Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ślub weźmiesz w popówce, opłatę uiścisz w banku


Od 31 października br. siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego jest Pałac Ślubów (popówka) w miejskim parku. USC pracuje tak jak inne wydziały urzędu miasta tj. od 8.00 do 16.00, we wtorki od 8.00 do 18.00.


W nowym miejscu odbywają się śluby, ale także rejestracje urodzeń, małżeństw, zgonów oraz wydawanie odpisów aktów.

Dużym udogodnieniem dla osób załatwiających sprawy w tym miejscu jest konieczność dokonywania opłat skarbowych za pośrednictwem banków znajdujących się w sąsiedztwie Pałacu Ślubów: Santander Mława (przy ulicy Lelewela) oraz Banku Spółdzielczego w Mławie (przy ul. Sądowej). Gdy USC było zlokalizowane w ratuszu, interesanci takich opłat mogli dokonywać w kasie ratusza.  Wymienione placówki bankowe od tych opłat skarbowych nie będą pobierać prowizji.

W przyszłym tygodniu do nowej siedziby USC zostanie przeniesiony także Wydział Spraw Obywatelskich. Formalności związane z meldunkami oraz dowodami osobistymi będziemy załatwiać w Pałacu Ślubów.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Ulice czekają na asfalt: Okolna, Zabrody. Weście się do roboty tam w ratuszu. Ile będziemy jeździć po tym błocie i dziurach!!!

lisiica
lisiica
4 lata temu

w tym roku będzie uroczyste otwarcie PROMENADY NAD SERACZEM-zostało jeszcze pare metrów chodnika i montaż KOLOROWYCH WODOTRYSKÓW w urokliwej rzece-jeśli nie będzie wykopalisk arch. to sie chyba wyrobią

Wodnik Szuwarek
Wodnik Szuwarek
4 lata temu
Reply to  lisiica

Dobre 🙂 DOLINA RZEKI SERACZ zamiast oczyścić, pogłębić i małe przepusty zrobić to jak zwykle kasa na głupoty. Super relaks nad płynącym łajnem. Tam gdzie ludzie naprawdę mogliby odpoczywać – Zalew Ruda, to nie robi się nic.

Andrew
Andrew
4 lata temu

Tak, duże udogodnienie, tak samo jak ten szeryf na czarno ubrany z papierosem w zębach co ludzi przegania jak tylko wjedzie młoda para pod popówkę. Wszystkie placówki samorządowe i inne też dążą do tego, żeby interesanci mogli płacić na miejscu (nawet w geodezji wprowadzili terminal bo ludzi doprowadzali do szewskiej pasji jak musieli gnać do banku). Wychodzi kolejna wizja, wizjonera. Jak zwykle wszystko od d.py strony. Brak parkingu, płatność ścieżką zdrowia przez park do banku zapraszamy (śmiech na sali), o tych wyciętych drzewach już nie wspomnę,. Ale to tylko Nasza Piękna Mława, jeszcze tylko 5 lat… Powodzenia życzę.

Alice
Alice
4 lata temu
Reply to  Andrew

Zgadzam się z Andrew. Latem dojdzie jeszcze hałas, wrzaski z sąsiadującego placu zabaw dla dzieci.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Andrew

Masz rację Andrew–ale to o czym piszesz to nawet 5 lat nie starczy przy obecnej władzy aby wprowadzić te zmiany, a nasza piękna Mława będzie przy dobrej współpracy W RAMACH PARTNERSTWA Z PPP z deweloperami, nowego starego Burmistrza Kowalew3sakiego będzie jeszcze piękniejsza, ale piękno Mławy bedą zasłaniać wielopiętrowe bloki—no ale cóż to tylko 5 lat, POWODZENIA ZYCZĘ I ZADOWOLENIA Z SIEBIE TYM KTÓRZY GŁOSOWALI NA KOWALEWSKIEGO. A ja spokojnie będę czekał na ten obiecany nowy dworzec i galerie.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  dzidek

Doczekasz się… przy alei św. dewelopera powstanie w niedługim czasie parę pięknych bloków

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Andrew

Andrew, przy takiej opozycji jaką mamy, to jeszcze 10 lat, a nie pięć.
Nie rozumiem mławian, co widzą w tym showmanie którego bez przerwy uparcie wybierają. Tyle ludzi co ten facet zniszczył i tyle drzew które wyciął powinni już dawno odwrócić się do niego plecami oraz te długi które Mławie funduje, a ludzie go nadal kochają – szkoda słów.
Z terminalem masz 100% racji, ale twierdzę, że zatrudnienie w UM w tej kadencji też wzrośnie.

Stefan
Stefan
4 lata temu

Wystarczy zamontować terminal a opłat będzie można dokonywać kartą. Banki pozostaną tylko dla tych z gotówką. Nie trzeba zatrudniaćfpv kasjerki.

Zzz
Zzz
4 lata temu

Wart Pac pałaca, a pałac Paca i tyle w temacie

Pop
Pop
4 lata temu

Popówka to popówka a nie pałac

mławianka
mławianka
4 lata temu

Faktycznie – duże udogodnienie dla interesantów to bieganie do banku.
Panie burmistrzu trzeba zatrudnić jeszcze jedną kasjerkę, taką osobistą dla Wydziału Spraw Obywatelskich i USC i będzie po kłopocie. Nie jest już jakaś osoba w wieku powyżej 18-tu lat, taka po kądzieli albo po mieczu? – przecież to doskonała okazja do zwiększania zatrudnienia.

Adam
Adam
4 lata temu

A miejsca parkingowe, ktorych ciągle brak, wszędzie pozastawiane.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x