Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowy plac zabaw. Myślałam, że taki żwir sypie się kotom a nie dzieciom


Wybudowany za niemal milion złotych nowy plac zabaw w mławskim parku w zamyśle ma służyć aktywności zarówno młodszych jak i starszych dzieci, ale też dorosłym. Plac otwarty oficjalnie w ubiegły piątek , przez cały weekend jest pełen dzieci. Ładna pogoda i wolny czas sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu pod okiem rodziców, a któż lepiej od nich wie, czy dzieci bawią się dobrze i bezpiecznie. Czuwając nad zabawą swoich pociech już zaobserwowali pewne mankamenty.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Najwięcej uwag dotyczy żwirowego podłoża, jakim jest wysypana część placu przeznaczona dla najmłodszych. Utrudnia wjechanie na nią wózkiem, sypie się do butów i przenosi się na dalszą część placu.

– Mam małe dziecko 4-letnie oraz starsze 9-letnie. Podczas gdy starsze wspinało się po linach, młodsze dziecko i ja brodziliśmy w jakimś żwirze. Co chwila trzeba dzieciom wysypywać ten żwir z butów. Myślałam, że taki żwir sypie się kotom, ale dzieciom? Nie wiem, czy ktoś przemyślał sprawę. Moim zdaniem nie powinno tam być w ogóle takiej nawierzchni. Nie wspomnę już o kwestii praktycznej. Żwir rozsypuje się na boki, gdzie znajduje się tartan. Proszę zobaczyć, jak wyglądają zabawki po pierwszych dniach użytkowania? Co będzie za tydzień, miesiąc? – pisze do redakcji jedna z mam.

– W części dla mniejszych dzieci usypano żwir który moim zdaniem nie jest zbyt bezpieczny dla kilkuletnich pociech. Niech któreś upadnie albo się pośliźnie. Sama widziałam jak dzieci sypały tym żwirem w inne maluchy. No kto to wymyślił? Kto zaprojektował? Rodzice z wózkami w tym żwirze utykają. Moje dzieci po powrocie z placu miały buty pełne żwiru, nie mówiąc o tym, jak wyglądały ich ubrania. Ja nie jestem z tych, co lubią jak dzieci są ciągle czyste, ale nawet to przesada! I uważam jeszcze, ze dla dzieci małych oprócz piaskownicy i dwóch bujaków, to tam nie zaprojektowano nic nowego – pisze inna.

Kolejną kwestią podnoszoną w głosach przez rodziców jest bezpieczeństwo.

– Na placu zainstalowano jakąś klatkę. Myślałam, że to trampolina (na własne uszy słyszałam jak rodzice śmiali się, że to klatka do KSW). Ale to klatka, w której dzieci grają w piłkę. Zajmuje dużo miejsca, praktycznie na wprost otworu w klatce znajduje się siłownia. Widziałam, jak piłka wypadła przez otwór i uderzyła dziecko, ćwiczące na siłowni. Tego chyba też nikt nie przemyślał – uważa czytelniczka.

Rodzice zwracają też uwagę na ciasnotę i brak bezpiecznego przejścia z bramki wejściowej do dalszych stref . Jedyna droga wiedzie pod linami, na które wspinają się i zeskakują cały czas dzieci.No i na koniec wydawałoby się dość oczywista sprawa – w najbliższym sąsiedztwie placu zabaw nie ma ani jednego toi-toja.

– Nie chodzi o to, że nie podoba mi się ten plac zabaw. Takie inwestycje są potrzebne, ale nie tak i nie za tyle pieniędzy (podobno ta inwestycja kosztowała milion złotych). Moim zdaniem, ten plac można było lepiej zaprojektować i nawet poczekać z nim do wiosny, byle tylko zrobić to porządnie – uważa czytelniczka i trudno się z nią nie zgodzić.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
69 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
2 lata temu

Burmistrz na wszystkich swoich profilach na Facebooku blokuje wszystkich, którzy zadają niewygodne pytania, albo ośmielają się go krytykować – traci panowanie, a może i coś więcej.
Oj, jeszcze dwie doby i poznamy wstępne wyniki – oby się sprawdziły przepowiednie i oby opuścił cichaczem Mławę ten celebryta.

Janusz
Janusz
2 lata temu
Reply to  Anonim

Prawda go nokautuje.

Observer
Observer
2 lata temu

Zastanawialiście się kiedyś, którego kandydata kampania jest najdroższa? najbogatsza?najbardziej efektowna?
Moim zdaniem najdroższą kampanią jest kampania kandydata bezpartyjnego pana Kowalewskiego. Tej kampanii nie przebije ani kampania Burchackiego, którą finansuje PSL, ani kampania Kiełbińkiego z PIS, a wydawałoby się, że kampania PIS powinna być najbardziej efektowna, bo PIS ma chyba najwięcej kasy na kampanie wyborcze, a tu wielkie zaskoczenie: kandydat bezpartyjny, a kampania na miarę Warszawy. Ciekawa kto finansuje te kampanie, miała być czysta i przejrzysta, ale jak do tej pory nie jest taka. Na stronie razemdlamlawy.pl z finansów raczej prawie nic nie znajdziemy.
???…

mirinda
mirinda
2 lata temu
Reply to  Observer

Ja tylko zwróciłam uwagę, że większość banerów burmistrza wisi na „mławskich biznesach”, gdzie biznes się kręci, tam baner.. Ot taka ciekawostka.

aha
aha
2 lata temu
Reply to  mirinda

Burmistrz jest na usługach biznesu, bogaci w Mławie mogą wszystko, maja lepsze ulice, mogą wszystko załatwic w Mławie.Ale ktoś musiał sypnac za taka kampanie, filmiki, banery plakaty.

Jestem za PIS
Jestem za PIS
2 lata temu

Trzeba firmy bardziej zachęcać do wzięcia udziału w przetargach bo większość firm myśli że to i tak jest ustawione i nie mają szans. Trzeba zmienić nastawienie firm i każdy powinien mieć równe szanse.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Jestem za PIS

A nie jest?????

mwa
mwa
2 lata temu
Reply to  Jestem za PIS

to zachęcaj i zmieniaj

NIE_DLA_KOWALA
NIE_DLA_KOWALA
2 lata temu
Reply to  Jestem za PIS

Co się dziwić, z list Kowalewskiego na radną startuje Pani która prowadzi firmę budowlaną, która wygywa przetargi ogłaszane przez ratusz. Takie dobre relacje mogą co najmniej dziwić.

Monika
Monika
2 lata temu

Ja i cała moja rodzina zagłosujemy na PIS i MARKA KIEŁBIŃSKIEGO Oni zrobią z tym bałaganem porządek. Tylko Oni mają odwagę. Trzymam za Nich kciuki !!!

mwa
mwa
2 lata temu
Reply to  Monika

bałagan to ty masz w oczach 😉

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

Weźcie sobie kogoś z PSLu to będziecie mieli place za 2 mln. Wtedy będą wszyscy zadowoleni, bo plac wypasiony a komuś dom przy okazji pobudują. Wszystko da się rozpisać.
O Mławską Mleczarnię PSL też zadbał.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Ktoś

Co Ty za bzdury piszesz – blekotu się najadłeś?
Większych głupot to już nie mogłeś wymyślić trollu ratuszowy.
Widać, że jesteś dobrze zorientowany jak wykorzystywane są pieniądze z tych wypasionych inwestycji i że przy ich okazji można nachachmęcić.
„Przejrzysta i jasna” kampania burmistrza też pewnie nie jest taka czysta, bo skąd by miał na te wszystkie banery? Filmiki to wiadoma sprawa, że są nagrywane przez pracownika ratuszowego i sprzętem ratuszowym, za który zapłacili wyborcy, no i pewnie też w godzinach pracy.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Ktoś

Do Ktoś: Masz rację tylko nie PSL

Taresa
Taresa
2 lata temu
Reply to  Ktoś

Do Ktoś: Masz rację! PSL słynie z różnego typu akcji raczej niepochlebnych. Delikatnie mówiąc.

ryr
ryr
2 lata temu

w przedszkolu uczą dzieci różnych bajeczek… na przykład zamienił Stryjek kulaskę na kijek… żądania są ogromne tyle, iż krzykacze pieniędzy na realizację wyborczych obietnic NIE MAJĄ… a więc PO wyborach nici z obiecanek – dopóki masz w ręku swym monetę JESTEŚ PAN… jak źle wydasz, na złego konia postawisz POLICJA MŁAWA prowadzi PROTEST już jakiś czas płacowy, kilka dni temu pracownicy MOPS i nauczyciele chyba też…

Anonim
Anonim
2 lata temu

KAMPANIA BURMISTRZA MUSI BYĆ NAJLEPSZA I NAJDROŻSZA zresztą jak wszysstko co on robi, bo drugiego takiego złotoustego szamana po prostu nie ma.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Mieszkanka ale głupoty piszesz wejdź na stronę tribecco zobaczysz po ile są bujaczki trampoliny itp plus wykonanie plus nawierzchnia. Ludzie PRZEPLACONE jest i to DUŻO.!!!! Takie jest moje zdanie a oceńcie sami. Popatrzcie w internecie na place zabaw.

mieszkaniec Centrum
mieszkaniec Centrum
2 lata temu
Reply to  Mławianka

czy wiecie co to przetarg??? UM ogłasza konkurs na wykonawcę placu zabaw, firmy się zgłaszają, wygrywa ta która zaoferuje najatrakcyjniejszą ofertę i tyle w temacie. Tak jak było podane w poprzednim komentarzu, na plac zabaw w parku było trzeba ogłosić drugi konkurs bo w I oferty były zbyt wysokie. Czemu np. Tribecco się nie zgłosiła trzeba pytać u nich w firmie!!! Plac zabaw atrakcyjny, napewno inny niż wszystkie. Ciężko dogodzić wszystkim, w promieniu 500m mamy 3 place zabaw!!! każdy znajdzie coś dla siebie…a tak na marginesie to nowy jest strasznie oblegany od soboty i to powinno być wystarczająco oceną. pozdrawiam!!!!

NIe_ dla _Kowala
NIe_ dla _Kowala
2 lata temu

Zapomiał, Pan dopisać, ze firma wygrywa przetarg a w przyszłych wyborach osoba ktora prowadzi firme, startuje z list Burmistrza, a później mamy efkety takich przetargów.

Mieszkanka
Mieszkanka
2 lata temu

poszperałam w necie i popatrzyłam po ile są place zabaw z siłowniami w przetargach. Powiem Wam niepotrzebnie bijecie pianę. Najdroższa jest ta nawierzchnia, potem duże urządzenia itd. Ceny kształtowały się od 850 000 wzwyż. Nie przepłacili.

MłAWIAK
MłAWIAK
2 lata temu

Jak czytam te skargi rodziców to przychodzi mi jedna myśl NOWY BURMISTRZ jest potrzebny. Trzeba będzie to poprawić. Tylko szkoda tych pieniędzy, prawie milion SZOK !!!

oburzony
oburzony
2 lata temu
Reply to  MłAWIAK

stuknij się w głowę. Takiego dobrego burmistrza to my już nie będziemy mieli. Same partyjniaki i Wojnarowskich pocioty. Rzeczywiście nawet spoty wyborcze robią na placu zabaw miasta.

mławiak
mławiak
2 lata temu
Reply to  oburzony

debil pewnie przydupas kowala z plakatów już za dni parę

tataaaa
tataaaa
2 lata temu

Czytając te wpisy najlepiej widać, że w Mławie jest naprawdę dobrze, bo ludzie zrobili się strasznie rozpieszczeni i wymagający, niedoceniający tego co mają. a już sam tytuł artykułu z kuwetą to zakrawa na chamstwo. Widocznie za dużo ludzie dostali od obecnego włodarza, za dobrze w mieście, ze nie doceniają tego fajnego obiektu. Jestem przerażony tym co tu wypisujecie i tymi zatroskanymi mamuśkami co nie wiedzą jaki piasek jest w kuwecie. Powtórzę za którymś w poniższych wpisujących: dzieci na placu zabaw powinni pilnować rodzice. Plac zabaw jest fajny 🙂 Ludzie więcej optymizmu, więcej życzliwości bo zgnijecie w sercach

Aro
Aro
2 lata temu
Reply to  tataaaa

Do tataaaa, po pierwsze od obecnego włodarza nic nie dostaliśmy, bo ze swoich prywatnych pieniędzy tego nie robił, po drugie to my podatnicy utrzymujemy jego i urzędników ratusza płacąc podatki, po trzecie płacąc podatki i utrzymujac burmistrza mamy prawo wyrażać swoje opinie, mamy prawo narzekać że nam się coś nie podoba

tataaaa
tataaaa
2 lata temu
Reply to  Aro

Utrzymywać to możesz żonę, dzieci kota psa… i kogo tam jeszcz chcesz. Burmistrz i urzędnicy pracują. Za pracę należy się wynagrodzenie.

Aro
Aro
2 lata temu
Reply to  tataaaa

Pracują za nasze podatki więc są przez nas utrzymywani, szkoda że tego nie rozumiesz. Jak burmistrz będzie pełnił swoją funkcję społecznie to uznam że nie mam prawa go krytykować ale jeśli bierze pieniądze na które my wszyscy się składamy to mam prawo mówić ja jak i inni że pewne rzeczy nam się nie podobają.

do Aro
do Aro
2 lata temu
Reply to  Aro

oczywiście mógł nic nie zrobić i czekać, aż wasze dzieci urosną. Ciekaw jestem ile płacisz tego podatku. Najwięcej zawsze do powiedzenia mają nieroby, korzystający z zapomóg , 500+, mieszkań socjalnych itp. Normalni ludzi to pracują i żyją swoim życiem, nie mają czasu pisać jadem na portalach, swoją drogą bardzo stronniczych. Żenujące są komentarze osób, które zamiast zgłosić swoje ewentualne uwagi do urzędu ograniczają się do podsycania nienawiści i jadem atakowania innych. Szok. i Wy macie dzieci, a sami nie potraficie się wymienić spostrzeżeniami w kulturalny sposób?

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  do Aro

Znalazł się ten co umie się wymieniać myślami i ten co ciężko pracuje i nie ma czasu na pisanie po portalach, a na dodatek jest w ogóle bezstronny 😀

oSa
oSa
2 lata temu
Reply to  do Aro

tataaaa zapewne nie pomylę się, gdy nazwę cię naczelnym ratuszowym trollem. Ileż nienawiści i pogardy bije z twoich wpisów. Jaśniepaństwo z ratusza za dużo daje plebsowi no i od dobrobytu w głowie się przewraca. Tylko urzędnik może tak myśleć, że wie lepiej od ludzi, dla których niby to wszystko robi. Tak właśnie mówi i robi twój złotousty idol, a wszelka forma krytyki jego działań jest świętokradztwem.Możesz tu pluć jadem i naigrywać się z mieszkańców, i choć tego nie rozumiesz, to właśnie im służyć i ich słuchać powinnaś.W tej sprawie prawda jest oczywista – żwirowa wysypka jest do bani, więc wściekłość niech nie przesłania ci wzroku – w tytule artykułu nie ma nic o kuwecie. Daj na luz i więcej uśmiechu, bo serce ci zgnije 🙂

Aro
Aro
2 lata temu
Reply to  do Aro

No właśnie widać jaka kulturą dysponujesz nazywając ludzi nierobami itp. Zapewne „elytarność” przez Ciebie przemawia. Takiej „elycie” już serdecznie dziękujemy.

Urzędnik
Urzędnik
2 lata temu
Reply to  Aro

Do Aro – Urzędnicy też płacą podatki a nie utrzymują się z Twoich!

Aro
Aro
2 lata temu
Reply to  Urzędnik

Uważasz, że utrzymają się wyłącznie z tego co sami zapłacą? No chętnie dam im ten podatek który doprowadzają i niech za to pracują.

Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Trzeba coś zrobić z tym z żwirem bo to jest porazka.

Nie dogodzisz
Nie dogodzisz
2 lata temu

Ktoś wcześniej tu trafnie napisał, mławskiej tłuszczy nikt nie dogodzi. Tam jeszcze na otwarciu placu brakowało pajaców z zatorza którzy z krzaków krzyczeliby tunel tunel tunel. Jeszcze sprawdzaczy placów zabaw mogli przyprowadzić. Załóżcie może jeszcze Piłsudskiemu w parku koszulkę z napisem tunel.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Nie dogodzisz

No i jak takiemu IDIOCIE można dogodzić, gdzie się podziali Ci kulturalni ludzie, których takie teksty obrażają. TY MIERNOTO CZY TYLKO NA TO CIEBIE STAĆ.

MartaM
MartaM
2 lata temu
Reply to  Nie dogodzisz

Widać po pogardzie dla Zatorza,że z kręgu Kowala

Ehh
Ehh
2 lata temu
Reply to  Nie dogodzisz

Nerwy puszczaja Kowalewskiemu i jego nierobom. Dni ich sa policzone to nerwy puszczaja. Ci pajace jak nazwales mieszkancow, burmistrza odsuna od stanowiska.

mławiak
mławiak
2 lata temu

MILION ZŁOTY ALE PORAŻKA JA TAM WOLĘ STARĄ CZĘŚĆ SPOKÓJ I BEZ KUWETY

Standardów nie znacie
Standardów nie znacie
2 lata temu

Spieszę poinformować, że takie są standardy współcześnie w naszym kraju i nikt nie robi placów zabaw całych w 100% pokrytych tartanem bo za takie pieniądze możnaby zbudować niezłą drogę. Wszystko jest zgodnie ze standardem. Taki mamy klimat jak to sie mówi. Wszyscy budują z pustaka, wszyscy montują okna na piankę, a na placah zabaw wysypuje się kruszywo. Nie podoba się? Nie wchodź, jest informacja przy wejściu że masz pilnować dziecka, jeśli to takie trudne wyzwanie to lepiej omijać.
A co do wózków grzęznących w żwirku… ludzie gdzie sie pchacie? Nie pomyślałeś ze masz za małe dziecko na ten plac skoro musi jeździć jeszcze w wózku? Jeszcze tylko zaproście tam niepełnosprawnych na wózkach żeby sie zakopali i ponarzekali. Rence opadajo!

ale jaja
ale jaja
2 lata temu

A ja tak sobie myślę, że wiem skąd wzięła się różnica standardów. Jeśli sobie dobrze przypominam, to w pierwszym przetargu ta sama firma co robi plac chciała 1,1 mln zł, ale miasto miało tylko milion. Potem w drugim przetargu już oferta wyniosła 960 tys. 140 tys. to zapewne ta różnica w standardzie, że mamy żwirek a nie tartan. Swoją drogą wpis „standardów nie znacie” jest wyjątkowo bezczelny. Skoro mają tam nie wjeżdżać wózki z małymi dziećmi i niepełnosprawni, to postaw tam tablicę z zakazem wstępu. No i nie zapomnij podpisać swoim nazwiskiem i stanowiskiem służbowym w ratuszu

Mamuśka obserwatorka
Mamuśka obserwatorka
2 lata temu

Również uważam że tarta powinien być na całej powierzchni placu zabaw, wczoraj będąc z córką 4 letnia oraz z synem, śpiącym w wózku nie mogłam się przedostać z pkt a do b, jadąc po żwirku. Trochę nieprzenyslana sprawa. Poza tym, chłopiec nabieral w rączki kamyki i wyrzucal na zjeżdżalnie, po zwróceniu mu uwagi, przemiescil się ze zwirkiem na inny obiekt i robił to samo. Dlatego nue uważam aby takie podłoże znalazło się na obiekcie placu zabaw,ktory jednak ma służyć dzieciom. Co do samego placu jest bardzo fajny i coś nowego, ale milion zł?! Jakoś bardzo wygórowana kwota….

PTR
PTR
2 lata temu

Nie sądzę, aby na ten plac wyłożono 1mln. Brudna polityka. Wszędzie zdzierstwo i złodziejstwo

Troglo
Troglo
2 lata temu
Reply to  PTR

Proponuję zrobić niezależną wycenę i zgłosić sprawę do prokuratora, jeśli jest tak źle to trzeba sprawę wyjaśnić

Mądry rodzic
Mądry rodzic
2 lata temu

Głupia matko jedna z drugą. Widocznie nie widziałaś nawet kociego żwiru w życiu a jedynie obornik i metry kartofli. Od pilnowania czy sie dziecko nie połamie albo nie zrobi krzywdy innemu to TY jesteś jedna z drugą! Masz tam warować bo taka jest twoja rola jako matki. Ploty sobie uskuteczniaj w domu przez telefon a jak idziesz w ludzi to masz dopilnować aby twój brajanek ostrzyżony na pseudobeckhama z kogutem na łbie nie zrobił krzywdy sobie a przede wszystkim innym. To jest twoje zadanie a nie degustacja żwirku.
Na tych placach zabaw powinni stać ochroniarze i selekcję robić by takich jak wy wyłapać i zawrócić gdzie wasze miejsce.

Mary
Mary
2 lata temu
Reply to  Mądry rodzic

Drogi „mądry rodzicu”
Jak widać po Twoim wspaniałym wpisie dzieci nie posiadasz więc łaskawie się nie wypowiadaj. A co do ploteczek jak to określiłeś nie każdy rodzic je uskutecznia.
Byłam na placu w sobotę. W ciągu półtorej godziny dwójką dzieci wyszła z niego zaplakana i zalana krwią, ponieważ się przewróciły na tym wspaniałym żwirku. Dziecko nie jest psem które mamy trzymać na smyczy i wszystkiego zabraniać. A rodzice nawet jak biegają przy swoich pociechach to czasem pomimo mega refleksu i uwagi nie są w stanie uchroni przed upadkiem, a upadek na takim podłożu często kończy się rozcięciem. Wydaje mi się że gdyby nie ten żwirek byłoby dużo lepiej. Ogólnie mam kilka uwag ale one są w sumie natury kosmetycznej bardziej więc się nie czepiam. Żwirek powinien zostać usunięty i zamieniony na powierzchnię która jest pod linami. Byłoby dużo bezpieczniej

Mądry rodzic
Mądry rodzic
2 lata temu
Reply to  Mary

Czerwona kartka od ochroniarza placu dla ciebie ;…..D

Patriotka lokalna
Patriotka lokalna
2 lata temu
Reply to  Mądry rodzic

Mądry rodzicu, twoja mądrość jest zatrważająca, nie czytałam całego postu, bo twój brak obycia i kultury mnie przeraził. Twój komentarz nadaje się właśnie tam gdzie leży ów obornik, czyli do chlewa między świnie lub do obory między krowy. Z takim niewyparzonym językiem tylko tam jest twoje miejsce. Małe litery to nie błąd.

Hrabina sie znalazla
Hrabina sie znalazla
2 lata temu

Burżuazja jedna szpagatową inteligencja sie znalazła. Państwo wielkie na włościach. Powąchali trochę siana i juz myślą ze wymagania mogą mieć nie wiadomo jakie a sami pewnie w tych swoich firemkach wkoło straty wykazują aby podatku nie płacić. Ten plac powstał między innymi za podatki, zacznij je uczciwie płacić to może nastepny bedzie lepszy.

Patriotka lokalna
Patriotka lokalna
2 lata temu

No właśnie, powstał za nasze podatki, a jakby tak w ratuszu pomyśleli, popracowali, to TEN PLAC MÓGŁ POWSTAĆ ZE ŚRODKÓW Z FUNDUSZY ZEWNĘTRZNYCH a nie za moje czy za twoje pieniądze „mądry” rodzicu. Druga sprawa, to wara od tego czym się zajmuję – nie twój z…ny interes (twoim językiem ci odpowiem).

Nie dogodzisz
Nie dogodzisz
2 lata temu

Zaraz byś chciała z funduszy zewnętrznych. Taki socjalizm i rozdawnictwo do niczego dobrego nie prowadzą, podobnie jak kupowanie na raty, branie kredytów, zasiłki dla bezrobotnych nierobów i darmowe obiady dla dzieci darmozjadów. Uńńa zakręca kran z forsą i bardzo dobrze bo przywykli łapsy z biednych krajów do wyciągania łapy po jałmużnę. Na co miasto było stać to wybudowało. Skończcie juz z tymi środkami unijnymi bo to zadna rewelacja ani argument wyborczy (tak, wiem o co chodziło w tym miernym komentarzu).

Patriotka lokalna
Patriotka lokalna
2 lata temu
Reply to  Nie dogodzisz

Współczuję poglądów.
Składni do Unii płacimy? – płacimy!
O jakiej jałmużnie ty piszesz?
Inne miasta korzystają? – korzystają.
Kredyty na te inwestycje co to je złotousty tak szumnie oddaje wzięte? – wzięte! – a więc nie pisz, że Mława żyje ze swoich, bo obligacje, to kredyt który trzeba spłacać wraz z odsetkami.
MIASTA NIE BYŁO NA TO STAĆ!!!
No takiej naiwności i głupoty, to jeszcze nie widziałam.
Gdyby głupota miała skrzydła to fruwałbyś chyba na wys. 5 minimum 5km.

Nie dogodzisz
Nie dogodzisz
2 lata temu

Składki? Nie bądź śmieszna, gdyby były jakkolwiek odczuwalne te rzekome składki to nie kalkulowałby sie to całe bycie w unii. Bierzemy przyczepy pieniędzy, wpłacamy ledwo wiaderka, ale to tak jest że gdzie rozdają to Polak zachoruje jak nie wezmie. A ty lepiej dochody ujawnij i podatki ureguluj uczciwie.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Nie dogodzisz

lepiej już nic nie pisz, bo naprawdę się ośmieszasz „nie dogodzisz” swoim tokiem rozumowania.
Tacy właśnie ludzie pracują w UM, całe szczęście, ze niedługo przyjdzie nowe i was wymiecie, bo nawet na sprzątaczki się nie nadajecie.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Nie dogodzisz

Do nie dogodzisz unia daje pieniądze ale takie darmozjady jak ty wszystkie te pieniądze rozkradacie a jak trzeba zrobić coś w mieście to bach i kredyt bo z unijnych pieniędzy urząd musi się co złotówki rozliczyć a jak jest kredyt to połowa do kieszeni a ludzie i tak spłacą

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Mądry rodzic

MĄDRY RODZIC—nie napisał by takiego tekstu, a pisał to GŁUPI RODZIC.

Anka
Anka
2 lata temu
Reply to  z bliska

Może i głupi, ale przynajmniej zna ortografię.

PiesHakelbery
PiesHakelbery
2 lata temu

HA HA HA Madkom nikt nie dogodzi. Moje pokolenie biegało po błocie, żwirze. Kolana obcochane , matka przemyła wodą i dalej się leciało. A teraz burżuazja. A to żwirek nie taki, a to bujaczki nie takie, a to to a to sramto.

aswq
aswq
2 lata temu
Reply to  PiesHakelbery

Masz rację, ale to nikt nie pisze do nich. Oni sami robią kampanie przeciwko S.K.

Ehh
Ehh
2 lata temu
Reply to  PiesHakelbery

W pani pokoleniu nikt nie budowal placow zabaw za milion zloty. Za takie pieniadze trzeba wymagac

Maria
Maria
2 lata temu

Ludziom to nigdy nie dochodzi i zawsze cos nie pasuje..powstaje coś to nie dobrze..nic nie powstaje jest jeszcze gorzej…

mama 2 dzieci
mama 2 dzieci
2 lata temu

Moje dzieci były i w piątek i w sobote i w niedzielę.Żwirku w butach nie było-nie wiem co robiły Pani dzieci z tym żwirem , skoro pełno miały w ubraniach i butach.Nie widziałam ,żeby ktos się tym żwirem rzucał-trzeba uczyć dzieci się zachować a nie później się żalić , że się rzucają.Rację przyznam co do tej klatki.Nie wiem czemu ma to coś służyć.Kto to wymyślił?Zajmuje miejsca dużo,zabawa w tym nijaka.Zamiast tego można by zrobić coś fajniejszego.A i jeszcze ta „pajęczyna”.Dla młodszych dzieci to żadna zabawa.Wystarczyła by jedna taka , a zamiast drugiej coś do zabawy dla maluchów.

Next
Next
2 lata temu
Reply to  mama 2 dzieci

Mamo 2 dzieci
Pajęczyny są dla starszych….z małymi proszę przy grzybku….

Radnybezradny
Radnybezradny
2 lata temu

To Ja pisze Radnybezradny wielu kadencji, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, podnoszący rękę najwyżej i naszybciej, jak On sobie zażyczy, mający zupełnie przypadkiem zatrudniona rodzine w jednostkach UM, przyszły dyrektor portu lotniczego Mława i lodowiska. Chamstwo, chamstwo, chamstwo, to Ja z narażeniem własnego zdrowia, po wnikliwej analizie kosztów, najwyżej i najszybciej podniosłem rękę za a tu proszę: NIEZADOWOLENIE. Przecież użyto najwyższej technologi. Proszę postawić obok 28 Renault Twingo lub 23 Ople Corsa i porównać. Ile finezji i zaawansowania technologicznego jest w porównaniu do tych samochodów. Za te pieniądze, co prawda, trzy domy w pełni wykończone i wyposażone po 100m2 można by wybudować ale te liny, sprężyny, pręty i bezcenny uśmiech Naszych Dzieci, są po prostu tego warte. Polecam przestudiować: http://www.playtime.pl

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Radnybezradny

Skończ waść – wstydu oszczędź. Kadencja się kończy i znikaj w podskokach. Nauczyłeś się dobrze lekcji, która ręka Cię karmi, a więc za tydzień zacznij już pakowanie i teraz będziesz pełnił obowiązki związane z pilnowaniem posesji w Trzcińcu.

Aaa
Aaa
2 lata temu

Przez kamienie już w piątek kilkoro dzieci „zapewalo” się krwią jak przewróciły się. Rodzice wychodzili źli i szli na starą część parku. Uskok między częścią lin a zjeżdżalni doprowadzi do utraty zębów nie tylko malych dzieci. Plac zabaw ładny ale tragiczny.

Adm
Adm
2 lata temu

Zgadzam sie, ten zwir to jakas pirazka. Nogi zakopuja się jak w sniegu, dzievi nim zucaja gdzie popadnie. Jak to wybory, aby byl, nic innego sie nie liczy

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Adm

Przetłumacz mi te słowa, bo nie wiem o co chodzi—-zwir, jakas, pirazka,zakopuja, dzievi,zucaja– kulturalny człowieku zanim puścisz to w eter, to przeczytaj to z 5 razy, można się pomylić ale nie tak!!!

69
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x