Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cenzura w ostrołęckim kinie. Nie obejrzysz tam „Kleru”.


Screen, YOUTUBE

Jak informuje portal moja-ostroleka.pl w Ostrołęce, mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II, nie będzie pokazywany film „Kler”. Nie jest to pierwsza cenzura repertuaru w tamtejszym kinie. Podobny problem pojawił się w Ostrołęce w 2017 r. przy okazji premiery filmu „50 twarzy Greya”.

Jak się okazuje, jedyne w mieście kino jest prowadzone przez Ostrołęckie Centrum Kultury. To instytucja podległa prezydentowi miasta Januszowi Kotowskiemu. Ten jest członkiem PiS, a z wykształcenia teologiem, absolwentem Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, a przed laty pracował jako katecheta.

Czy znów władze miasta lub dyrekcja centrum kultury zdecydują co mogą, a czego nie mogą oglądać ostrołęczanie?

Ogólnopolska premiera głośnego filmu „Kler” jest planowana na 28 września (również w mławskim kinie). Na razie nie wiadomo – przynajmniej oficjalnie – czy pojawi się w październiku, pisze lokalny serwis. Jest jednak obawa, że nie będzie wcale wyświetlany.


KLER w Kinie Kosmos

28 – 30.09 [pt – nd, 17:00, 19:00] 3 – 7.10 [ śr – nd,  17:00, 19:00 ] 10 – 11.10 [śr – czw, 17:00, 19:00]

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich. [opis za: Kino Kosmos Mława]

źródło: www.moja-ostroleka.pl/Kino Kosmos/oprac. red.


Zobacz także…

Co w mławskim kinie we wrześniu? [Wrześniowy repertuar Kina Kosmos]

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
endek
Gość
endek

Proponuję zniżkę dla mieszkańców Ostrołęki wprowadzić.Należy pomagać REPRESJONOWANYM !!!!!

Max
Gość
Max

Chętnie obejrzę, ale wersje normalna, nie ocenzurowana. Niedługo aktor Liam Nilson też zrobi dobry film – o dzieciach poczętych przez księży i ogólnej pedofilii w kościele.

Rafał
Gość
Rafał

Cenzura i Pałka jak za komuny coraz więcej PiS sobie pozwala co nie ta rękę to usuwają a sami tych zboczeńcow zwyrodnialcow utrzymują Polsko obudź sie5

Anka
Gość
Anka

W mławski kinie też jest cenzura. Wielu filmów religijnych, mimo próśb mieszkańców, nie dopuszcza się do emisji.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Bilety już mam.! Podobno sprzedają sie jak świerze bułeczki.

Lili
Gość
Lili

Ja też mam bilety, idę

Atam
Gość
Atam

Pierwsze słyszę o takich przypadkach. A może jakieś konkrety o jakie filmy chdziło lub chodzi proszę o podanie kiedy i jakie filmy. Tak ogólnikowe twierdzenie wydaje mi się conajmniej podejrzane ?

NoPislam
Gość
NoPislam

To nie słyszałeś, że w Mławie filmy religijne trzeba oglądać w katakumbach? Naprawdę, pewnie Anka wie wicęj.