Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozpoczynacie naukę w PWSZ, ale dyplomy odbierzecie już w zupełnie innej uczelni


Po raz osiemnasty w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie zabrzmiało uroczyste Gaudeamus Igitur. W tym roku akademickim w Ciechanowie i Mławie na różnych kierunkach rozpocznie naukę ponad 450 studentów. Ponad 95% tych kończących naukę znajduje zatrudnienie,  z czego zadowolenie wyraził rektor uczelni prof. dr hab.  Leszek Zygner.


Odśpiewaniem hymnu państwowego i Gaudeamus Igitur rozpoczęła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Przybyłych gości przywitał rektor prof. dr hab.  Leszek Zygner. Minutą ciszy uczczeni zostali wykładowcy i studenci, którzy w ubiegłym roku zmarli.

Rektor uczelni w swoim wystąpieniu nawiązał do wprowadzanej obecnie w szkolnictwie wyższym reformy. Zasygnalizował, że przyniesie ona zmianę nazwy uczelni i zaproponował, aby już pomyśleć o wyborze dla niej patrona.

– Muszę wam powiedzieć, że rozpoczynacie naukę w PWSZ, ale dyplomy inżynierskie czy licencjackie odbierzecie już w zupełnie innej uczelni. Rozpoczynacie studia razem z początkiem reformą szkolnictwa wyższego. Mam więc nadzieję, że  czas waszych studiów będzie nie tylko jakąś formą przygody z nauką, okresem kształtowania praktycznych umiejętności zawodowych, nawiązywania nowych znajomości , czasem studenckiej wolności i rozrywki, ale również będzie waszym wkładem w nadanie nowego oblicza tejże uczelni, której progi właśnie przekroczyliście – mówił do studentów zgromadzonych w auli rektor Zygner.

W dalszej części inauguracji elektroniczne indeksy otrzymali reprezentanci studentów z poszczególnych kierunków kształcenia. Studenci wyróżniający się wysokimi wynikami w nauce otrzymali nagrody od władz samorządowych miejscowości w których zamieszkują. Wśród nagrodzonych studentów nagrody w Mławie otrzymali:

Z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego – Zbigniew Ruszkowski. Od wójta gminy Ciechanów Marka Kiwita – Marcin Brzeziński. Anna Chodup otrzymała taką nagrodę z rąk wójta gminy Opinogóra Górna Piotra Czyżyka. Również koncern LG ufundował nagrodę dla najlepszego studenta informatyki – otrzymał ją Mateusz Sadowski.

Przedstawiciel Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Paweł Skotarek, odczytał list od ministra Gowina oraz wręczył na ręce rektora czek na obligacje skarbowe w kwocie 12,49 mln zł przeznaczony na realizację zadań inwestycyjnych. Na okoliczność inauguracji roku akademickiego list skierował również Marszałek Województwa Mazowieckiego, który w jego imieniu odczytał Konrad Wojnarowski. Ostatnim akcentem uroczystości był wykład inauguracyjny „Jak skutecznie uczyć się języka obcego”, wygłoszony przez  rektora PWSZ w Koninie prof. dr hab. Mirosława Pawlaka.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Zbigniew Ruszkowski. GRATULACJE !!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x