Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Historia, której można dotknąć. Rok dla Niepodległej w „budowlance”


19 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79. pułku piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy. Tematem spotkania była historia Wojska Polskiego w latach 1914 -1946.


Pan Zbigniew Ruszkowski – skarbnik stowarzyszenia, poprowadził prelekcję oraz zaprezentował młodzieży mundury używane od 1914 do 1946 roku oraz kolekcję broni z tego okresu. Członkowie stowarzyszenia aktywnie biorą udział we wszystkich wydarzeniach historycznych organizowanych w naszym regionie. Ponadto mogą poszczycić się udziałem w wielu filmach poruszających tematykę historyczną, m. in. „Bitwa Warszawska 1920”, „Legiony”, „Kamerdyner”, czy „Piłsudski”.

Poruszona podczas spotkania tematyka niepodległościowa wpisała się w szkolny harmonogram obchodów „Roku dla Niepodległej”

red.

źródło: ZS nr1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
3 lata temu

Brawo, brawo Panie Zbyszku za tą lekcje historii. To co Pan robi i Wasze Stowarzyszenie to świetna sprawa i wspaniała lekcja historii a przedewszystkim robione z pasji.

Łukasz
Łukasz
3 lata temu

Brawo, Pan Zbyszek ma ogromną wiedzę i potrafi się nią dzielić. Pozdrawiam serdecznie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x