Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Pomnik błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki odsłonięty


Parafia pw. MB Królowej Polski  – jak powiedział jej proboszcz ks. kan. Kazimierz Ziółkowski – stała się takim „mławskim Żoliborzem”. A to za sprawą całego ciągu symboli upamiętniających kapelana „Solidarności”, które znalazły miejsce w świątyni i jej otoczeniu.

Słoneczne ogrody Mława

Rośnie tu dąb o imieniu Jerzy, posadzony w dniu konsekracji kościoła, w 15 – rocznicę męczeńskiej śmierci na frontonie kościoła wmurowana została tablica, a od 2012 roku w kościele znajduje się obraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. 19 października 2018 r., dokładnie w 34 rocznicę śmierci ks. Jerzego stanął tu jego pomnik, którego uroczyste odsłonięcie odbyło się w niedzielę 21 października. Okolicznościowej mszy św. przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski. Wśród gości pojawili się m.in. poseł Anna Cicholska, władze powiatu i miasta, ks. kan Czesław Banaszkiewicz, który przez kilka lat posługiwał razem z ks. Jerzym w żoliborskiej parafii,  poczty sztandarowe „Solidarności” z Ursusa i Huty Warszawa, władze Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność oraz autor projektu Aleksander Porozhniuk z małżonką. Po mszy św. nastąpiła uroczystość odsłonięcia pomnika, a po niej wręczenia pamiątkowych statuetek oraz medali osobom, które przyczyniły się do jego powstania. Delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty. Ostatnim elementem uroczystości było symboliczne posadzenie dębu, upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Katolik

A ja myślałem, że to kadr z planu 2 części ,,Kleru”.

NIEWIERNY

…„mławskim Żoliborzem”… nie strasz Pan