Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Cenzura w ostrołęckim kinie. Nie obejrzysz tam „Kleru”.


Screen, YOUTUBE


ksp Mława
Reklama

Jak informuje portal moja-ostroleka.pl w Ostrołęce, mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II, nie będzie pokazywany film „Kler”. Nie jest to pierwsza cenzura repertuaru w tamtejszym kinie. Podobny problem pojawił się w Ostrołęce w 2017 r. przy okazji premiery filmu „50 twarzy Greya”.

Jak się okazuje, jedyne w mieście kino jest prowadzone przez Ostrołęckie Centrum Kultury. To instytucja podległa prezydentowi miasta Januszowi Kotowskiemu. Ten jest członkiem PiS, a z wykształcenia teologiem, absolwentem Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, a przed laty pracował jako katecheta.

Czy znów władze miasta lub dyrekcja centrum kultury zdecydują co mogą, a czego nie mogą oglądać ostrołęczanie?

Ogólnopolska premiera głośnego filmu „Kler” jest planowana na 28 września (również w mławskim kinie). Na razie nie wiadomo – przynajmniej oficjalnie – czy pojawi się w październiku, pisze lokalny serwis. Jest jednak obawa, że nie będzie wcale wyświetlany.


KLER w Kinie Kosmos

28 – 30.09 [pt – nd, 17:00, 19:00] 3 – 7.10 [ śr – nd,  17:00, 19:00 ] 10 – 11.10 [śr – czw, 17:00, 19:00]

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich. [opis za: Kino Kosmos Mława]

źródło: www.moja-ostroleka.pl/Kino Kosmos/oprac. red.


Zobacz także…

Co w mławskim kinie we wrześniu? [Wrześniowy repertuar Kina Kosmos]

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
endek
endek
3 lata temu

Proponuję zniżkę dla mieszkańców Ostrołęki wprowadzić.Należy pomagać REPRESJONOWANYM !!!!!

Max
Max
3 lata temu

Chętnie obejrzę, ale wersje normalna, nie ocenzurowana. Niedługo aktor Liam Nilson też zrobi dobry film – o dzieciach poczętych przez księży i ogólnej pedofilii w kościele.

Rafał
Rafał
3 lata temu

Cenzura i Pałka jak za komuny coraz więcej PiS sobie pozwala co nie ta rękę to usuwają a sami tych zboczeńcow zwyrodnialcow utrzymują Polsko obudź sie5

Anka
Anka
3 lata temu

W mławski kinie też jest cenzura. Wielu filmów religijnych, mimo próśb mieszkańców, nie dopuszcza się do emisji.

Ciekawy
Ciekawy
3 lata temu
Reply to  Anka

Bilety już mam.! Podobno sprzedają sie jak świerze bułeczki.

Lili
Lili
3 lata temu
Reply to  Ciekawy

Ja też mam bilety, idę

Atam
Atam
3 lata temu
Reply to  Anka

Pierwsze słyszę o takich przypadkach. A może jakieś konkrety o jakie filmy chdziło lub chodzi proszę o podanie kiedy i jakie filmy. Tak ogólnikowe twierdzenie wydaje mi się conajmniej podejrzane ?

NoPislam
NoPislam
3 lata temu
Reply to  Atam

To nie słyszałeś, że w Mławie filmy religijne trzeba oglądać w katakumbach? Naprawdę, pewnie Anka wie wicęj.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x