ze swoją ekipą zostawili tej gminie po sobie pamiątkę w postaci pięknej sali sportowej, dzięki której dzieci nie muszą narażać się na choróbska przechodząc ćwiczyć na salę wiejską w deszcz czy mróz, fajnego miniautobusika który służy mieszkańcom gminy i nie trzeba już wywalać tysiące na przejazdy , ładniejszy i przyjaźniejszy Urząd. A co zostawił jego poprzednik ze swoją ekipą o czym będzie miło wspominać ? NIC !!! Bo ważne były tylko „swoje” podwórka a nie dobro ogółu. BRAWO Panie Jerzy, POWODZENIA.

Ktoś
Ktoś
2 lata temu
Reply to  #PRO#

Do #PRO#
O czym człowieku mówisz, a dług 3,5 miliona to pewnie poprzednicy wzięli.

Coś
Coś
2 lata temu
Reply to  #PRO#

I dług zapomiałeś dodać #PRO#

Bika
Bika
2 lata temu

Szczerze życzę Panu Walkuskiemu nowej wygranej. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

lipowiec
lipowiec
2 lata temu

brawo walkuski

T.P.
T.P.
2 lata temu

Widać teraz jaki poziom intelektualny stanowią przeciwnicy Pana Wałkuskiego, jeden nie potrafi napisać dobrze słowa „weterynarz” drugi „pomoże”, kible Wam szorować a nie komentarze pisać 🙂 🙂 🙂
Dzięki takim ludziom jak Pan Jerzy ta gmina zaczęła normalnie funkcjonować i żyć. Zastanowić należy się raczej jak przebiegają wybory, skoro liczba kart wydanych nie zgadza się z tymi wyjętymi z urny !!! Szkoda, że ja z portfela nie mogę nigdy wyjąć więcej niż do niego wkładam 🙂

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu
Reply to  T.P.

Jesli będziesz chciał sie nauczyć, intelektualisto, jak się kible szoruje , w gminie Lipowiec, to znajdę Ci fochowca na miejscu, i moze cokolwiek więcej Cię nauczy, a nie tylko, szorowania kibli, bo z twego postu wynika , że do niczego wiecej się nie nadajesz KLAKIERZE

T.P.
T.P.
2 lata temu

Nie „fochowcuj” się „dzidku” klozetowy

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu
Reply to  T.P.

Klakier TP, błąd bledem, ale tego fachowca, w Lipowcu znajdę Ci, i będzie Ci bardzo głupio, jak te twoje madrosci spłyną, przy uruchomieniu, spluczki, klozetowej, do szamba.

Patriota35
Patriota35
2 lata temu

Panie Walkuski,to tak Panu nie pomoze…W swojej kadenci jak byl Pan przewodniczacym-zadluzyl Pan gmine tak ,ze jeszcze nasze dzieci beda musieli splacac!Po co ta hala taka duza w Zawadach.Po co ta droga …w las!Niech sie Pan nie martwi o weteryniarza -na gminie nie zabraknie …Chamstwa nie tolerujemy…Trzeba sie pogodzic z porażką..!

Na pewno patriota?
Na pewno patriota?
2 lata temu
Reply to  Patriota35

A jaki jest sens czepiać się pana W? Chyba dla patrioty ważne jest, aby wybory zostały przeprowadzone w prawidłowy sposób? Także proszę się czepiać błędów, jakie wynikły z wyborów, a nie kandydatów, bo to nie kandydatów wina.

Aga
Aga
2 lata temu
Reply to  Patriota35

Po to sala żeby dzieci miały gdzie ćwiczyć. A czy dzieci ze SP w Zawadach są gorsze niż z innych miejscowości w których są sale?

Bialy
Bialy
2 lata temu
Reply to  Patriota35

Juz lepiej zeby dzieci miały gdzie ćwiczyć w Zawadach , gdzie jak do tej pory nie mialy takiej możliwości tylko musialy przechodzic ze szkoły na sale wioskową. Lepsza taka opcja jak wykończyć w Turzy salę która byłaby na pokaz i świeciłaby pustkami a tak to jest hala co dzień wykorzystywana. Brawo panie Walkuski.

T.P.
T.P.
2 lata temu
Reply to  Bialy

Sala w Zawadach będzie służyć dzieciom i młodzieży z kilku miejscowości a jak zajdzie taka potrzeba to i z całej gminy a TAŃCBUDA w Turzy W. służyć będzie pijakom żeby mieli gdzie spełniać swoje potrzeby łącznie z tymi fizjologicznymi ale tej inwestycji jakoś żaden „pseudopatriota” lokalny się nie czepia, a czemu?! Tajemnica poliszynela 🙂

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu

No tak jak się nie dalo wygrać w wyborach, to może sąd pomorze że nie stracę stolka.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu

Dzidku z bliska, pomorze pisze się przez ż, to po pierwsze, a po drugie, jeśli umiesz liczyć to policz sobie, to nie trudne.

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Cholera jasna –jak to dobrze że są tak inteligentni ludzie jak Obserwator i wyborca , co ja biedny bym bez was zrobił, a tak to przyjmuje skromnie wasze uwagi, moja wina postaram się baczniej zwracać uwagę na pisanie swych postów, abyście nie mieli już okazji, do swych uwaga za błąd PRZEPRASZAM

Wyborca
Wyborca
2 lata temu

„pomorze” muahahahaha weź się nie kompromituj. Tobie to już nic nie POMOŻE jedynie czytanie słownika. A na marginesie uważam, że bardzo dobrze Pan Wałkuski walczy o prawdę. Komisje nie potrafiły policzyć kart i głosów a pieniążki przygarnięte? Niech teraz opowiedzą jak to się stało… Pochwalam w 100%

Wyborca 2
Wyborca 2
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Mam nadzieje ze protest okaże sie skuteczny, a po ponownych wyborach Pan Walkuski zostanie radnym i Przewodniczacym Rady!!

Lipowiak
Lipowiak
2 lata temu
Reply to  Wyborca 2

Buahahahahaha zenada
Czas zajac sie zawode i krowy macac a gminie dac spokoj wojt niespelniony…

Aga
Aga
2 lata temu
Reply to  Lipowiak

Ludzie z tego co tu czytam to widzę że co niektórzy z was mają kulturę wysoką tylko niestety poziom niski.

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  Lipowiak

Aż sie słabo czlowiekowi robi, jak sie czyta komentarze na takim poziomie…..

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu
Reply to  Wyborca

Z ciebie taki wyborca, jak z koziej dy trabka, a slownik dla ciebie to czarna magia, nie wiem ze piszesz, ale czy wiesz co to jest, cwaniaku z Lipowca.

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x