Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Protest wyborczy w Lipowcu Kościelnym. Zmieni się wynik wyborów?


W powiecie mławskim był tylko jeden protest dotyczący ważności wyborów. Dotyczy on wyników wyboru do rady gminy w okręgu wyborczym nr 1 w Lipowcu Kościelnym. W tym okręgu jednym głosem przegrał walkę o mandat radnego Jerzy Wałkuski, przewodniczący rady gminy w minionej kadencji. Teraz sprawę zbada i  rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Płocku.


W tym okręgu wyborczym obejmującym część Lipowca Kościelnego o mandat radnego ubiegało się troje kandydatów. Według wyników ustalonych przez obwodową komisję ustalającą wynik głosowania Anna Banaś uzyskała 85 głosów, Jerzy Wałkuski 84 a Jarosław Tranczewski 52. Choć przegrana Jerzego Wałkuskiego jest wyborczą niespodzianką, nie jest to rzecz jasna pierwszy przypadek, gdy o zdobyciu bądź utracie mandatu decyduje jeden głos. Co zatem stało się powodem wyborczego protestu?

– Wniosek o stwierdzenie nieważności wyboru radnego w okręgu nr 1 w Lipowcu Kościelnym złożyła Katarzyna Wałkuska (pełnomocnik KWW Aktywni Dla Gminy – red.). Jako zarzut podniesiono różnicę pomiędzy liczbą kart przyjętych przez obwodową komisję do spraw przeprowadzenia głosowania a liczbą niewykorzystanych i wydanych kart do głosowania – informuje Paweł Fabisiak komisarz wyborczy w Ciechanowie.

Rzeczywiście, według zapisów w protokole wyników głosowania liczba kart przyjętych przez komisję wyniosła 347. Liczba kart niewykorzystanych, które pozostały po zakończeniu głosowania to 126, a liczba kart wydanych wyborcom to 226. Po zsumowaniu liczby kart wydanych oraz tych, które pozostały otrzymujemy liczbę 352, co jest niezgodne z liczbą kart przyjętych. Czy jednak sąd uzna, że ta niezgodność miała wpływ na ważność wyboru dowiemy się wkrótce. Warto tu też zaznaczyć, że podczas ustalania wyników głosowania komisja uznała 5 głosów jako nieważne, jak ujęto w protokole – z powodu niepostawienia znaku „x” przy żadnym nazwisku.Sąd teraz musi zbadać ponownie dokumentację wyborczą i przesłuchać przewodniczące obu komisji wyborczych.

Sprawę w dniu 15 listopada Sąd Rejonowy w Mławie przekazał do I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Płocku. Rozprawa odbędzie się z udziałem komisarza wyborczego oraz przewodniczących obu obwodowych komisji: do spraw przeprowadzenia głosowania i ustalenia wyników wyborów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

31
KOMENTARZE

avatar
1500
KaeS
Gość
KaeS

Beneficjenci programu „rodzona na swoim” oraz wszyscy znajomi królika poczuli się zagrożeni. Wszystko już pozamiatane, zakąska na stole a tu niepokorny Pan Wałkuski włożył kij w mrowisko. I zrobiło się dla jednych ciekawie a dla innych nerwowo. Chyba bardzo nerwowo.

#PRO#
Gość
#PRO#

BRAWO TY !!!

Bika
Gość
Bika

Trafione w punkt, w samo sedno. Serdecznie pozdrawiam:)

Jak
Gość
Jak

Były przewodniczący rady z taka porażka. Wstyd Panie Przewodniczący. Powinien Pan wygrać z wyraźną przewagę a tu taka porażka. W mojej ocenie to blamaz. Trzeba umieć odejść z honorem…

Bika
Gość
Bika

Szanowny Panie, wstyd to kraść, kłamać, oszukiwać. Walczyć o sprawiedliwość to odwaga i honor. Pozdrawiam

#PRO#
Gość
#PRO#

W mojej ocenie to również porażka i blamaż ale komisji wyborczej. Nietrudno zauważyć, że co niektórych strach już powoli paraliżuje a ja mam nadzieję, że Pan Jurek niebawem wróci z honorami . Powodzenia.

Coś
Gość
Coś

Gdzie wróci.

Aga
Gość
Aga

Tajemnicze rozmnożenie kart w urnie wyborczej. Może Copperfield tam był?

#PRO#
Gość
#PRO#

Pan Wałkuski ze swoją ekipą zostawili tej gminie po sobie pamiątkę w postaci pięknej sali sportowej, dzięki której dzieci nie muszą narażać się na choróbska przechodząc ćwiczyć na salę wiejską w deszcz czy mróz, fajnego miniautobusika który służy mieszkańcom gminy i nie trzeba już wywalać tysiące na przejazdy , ładniejszy i przyjaźniejszy Urząd. A co zostawił jego poprzednik ze swoją ekipą o czym będzie miło wspominać ? NIC !!! Bo ważne były tylko „swoje” podwórka a nie dobro ogółu. BRAWO Panie Jerzy, POWODZENIA.

Ktoś
Gość
Ktoś

Do #PRO#
O czym człowieku mówisz, a dług 3,5 miliona to pewnie poprzednicy wzięli.

Coś
Gość
Coś

I dług zapomiałeś dodać #PRO#

Bika
Gość
Bika

Szczerze życzę Panu Walkuskiemu nowej wygranej. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

lipowiec
Gość
lipowiec

brawo walkuski

T.P.
Gość
T.P.

Widać teraz jaki poziom intelektualny stanowią przeciwnicy Pana Wałkuskiego, jeden nie potrafi napisać dobrze słowa „weterynarz” drugi „pomoże”, kible Wam szorować a nie komentarze pisać 🙂 🙂 🙂
Dzięki takim ludziom jak Pan Jerzy ta gmina zaczęła normalnie funkcjonować i żyć. Zastanowić należy się raczej jak przebiegają wybory, skoro liczba kart wydanych nie zgadza się z tymi wyjętymi z urny !!! Szkoda, że ja z portfela nie mogę nigdy wyjąć więcej niż do niego wkładam 🙂

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Jesli będziesz chciał sie nauczyć, intelektualisto, jak się kible szoruje , w gminie Lipowiec, to znajdę Ci fochowca na miejscu, i moze cokolwiek więcej Cię nauczy, a nie tylko, szorowania kibli, bo z twego postu wynika , że do niczego wiecej się nie nadajesz KLAKIERZE

T.P.
Gość
T.P.

Nie „fochowcuj” się „dzidku” klozetowy

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Klakier TP, błąd bledem, ale tego fachowca, w Lipowcu znajdę Ci, i będzie Ci bardzo głupio, jak te twoje madrosci spłyną, przy uruchomieniu, spluczki, klozetowej, do szamba.

Patriota35
Gość
Patriota35

Panie Walkuski,to tak Panu nie pomoze…W swojej kadenci jak byl Pan przewodniczacym-zadluzyl Pan gmine tak ,ze jeszcze nasze dzieci beda musieli splacac!Po co ta hala taka duza w Zawadach.Po co ta droga …w las!Niech sie Pan nie martwi o weteryniarza -na gminie nie zabraknie …Chamstwa nie tolerujemy…Trzeba sie pogodzic z porażką..!

Na pewno patriota?
Gość
Na pewno patriota?

A jaki jest sens czepiać się pana W? Chyba dla patrioty ważne jest, aby wybory zostały przeprowadzone w prawidłowy sposób? Także proszę się czepiać błędów, jakie wynikły z wyborów, a nie kandydatów, bo to nie kandydatów wina.

Aga
Gość
Aga

Po to sala żeby dzieci miały gdzie ćwiczyć. A czy dzieci ze SP w Zawadach są gorsze niż z innych miejscowości w których są sale?

Bialy
Gość
Bialy

Juz lepiej zeby dzieci miały gdzie ćwiczyć w Zawadach , gdzie jak do tej pory nie mialy takiej możliwości tylko musialy przechodzic ze szkoły na sale wioskową. Lepsza taka opcja jak wykończyć w Turzy salę która byłaby na pokaz i świeciłaby pustkami a tak to jest hala co dzień wykorzystywana. Brawo panie Walkuski.

T.P.
Gość
T.P.

Sala w Zawadach będzie służyć dzieciom i młodzieży z kilku miejscowości a jak zajdzie taka potrzeba to i z całej gminy a TAŃCBUDA w Turzy W. służyć będzie pijakom żeby mieli gdzie spełniać swoje potrzeby łącznie z tymi fizjologicznymi ale tej inwestycji jakoś żaden „pseudopatriota” lokalny się nie czepia, a czemu?! Tajemnica poliszynela 🙂

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

No tak jak się nie dalo wygrać w wyborach, to może sąd pomorze że nie stracę stolka.

Obserwator
Gość
Obserwator

Dzidku z bliska, pomorze pisze się przez ż, to po pierwsze, a po drugie, jeśli umiesz liczyć to policz sobie, to nie trudne.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

Cholera jasna –jak to dobrze że są tak inteligentni ludzie jak Obserwator i wyborca , co ja biedny bym bez was zrobił, a tak to przyjmuje skromnie wasze uwagi, moja wina postaram się baczniej zwracać uwagę na pisanie swych postów, abyście nie mieli już okazji, do swych uwaga za błąd PRZEPRASZAM

Wyborca
Gość
Wyborca

„pomorze” muahahahaha weź się nie kompromituj. Tobie to już nic nie POMOŻE jedynie czytanie słownika. A na marginesie uważam, że bardzo dobrze Pan Wałkuski walczy o prawdę. Komisje nie potrafiły policzyć kart i głosów a pieniążki przygarnięte? Niech teraz opowiedzą jak to się stało… Pochwalam w 100%

Wyborca 2
Gość
Wyborca 2

Mam nadzieje ze protest okaże sie skuteczny, a po ponownych wyborach Pan Walkuski zostanie radnym i Przewodniczacym Rady!!

Lipowiak
Gość
Lipowiak

Buahahahahaha zenada
Czas zajac sie zawode i krowy macac a gminie dac spokoj wojt niespelniony…

Aga
Gość
Aga

Ludzie z tego co tu czytam to widzę że co niektórzy z was mają kulturę wysoką tylko niestety poziom niski.

Jan
Gość
Jan

Aż sie słabo czlowiekowi robi, jak sie czyta komentarze na takim poziomie…..

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Z ciebie taki wyborca, jak z koziej dy trabka, a slownik dla ciebie to czarna magia, nie wiem ze piszesz, ale czy wiesz co to jest, cwaniaku z Lipowca.