Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz Kowalewski odcina się od współpracy z powiatem. Czy to osobiste urazy?


Chociaż powiat zarządzany jeszcze przez starostę Wojnarowskiego i miasto, w którym rządzi burmistrz Kowalewski to odrębne jednostki i szczeble samorządu, mają jednak wiele spraw i zadań, przy których współpraca wydaje się nie tylko zasadna, ale wręcz logiczna i konieczna. Na pierwsze miejsce w katalogu tych spraw wspólnych wysuwają się oczywiście drogi.

Sprzedam Piec


Praktycznie od początku istnienia powiatu mławskiego (czyli od roku 1999) jego władze zawierały z miastem Mława porozumienie, na mocy którego powiat przekazywał miastu środki na bieżące utrzymanie i zarządzanie drogami powiatowymi w mieście. Na ogół powiat przekazywał miastu kwotę 300 tys. zł. Zawieranie porozumienia miało swoje logiczne uzasadnienie. W takim przypadku jeden zarządca ulice remontował, sprzątał, zamiatał, odśnieżał i posypywał. Nie zdarzały się wtedy sytuacje, że miejski pług wjeżdżając na ulicę powiatową unosił lemiesz do góry, nie odgarniał śniegu lub nie sypał piaskiem. Na razie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku takie obrazki być może zobaczymy.

Burmistrz Kowalewski skierował bowiem do powiatu pismo, w którym informuje, że nie przewiduje zawarcia porozumienia na bieżące utrzymanie dróg powiatowych na terenie miasta w roku 2019. Pismo praktycznie nie zawiera żadnego uzasadnienia, poza przywołaniem przyczyn ekonomiczno-finansowych.

– W związku z tą sytuacją zarząd powiatu podjął decyzję, że to Powiatowy Zarząd Dróg przygotuje się do bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie miasta ( a jest ich ok. 15 km). Cześć tych zadań jednostka wykona we własnym zakresie, a część zapewne zleci firmom zewnętrznym – wyjaśnia starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Kolejnym zadaniem, które w drodze porozumienia realizowały miasto i powiat były zadania powiatowej biblioteki. W ubiegłym roku to właśnie Miejska Biblioteka Publiczna realizowała wspomniane zadania. W tym roku również powiat otrzymał pismo z urzędu miasta, aby nie planować w budżecie powiatu kwoty 50 tys. zł na dotację dla miasta, gdyż burmistrz nie planuje tu kontynuacji współpracy. Co prawda trwają tu jeszcze próby znalezienia porozumienia w tej sprawie, ale na dzień dzisiejszy takie jest stanowisko burmistrza Kowalewskiego.

Jak już wiadomo 20 listopada odbędzie się pierwsza sesja rady powiatu, na której – jak wszystko wskazuje – wybrane zostaną nowe władze powiatu. Jak bowiem wiadomo relacje pomiędzy burmistrzem Kowalewskim a obecnymi władzami powiatu w osobach starosty Wojnarowskiego i przewodniczącego Antczaka, mówiąc najdelikatniej są chłodne.Czy w przypadku nowych władz powiatu burmistrz zmieni zdanie i podejmie współpracę? Odpowiedź na to pytanie przyniesie czas.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
76 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wierny
wierny
2 lata temu

Trzeba sobie wybaczać .Jesteśmy Katolikami.

Jan
Jan
2 lata temu

Zgoda zawsze buduje.Tak trzymać.

Niko
Niko
2 lata temu

Mława, to jednak stan umysłu, wybrała na włodarza człowieka narcyza, z mizernymi osiągnięciami, ze 100 milionowym długiem miasta, bez programu wyborczego i bez perspektyw dla dalszego rozwoju miasta. A najśmieszniejsze jest to, że wyborcy pisu, defakto głosowali na złotoustego.

dzidek-z bliska
dzidek-z bliska
2 lata temu
Reply to  Niko

Niko jeśli jesteś rodowitym mławiakiem, i bacznie obserwujesz ten mławski cyrk, to takie postępowanie nie powinno cię w ogóle dziwić, bo jeśli Mławą zarządzają i są wybierani takie tuzy intelektu, jak wspomniany przez Ciebie Narcyz, jak taki fachowiec, jak Kielbiński, Lukasik, Krajewski/ pływa od lat/ jak Młody POL który swym zaangażowaniem spłaca dług wdzięczności, swym /PIS/ mocodawcom, i takich aktywistów zasiadających od lat we władzach tak miasta jak i powiatu jak Antczak, Markiewicz, Oślizlok, liczydło Wojnarowski, można założyć stwierdzenie że im nie chodzi wcale o rozwój miasta, dla nich są ważne,że są u władzy i mogą zaciągać nowe zobowiązania na nasz koszt, a zwłaszcza tych 10.000 tys które nie poszło na wybory, i pozwoliło, na to aby ci aktywiści zachowali swój stan posiadania, no i oczywiście liczy się kasa, bo przeciesz 2,500 /bez podatku/ drogą nie chodzi, i większość jaką posiada Kowalewski będzie karuzelą kręci się dalej, a efekty jeszcze nie raz zobaczymy, bo pierwsze decyzje Kowalewskiego świadczą o jego małości, i braku zrozumienia, sam się zastanawiam czy w ogóle mimo że tyle lat sprawuje ta funkcję, sam nie wie na czym zarządzanie takim organizmem jakim jest miasto polega, dług 100 mil, bo zamykanie współpracy z powiatem, jest tragedią, chyba że Kowalewski liczy na to że przez dwóch swych przedstawicieli zmieni układ w starostwie, i znajdzie w STAROSTWIE posłuch na swoje nie trafione decyzje. ZOBACZYMY CZAS POKAŻE NAM SKUTKI JEGO RZĄDÓW,

przyjaciółki ze wsi
przyjaciółki ze wsi
2 lata temu

posty nie dotyczyły nikogo ani z MŁAWY ani z województwa ani z naszej POLSKI.Jeśli ktoś odebrał to inaczej poczuł się obrażony to przepraszamy i zamykamy dożywotnio pisanie.

przyjaciółki ze wsi
przyjaciółki ze wsi
2 lata temu

Do anonimowo przyjmnij przeprosiny nikogo nie chciałyśmy urazić.Jeszcze raz serdecznie przepraszamy.

przyjaciółki ze wsi
przyjaciółki ze wsi
2 lata temu

Jeśli ktoś poczuł się urażony to z całego serca przepraszamy.To się więcej nie powtórzy.Życzymy dużo zdrowia spełnienia marzeń bo bardzo WSZYSTKICH LUBIMY.Nie chcieliśmy nikogo urazić.Przepraszamy .

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Do przyjaciółek. W dniu 16.11.2018 r. zostało skierowane do Sądu Rejonowego w Mławie II Wydział Karny zawiadomienie dotyczące zniesławienia z art. 216 kk. Do zobaczenia w sądzie.

dzidek-z bliska
dzidek-z bliska
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Sąd anonimowych zgłoszeń nie przyjmuje, chyba że wiesz już dokładnie Z IMIENIA I NAZWISKA CO TO SĄ ZA PRZYJACIÓŁKI,to musisz mieć dobre informacje, winieneś się nimi podzielić,a jeśli nie to podać przynajmniej termin rozprawy. Bo inaczej Anonimowo bujasz w obłokach.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Tu nikt nie jest anonimowy, buja w obłokach ten co o tym nie wie.

ćaplicki
ćaplicki
2 lata temu

To W Sławogórze są zakłady mięsne?Bogato.

przyjaciólki ze wsi
przyjaciólki ze wsi
2 lata temu

Powiemy tylko Kariera jak MATKA JEST TYLKO JEDNA.Wzystkie sroki za ogon jak długo?Po co jeszcze rzeżnikom wchodzić w paradę……..

przyjaciółki ze wsi
przyjaciółki ze wsi
2 lata temu

do Anonima.Poprostu RODZINA I P.J SĄ WSZĘDZIE .JEST parcie na szkło,boimy się o ich zdrowie.

Anonim
Anonim
2 lata temu

Lepiej mieć dziesięciu wrogów niż takie „troskliwe” przyjaciółki.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Lepszy wróg niż fałszywy przyjaciel. Można się domyśleć kto.

Heniek
Heniek
2 lata temu

Nareszcie to koniec peeselowskiej kliki. Wojnarowski, Antczak, Szczechowicz, Kadrzycki, dość. Naród w końcu ich ma dość.

sąsiad
sąsiad
2 lata temu
Reply to  Heniek

Nie martw się o nich, wujek Jo z sąsiedniej mławie gminy o nich się zatroszczy.

Nina
Nina
2 lata temu
Reply to  Heniek

Naród to znaczy kto? Potakiwacze showmena? Nie wypowiadaj się za wszystkich ja mam dość złotych ust które tylko mówią to co chcą w danym momencie usłyszeć ludzie a później i tak robią swoje ot powyższy artykul nie ważni mieszkańcy ważny jest foch jaśnie pana, tak teraz wasz kochany bunio szanowni wyborcy pokazał wam pewien palec. Gratuluje wyboru. Brak programu, brak zrealizowanych pięknych słów tylko na samym wstępie nowej kadencji foszek i to z przytupem! Winszuje.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Nina

Dzięki za całą prawdę o Kowalewskim, Nina ale to tylko nasze co sobie napiszemy, bo na portalu według większości, jest mało takich tekstów a jeśli są to nie pasują takim klikom jak klika Heńka, takim osobnikom działanie ZŁOTOUSTEGO ODPOWIADA.

niedoinformowany
niedoinformowany
2 lata temu

Czy to prawda ,że Pan radny powiatowy od Kukiza wszedł w koalicję z tym panem co ma białe wąsy i co ewentualnie mógł mu zaproponować, a później go wyrolować.

dzidek
dzidek
2 lata temu

Czyżby DUDUŚ naprawdę zmądrzał.??? poczekajmy cierpliwie, a pózniej będziemy komentować.

przyjaciółki ze wsi
przyjaciółki ze wsi
2 lata temu

JO…LU boimy się o CIEBIE.Dzieci ,wyrób kaszanek ,kiełbas i teraz jeszcze weszłaś do polityki.Jesteś okropnie zarobiona.PINIĘDZE TO NIE WSZYSTKO. PAMIĘTAJ.CHCIWOŚĆ NIEJEDNEGO ZGUBIŁA.

Anonim
Anonim
2 lata temu

Przepraszam, ale najpierw kogoś wybieracie, a potem głupie, bezsensowne komentarze ziejące jadem i zawiścią.
Żal dupę ściska?
Przyjaciółki??? – żałosne.

wow
wow
2 lata temu

Łamigłówka. Pan Rakowski, wieloletni zastępca dyrektora ZUW Mława. Jan Stępka dyrektor ZUW Mława. Pracuje jeszcze Wojnarowski. Zakład prowadzi Marszałek. W jakich barwach występują?

aksilb/z
aksilb/z
2 lata temu
Reply to  wow

Ci Panowie nie patrzą na barwy, idą tam gdzie dają więcej, wynika z tego że są daltonistami, i nie rozróżniają kolorów, dla nich ważny jest szelest banknotów.

erosomen
erosomen
2 lata temu

MOŻE ZOORRO?

Juras
Juras
2 lata temu

zieloni chcą upchnąć szczechowicza gdzieś w gminie , można się domyśleć gdzie. Ten człek w Mławie jest spalony , nikt nie będzie z nim rozmawiał. Jak sprzedał jednego, przy drugim nawet nie mrugnie.

Nina
Nina
2 lata temu
Reply to  Juras

«zdradzić kogoś lub coś za jakieś korzyści materialne» znaczenie słowa sprzedać według słownika PWN. Podać link żeby człek Juras przeczytał ze zrozumieniem? Jakie korzyści ma Szczechowicz? Słucham! Zanim coś napiszesz zacznij się zagłębiać a później dopiero głoś swoje mądrości.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Nina

Jurasowi jest bardzo trudno, on nawet nie wie co to jest PWN, bo wyznaje zasadę jedynie słusznej partii, którą dzisiaj szumnie nazywają Prawo i Sprawiedliwość—Ale jutro „MY NARÓD” nazywać ich będziemy POJMANI i SKAZANI– skrót literowy ten sam,

kinoman
kinoman
2 lata temu

Co to za tajemniczy aktor z tymi białymi wąsami?Sztalin czy Grigorij nie znam gostka.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  kinoman

Z twego postu widac że już dawno w kinie nie byleś—SZTALIN KTO TO TAKI??

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Rakowski wybuduje teraz wiadukt. Zapomniał o nim będąc Burmistrzem i podzielił Mławę.

kiełbasa
kiełbasa
2 lata temu

do znajomej ,masz rację kaszanki i podroby niech robią rzeżniki.Nie róbmy wiochy.

grabarz JUREK z Wólki
grabarz JUREK z Wólki
2 lata temu

gonić wiochę z MŁAWY.WÓLKA STOLICĄ MŁAWY.

dzidek
dzidek
2 lata temu

Jurek co za bzdury piszesz, przecie z Wólki, ten twój organista, nawet do rady miasta się nie załapał.

dagmara
dagmara
2 lata temu

Ze strony włodarza wszystko na nie do poniedziałku. Od sesji we wtorek wszystko na tak. Łącznie z nowymi przetasowaniami personalnymi.

LOK
LOK
2 lata temu

Ojej, jaki ten powiat nieszczęśliwy. Przed 21.10 taki rozweselony a teraz miny zrzedły 😉 Panie Kowalewski, głosowałem, kibicuje i wiem, że Mława będzie lepsza !

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  LOK

LOK–przyjdzie taki czas ze sam będziesz nieszczęśliwy, swym głosem naraziłeś ,Mławę, na rządy człowieka który, uważa że tylko jego zdanie się liczy, typowe działanie NARCYSTYCZNE, sam si e zastanawiam co Mławianie widzą w tym człowieku, który dał sie poznać że dobrze jezdził na rowerze, a ludzie skupieni w PPP zrobili go Burmistrzem, i kiedy rządził razem z takim praktykiem jak Antczak, jeszcze jakoś to wyglądało, teraz kiedy odstawił Antczaka, pokazał całą swoją małość i nieudolność, o czym świadczą te pierwsze decyzję, cierpliwości ale ci którzy oddali głos na Kowalewskiego, doznają jeszcze rozczarowania jego rządami,, bo ten okręt pod nazwą MŁAWA, nabrał za dużo wody / zadłużenie miasta sięga pradopodobnie 100 mil. złotych, czy to jest prawdą Panie były Skarbniku Antczak, wiecej odwagi może czas aby odkrył Pan KARTY, z tych wspólnych działań, z Kowalewskim, który w końcówce kadencji zepchnął Pana z tego nabierającego coraz więcej wody okretu, uważając ze da sobie radę bez Pana, ale ten okręt po wyborach wziął za dużo na swój pokład tych specjalistów z PIS, tak w mieście jak i w powiecie—patrząc od góry jak wyglądają rządy tych pisowskich przedstawicieli, TO MOŻNA STWIERDZIĆ ZE MŁAWIE NIE WRÓŻY TO NIC DOBREGO.!!!—DLA MŁAWY NADESZŁY ZŁE CZASY!!!

mieszczuch
mieszczuch
2 lata temu

gonić tych z pesielu.Na kurniki niech tam pracują i wdychają ten smród.

Obiektywny
Obiektywny
2 lata temu
Reply to  mieszczuch

Zastanów się. Dlaczego dzisiaj PiS, który rządzi, nie zrobi porządku z tą kwestią. Tzn. nie wprowadzi ustawy regulującej problem kurników, sytuacji środowiskowej itd. A no dlatego, że nie jest tym zainteresowany. Cicholska, która przyjeżdża do Mławy nawet się nie zająknie, bo ma w nosie ten problem. Poza tym podobno jest w dobrych kontaktach z CEDROBEM. Nigdy nie będzie lobbować w tej sprawie. W Ciechanowie nie ma czego szukać, więc szuka poparcia u sąsiadów. Mława i Żuromin nie mają swojego posła. Powinniśmy mieć w Sejmie kogoś z naszego terenu kto chciałby się zająć tą sprawą.

every
every
2 lata temu
Reply to  Obiektywny

Masz rację, ale lobby kurnikarzy jest bardzo silne. Z kurnikami nic nie zrobiło PO, PIS obiecywał i niestety po zapoznaniu się z tematem też nabrał wody w usta.
Ustawa antyodorowa utknęła na dobre w którymś biurku i nikt nawet nie próbuje i nie będzie próbował jej szukać.
Nikt tematu nie ruszy.
Dlaczego? – jak to mówią: „jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o kasę”.
Resztę sobie sami dopowiedzcie.

Sławek Kowal
Sławek Kowal
2 lata temu
Reply to  Obiektywny

Zgadzam sie z przedmówca, PiS zapraszal na spotkania z mieszkańcami m.in ministra środowiska Henryka Kowalczyka, wspólnie deklarowali, ze zajmą sie tym problemem z najwyższym pierwszeństwem. Były juz „polityczny pionek” Jankowski, który to bezskutecznie kandydował na burmistrza i wójta gminy Wieczfnia Kościelna rownież głosił, ze bedzie to priorytetowa sprawa. PiS rządzi juz 3 lata i …… No właśnie, CISZA ! Pomijajac kwestie demolowania państwa, ktore jak twierdzili było w ruinie, wiec teraz pod jakim sloganem powinnismy definiować nasz kraj.

Na szczęście do sejmiku dostał sie młody Wojnarowski, bede przyglądał mu sie bardzo uważnie ponieważ wierze, ze to jedyna osoba ktora ma odpowiedni zapał i strategie do budowania dobrego politycznego jutra !

Jesli wykorzysta a wierze, ze to zrobi za rok otrzyma ode mnie głos do SEJMU !

W WOJNAROWSKIM SIŁA !

every
every
2 lata temu
Reply to  Sławek Kowal

Może masz trochę racji, ale lobby kurnikarzy jest naprawdę silne, a jeden Wojnarowski, to to samo co byś się porwał z motyką na księżyc.
„Tam gdzie jest gruba kasa, tam jest i racja.”

Sławek Kowal
Sławek Kowal
2 lata temu
Reply to  every

Jednak musimy komuś zaufać, moze inni pójdą jego śladem. Warto spróbować 🙂

znajoma
znajoma
2 lata temu

do.p.J. chyba zrezygnujesz z wyrobu kaszanki i kiełbasy handelku rybami.Co by powiedzieli wyborcy SANEPIT .bez kasy fiskalnej gdzie praworządność,Trzeba skupić się innch zadaniach obiecankach.Parcie na szkło nie wystarczy.

Elena
Elena
2 lata temu

Ja mam tylko jedno pytanie do wyborców jaśnie pana burmistrza… czy tak zachowuje się człowiek który pełni najważniejsza „rolę” ( tak, specjalnie tak napisałam bo dla mnie to nie burmistrz tylko aktorzyna i to podrzędny) w mieście? Jak dziecko, wychodzi niecały miesiąc po wyborach jaki jest wasz burmistrz człowiek dla którego liczy się tylko on sam! Podjął taką decyzje i już nie ważne jaki to będzie miało wpływ na mieszkańców ale on jest obrażony na powiat i ….! Taki z tego prosty wniosek.

Maniek
Maniek
2 lata temu

Pogoni tych zielonych, co pseudo rządzili przez 16 lat. Ciekawe co załatwia Szczechowicz owi i w której gminie.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Maniek

Tak to może się zachowywać prywatnie jako zwykły Kowalewski, a nie jako burmistrz miasta.Takie zachowanie nie przystoi osobie pełniącej stanowisko burmistrza, człowieka reprezentującego miasto i interesy mieszkańców tego miasta.
Burmistrz zachowuje się niczym poseł Jaruś albo Adrian Duduś. To mi bardzo przypomina zachowania PIS.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  mławianka

PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI I PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA … PATRIOCI …. w najlepszym tego słowa znaczeniu …a nie POPSLowi IDIOCI i zdrajcy własnej Ojczyzny …

Elena
Elena
2 lata temu
Reply to  Maniek

A czy jest jakaś wzmianka w powyższym artykule o Szczechowiczu że z nim wyjeżdzasz? Ja bym się raczej zastanowiła jeśli już mamy odbiegać od artykułu czy Kiełbiński nie zostanie drugim vice burmistrzem bo tak ptaszki w naszym pięknym parku, jedynej atrakcji w tym mieście, ćwierkają?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Elena

Też o tym słyszałam.
PIS specjalnie wystawił Kiełbińskiego jako kandydata na burmistrza, żeby tylko Kowalewski wygrał.
Jestem ciekawa czy PIS nie dokładał się do finansowania kampanii Komitetu Wyborczego Kowalewskiego.
Nie na próżno były te wizyty Kiełbińskiego w ratuszu.
Zobaczycie też że radni PIS będą w tej kadencji grzecznie podnosić łapki w górę niczym pan N.

ryfrr
ryfrr
2 lata temu

firmy budowlane rezygnują wycofują się w Polsce z zawartych umów – chyba będzie Wiosną problem połączyć Napierki ze Strzegowem… PISuary zrobiły SKOK na kaskę więc te gwałtowne wzrosty cen to je cysta prowda i tera Burmistrz będzie tylko mógł spoko bez pieniążków se siedzieć i wspólnie z wyborcami podziwiać bośta tak dokonały wyboru że PIENIĘDZY NIE BUDZIET dla mniasta muława…! i będzie ostro cza kombinować jako kuń pod górę…

Misiek
Misiek
2 lata temu

To będzie wyzwanie dla Starostwa. Czekamy na rezultaty i rozliczenie.

olek
olek
2 lata temu
Reply to  Misiek

ty dajesz pieniądze,że chcesz rozliczać?

Kwota
Kwota
2 lata temu
Reply to  olek

A kto daje? Pieniądze są z naszych podatków wiec mamy prawo rozliczać. To nie są pieniądze a o burmistrza ani Starosty.

c złek
c złek
2 lata temu

moze teraz niech starostwo zacznie naprawiac drogi gminne za miasto? Odwdzięczyliby się za te lata, co miasto za darmo realizowało zadania, ktore powinien robic powiat.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Dobrze sie stało że PSL przegrał. Dość Wojnarowskiego, który traktował Mławę po macoszemu.PiS bedzie rządził lepiej i Burmistrz może ich poprzeć , jesli będą bardziej otwarci na Mławę. Czas w końcu zrobić porządki w Starostwie , a Wojnara odesłać do Nosarzewa !

aksilb/z
aksilb/z
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Zdejmij te klapki z oczu i przestań chodzić w tym pisowskim kieracie, płonne Twe nadzieje że PIS będzie lepiej rządził, właśnie ostatnia afera w KNFinansowego pokazuje jak rządzi Pis. nie za długo porządki PIS zrobi także z tobą.

tom
tom
2 lata temu

hahahaha no i teraz się okaże ile miasto robiło za starostwo. dziury, odśnieżanie, sprzątanie itd. Ciekawe czy starostwu starczy 300 tyś hahaha no i czy zrobi ten niwy chodnik na Szreńskiej.

widzący
widzący
2 lata temu
Reply to  tom

Oj tom, czy ty może widziałeś na oczy miejskie ulice? Są pełne dziur, z rozpadającą się nawierzchnią, koślawymi chodnikami. Przespaceruj się trochę dalej niż wokół ratusza. współpraca buduje, kłótnie pogarszają sprawę, po co te fochy burmistrza?

aksilb/z
aksilb/z
2 lata temu
Reply to  widzący

widzący–piszesz o faktach,to dobrze tylko że to do takich osobnikow jak tom, nie dociera bo oni chodzą w koło ratusza, a obrzeża miasta ich w ogóle nie interesują. Jedna rada do wszystkich Polaków i Mławian–uważajcie państwo ,bo Pis robi nas wszystkich w balona, nam daje 500+, a swoim członkom 50,000+/ i to z naszej kieszeni/.czy nie dotarło to jeszcze do was że ta partia jest oparta na kłamstwie, co by było gdyby nie było wolnych mediów—NIC BYŚMY NIE WIEDZIELI.

KwkkErKtd
KwkkErKtd
2 lata temu
Reply to  aksilb/z

POwski trolu jesteś zerem

aksilb/z
aksilb/z
2 lata temu
Reply to  KwkkErKtd

WOLĘ BYĆ ZEREM—niż pisowkim IDIOTĄ TAK JAK TY, baranie na usługach, dojnej zmiany.

every
every
2 lata temu

Czy burmistrz takie decyzje może i powinien podejmować samodzielnie?
Czy o takich decyzjach nie powinna decydować Rada Miasta?
Decyzje burmistrza są chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Burmistrz ma focha.
Zdjęcie idealne – jak zawsze.
Takie zachowanie przypomina mi rozwydrzonego, obrażonego na cały świat dzieciaka (czytaj: gówniarza) w piaskownicy.
No to wybraliście Państwo włodarza – również gratuluję.
Ta sprawa nadaje się do mediów ogólnopolskich

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  every

głupek!

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Głupek to ty jesteś

obiektywny
obiektywny
2 lata temu

Rakowski jako starosta dogada się z burmistrzem. Wybór przesądzony, będzie wielki sukces. Nowa władza i wzorcowa współpraca. Zobaczymy…

Mlawka
Mlawka
2 lata temu
Reply to  obiektywny

I co z tego, ze sie dogada? Ktory ktoremu da kase na inwestycje?!. Po srodki trzeba min siegnac do marsz woj. Nikt im na tacy nie przyniesie. Chcialabym aby burmistrz tego miasta podal prawdziwa kwote zadluzenia. Gratuluje roztropnego myslenia tym ktorzy zaglosowalina na tego pana. Fajnych niespodzianek pewnie bedzie wiecej w zasciankiwym miescie.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Mlawka

Brawo MŁAWKA–tak trzymać i walić postami w tych nieudaczników, bo inaczej Mław naprawdę stanie się zaściankiem, obawiam się że za władzy Kowalewskiego powoli się nim staje.

Lolek
Lolek
2 lata temu
Reply to  obiektywny

panie rakowski przestań pan pisać takie komentarze, pisowska partia nie wybierze „spada” na starostę dobrze pan o tym wiesz

obiektywny
obiektywny
2 lata temu
Reply to  Lolek

Jeszcze się przekonasz 🙂

Zosia
Zosia
2 lata temu
Reply to  Lolek

Znowu ten bufon R.? To już nie ma przyzwoitych ludzi na to stanowisko? A przynajmniej z wykształconymi żonami, dla których trzeba tworzyć, tak jak i dla siebie po nieudanych wyborach, sztuczne stanowiska?! a do tego tego człowieczka zza stołu nie widać. To oznacza kolejny wydatek – trza nabyć taborecik i buty na koturnie!

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Zosia

Każdy chory pokazuje gdzie go boli.
Czyżby w tej uczelni nie było biblioteki?
Zosiu, takiego bufona jak ty to chyba nie ma w całej Mławie.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
2 lata temu

To żeście wybrali gratuluję

Jack
Jack
2 lata temu

Marszałkiem będzie Struzik i już widzę jak Pisiory dostaną kasę. Zobaczcie jak się zmienił Ciechanów. Trzeba było tylko przycisnąć Wojnarowskiego i do Mławy też wpłynęły by środki finansowe. A co z planowaną prawdopodobnie czystką pracowników w Starostowie, burmistrz Kowalewski jako koalicjanta Pisioriw też strzeli Focha.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Jack

Kowalewski nie strzeli focha PIS-owi, bo z nimi wspólnie gra, ale jeśli Struzik zostanie marszałkiem, to Struzik może Mławie focha strzelić za te zagrywki burmistrza.

76
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x