Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsza sesja rady miasta. Jednomyślność, czy polityczna kalkulacja?


Zwołana przez komisarza wyborczego w Ciechanowie pierwsza sesja nowej Rady Miasta Mława przyniosła jedynie wybór przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących rady oraz ślubowanie burmistrza. A i tak trwała ponad trzy godziny. W długich przerwach toczyły się polityczne rozmowy. Pojawił się też pomysł wyboru jeszcze trzeciego wiceprzewodniczącego rady, ale ostatecznie nie był procedowany.

Kandydaci zgłoszeni do funkcji przewodniczącego (Lech Prejs) i wiceprzewodniczących (Arkadiusz Dłubisz i Michał Pol) byli jedynymi, a więc wcześniej uzgodnionymi  kandydatami i w tajnym głosowaniu uzyskali poparcie wszystkich 21. głosujących radnych. Pewną niespodzianką jest wycofanie się dotychczasowego przewodniczącego rady Leszka Ośliźloka z ubiegania się o tę funkcję, co wydawało się być naturalną konsekwencją. Tymczasem to właśnie on zgłosił na to stanowisko kandydaturę Lecha Prejsa.

Gdyby sądzić jedynie po wynikach głosowania można by uznać, że w radzie miasta panuje wyjątkowa zgodność i nie ma w niej opozycji. Czy rzeczywiście jest to jednomyślność, czy może polityczna kalkulacja związana z jutrzejszą sesją w powiecie? Tam bowiem PSL ma tylko 6 radnych i aby myśleć o zawiązaniu jakiejś koalicji potrzebuje wsparcia radnych powiatowych z komitetu Kowalewskiego, co i tak wydaje się być nierealne.

Oprócz głosowań, to personalna obsada mówi o tym, kto należy do większości popierającej burmistrza Kowalewskiego. Co prawda na tej sesji rada nie wybrała jeszcze przewodniczących komisji, ale już podzieliła te najbardziej prestiżowe funkcje. Tu przypomnijmy, przewodniczącemu rady miasta przysługuje miesięczną dieta w wysokości 200% aktualnego minimalnego wynagrodzenia za pracę, wiceprzewodniczącym w wysokości 150%.  W tym roku jeszcze minimalne wynagrodzenie wynosi 2100 zł, od przyszłego wzrośnie do 2250 zł.

Pomimo jednak takich uregulowań zawartych w obowiązującej uchwale w sprawie ustalenia wysokości diet i zwrotu kosztów podróży Rady Miejskiej w Mławie z 2006 roku, obecnie obowiązujące przepisy zastrzegają, że maksymalna wysokość diet przysługujących radnemu nie może przekroczyć, w ciągu miesiąca, łącznie półtorakrotności kwoty bazowej (na 2018 rok kwota bazowa dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe to 1.789,42 zł, czyli półtorakrotność tej kwoty wynosi 2.684,13zł). Kolejnym ograniczeniem jest uzależnienie maksymalnej diety dla radnego od liczby mieszkańców gminy. W przypadku samorządu miejskiego radnemu przysługują w ciągu miesiąca diety w wysokości do 75 proc. maksymalnej wysokości diety, czyli kwota  2.013,10 zł. Reasumując w Mławie wytworzyła się sytuacja, gdzie zarówno przewodniczący jak i wiceprzewodniczący, a także pozostali radni otrzymują kwotę 2013,10 zł miesięcznie.

Właśnie te personalia pozwalają postawić tezę, że w radzie miasta tą większością popierającą burmistrza Kowalewskiego są oprócz oczywiście 10 radnych, którzy startowali z jego komitetu, 6 radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz 1 radny z SLD.

Na kolejnej sesji rady miasta radni wybiorą składy osobowe komisji stałych rady oraz ich przewodniczących. Ten wybór w pełni już określi organizację rady oraz podział tych najważniejszych w niej funkcji. Ponadto rada zajmie się też ustaleniem wysokości wynagrodzenia burmistrza.

JK

Pełny skład rady miasta według komitetów wyborczych i liczby zdobytych głosów (w nawiasie):

KWW SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO

Arkadiusz Dłubisz (559)

Michał Nowakowski (423)

Janusz Wojnarowski (324)

Andrzej Karpiński (270)

Marian Wilamowski (210)

Lech Jerzy Prejs (181)

Leszek Ośliźlok (170)

Beata Gadomska (159)

Kowalczyk Filip (128)

Zofia Kazimierska (103)

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Michał Pol (788)

Marek Kiełbiński (589)

Wojciech Krajewski (302)

Patryk Fabisiak  (265)

Mariusz Dziubiński (169)

Mirosław Zbrzezny (129)

KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Marcin Burchacki (403)

Mariusz Szczechowicz (237)

Wioletta Błaszkiewicz (205)

Sasiak Urszula (101)

KKW SLD LEWICA RAZEM

Borowski Waldemar (213)

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

98
KOMENTARZE

avatar
1500
kaktus
Gość
kaktus

Prawdę mówiąc ciężko nadążyć za PiS. Dwanaście lat temu prawicowi radni wykluczali współpracę z radnymi z SLD. O partii tej mówili, że jest to partia „czerwonych świń”, „komuchów” i „zdrajców narodu”. Dzisiaj nie tylko wyklucza się współpracę z ludźmi z partii Wł. Czarzastego i J. Senyszyn, ale wchodzi się w układy i koalicje. Tylko patrzeć, jak na uroczystościach w Mławie pojawi się pani o skrzeczącym głosie, a z ust byłej posłanki wypłyną bluzgi na temat kościoła, religii, rodziny i rządu. I zachwyt nad ideologią gender bądź o naruszaniu dóbr osobistych ateistów. Brrr ….

ludziku
Gość
ludziku

Nie lubię PiSu, SLD to nie moja bajka, ale ta Senyszyn to ma więcej rozumu niż wszyscy pisowcy w Mławie.

hahaha
Gość
hahaha

A gdzie psczulkoska? No gdzie???

Wyborcy
Gość
Wyborcy

Ona się tym nieinteresowała.

Mareczek
Gość
Mareczek

Hahaha! Dobre dobreee!

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Sory was, ale ja jestem barenem i analfabeta. Prostakiem jestem, ze wsi pochodze, w Mlawie mieszkam.

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

ŻE JESTEŚ DURNY I GŁUPI TO POKAZUJESZ TYM POSTEM dzidek-baranie, ALE CÓŻ NA TO PORADZIĆ ŻE TACY DEBILE TERAZ CHODZĄ PO MLAWSKIEJ ZIEMI–a ciężko jest im się przyzwyczaić, do tego stylu, bycia mieszczuchem, bo kiedyś tłumoku chodziłeś w błocie po kolana, i teraz trudno ci się przyzwyczaić do tych warunków. Przepraszać to możesz swym ziomali, że z ich środowiska pochodzi taki tępak, który otrzepał się z tego brudu, i koniecznie chce przybrać postać mławianina, z twych postów widać że ANALFABETO i tak już zostaniesz a w tym pustym łbie masz naprawdę siano, z tego co widać to nikt nie zroni… Czytaj więcej »

every
Gość
every

No i co Szanowni Państwo?
Zaczynacie pomaleńku wierzyć, że Kiełbiński ma dogadany stołek stołek zastępcy burmistrza? czy jeszcze nie?
Łapki w górę jeśli tak, a jeśli nie w dół.

do every
Gość
do every

Every – jak tam miasta na prawach powiatu??? Już wiesz jakie to są miasta?

every
Gość
every

Myślę, że tę dyskusję zakończyliśmy pod tamtym artykułem. Przynajmniej ja zakończyłam.

do every
Gość
do every

Konsekwencje mało przemyślanych wpisów ciągną się za człowiekiem. Widzisz every- chciałeś wtedy być złośliwy a wyszło zupełnie inaczej. Wtedy to nie ja napisałem do Ciebie. OK, Może teraz niepotrzebnie się odezwałem …… ? Podobnie jak Ty wtedy.

every
Gość
every

Jeśli już tu chciałaś – jestem kobietą i wcale nie chciałam być złośliwa – po prostu myślałam, że to jedno i to samo co powiat. Przeprosiłam i myślę że temat powinien być zamknięty, a Kiełbiński i tak zostanie zastępcą burmistrza – nie na próżno układał się z Kowalewskim przed wyborami. Dobrze sprawę rozpracowali razem z panią poseł.

Milka
Gość
Milka

Czy jeśli miałby zostać zastępcą burmistrza to składałby ślubowanie radnego? Wątpię…

Eva12A33
Gość
Eva12A33

Nie zostanie.

Lider
Gość
Lider

A dyr Hali Sportowej spakowany już???? i na co były te „studia”?

A......
Gość
A......

Dzidku – z bliska – Zjedz Sneakersa…… i nie próbuj się popisywać bo nie masz czym. Poziom i styl pisania wciąż ten sam. A miałeś już nie pisać prostaku….

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

A……to tak jak analfabeta, nie muszę się popisywać, prostakiem to jesteś sam, jeśli ci nie odpowiada moje pisanie w mych postach i poruszane aktualne problemy naszego miasta, to bądz tak inteligentny inaczej jak dzidek-baran i pisz te swoje posty, , bo swym myśleniem w ogóle od niego nie odbiegasz, i razem zajmijcie się dalszym chwaleniem pisowskich nieuków, bo poziom i styl macie ten sam, czy tego uczyli cię w tej gminnej szkole prostaku. A jak nie odpowiada ci pobyt w mieście , to spadaj tam skąd przybyłeś inteligencie wiejski, bo słoma ci z butów wychodzi, wiejski kmiotku.,

A....
Gość
A....

Nie wychodzi mi słoma z butów i nie uważam, że po tym jak piszę i o czym piszę są podstawy do tego byś tak myślał. Nie chodzi mi o Twoje komentowanie życia politycznego a o obrażanie innych na tym portalu. A w Mławie jest mi bardzo dobrze od urodzenia i nawet przez chwilę nie planowałem się wyprowadzić Panie ….z bliska….

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

Dzięki za odpowiedz na mój post–jeśli tymi słowami Cie obraziłem to PRZEPRASZAM, przyznaje że faktem jest że czasem obrażam swych adwersarzy, ale jak byś zareagował, na to ze taki „idiota jak dzidek-baran” podszywa się pod Twój nick i wkłada w twe posty słowa których sam za nic nie chciał byś użyć, czyż to nie jest jeszcze gorsze chamstwo, niż moje słowa.

dzidek
Gość
dzidek

pan Łukasik to inteligentny, uczciwy, bezinteresowny człowiek. Zasłużył się dla miasta i powiatu. Powinien być starostą lub burmistrzem.

Ewka
Gość
Ewka

Do Dzidek .Zasłużył się lezeniem krzyżem w kościele a swoje na BOKUUUU…

dzidek-z bliska
Gość
dzidek-z bliska

dzidek–baran dał swój głos, raczej co do zasług tego Pana, to rację ma JEDNAK EWKA, inteligencją to rzczej nie grzeszy, gdyby tak było jak piszesz dzidek- baranie, to nie przykładał by ręki do likwidacji i upadku ZAKŁADÓW MIĘSNYCH,

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Jak oglądałeś obrady SESJI POWIATU, to mogłeś się przekonać że ten Pan Łukasik, inteligencją nie grzeszy tak samo jak ty „dzidek baranie’, nie potrafi zdania w swych wypowiedziach sklecić.

Olka
Gość
Olka

Tu się zgadzam – pan Łukasik z wysławianiem się po polsku ma wielkie problemy – tego człowieka nie idzie słuchać, bo uszy więdną.
To żeśta drodzy radni wybrali se przewodniczącego 😀

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Joo toc wybralim aaaahaha.toc zrobilim co kazali

Mlawa
Gość
Mlawa

Naprawdę jak słuchałam Rady Powiatu to podczas wypowiedzi ŁUKASIKA prowincja brak słów ze tacy ludzie siedzą na stołkach bo sa jak chorągwie a ludzie inteligentni i głęboko MYSLACY przeszkadzają.No cóż posłuchać to skandal .

dzidek--z bliska
Gość
dzidek--z bliska

Szanowna Pani, i na przykładzie KOMBATANTA Łukasika, WIDAĆ JASNO JAK NA DŁONI JAKIE SĄ KADRY PIS, a zamykają się słowach MIERNY– BIERNY- ALE SWÓJ. a to dopiero przedsmak tego co nasz czeka w powiecie i w mieście, bo z tego co widac to Kowalewski stał się namiętnym zwolennikiem PIS, oby tylko nie zrobił Sekretarzem kRAJEWSKIEGO.

Next
Gość
Next

A ciekawe jak pisze może przez tyle lat się nauczył z pomocą innych…

dzidek- z bliska
Gość
dzidek- z bliska

A Przewodniczącym Rady Powiatu, został kombatant ŁUKASIK–jest nadzieja że może wreszcie uporządkuje, to co kiedyś zniszczył i zagospodaruje te ruiny po byłych Zakładach Mięsnych.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

TAK JAN ZAGOSPODARUJE SWOJE KONTO NIC INNEGO tak teraz trzeba być w tych czasach CICHOCIEMNYM…Ludzie nie patrzą np na to co w yprawial kiedyś jego ……ek

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Przewodniczącym został dlatego bo ma wszystko w D…oddaje pole manewru za cus jinnym.Toc wisz trzebaaaa.

dzidek
Gość
dzidek

Ja tam wole alkohol i kogoś innego.

dzidek---z bliska
Gość
dzidek---z bliska

„dzidek baranie” zamknij ten głupi parszywy ryj, wydawało mi się że ty masz trochę oleju w głowie, ale się myliłem, ty masz sieczkę we łbie, az dziw że takiego DEBILA zatrudniają w ratuszu, pisz sobie dalej te swoje wypociny mierny ale wierny sługus.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Brawo dla burmistrza. Burmistrz rządzi. Tupnie nogą i każdy od lewa do prawa posłuszny.

mławianka
Gość
mławianka

Kiedy burmistrz przedstawi w jasny sposób finansowanie swojej kampanii wyborczej?
Kto ją finansował, obawiam się że PIS mu pomagał i to bardzo…
PIS wraz z Kowalewskim wykiwali mieszkańców.

Next
Gość
Next

Piszesz głupoty mlawianko. …gdzie np Polowi do Kowala i na odwrót…Słuchaj uważnie i czytaj POL chce działać DLA LUDZI …A NIE JAK ….DLA SWOJEJ KIESZENI…

Anonim
Gość
Anonim

Pol partyjny pionek, będzie robił to co PIS chce. Będzie tak samo posłuszny jak radny Nowakowski.

Next
Gość
Next

DO ANONIM PAN POL nie z tych ludzi .co będzie mógł będzie robił dla ludzi tak ja On uważa pionkiem to On nigdy nie był starzy to pionki bo im zależy tylko na dobrej emeryturze.

Ewka
Gość
Ewka

Radny Nowakowski T CHORĄGIEW!!!!

dzidek---z bliska
Gość
dzidek---z bliska

—szkoda słów na ten wybór, ale cóż mławscy wyborcy Kowalewskiego i PISu, widocznie lubią być dymani. Sprzedali się za 500+ I CORAZ BARDZIEJ WYPINAJĄ na pozostałych mławian du*ę. Jakie to będą rządy to już widać przy pierwszych wyborach–skoro PRZEWODNICZĄCYM RADY MIASTA, RADNI WYBIERAJĄ RADNEGO KTÓRY w wyborach otrzymał zaledwie 181 głosów, no ale za to będzie posłusznym wykonawcą poleceń Burmistrza, a rozliczenie kampanii jest jego obowiązkiem, a jeśli Burmistrz nie przedstawi rozliczenia, to winien to zrobić Wojewódzki Komisarz Wyborczy .

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Tak jak tam został przewodniczący to KOWAL napewnoo się rozliczy jak kiedyś inny się rozliczyl. .

Sławek Kowal
Gość
Sławek Kowal

W mieście komitet Fantomasa Kowala realizuje porozumienie z PiSem, tymczasem w Województwie PSL tworzy koalicje z KO. Parafrazując tekst popularnego utworu, „ małomiasteczkowy styl, małomiasteczkowe słowa”.

Janina
Gość
Janina

Pani radnej Helenki Pszczolkowskiej nie bylo na sesji. Co to sie talo?

Milka
Gość
Milka

Już nie jest radną…

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Jest mocno zjęta, bo przygotowuje plan dalszej walki o tunel na WÓLCE.

Milka
Gość
Milka

Z matematycznego punktu widzenia: PIS w powiecie ma 9 mandatów, Kowalewski 2 i SLD jeden . Kontra 6 PSL, a wy piszecie czy te 6 zawiąże koalicję. No śmieszne . Jak na dłoni widać też koalicję w powiecie…

Heniek
Gość
Heniek

Dobrze w końcu PSL odsunięty od władzy po tylu latach. Nic nie robili dla Mławy. Wojnar, Antczak odjazd!!!

Milka
Gość
Milka

Za to młody Wojnar w sejmiku zrobi tyyyyle dla Mławy że ho ho…

Gustawo
Gość
Gustawo

Pol ty kłamco!!!

Ilona
Gość
Ilona

Dla Ciebie per Pan. Baranie z bablem w nosie.

Grześ
Gość
Grześ

Pan Pol zasłużył na to aby być przewodniczącym. Najlepszy wynik do tego zobowiązuje. Brawo również dla Pana Dlubisza. Ci co nie mają pojęcia o polityce zalecam im milczeć i obserwować jak Mława pięknieje

Mlawiak
Gość
Mlawiak

PANA POLA WYBRALI LUDZIE MIAŁ NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ GLOSOW

Fazi
Gość
Fazi

Największą proporcjonalnie w swoim okręgu. Ilość głosów zależy proporcjonalnie od wielkości okręgu wyborczego. Proszę nie pisać bzdur.

Mława
Gość
Mława

Oj jaka zazdrość i jak z takimi ludźmi rozmawiac.

Lidia
Gość
Lidia

Największa ilość procentowa z całej Mławy. To bezpieczny fakt. Nastąpiło wielokrotne zdublowanie innych radnych.

Anka
Gość
Anka

W swoim okręgu wyborczym, a okręgi są różnej wielkości.

Next
Gość
Next

PARAFRAZUJĄC I TAK MIAŁ NAJWIĘCEJ GŁOSÓW A JAK WAM SIĘ CHCE LICZCIE ILE KAŻDY OKRĘG MA LUDZI

roan
Gość
roan

Patrz wyżej.

roan
Gość
roan

Pan Pol został wiceprzewodniczącym, a głosów nie miał najwięcej, bo są one proporcjonalne do wielkości okręgu wyborczego. Proszę nie pisać głupstw.

Melon
Gość
Melon

Pan Pol Miał Największą ilość procentową wśród radnych miasta 17,31%. Numer 1 wynik w Mławie

Anonim
Gość
Anonim

Ilona, dla Ciebie może i Pan Pol, ale to nie znaczy że4 dla wszystkich.

Ilona
Gość
Ilona

Pewnie że Pan Pol. Ty za to jesteś nikim anonimie. Piszesz anonimowo bo co boisz się kogoś? Czy jesteś na usługach tego co zlecił kradzież baner…?

Next
Gość
Next

Do Gustawo :Słychać żeś mądry i znasz się na ludziach…

Mlawiak
Gość
Mlawiak

DO GUSTAWO PROSTAKU NIE MASZ POJĘCIA O LUDZIACH I POLITYCE.

dzidek---z bliska
Gość
dzidek---z bliska

trzeba być naprawdę idiotą aby pisać takie posty—no cóż widac że w Mławie takich mąrych inaczej jest jednak sporo, MLAWIAK–A W POLITYCE JESTEŚ ZEREM.!!!!!

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Nie siedzę w polityce ale obserwuję.

Ewka
Gość
Ewka

Jesli skłamał to napewno miał rację.

Mentor
Gość
Mentor

Nie sądzę aby skłamał. Tylko perfidnej świni żal dużo ściska.

Ann
Gość
Ann

Mniej niż 5 lat, ja zostanie rozebrany lokalny układ. Zobaczycie

Mira
Gość
Mira

Decyzja bardzo dobra PiS i Kowalewskiego. Nareszcie psl odsunięty zostanie od władzy. To kluczowe w tej chwili.

Jan
Gość
Jan

Czekałem na tę decyzję, za 5 lat was nie ma!!

loa
Gość
loa

a gdzie wy teraz jesteście ? hahaha

Observer
Gość
Observer

Od samego początku było wiadomo, że PIS i burmistrz razem grają przeciwko PSL.
Kto się w tym temacie łudził, to się bardzo rozczarował.
Kiełbiński zostanie zastępcą burmistrza i tyle w temacie.
Po wyborach mamy to samo co mieliśmy.
Wszyscy będą podnosić zgodnie rączki jak złotousty sobie zażyczy. Oponenci nie mają szans zaistnieć. Wszystko będzie bod dyktando showmana.
Brawo Wy!!!

Zawiedziony
Gość
Zawiedziony

Była szansa by coś zmienić.
Twoim zdaniem Kiełbiński zostanie wice, a co w takim razie z Budzichowską?

Lux
Gość
Lux

jak to co z Panią B… emeryturka

Andrew
Gość
Andrew

Kiedyś powiedziałem, że w Mławie nie ma opozycji.
Długo nie musiałem czekać na potwierdzenie moich słów.
Ktoś dał dupy i tyle.
Jedna strona posuwa, a druga chce być posuwana.

every
Gość
every

Nic dodać, nic ująć.
W Mławie nie ma opozycji, to też fakt.
Teraz burmistrz z PIS-em ogarnęli i miasto i powiat.
Jest super – no cóż, mieszkańcy wybrali…

every
Gość
every

dodam jeszcze, że przecież tyle się pisało, że Kiełbiński już przed wyborami kombinuje z Kowalewskim, a ludzie i tak dali wiarę głosując na PIS i myśląc, że głosują na opozycję, a głosowali na partnera złotoustego.

Ewka
Gość
Ewka

TO PODPUCHY GRUPY KOWALA TO CWANIACTWO I MANIPULOWANIE A WY WIERZYCIE.

Next
Gość
Next

Ludzie co Wy piszecie obserwujcie i słuchajcie UWAŻNIE SĄ STARZY TRUTNIE KTURZY UPOKARZAJA MŁAWSKI PIS JEDNAK PATRZCIE NA LUDZI PORZĄDNYCH.

Anonim
Gość
Anonim

W polityce porządnych na palcach jednej ręki policzysz.

Ewka
Gość
Ewka

Do Observer; Jaki PiS z Kowalem człowieku już wczoraj na 1 posiedzeniu Rady Miasta Pan POL zdenerwował Kowala OCZYWIŚCIE Z PLUSEM DLA POLA TO PRAWOWITY CZŁOWIEK. Pracujmy dla LUDZI nie dla swych KIESZENI.

observer
Gość
observer

Padłem ze śmiechu, i wiceburmistrzem albo sekretarzem nie zostanie ktoś z PISU?
Proszę Cię nie bądź naiwna. Sam na własne oczy widziałem Kiełbińskiego u burmistrza ze dwa razy. Układ jak nic. Teraz będzie rzeźnia w urzędach, PSL owcy się ujawnili i pogrom się zacznie.
Starostą również został Rakowski i będzie pchał swoich, Łukasik swoich, burmistrz też kogoś wepchnie.

Ewka
Gość
Ewka

Do observer po części w poście wyżej masz rację ale to Stare towarzycho…Rakowski nie podoba mi się to albo Łukasik TO SZOK ALE zostali jeszcze porządni ludzie z pisu KTURZY potrafią powiedzieć swoje .Nie wrzucamy wszystkich do jednego wora

Olka
Gość
Olka

Utemperują Pola raz dwa, a jak się nie da utemperować, to będzie zwykłym pionkiem w szeregach PIS.

Media
Gość
Media

Oj nieutenperuja Ma swoje Zdanie.

Zawiedziony
Gość
Zawiedziony

I weź tu uwierz PiS
Jedno mówią, drugie robią.
Dla mnie PiS straciło twarz.

Ewka
Gość
Ewka

Do zawiedziony.Nie wkładam młodych ludzi do jednego wora z mlawskimi starymi Pisiorami którym zależy tylko na kasie dla DZIECI I WNUKÓW.OBSERWUJ I SŁUCHAJ.

Next
Gość
Next

Do Zawiedziony DLA MNIE TO CAŁA POLITYKA MLAWS-KA STRACIŁA I NIE ZASŁUGUJE NA SZACUNEK SĄ JEDNOSTKI WYDAJNYCH PRAWYCH LUDZI

obiektywny
Gość
obiektywny

To teraz zobaczymy jak nasza śmietanka towarzyska będzie rządziła. Patrzeć na łapki i rozliczać z obietnic. Kowal-PIS koalicja, ciekawe czy się utrzyma do końca kadencji. Najważniejsze obietnice: plan zagospodarowania przestrzennego (Gadomska), nowe miejsca pracy konkurencyjne dla LG (Kiełbiński). Dla mnie ważne zagadnienia z punktu widzenia rozwoju miasta.
Na koniec wisienka na torcie – stołeczki do wzięcia po PSL-u. Walka trwa o najlepsze stanowiska.

Cała prawda o absztyfikantach z Pi...
Gość
Cała prawda o absztyfikantach z Pi...

I przede wszystkim budowa obiecanego tunelu.
Panie Kiełbiński- do roboty!

Cała prawda o absztyfikantach z Pi...
Gość
Cała prawda o absztyfikantach z Pi...

3 godziny trwania tego cyrku, byście się wstydzili Panowie.

Cała prawda o absztyfikantach z Pi...
Gość
Cała prawda o absztyfikantach z Pi...

To było do przewidzenia.
Po co te cyrki Panie Kiełbiński?
Czy trzeba tak grac, aby nie wygrac?
Czy należy tak mamić ludzi obietnicami zmian, kiedy swoim zachowaniem i działaniem konserwuje się układzik?
Czy Państwa zdaniem nalezałoby już rozliczyć pana Marka?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

toz to Pol został przewodniczacym rady

Next
Gość
Next

I BARDZO DOBRZE!

Fazi
Gość
Fazi

Został zastępcą.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

ROZLICZYĆ TEŻ P ŁUKASIKA…

Mówimy
Gość
Mówimy

TAK PRAWDA P ŁUKASIK PO TRUPACH PO CICHU DO CEELU ALE NIC DLA LUDZI.