Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tężnia będzie, ale tylko na Wólce?


Urząd miasta ogłosił przetarg i szuka wykonawcy budowy tężni solankowej przy ulicy Dworcowej. Jednak zwycięski projekt budżetu obywatelskiego zakładał budowę dwóch tężni solankowych: jednej na Wólce, drugiej przy placu 1-go Maja. Co stało się z tą drugą?


Minęło 13 miesięcy od momentu ogłoszenia wyników głosowania nad zadaniami proponowanymi w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018. Projekt budowy dwóch tężni otrzymał aż 2149 (na 3450 wszystkich oddanych) głosów poparcia. Miasto na ten cel zabezpieczyło w budżecie środki w wysokości 300 tys. zł. Według pomysłodawców, miało to wystarczyć na budowę dwóch takich obiektów.

16 listopada urząd miasta opublikował ogłoszenie o przetargu na realizację budowy mini tężni solankowej przy ul. Dworcowej w Mławie w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa mini tężni solankowych w Mławie”. Zakres inwestycji obejmuje: budowę mini tężni solankowej wraz z instalacjami: elektryczną zewnętrzną, wodociągową zewnętrzną oraz instalacją technologiczną do zasilania tężni. Zakres zadania obejmuje również budowę ciągów pieszo-jezdnych, budowę drogi dojazdowej, budowę 4 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, z czego 1 miejsca dla osób niepełnosprawnych, montaż ławek i koszy na śmieci oraz budowę fragmentu ogrodzenia pełnego. Dodatkowo pod tężnią i wokół niej należy wykonać utwardzenie terenu. Termin składania ofert wyznaczony został do dnia 3 grudnia.

Wszystko wskazuje więc na to, że w tym roku budżetowym nie powstanie nawet ta jedna mini tężnia. Jak na razie miasto nie wyjaśniło też mieszkańcom co stało się z drugą częścią obywatelskiego projektu. Jedynie z nieoficjalnych informacji wynika, że lokalizacji drugiej mini tężni w parku przy ul. 3-Maja nie udało się uzgodnić z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytamy zawsze
Czytamy zawsze
2 lata temu

Głupoty jeszcze raz głupoty
A w tezniach bezdomni będą nocować tylko albo ochronę zatrudnia na etat do ich pilnowania

AntyKo
AntyKo
2 lata temu

To aż taki cyrk!? Na Dworcowej wytną drzewa i krzewy i pobudują tężnię??? I niby żeby było zdrowiej żyć?
Ludzie czy wam rozum odjęło? Jeszcze się przekonacie, co to za kit ta tężnia.

Do AntyKo
Do AntyKo
2 lata temu
Reply to  AntyKo

Żadne drzewa nie zostaną wyciete, a tylko krzaki i zarośla.
Gdyby teżnie nie działały, toby ich nie budowano.

Poseł
Poseł
2 lata temu

Lepiej w ramach projektu obywatelskiego wyremontowano by cześć ulic w mieście i zrobiono chodniki A nie wydają pieniądze na zabawki dla emerytów

milo
milo
2 lata temu

Przy ul. Dworcowej czyli konkretnie gdzie? Na terenie istniejącego skweru czy przyszłego Parku Solankowego? Co z następnym wyłonionym w powszechnym głosowaniu zwycięskim projektem? Będzie? Będzie połowa? Będzie, ale nie tam, gdzie pomysłodawca wskazał lokalizację? Nie będzie? Nie będzie bo NIE?

Imm
Imm
2 lata temu
Reply to  milo

Na tej samej działce, co Park Solankowy.

Egon Olsen
Egon Olsen
2 lata temu

Teraz wychodzi jacy „fachowcy” pracują w Urzędzie Miasta. Aby klepnąć bez zastanowienia i sprawdzenia lokalizacji.

Echo
Echo
2 lata temu

Daj Panie Boże doczekać, to jedno z moich marzeń!

halo
halo
2 lata temu

Wybraliście to macie. Właściwie nie będziecie mieć.

dzidek
dzidek
2 lata temu

Będę chodził codziennie.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu
Reply to  dzidek

Ty Baranie powinieneś chodzić codziennie ale do lekarza, tobie tężnia już n ie pomoże IDIOTO, jesteś pospolitą mławską szumowiną,

do dzidka z bliska
do dzidka z bliska
2 lata temu

A ty nie przesadzasz? Jakim Ty językiem piszesz? Nie potrafisz inaczej? Już zmieniłeś nick???? Nigdy nie potrafiłeś napisać nic na poziomie ale teraz wystawiasz sam sobie świadectwo. Jak może coś takiego ”puścić” redakcja ???

Hihi
Hihi
2 lata temu

„Miasto na ten cel zabezpieczyło w budżecie środki w wysokości 300 tys. zł. Według pomysłodawców, miało to wystarczyć na budowę dwóch takich obiektów.” No właśnie według pomysłodawców … a komisja która, to weryfikowała powinna twierdzenia pomysłodawców sprawdzić. Nie zrobiła tego jednak no i teraz trzeba będzie zjeść żabę 😉

Do Komisji
Do Komisji
2 lata temu
Reply to  Hihi

Dokładnie tak, pomysłodawcy na wezwanie komisji weryfikacyjnej winni usunąć błędy i usterki wynikające ze wskazań komisji.
Przy braku takich wskazań, pomysłodawcy uznają, na tę okoliczność komisja wysyła pismo do pomysłodawców o pozytywnej weryfikacji projektu, że spełnili punkty regulaminu w 3 Edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Wobec tego miasto musi wykonać to, na co wyraziło zgodę.

Hi hi- si, si
Hi hi- si, si
2 lata temu
Reply to  Hihi

Komisja dała się ograć. Hi hi

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x