Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dano mi odczuć, że w drużynie burmistrza już nie jestem potrzebny


Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego jako pierwszy zgłosił pełne listy we wszystkich okręgach  i zarejestrował kandydatów do rady miasta. Wśród nich jest Mariusz Szczechowicz, jeden z najbliższych współpracowników obecnego burmistrza. Tym samym znalazł się  on w obozie konkurencyjnym do swojego pracodawcy. To rzadko spotykana i zaskakująca sytuacja. Jakie są jej powody wytłumaczył przed kilkoma dniami sam kandydat na konferencji prasowej.

„Tu trzeba wrócić wstecz, do historii  jak to było. W 2006 roku, kiedy pan Kowalewski wygrał wybory ja byłem dyrektorem Szkoły Podstawowej  nr 7. Bezpośrednio po tych wyborach przyszedł do mnie Kowalewski i zaproponował mi stanowisko wiceburmistrza. Wtedy mu powiedziałem: wiesz co, nauczyciele wychowania fizycznego na dwóch najwyższych stołkach w mieście to tak nie bardzo. Ja nie mam takich aspiracji, podziękowałem grzecznie, no niech poszuka kogoś innego. Za kilka miesięcy był u mnie w szkole i wtedy zaproponował mi stanowisko sekretarza miasta. Też wtedy odmówiłem, nawet jakieś nazwiska podałem, że to są fajni ludzie, żeby z nimi porozmawiał i możliwe, że kogoś z tych osób uda się wprowadzić do ratusza na to stanowisko. Powiedziałem też, że jak ci się nie uda  do połowy wakacji nikogo znaleźć, to ja wyrażę zgodę. W sierpniu pan Kowalewski przyjechał do „siódemki”, ponowił propozycję  i wtedy zadecydowałem się i wyraziłem zgodę. Zostałem wtedy powołany na stanowisko Sekretarza Miasta Mława przez radę miejską. Od 2007 r. zmieniły się przepisy i jestem pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Przed 10 lat ta współpraca z burmistrzem układała się bardzo dobrze, ja jestem takim człowiekiem, który lubi pracę. Jak jest konkretne zadanie, to poświęcam się jemu i bardzo dużo z siebie dawałem i daję. Około roku temu zaczęło się coś między nami psuć. Teraz zacząłem analizować, z czym to było związane. Wydaje mi się, że z sytuacją budowy dworca zintegrowanego z galerią na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Wtedy była powołana komisja, która miała pracować z osobami, które miały przygotować koncepcję całej infrastruktury związanej z dworcem zintegrowanym i galerią handlową. W związku z tym, że na osiedlu mieszkam ponad 30 lat, byłem nauczycielem w SP 7 przez 8 lat, potem przez 9 dyrektorem, mieszkałem w różnych częściach osiedla, to jego teren jest mi doskonale znany. Na tych spotkaniach więc zwracałem uwagę na pewne rzeczy, które są istotne. Niektóre udało się przeforsować, np. wykupienie pasa zieleni odgraniczającego osiedle, „aleję zachodnią” od  dworca zintegrowanego, no i walczyłem o to, aby nie było drogi dojazdowej od ulicy Mariackiej do galerii handlowej. W związku z tym, że Aleja św. Wojciecha była drogą zapowiedzianą do obsługi galerii, nie widziałem potrzeby, żeby budować drogę od Mariackiej, tym bardziej, że połowa miasta miałaby możliwość dojazdu przez osiedle. Sam jestem kierowcą i wiem, że każdy jedzie najkrótszą drogą. Od ulicy Andersa aż po Lelewela i Osiedle Młodych, ta część miasta mogłaby tędy jeździć. I chyba to się komuś nie spodobało, bo nagle zostałem odsunięty od prac w tej komisji. Tak mi się wydaje, że od tego momentu wszystko zaczęło się psuć między nami.

Odbywające się w urzędzie spotkania najwyższej kadry kierowniczej były tak organizowane, że na niektóre byłem proszony z naczelnikami, na niektóre nie. A im dalej, tym mniej czułem się potrzebny w tej drużynie. Potem zaczęły dochodzić informacje, że dni sekretarza są policzone. W następnym okresie dotarła potwierdzona informacja od osoby, która uzyskała ją od radnego z komitetu Kowalewskiego, że Szczechowicz będzie zwolniony. To się potem potwierdziło w rozmowie z burmistrzem. W ubiegłą środę  (12 września)  zakomunikowałem panu burmistrzowi o swojej decyzji, powiedziałem  dlaczego i też otrzymałem propozycję, że dobrze  byłoby, jakbym się zwolnił. Stwierdziłem, że  ja się wywiązuję ze swoich obowiązków należycie, nigdy nie miałem zwróconej uwagi, że robię coś niewłaściwie, więc dlaczego ja mam się zwolnić? Wina tych nie najlepszych relacji leży po stronie burmistrza. Dano mi odczuć, że w jego drużynie już nie jestem potrzebny.

Informacja, że współpraca się nam nie układa, przedostała się na zewnątrz. W międzyczasie zostałem poproszony na rozmowę przez PSL, wtedy padła propozycja startowania z tej listy. Powiedziałem, że zastanowię się i przemyślę, no i w końcu sierpnia podjąłem decyzję i podpisałem deklarację, że kandydować będę jako bezpartyjny, bo nigdy nie należałem do żadnej partii.

Dlaczego taka decyzja? Bagaż doświadczenia mam. Kierowanie przez 9 lat dużą szkołą i praca przez 11 lat na stanowisku Sekretarza Miasta Mława nauczyła mnie, jak mieszkańcom można pomóc. Po rozmowie z Marcinem Burchackim zauważyłem, że jest on osobą, która potrafi słuchać. Ja też należę do takich osób, które słuchają i starają się pomagać ludziom. Dlaczegóż mieszkańcy nie mieliby skorzystać z mojego doświadczenia i zagłosować na mnie w najbliższych wyborach jako na radnego?

Na temat nieprzyjemności, które spotkały mnie w urzędzie miasta po zakomunikowaniu takiej decyzji, nie chciałbym się wypowiadać i schodzić poniżej jakiegoś określonego poziomu. To co narastało, apogeum osiągnęło w momencie, gdy zakomunikowałem panu Kowalewskiemu, że kandyduję z listy PSL.

Wykonując funkcję sekretarza miasta, nie mogę być jednocześnie radnym, także ja tutaj postawiłem dużo, praktycznie mogę zostać bezrobotnym. Nie kandyduję do powiatu, dlatego, że jak się za coś biorę, to lubię się na tym znać. W związku z piastowaną funkcją sekretarza sprawy miejskie są mi bardziej znane.”

Mariusz Szczechowicz kandydować będzie do Rady Miasta Mława w okręgu nr 2, z drugiej pozycji – tuż za liderem listy i kandydatem na burmistrza Marcinem Burchackim.

Mat. wyborczy Komitetu Wyborczego PSL

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

389
KOMENTARZE

avatar
1500
Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Panie Szczechowicz, wcześniej miałem o Panu dobre mniemanie. Ale zdradzenie swojej drużyny i wstąpienie w szeregi żądnych władzy kłamców i mścicieli przekreśla Pana. Obrzydliwe!

wyborca
Gość
wyborca

hahaha, ale was powiozla Błaszkiewiczowa- szefowa sztabu wyborczego jeden stracił wyborców drugi straci stołek, przeciez tej kobiecie nie można zaufac, nie jedena osoba sie przekonała, ta Pani po trupach do celu… swojego celu!!!!

Anonim
Gość
Anonim

Nigdy nic nie wiadomo, nie ciesz się zawczasu.
Polityka była, jest i będzie brudna.
Przyganiał kocioł garnkowi, że smoli…
Oj, a jak ten kocioł smoli, to aż strach.

Stefan
Gość
Stefan

Szczechowicz i Burchacki z (atrakcyjną trzeba przyznać) wodzianką.

Wienio
Gość
Wienio

Jak widać na powyższej fotografii dwóch sekretarzy. Ludzie czy chcecie żeby Mławą zarządzał sekretarz ???

Okno na świat
Gość
Okno na świat

Tak chcemy

Anonim
Gość
Anonim

Mógł zarządzać wf-ista i były kolarz – może i sekretarz i uważam że lepszy sekretarz niż byle jaki kolarz

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Żenujący tekst. Pan Sekretarz chyba popłynął. Ludzie ocenią

z bliska
Gość
z bliska

–załóż kamizelkę bo się w tych ocenach utopisz, i szkoda będzie takiego fachowca.

z bliska
Gość
z bliska

Kiedy, pod tym artykułem, krytykowałem, i obecnego Burmistrza z jego ekipą, a także pisowskich kandydatow, jeden z uczetników portalu pod moim postem napisał mi wprost cyt MLAWA DLA PATRIOTÓW, to chciałem memu adwersarzowi powiedzieć że —–Patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków, ludzie bez zasad moralnych którzy zwykle owijają się sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości, oparte jest na nienawiści, nienawiści wobec tych którzy są inni, mając swe zdanie.

Karol
Gość
Karol

Zatem np: Piłsudski to twoim zdaniem łajdak, człowiek bez zasad moralnych itd. Gratuluję takiej tezy w 100-lecie niepodległości.

Marek
Gość
Marek

Chciałem na przykładzie budowy placu zabaw w parku, podtrzymać niesamowitą koncepcje budowy lotniska w Mławie. Za zaledwie 1ml (jeden milion zł) wybudowano w parku piękny obiekt, składający się z kilku pomalowanych pali, platform i siatki. Dla dzieci wymarzone miejsce, w sercu miasta, przy ruchliwej ulicy, gdzie w otoczeniu spalin nasze pociechy, bedą mogły wdychać te czyste powietrze. Z radością, w przestrzeni po wyciętych drzewach, bedą się mogły rozpędzac i ze śmiechem na ustach wbiegać, na najbardziej ruchliwą ulicę miasta. Przy tym wszystkim, w pyle i wrzasku dobiegającym z placu zabaw, pary nowożeńców, będą obok brały ślub. Autobusem i pociągiem stąd… Czytaj więcej »

Mira
Gość
Mira

Marek, lepiej bym tego nie ujęła! Genialne podsumowanie. Łapka w górę ode mnie.

z bliska
Gość
z bliska

Ciekawy ten Twój post, rozumiem, że sprawę tego lotniska to komentujesz, aby było weselej. Do Twego postu można dodać jedno, kiedy przyjdzie nowa Władza, a napewno przyjdzie, to warto aby zrobila otwarcie i przejżala dokladnie kosztorysy tych inwestycji Pana Kowalewskiego, bo to może być bardzo ciekawe

Joanna
Gość
Joanna

W Mławie jest jedna porządnie zrobiona droga po kanalizacji. Jest to ulica Działdowska prowadząca do LG. My podatki- oni drogę.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Choć nie mam osobiście nic do obecnego burmistrza to jak pokazuje historia ta dalsza i bliższa do ludzi trzeba podchodzić z szacunkiem i tak ich traktować…

gość
Gość
gość

burmistrz bardzo szanuje ludzi a historie z antczakiem czy szczechowiczem to trzeba blizej poznac i zrozumiec nie na glowy przecietnych mieszkancow to polityka, kariera, pieniadze dla tych wartosci ci Paniwie piechota do warszawy by szli.

Obserwator kameleona
Gość
Obserwator kameleona

Szanuje? Kup słownik bo nie znasz znaczenia słów „szanuje”. Już uszanował Pszczolkowska i wielu innych. A właśnie, może ktoś wie kto nasłał żandarmerię na ta Panią ze niby dzieciom krzywdę robi? Nie było innego sposobu żeby pokazać swoją sile? Pamiętamy

kama
Gość
kama

A co zrobił z radnymi z koalicji od p. Antczaka? Obiecywał, zwodził ich do głosowania odnośnie absolutorium. Zagłosowali słusznie, po myśli jaśnie pana, to się z nimi pożegnał. Taki honorowy z niego człowiek! Inna sprawa, że mogli to przewidzieć. Wiedzieli z kim mają do czynienia.

Marek
Gość
Marek

Nie szanuje, i z uśmiechem na twarzy w rozmowie bezpośredniej, za plecami osoby z którą rozmawia, rękami swoich pachołków niszczy ją bezlitośnie.

Ela
Gość
Ela

Szanuje sam siebie i nikogo więcej.

Ruda
Gość
Ruda

Tak ludzi trzeba szanować ale takich ludzi co tez maja szacunek dla innych.

Okno na świat
Gość
Okno na świat

Szczechowiczowi Kowalewski pokazał jakiś czas temu gdzie jego miejsce bo ten zbyt aktywnie bronił osiedla na którym mieszka przed ewentualnymi problemami po wybudowaniu galerii. A teraz zagadka, która z mławskich firm ma udziały we firmie ktora kupiła teren pod galerię 4h za 5.1 mln.
Jakieś pomysły ???

Ole
Gość
Ole

Z penością ta, ktora być może bez właściwego rozliczenia finansowego, będzie sponsorować kampanie, wykonując gadżety wyborcze i wieszać na swych budynkach plakaty wyborcze, wielkości małego boiska.

z bliska
Gość
z bliska

–myślę więc jestem, prawdopodobnie!! ta firma jest stałym sponsorem od czasów, kiedy, poczynając od III kadencji,stanowisko Burmistrza ponownie objął Pan Henryk ANTCZAK, I TAK JEST DO DZIŚ !!!! Baczni obserwatorzy, którzy posiadają wiedzę o mławskiej samorządowej polityce, nie powinni unikać takich tematów, i grać w otwarte karty, bo tylko to może uzdrowić mławską, i zgodnie z tym zacytuje NORWIDA który pisał —„Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala. CZY TEN CO SIĘ BOI I MÓWIĆ NIE POZWALA” A więc zgadzam się z tym co pisze Sara, otwierajmy szerzej okna, i poszerzajmy swe horyzonty, i przestańmy mówić a co mnie… Czytaj więcej »

Sara
Gość
Sara

Proponuje szerzej otwierać okno i poszerzać horyzonty.

Okno na świat
Gość
Okno na świat

I przy okazji wywietrzyć ratusz

z bliska
Gość
z bliska

Jedna rada dla Ciebie przestań być tajemniczy, jeśli zaczynasz temat, tonie rób zagadek i syp prosto z mostu, tak jak się sprawy mają. Zacząłeś dobrze, czyżby strach Cie obleciał, w tym przypadku nie o pomysły chodzi tylko o fakty, których unikasz jak ognia.

Do jarzaba
Gość
Do jarzaba

No dla mnie to brzydka, tylko tak się pysni przy tych dwóch to nie wiem co za jedna?

gość
Gość
gość

nie wiesz to blaszkiewicz dawna urzedniczka tez bez twarzy

Kulka
Gość
Kulka

Dla was to są wszyscy bez twarzy, którzy maja odmienne zdanie niż kolarz. Niestety szprychy poszły i dalej nie zajedzie

Heniek
Gość
Heniek

Czy warto tak się zajmować człowiekiem bez twarzy, moim zdaniem absolutnie nie, szkoda czasu.

Gratka
Gość
Gratka

Tobą możemy się zająć obłudniku. Masz na pewno twarz ale zwichrowana jak charakter

Mierzony za pomocą aparatury wyborczej
Gość
Mierzony za pomocą aparatury wyborczej

Do gry wkracza 4 kandydat.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Kto taki wkracza?

bez Jarka
Gość
bez Jarka

A ja z innej beczki, jak otwieram stronę to mi się miasteczko PISIOROWO otwiera. Aż mdli. Ale twarze znane, obiboki. NAJBARDZIEJ jestem zniesmaczona, zawiedziona Panem Mariuszem Dziubińskim. Gdyby wystartował z innego komitetu bankowo zagłosowałaby cała moja rodzina. PISIOROM mówię NIE!

Anonim
Gość
Anonim

Ja jak otwieram stronę to mi ukazuje mój „ulubieniec” SK, może to i dobre, bo tracę apetyt na cały dzień jak rano zobaczę jego fałszywą gębę.

Maria
Gość
Maria

Ojej, to przypomnij sobie, jak Putin z Rausza regularnie obściskuje się z Posłankami i Poslami tej partii.

Dobrze zorientowany
Gość
Dobrze zorientowany

Na twoim miejscu poszedłbym do starosty. Może coś lepszego dostaniesz niż stanowisko w wydziale ochrony środowiska od kowala.

Tym
Gość
Tym

Ciekawe,które stanowisko przygotowało dla Pana PSL

Tymek
Gość
Tymek

Sekretarza stanu. Potwierdzone info:-)

Robert
Gość
Robert

Żal dupę ściska? Co będziesz się domyślać zapytaj PSL

Heh
Gość
Heh

Matki Teresy pajacu.

Obserwujaca
Gość
Obserwujaca

To prawda wiele osób mówiło, jaki to nierob. Dla własnych interesów zrobią wszystko. To źli ludzie. Mlawa ie nie chce takich obkudnikow. Do Żuromina!!!

Sylwia
Gość
Sylwia

Kobieto zajmij się czymś pożytecznym bo te twoje wypociny są odzwierciedleniem tego co masz w głowie, a nie masz się czym chwalić.

obserwator
Gość
obserwator

smiech na sali jak sie sekretarz z blaszkiewiczowa zaprzyjaznili a wczesniej sie nie nawidzili, ale rodzina zostali to sie pokochali, obluda, zakłamanie, karierowicze i tyle, ludzie nie dajcie sie nabrac to zadni dzialacze i spolecznicy bez wlasnego interesu to palcem nie drgna, a sekretarz to typowy leser i obibok.

Mały szary czlowiek
Gość
Mały szary czlowiek

Widzę, że bardzo Cię boli to, że sekretarz podjął taką decyzję, przykre, ale sluchaj, na Narutowicza przyjmuje taki fajny lekarz, może skonsultuj się z nim, skoro aż tak bardzo Cię to boli.A jesli chodzi ci o typowego lesara czy obiboka to dla twojej wiadomosci to największy laser jaki pracuje w urzędzie nosi spodniczke.

Sylwia
Gość
Sylwia

Obserwatorze a właściwe obserwatorko z UM bo skoro znasz relacje jakie panowały w urzędzie to jesteś pracownikiem tej instytucji. Pogoda nie na bieganie to hejt się szerzy. Podejrzewam że ty jesteś największym nierobem. Człowiek który sam pracuje to nie ocenia innych bo najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu. Nie oceniaj innych swoją miara. Nie ta droga.

Okm
Gość
Okm

U lesera i obiboka to Szczechowicz pracuje.

Obywatel
Gość
Obywatel

Skoro Pan Burchacki taki fachowiec od pozyskiwania środków to czemu Kosiński go tak puszcza? Czy ktoś się nad tym zastanowił?

Daniel
Gość
Daniel

A co ma piernik do wiatraka?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Każdy ma prawo do rozwoju, a Kosiński jest człowiekiem, który to rozumie, tym bardziej, że Burchacki mieszka w Mławie.

Okm
Gość
Okm

Obserwator a gdybyś to Ty miał możliwość rozwoju nie skorzystałbyś. Bo ja tak.

Maniek
Gość
Maniek

A ta co siedzi z nimi, to co za jedna?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Podoba Ci się? – za wysokie progi.

z bliska
Gość
z bliska

Odezwaql się mławski Belmondo, MANIEK schowaj się i nie strasz ludzi.

Nikoś
Gość
Nikoś

Ludzie czy Wy nic nie rozumiecie,jeśli chcemy zmian musimy w wyborach wybrać ludzi z poza układu. Pan sekretarz zmienił tylko barwy jedyne na czym mu zależy to nowa posadka, jak nie dyrektor to sekretarz cały czas na piedestale. Może pora iść pracować do LG na taśmie Panie sekretarzu, Panie Burmistrzu, Panie Starostwo! To samo Pan Burkacki, zaraz zacznie nam ściągać różnych spadochroniarzy z urzędu Marszałkowskiego którzy wylecą po wyborach bo PSL to jedna rodzina.

mlawiak
Gość
mlawiak

Przestan sie wreszcie chwalic lisie farbowany

Elena
Gość
Elena

A kto się chwali i kto jest farbowany?

z bliska
Gość
z bliska

Elena no i ten lis farbowany od chwalenia się jaki on znawca tematów i co to on nie potrafi, stryfił, bo sam nie wie o co chodzi. Ale tak to już jest z tymi przyszywanymi Mławiakamy, którzy wiedzą że gdzieś dzwonią tylko nie wiedzą w którym kościele.

z bliska
Gość
z bliska

Szanowni Państwo!!– jeśli chcecie mieć w mieście i powiecie, zmianę działań na lepsze. To pamiętajcie tylko o jednym–aby 21 Pazdziernika przy nazwiskach KOWALEWSKI I ANTCZAK– POZOSTAWIĆ CZYSTE POLA, i wtedy w Mieście i Powiecie nie będzie żadnych układów i układzików. Bo pamiętać należy że Kowalewski to bardzo pojętny uczeń Antczaka, a że po latach skorzystał z tych nauk swego byłego mocodawcy, to po prostu odstawił nauczyciela na boczny TOR. To 20 lat temu Radni po pełnili błąd w wyborach BURMISTRZA, Miasta, i po długich targach z opozycją wybrano Antczaka, / trzeba wiedzieć że w tamtym czasie to Radni wybierali BURMISTRZA,/… Czytaj więcej »

Trener
Gość
Trener

A co tam. Macie 300 !!!

Trener
Gość
Trener

No no no. Chyba pod względem ilości komentarzy, ten artykuł idzie na rekord !!!

Mławianka01
Gość
Mławianka01

Bardzo dobrze, że zdecydował się na taki ruch. Burmistrz jest przekonany, że może pomiatać ludźmi jak jakiś pan i władca, a każdy będzie wokół niego skakał i przytakiwał.

Marek
Gość
Marek

Nie głosując na Kowa……. pozbawiamy się jako Mieszkańcy Mławy bezpowrotnie, koncepcji budowy LOTNISKA.

Do Marka
Gość
Do Marka

Gów.. wiesz Maku, jak LG zapragnie to Kowal im wybuduje. Nie znasz się a się wypowiadasz.

Magnus
Gość
Magnus

Kawalewski po wyborach niech pobuduje lotnisko takie jak w Radomiu hehehe

Aeroplan
Gość
Aeroplan

A ja myśle ze zbuduje narodowy port lotniczy.

Okm
Gość
Okm

My kurde dróg i chodników nie mamy zrobionych od lat przykład ul.okolnej. a Ty nawiajsz o lotnisku. W Modlinie jest . I niedaleko Olsztyna. 1h jazdy i lecisz.

jarek
Gość
jarek

mam takie samo zdanie , jak Orzech, człowiek bez honoru , powinien zostać w Żurominie.Szczechowicz , Wojnarowski , Antczak – ludzie , gdzie my jesteśmy , toż oni rządzą powiatem ze 20 lat i rączki dalej zacierają , że pod parasolem Burchackego będą dalej rządzić , odsuńmy obrotowych raz na zawsze !

Wojtek
Gość
Wojtek

Jarku jakże mi Ciebie szkoda, opowiadasz takie głupoty jak znanym wszystkim Jarosław.

Starosta
Gość
Starosta

Z tego co wiem to Szczechowicz nigdy nie miał nic wspólnego z powiatem. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Spytajcie przełożonego.

Orzech
Gość
Orzech

Burchacki, to akurat karierowicz na plecach PSL. Antczak i Wojnarowski chcą mieć z niego chłopca usadzonego w ratuszu, aby już nikt im nie przeszkadzał. Kowal nie jest wygodny, zawsze coś wytknie staroście, że dla Mławy nic nie robi, że tylko na wsiach kasę wydaje. W końcu Mława to nie jego elektorat. Obiecali stanowisko sekretarzowi, a ten nawet się z tym nie kryje w tym artykule. Przecież sam przyznał, że poszedł do nich bo grunt mu się zapadał. Ależ mamy społecznik, fiu fiu. Mława jest mu obojętna, aby tylko samemu kasę mieć. Brak honoru u faceta. Siedzi w ratuszu jak Judasz.… Czytaj więcej »

Think more.
Gość
Think more.

Człowieku 4 lata temu też bardzo dużo ludzi w Ciechanowie była przeciw Kosińskiemu, bo PSL, a dziś? nie mogą się go nachwalić. Podam tylko 2 przykłady: 1. „Ciechanów jeszcze nie miał takiego Prezydenta. Dostał szansę 4 lata temu i ją wykorzystał, dlatego powinien dostać kolejną na nadchodzącą kadencję.” 2. „Nie lubię PSL-u z którego się pan wywodzi ,ale moim zdaniem jest pan gotów by pracować w samorządzie na własny rachunek. Dla mnie samorządowiec to nie partia a człowiek z imienia i nazwiska.Poprzedni włodarz mojego miasta jak i jego partyjni koledzy nie mają szans z jednego prostego powodu,nie wiedzą do tej… Czytaj więcej »

Think more.
Gość
Think more.

Też nie lubię PSL, ale dla mnie również samorządowiec, to nie partia, to człowiek z imienia i nazwiska, który dba o interesy miasta i jego mieszkańców, który faktycznie słucha ludzi i dlatego zaufam Marcinowi Burchackiemu, jak 4 lata temu w Ciechanowie wielu zaufało Kosińskiemu, który przejął miasto zadłużone coś chyba na około 90mln zł, a dziś dług Ciechanowa zmniejszył się do około 50 mln zł. Ponadto pozyskał dla miasta masę środków z funduszy zewnętrznych. Dziś, po 4 latach rządów tego Pana miasto jest odmienione.

Think more.
Gość
Think more.

Myślę, że warto postawić na Burchackiego mimo wszystko(mimo tego, że startuje pod flagą PSL), bo Kowalewski jest wypalony, jak mówił na swojej konwencji: jest liderem, a na lidera wszyscy pracują. To Kowalewski jako gospodarz winien pracować na rzecz miasta, a nie całe miasto na jego rzecz.
Ja zagłosuję właśnie na człowieka z krwi i kości, z nazwiska i imienia, który moim zdaniem jest gotów by pracować w samorządzie na własny rachunek, czyli na Marcina Burchackiego.

pieszy
Gość
pieszy

ile ci płacą za te wypociny ?

Think more.
Gość
Think more.

Piszę co myślę, a Ty co taki materialista?
Myślisz, że jak Kowal Ci płaci, to i inni są tak skorumpowani jak Ty i mpiszą za pieniądze?

Olo
Gość
Olo

Tylko ze Kosiński ukrywa znaczek PSL na plakatach czyżby sie wstydził, doskonale wie że to pcha go do dołu, bo ludzie mają tego dość. PAN Burchacki jest osobą zupełnie nie znana w Ciechanowie. Dalej pompuje Struzik w niego kasę bo wie że trzeba będzie upchac tam swoich ludzi po wyborach samorządowych z Sejmiku. A co do pozyskiwania środków to każdy psl się chwali że je pozyskuje ale to tylko po Lini partyjnej, skończy się Struzik skończy się kasa.

Cdn...
Gość
Cdn...

A tak swoja droga…..Jakie znaczenie pod czyja flaga? Liczy sie czlowiek. GLOSUJEMY NA CZLOWIEKA!!!! Kowakewski na swojej Konwencji mowil, ze od urodzenia jest bezpartyjny. Jakie to ma znaczenie?! Dobrze napisane zostalo:”wypalil sie”. Tj prawda. P. Kowalewski wypalil sie i nie ma pomyslu na Mlawe. Trzeba dac szanse mlodszym.

Kolejny klakier
Gość
Kolejny klakier

Popieram. Jeśli uważacie ze kasa od marszałka przyznawana jest za przynależność do partii to Slawus nigdy nie pozyska żadnych środków z zewnątrz. Oczywiście dążąc waszym tokiem rozumowania.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ukrywa, nie ukrywa i tak wiadomo pod czyją flagą został wybrany.
Nie ważna jest partia, WAŻNY JEST CZŁOWIEK I JEGO CHARAKTER W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH..
W wyborach samorządowych zawsze głosujemy na człowieka, a szczególnie jeśli chodzi o burmistrza, wójta czy prezydenta.
Tu chodzi o dobrego gospodarza dla danej miejscowości i mieszkańców tej miejscowości.
Kto się wypalił i brak mu pomysłów na Mławę nie powinien w ogóle kandydować, a jeśli nie może oderwać się od fotela – to go oderwijmy, bo jeśli nie, to przegramy następną kadencję, tym razem 5-letnią. Nie dajmy się manipulować rowerzyście, który stracił kondycję.

pieszy
Gość
pieszy

zawsze ci postawię minusa bo ważny jest charakter

Jarząbek
Gość
Jarząbek

To rzeczywiście masz „charakterek”, nie ważne za co, nie ważne co, ale mam u ciebie minusa i wiesz co? – ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje klakierze Kowalewskiego bez charakteru, ale z „charakterkiem”.

Paweł
Gość
Paweł

Jak wujek Struzik nie przejdzie to i w Ciechanowie kasa się skończy.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Bredzisz, Mława nie składa wniosków o kasę, to i jej nie ma, a jak wybierzemy starego szamana, to i tak się nie zakręci wokół kasy z funduszy zewnętrznych, bo po co się wysilać zgodnie z maksymą:
„czy się stoi czy się leży, to i tak wypłata się należy, premia również, a trzynastka koniecznie.

kolega
Gość
kolega

Kowalewski, to właśnie karierowicz. To KOWALEWSKI WŁAŚNIE na plecach Antczaka i Wojnarowskiego wypromował się i wypłynął. A teraz pluje jadem na tych ludzi i ma ich za nic. Już dużo wcześniej zaczął mącić w starostwie przez swoich ludzi radnych, żeby pozbawić starostę stołka, ale mu się nie udało, to wziął się za skarbnika i tu miał szczęście, chociaż i tak miał pod górkę.Teraz za cel obrał sobie sekretarza, bo miał inne zdanie jak władca. To jest człowiek pozbawiony cywilnej odwagi,rozpuszcza plotki szkalujące sekretarza przez swoich przydupasów i klakierów. A Judasz i zdrajca to teraz siedzi w ratuszu i dobrze się… Czytaj więcej »

Koleżanka
Gość
Koleżanka

Kowalewski to człowiek bez skrupułów i klasy ludzi mądrzejszych i inteligentniejszych uważa za wrogów i próbuje się ich pozbywać w prostacki sposób.

Mirelka
Gość
Mirelka

Orzechu kłania się czytanie ze zrozumieniem, ot szkoła podstawowa. Czytałam artykuł kilkakrotnie i nie widziałam żadnej wzmianki o obiecanym stanowisku, mało tego pisanie o braku honoru to już totalna żenada. Brakiem honoru byłoby pozostanie w chorym układzie który serwuje kolarz, i niewywiązywanie się ze swoich obowiązków służbowych bo wtedy dopiero takie osoby jak ty by się rozpisywały a twój burmistrz złotousty miałby satysfakcję otóż nie takim ludziom jak ty i on nie można czynić tej przyjemność. Nie myl pracy i startowania w wyborach. Uważasz, że jeśli ktoś startuje w wyborach to niepowinien wywiązywać się z obowiązków służbowych? Zreszta czego ja… Czytaj więcej »

Przejazdem
Gość
Przejazdem

Przeczytajcie na portalu samorządowym oceny burmistrza Mławy i oceny prezydenta Ciechanowa oraz jakie mają poparcie Ci dwaj panowie i porównajcie. Zobaczycie z jaką euforią wypowiadają się mieszkańcy Mławy, a z jaką mieszkańcy Ciechanowa.

Cdn...
Gość
Cdn...

Raczej porownajcie inwestycje i jej zrodla finansowania.

Ktos
Gość
Ktos

A kim on wogole jest! Pajac i tyle. Do tej pory wszystko mu pasowało a teraz nie. Tragedia. Każdego zdradzi!

Sara
Gość
Sara

Licz się z tym co mówisz. Znasz zasadę nie znasz nie oceniaj? Jeśli nie to się jej naucz.

wiem
Gość
wiem

Ktos, wiesz,że twoją ocenę można odwrócić w drugą stronę. To kolarz jest człowiekiem, który ma ludzi za nic, traktuje ich instrumentalnie i wykorzystuje, żeby dalej zostać na stołku, to już kupczy stanowiskami, a póki co wyborów jeszcze nie wygrał i mam nadzieję,że nie wygra.

Ewa
Gość
Ewa

Dobrze powiedziane Ktos..dla mnie tez tacy ludzie to Pajace..skoro każdego zdradzą dla swojej kariery..takim ludziom nie można ufać bo skoro zdradzili raz to zdradzą i następny..

peesielaczek
Gość
peesielaczek

Jeśli chcemy aby rządzili Mławą Wojnarowski , Antczak , głosujmy na Burchackego ! Proszę !

Renia
Gość
Renia

No takie rządy zdecydowanie są lepsze niż rządy showmana. Przypominam tylko odnoście nicku, iż Pan Burchacki jest kandydatem bezpartyjnym. Chcesz analizować kompetencje kolarza i pana Marcina? Pan Marcin po pierwsze słucha i to bardzo ważna cecha, nie obiecuje czego czego nie będzie w stanie zrealizować a kolarz… dużo mówi a nic nie robi poza lansowaniem sie. Kompetencje tez ruszamy?

Wyborca
Gość
Wyborca

Przypominam ze p Kowalewski jest również bezpartyjny..i bardzo proszę nie ubliżać temu człowiekowi bo to nie ładnie..i chyba raczej jest odwrotnie..to p Burchacki obiecuje gruszki na wierzbie a i tak bez Radnych Miasta Mława jeśli nawet zostanie Burmistrzem niestety ale nic nie zrobi.. taka prawda

Do Wyborca
Gość
Do Wyborca

Kowalewski po raz czwarty obiecuje, to samo, bo nic innego nie ma do zaproponowania. Galerię i dworzec buduje 12 lat, jak tak dalej pójdzie, to może za 12 będzie. A czy Wyborca zapoznał się ze strategią dla Mławy p. Burchackiego, sądzę, że że nie, bo pisze wierutne bzdury. Pomysł p. Burchackiego na Mławę to nadzieja na lepszy rozwój miasta i powiew świeżości.

Okm
Gość
Okm

CHCEMY BURCHACKIEGO.

Emil
Gość
Emil

Dobry wieczor! Sądząc po ilości zamieszczanych komentarzy pod tym artykułem proponuję, aby CODZIENNIK stworzyl czat przedwyborczy!!!

myślę podobnie
Gość
myślę podobnie

dokładnie , myślę podobnie. P. Burchacki ma sporo niewłaściwych osób , a P. Szczechowicz jest naprawdę bardzo zle odbierany w tej chwili przez ludzi. Panie Burchacki , żeby się Pan też nie przejechał na P. Szczechowiczu ? Czy nie mógł Pan przez tyle czasu wybrać ludzi nie kontrowersyjnych ?

Mały szary czlowiek
Gość
Mały szary czlowiek

Pan Burchacki sprawia wrażenie bardzo inteligentnego czlowieka, ja osobiście uważam, że taki właśnie jest, uważam również, że twoja wypowiedź na temat sekretarza jest bez podstawna, jakieś konkretne informacje?

Magda
Gość
Magda

To tylko wrażenie i pozory ze strony p Burchackiego.. kto go poznał bliżej to na pewno wie jakim jest człowiekiem..

Okm
Gość
Okm

myślę podobnie to twoja opinia ja i wielu innych Szczechowicza odbieram pozytywnie. Co by dało Jego odejście wcześniej. ?

Kolo
Gość
Kolo

Napewno lepszy jest niż ty żałosny człowieczku który nigdy nie zrobił nic dla społeczności lokalnej. Potrafi tylko krytykować innych.

@mławianka@
Gość

Nie jestem za PSLem, ale swój głos oddam właśnie na pana Burchackiego, ponieważ uważam, że Mława potrzebuje świeżego, innego spojrzenia, potrzebuje zmian. Trzeba ją „odmłodzić”! 😀 Kto nie ryzykuje ten nic NIE MA! Nie wchodźmy po raz kolejny do tej samej rzeki. Pozdrawiam i życzę powodzenia! 🙂

Zorientowany
Gość
Zorientowany

W tym wszystkim szkoda tylko p. Burchackiego, który się otoczył niewłaściwymi ludźmi.

Troglo
Gość
Troglo

Oblepili go jak „pijawki”

M.B.
Gość
M.B.

A ja sobie wypraszam taka uwage bo uwazam sie za wlasciwa osobe przy Panu M. Burchackim. Nigdy nie mialam nic do czynienia z P. Kowalewskim a co wiecej nie chcialabym miec. Otaczam sie ludzmi uczciwymi i lojalnymi a z pewniscia wiarygidnymi. Prosze nie oceniac ludzi jedna miara.

Look out
Gość
Look out

Doprawdy,a co pani powie o traktowaniu osób, które walczyły z panem burmistrzem? Co pani robiła z tymi osobami i jak sie pani do nich odzywała? Amnezja jest Pani drugim imieniem ?

Obserwujący
Gość
Obserwujący

Niestety ten portal jest opanowany przez miłosników PSL. Każdy kto ośmieli się mieć inne zdanie to według nich pracownik Ratusza. Postarajmy się spojrzeć na cała tą sprawę trochę bardziej obiektywnie. Pan Sekretarz, który jak w zasadzie sam przyznaje przyłączył się do przeciwników swojego obecnego szefa zrobił to bo dowiedział sie że straci stołek. W komentarzach jest wręcz celebrowany jak bohater. Każdy zaś kto go krytykuje jest atakowany. A ja bardzo bym chciał wiedzieć co o nim myślą jego podwładni, o jego kompetencjach i sposobie zarządzania. Tyle osób pisze jak to jakaś Pani Wioleta, czy Pan Skarbnik a teraz Pan Sekretarz… Czytaj więcej »

Mały szary czlowiek
Gość
Mały szary czlowiek

Jakie członkostwo partii? Skoro kandydujacy sekretarz na radnego miasto podkreśla swoją bezpartyjnosc? Proszę mi to wytłumaczyć. Według mnie, uważam że osoby która bronią burmistrza bądź atakują sekretarza są od pana Sławka. Rozumiem twoja frustracje, ale widzę również, że ty też obstajesz za jedną stroną więc czego oczekujesz? Po co ten komentarz?

Romeo
Gość
Romeo

Święta słowa OBSERWUJĄCY. Nareszczie ktoś to dostrzegł.

Marek
Gość
Marek

Trafna konkluzja tej całej niesmacznej sytuacji. Pozdrawiam

Monia
Gość
Monia

Obserwujący? A jednak nie! O jakiej tu partii mówisz? Jeśli pijesz do sekretarza to najpierw przeczytaj artykuł bo jest jak wół napisane ze startuje jako bezpartyjny. Piszesz o samorefleksji? Może zanim zaczniesz udzielać dobrych rad to sam się temu poddasz, na zle ci to nie wyjdzie.

Pokój nr 5
Gość
Pokój nr 5

Nie jakaś Pani Wioleta, bo znasz kolarzu doskonale nazwisko Pani Wiolety. Ale to tak na marginesie. A meritum sprawy jest to ze to Ty się kolarzu wypaliłeś !

Janosik
Gość
Janosik

Gdyby to nie była prawda, ze udzielają się urzędnicy, to byś tego nie pisał/a.

miras
Gość
miras

sekretarzyna kolaborował z psl-em od dawna. To fałszywy i mały człowiek , Psl obiecał mu co najmniej dyr wydz komunikacji , ale tak naprawdę on ma szersze aspiracje. Z drugiej strony , jeśli sprzedał jednego , to i sprzeda drugiego przy nadarzającej sie sposobności , no dla korzyści .

Mały szary czlowiek
Gość
Mały szary czlowiek

Drogi panie mirasie. Znasz te osobę aby twierdzić, że jest fałszywa? Trochę śmieszne jest to, że ktoś dodaje dwa do dwóch a wychodzi pięć.. jeżeli uważa Pan, że skoro pan Waldek Borowski odchodzi na zasłużoną emeryture i wciska tam pan, pana Szczechowicza to ja albo czegoś nie rozumiem, albo pan niestety ma nie sprawdzone informacje. Jeśli sprzedał jednego to sprzeda drugiego? A czy my na bazarze jesteśmy? No chyba nie.. co ma pan na mysli, że sekretarz kogoś sprzedał?

Prawnik
Gość
Prawnik

Proszę o podanie źródła skąd takie informacje i na przyszłość proszę „przestudiować” art. 212 KK. Pozdrawiam.

pieszy
Gość
pieszy

aspiracje to można mieć, tylko trzeba jeszcze mieć kompetencje

Jacek
Gość
Jacek

Smierdzi to malo powiedziane. Wyworza syf z kurnikow. Dzieci dusznosci maja przez nich….!!!!

cko
Gość
cko

A jak się dziś „czujecie” w Mławie?
Od paru godzin śmierdzi w mieście, że nie da się wytrzymać…

Anonim
Gość
Anonim

Podziękuj wójtom sąsiednich gmin.

Jaaa
Gość
Jaaa

I Starostwu za wydawanie pozwoleń na budowe :]

Tytus
Gość
Tytus

Karuzela polityczna kręci się, kręci… Jedni na nią wsiadają, inni wysiadają, ktoś tam jeszcze miejsce zmienił, ale ciągle jest to ten sam beton, trochę starszy, trochę młodszy. Macie Państwo przykład po SLD, dać im jeszcze czerwony sztandar, bo niektórzy mało się nie przewrócą na tym zdjęciu… Co ci starsi panowie mogą wnieść do samorządu?! Chyba jedynie porady geriatryczne… Szkoda tylko młodych, wykształconych mławian. Co ich może przyciągnąć do kandydowania?! Chyba jedynie wysokie zarobki. Nikt nie chce użerać się z głupimi ludźmi niemającymi zielonego pojęcia o samorządzie. Przewracają tylko karteczki i kiwają głowami dla ściemy.

Piotr2
Gość
Piotr2

Ludzie, ogarnijcie się, jaka odwaga? Facet odchodzi po 11 latach! A wcześniej co? Kolega Kowalewski mu nie przeszkadzał, bo był milszy, zaprosił do „drużyny”? Dla mnie to odważny może być Antczak, mimo, że nie moja bajka. Ale potrafił się postawić i stracił stanowisko. Też późno, ale przynajmniej zachował się uczciwie.

Mały szary czlowiek
Gość
Mały szary czlowiek

Z artykułu wyniki że sekretarz się postawił, więc jak to nazwiesz?

Robi
Gość
Robi

Słowo przeciwko słowu..

kolega
Gość
kolega

Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem.

Wera
Gość
Wera

A sekretarz niby jak się zachował? No w sumie jeśli uważasz ze chodzi o sympatie bo chyba brniesz w ten deseń to twoja sprawa, moim skromnym zdaniem bardziej chodzi i arogancję jaśnie pana która z każda kadencją mu się nasila. A tak na mrgniesie. Jakie wrażenia po ostaniej bitwie pozyskiwanie sponsorów zrobiło wrażenie?

Malgorzata
Gość
Malgorzata

I w koncu ktos na to zwrocil uwage. Brawo! A jesli chodzi o sekretarza…jest tego druga strona poza Panstwa krytyka co do tego pana decyzji. Swietnym zrodlem informacji moze sie stac ow pan po mam nadzieje, przegranej P. Kowalewskiego. Czyzby strach ogarnal burmistrza?

Ona
Gość
Ona

Nie tylko Sekretarzowi dano odczuć, że w drużynie Kowalewskiego nie jest potrzebny. Trójka radnych z komitetu Kowalewskiego nie kandyduje. Czy to selekcja wodza, czy może jak Sekretarz mieli już dość tego bagna?

obserwator
Gość
obserwator

Spore uproszczenie – a może może mieli inne plany? Na przykład pani Pszczółkowska chce teraz poromansować z PiS-em, pan Zadrożny startuje do innego samorządu, a pani Tańska wycofuje się z polityki. Bo pan sekretarz to chyba raczej nie 🙂

Xxx
Gość
Xxx

pszczulkoska? A jaka tam z niej pani…

Zatorze
Gość
Zatorze

Pani Pszczółkowska to chce zrobić coś dla mieszkańców nie dla stołka, dlatego nie dziwie się, że po tym jak Kowalewski zdradził mieszkańców i potwierdził, że na Kościuszki ma nie być przejazdu, ta Pani odeszła od Kowalewskiego. Na początku Kowalewski był pro mieszkańców i sam na niego głosowałem, ale później oślepił go biznes i nie zrobił nic co by nie było pod publiczkę albo dla dobra deweloperów. Wszystkich którzy chcą mu w tym przeszkodzić niszczy. Antaczak, sekretarz Niewygodnych ludzi eliminuje.

Zatorzanka
Gość
Zatorzanka

Pszczółkowska teraz lata jak kot z pęcherzem .Raz błaga o poparcie z jednego osiedla raz z drugiego byleby utrzymać się przy opłacalnym stołeczku. Wie dobrze że przespała sprawy dot. przejazdu – tunelu i teraz nadrabia. Ale to bezwartościowa radna. wypowiada się mgliście zawile / jak Kasprzak/ i teraz znów skacze do innej wody byleby dalej brać dietkę. Ludzie z zatorza maja dosyć tej nerwowej katechetki.

Ula
Gość
Ula

A ja ją popieram, jako jedyna robi coś dla w sprawie tunelu, reszta jak np panie i panowie z PSL przyjechały tylko polansować się podczas protestu. Ciebie tunel nie interesuje tylko walka z przeciwnikiem wyborczym, to ją oczerniasz. Ale ja widziałam ile osób się na to listę wpisało, więc tyle Twoje co tu sobie popiszesz. Wszyscy dobrze wiedzą, że Rakowski jeździł w tajemnicy do PKP i ani radnych ani mieszkańców o zdanie przejazdu nie pytał. PKP z nikim nie konsultowało poza burmistrzem tego tematu i gdyby burmistrz nie sprzedał mieszkańców przejazd na Kościuszki by powstał bo takie były plany.

Zenekis
Gość
Zenekis

Chyba ktoś tu jest śmieszny. PiS przygarnął Rakowskiego

Marek
Gość
Marek

To teraz Pszczółkowska,która chce tunelu, będzie w jednej drużynie z Rakowskim, który potajemnie knuł z PKP za jego wykreśleniem z mapy.Co za paradoks polityczny 🙂

Tomek
Gość
Tomek

A ja popieram i chetnie sie wpisalem. Musimy walczyc o swoje i to nie burmistrz bedzie decydowal jak mam do centrum jechac. Przejazd na Kosciuszki byl od zawsze i tam ma wrocic.

Z bliska
Gość
Z bliska

Mirszkancy Wolki powinni wiedziec, ze na Pszczolkowsko ,się nie głosuje.

do bliska
Gość
do bliska

Z bliska musisz wiedzieć ze mieszkańcy Wólki zagłosuja

Wszystko w temacie
Gość
Wszystko w temacie

Katechetkę trzeba w tym momencie zacytować: Ja sie tą sprawą nie interesowałam.
Pamietajmy o tym przy urnach i o tym jak dba o interesy zatorza.
Dziękuję i pozdrawiam wyborców hahaha

Zatorze
Gość
Zatorze

Dopisz jeszcze kogo w tych urnach mamy poprzeć, bo rozumem, że to Ty chcesz tą panią zastąpić. Kopiujesz wszędzie ten sam komentarz, a domyślam się który leń może tak postępuje i ile może dla ludzie zrobić.

Zorientowana
Gość
Zorientowana

Prawda. Pan Zadrożny kandyduje na wójta w Janowcu Kościelnym a Pan Łaszczych i Pani Tańska podziękowali Kowalewskiem za wspólną drogę. Chociaż dla radnej Tańskiej to droga chyba już od dawna nie była wspólna patrząc na głosowania na sesjach i dociekania o dotację dla MDK.

Mirek
Gość
Mirek

Dajcie już spokój, przecież Sekretarz startuje na Radnego a nie na Burmistrza, a takie poruszenie i pretensje jakby nie wiem na kogo chciałby być wybrany, przesadzacie!!! Każdy ma prawo startować i to jego indywidualna sprawa. Wg mnie bardzo dobrze postąpił

Gregor
Gość
Gregor

Znalazłem obietnice wyborcze Pana Kowalewskiego z 2010 roku. Każdy może sobie przeczytać i porównać co zostało do tej pory z tego zrobione a co nie. Jeżeli ktoś ma obietnice z 2014 to proszę o udostępnienie. Program wyborczy KWW Sławomira Kowalewskiego (2010-2014): kontynuacja budowy monitoringu wizyjnego, bezpieczeństwo dzieci, nowe ulice i chodniki, ronda, obwodnica zachodnia (2014-2016), droga północna (czerwiec 2011), doświetlone przejścia dla pieszych, energooszczędne oświetlenie, nowe obszary rozwoju miasta, nowe miejsca pracy, szansa edukacji dla wszystkich, komunikacja miejska za 1 zł, a dla osób po 70 roku życia – bezpłatnie, mieszkania dla potrzebujących, schronisko dla zwierząt, nowe przedszkole na Wólce,… Czytaj więcej »

Do fanów S.K
Gość
Do fanów S.K

A co zrobił Kowalewski dla Mławy? 1. Basen – NIE 2. MHS – NIE 3. Park – NIE 4. Dworzec zintegrowany – NIE 5. Galeria – NIE 6. TBS – budownictwo komunalne rozpoczęte przez poprzedników. Na 12 lat rządzenia skuteczność tego pana jest równa zero. To samo z pozyskiwaniem środków unijnych. Przez ostatnie 4 lata Mława ok. 10 milionów, Ciechanów 90 milionów. Basen i MHS powstały za poprzedników.Rewitalizację parku przygotował, złożył projekt i pierwszą transzę pieniędzy miasto otrzymało za urzędowania pana Rakowskiego. Tereny pod dworzec zintegrowany, galerię i infrastrukturę drogową wykupiło miasto za poprzedników, bo już wtedy były takie plany.… Czytaj więcej »

Cdn...
Gość
Cdn...

Brawo za obnazenie zlotych ust. Brawo, brawo, brawo!!!!!!!

Basia
Gość
Basia

no i prócz opóźnienia z tym dworcem to właściwie wszystko jest. dzięki. teraz już wiem. dalszy rozwój. Mława jasny wybór. 🙂

Zoja
Gość
Zoja

Chwila Basiu to są obietnice z 2010 roku to kiełbasa która pasł nas 8 lat temu, poczekajmy aż ktoś odszuka ( sama próbuje to zrobić) ostatnie gruszki na wierzbie. Czyli to było po pierwszej kodencji to nasz zacny burmistrz potrzebował 2 kadencji żeby zrealizować plan który obiecał startując na druga kadencje? Nie No jest jeszcze bardziej nieudolny już myślałam. Nieudolnie pozyskuje środki zewnętrze i tak samo realizuje swoje obietnice. Jeśli to jest jasny wybór to gratuluje.

Urzędas
Gość
Urzędas

Wstyd mi za sekretarza. Nie dość, że jest nielojalny, to jeszcze brak mu odwagi. W ostatniej chwili przed zarejestrowaniem listy kandydatów do rady miasta powiedział burmistrzowi o swoich planach. Tak może zrobić tchórz i zdrajca, lub liczykrupa – czyli ktoś, kto liczy każdy grosz, i z jednej strony chciałby mieć ciastko, ale też i zjeść ciastko. Zdradził, ale chce pracować i pieniądze brać do końca. W ogóle, kto z takim tekstem sponsorowanym wychodzi do ludzi? Trzeba być niespełna rozumu. PSL go wsadziło na minę. Czy on chce wejść do rady biorąc ludzi na litość? Litość bierze, gdy czyta się te… Czytaj więcej »

Elena
Gość
Elena

Urzędasie jak to sam siebie nazwałeś przeczytaj powyższy artykuł ze zrozumieniem taka moja rada na początek konwersacji. Dlaczego chce zostać do końca? Jasno i wyraźnie o tym powiedział nigdy nikt nie miał zastrzeżeń co do jego pracy, wiec słucham czemu miałby zaprzestać wykonywania swoich obowiązków przecież pobiera za to wynagrodzenie. Czy ty wiesz co znaczy słowo zdrada? Bo bardzo go nadużywasz. Ja tu brania na litości nie widzę tylko konkrety. Godny politowania jest twój komenetarz. Zanim kolejny równie błyskotliwy komentarz raczysz napisać to przemysl go trochę i nie wypowiadaj się na temat człowieka którego nie znasz a jeśli nawet znasz… Czytaj więcej »

Leszek
Gość
Leszek

Proponuję zająć się prezesami mławskich spółek. Prześwietlić co tam się dzieje. Pan Mariusz ma rację że ucieka z tego bagna.

Zorientowany
Gość
Zorientowany

A czy to przypadkiem nie p. Błaszkiewicz wprowadziła do urzędu miasta deweloperów. Sama zresztą ma prywatnie firmę obsługującą nieruchomości.

nie dla kowala
Gość
nie dla kowala

Konszachty z deweloperami to ma burmistrz i tylko zz nimi się liczy. To cwaniak pierwsza klasa.

Dusza
Gość
Dusza

A p. Błaszkiewicz nie ma z nimi układów? Jak wejdzie do rady, to dopiero bloki będą powstawać na każdej wolnej działce.

Brus Li
Gość
Brus Li

Cel: 200 komentarzy wkrótce zostanie osiągnięty. Kto da więcej?

Maria
Gość
Maria

Panie Szczechowicz , jak Pan jeszcze patrzy ludziom w oczy ?

Z bliska
Gość
Z bliska

Jak to jak nie wiesz normalnie nie musi się wstydzić tego co zrobił, a ze ty uważasz inaczej masz do tego prawo.

nie
Gość
nie

Pan Szczechowicz nie ma czego się wstydzić. Wstydzić to się powinien kowal za swoje prostactwo i arogancję w stosunku do mieszkańców. Dobry i serdeczny jest tylko przed wyborami. Chodzi i bajki opowiada naiwnym, takim, jak pani. Obłuda bije z niego na odległość. Niech pani przejrzy na oczy. Jego hasło powinno brzmieć: „jasny wybór, ciemny charakter”.

Magda
Gość
Magda

A czemu miałby nie patrzeć ludziom w oczy? Mnie to dziwi jak kolarz może patrzeć na swoje odbicie w lustrze. To jest właściwe pytanie.