Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dano mi odczuć, że w drużynie burmistrza już nie jestem potrzebny


Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego jako pierwszy zgłosił pełne listy we wszystkich okręgach  i zarejestrował kandydatów do rady miasta. Wśród nich jest Mariusz Szczechowicz, jeden z najbliższych współpracowników obecnego burmistrza. Tym samym znalazł się  on w obozie konkurencyjnym do swojego pracodawcy. To rzadko spotykana i zaskakująca sytuacja. Jakie są jej powody wytłumaczył przed kilkoma dniami sam kandydat na konferencji prasowej.

„Tu trzeba wrócić wstecz, do historii  jak to było. W 2006 roku, kiedy pan Kowalewski wygrał wybory ja byłem dyrektorem Szkoły Podstawowej  nr 7. Bezpośrednio po tych wyborach przyszedł do mnie Kowalewski i zaproponował mi stanowisko wiceburmistrza. Wtedy mu powiedziałem: wiesz co, nauczyciele wychowania fizycznego na dwóch najwyższych stołkach w mieście to tak nie bardzo. Ja nie mam takich aspiracji, podziękowałem grzecznie, no niech poszuka kogoś innego. Za kilka miesięcy był u mnie w szkole i wtedy zaproponował mi stanowisko sekretarza miasta. Też wtedy odmówiłem, nawet jakieś nazwiska podałem, że to są fajni ludzie, żeby z nimi porozmawiał i możliwe, że kogoś z tych osób uda się wprowadzić do ratusza na to stanowisko. Powiedziałem też, że jak ci się nie uda  do połowy wakacji nikogo znaleźć, to ja wyrażę zgodę. W sierpniu pan Kowalewski przyjechał do „siódemki”, ponowił propozycję  i wtedy zadecydowałem się i wyraziłem zgodę. Zostałem wtedy powołany na stanowisko Sekretarza Miasta Mława przez radę miejską. Od 2007 r. zmieniły się przepisy i jestem pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Przed 10 lat ta współpraca z burmistrzem układała się bardzo dobrze, ja jestem takim człowiekiem, który lubi pracę. Jak jest konkretne zadanie, to poświęcam się jemu i bardzo dużo z siebie dawałem i daję. Około roku temu zaczęło się coś między nami psuć. Teraz zacząłem analizować, z czym to było związane. Wydaje mi się, że z sytuacją budowy dworca zintegrowanego z galerią na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Wtedy była powołana komisja, która miała pracować z osobami, które miały przygotować koncepcję całej infrastruktury związanej z dworcem zintegrowanym i galerią handlową. W związku z tym, że na osiedlu mieszkam ponad 30 lat, byłem nauczycielem w SP 7 przez 8 lat, potem przez 9 dyrektorem, mieszkałem w różnych częściach osiedla, to jego teren jest mi doskonale znany. Na tych spotkaniach więc zwracałem uwagę na pewne rzeczy, które są istotne. Niektóre udało się przeforsować, np. wykupienie pasa zieleni odgraniczającego osiedle, „aleję zachodnią” od  dworca zintegrowanego, no i walczyłem o to, aby nie było drogi dojazdowej od ulicy Mariackiej do galerii handlowej. W związku z tym, że Aleja św. Wojciecha była drogą zapowiedzianą do obsługi galerii, nie widziałem potrzeby, żeby budować drogę od Mariackiej, tym bardziej, że połowa miasta miałaby możliwość dojazdu przez osiedle. Sam jestem kierowcą i wiem, że każdy jedzie najkrótszą drogą. Od ulicy Andersa aż po Lelewela i Osiedle Młodych, ta część miasta mogłaby tędy jeździć. I chyba to się komuś nie spodobało, bo nagle zostałem odsunięty od prac w tej komisji. Tak mi się wydaje, że od tego momentu wszystko zaczęło się psuć między nami.

Odbywające się w urzędzie spotkania najwyższej kadry kierowniczej były tak organizowane, że na niektóre byłem proszony z naczelnikami, na niektóre nie. A im dalej, tym mniej czułem się potrzebny w tej drużynie. Potem zaczęły dochodzić informacje, że dni sekretarza są policzone. W następnym okresie dotarła potwierdzona informacja od osoby, która uzyskała ją od radnego z komitetu Kowalewskiego, że Szczechowicz będzie zwolniony. To się potem potwierdziło w rozmowie z burmistrzem. W ubiegłą środę  (12 września)  zakomunikowałem panu burmistrzowi o swojej decyzji, powiedziałem  dlaczego i też otrzymałem propozycję, że dobrze  byłoby, jakbym się zwolnił. Stwierdziłem, że  ja się wywiązuję ze swoich obowiązków należycie, nigdy nie miałem zwróconej uwagi, że robię coś niewłaściwie, więc dlaczego ja mam się zwolnić? Wina tych nie najlepszych relacji leży po stronie burmistrza. Dano mi odczuć, że w jego drużynie już nie jestem potrzebny.

Informacja, że współpraca się nam nie układa, przedostała się na zewnątrz. W międzyczasie zostałem poproszony na rozmowę przez PSL, wtedy padła propozycja startowania z tej listy. Powiedziałem, że zastanowię się i przemyślę, no i w końcu sierpnia podjąłem decyzję i podpisałem deklarację, że kandydować będę jako bezpartyjny, bo nigdy nie należałem do żadnej partii.

Dlaczego taka decyzja? Bagaż doświadczenia mam. Kierowanie przez 9 lat dużą szkołą i praca przez 11 lat na stanowisku Sekretarza Miasta Mława nauczyła mnie, jak mieszkańcom można pomóc. Po rozmowie z Marcinem Burchackim zauważyłem, że jest on osobą, która potrafi słuchać. Ja też należę do takich osób, które słuchają i starają się pomagać ludziom. Dlaczegóż mieszkańcy nie mieliby skorzystać z mojego doświadczenia i zagłosować na mnie w najbliższych wyborach jako na radnego?

Na temat nieprzyjemności, które spotkały mnie w urzędzie miasta po zakomunikowaniu takiej decyzji, nie chciałbym się wypowiadać i schodzić poniżej jakiegoś określonego poziomu. To co narastało, apogeum osiągnęło w momencie, gdy zakomunikowałem panu Kowalewskiemu, że kandyduję z listy PSL.

Wykonując funkcję sekretarza miasta, nie mogę być jednocześnie radnym, także ja tutaj postawiłem dużo, praktycznie mogę zostać bezrobotnym. Nie kandyduję do powiatu, dlatego, że jak się za coś biorę, to lubię się na tym znać. W związku z piastowaną funkcją sekretarza sprawy miejskie są mi bardziej znane.”

Mariusz Szczechowicz kandydować będzie do Rady Miasta Mława w okręgu nr 2, z drugiej pozycji – tuż za liderem listy i kandydatem na burmistrza Marcinem Burchackim.

Mat. wyborczy Komitetu Wyborczego PSL

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
389 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zniesmaczony
Zniesmaczony
4 lata temu

Panie Szczechowicz, wcześniej miałem o Panu dobre mniemanie. Ale zdradzenie swojej drużyny i wstąpienie w szeregi żądnych władzy kłamców i mścicieli przekreśla Pana. Obrzydliwe!

wyborca
wyborca
4 lata temu

hahaha, ale was powiozla Błaszkiewiczowa- szefowa sztabu wyborczego jeden stracił wyborców drugi straci stołek, przeciez tej kobiecie nie można zaufac, nie jedena osoba sie przekonała, ta Pani po trupach do celu… swojego celu!!!!

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  wyborca

Nigdy nic nie wiadomo, nie ciesz się zawczasu.
Polityka była, jest i będzie brudna.
Przyganiał kocioł garnkowi, że smoli…
Oj, a jak ten kocioł smoli, to aż strach.

Stefan
Stefan
4 lata temu

Szczechowicz i Burchacki z (atrakcyjną trzeba przyznać) wodzianką.

Wienio
Wienio
4 lata temu

Jak widać na powyższej fotografii dwóch sekretarzy. Ludzie czy chcecie żeby Mławą zarządzał sekretarz ???

Okno na świat
Okno na świat
4 lata temu
Reply to  Wienio

Tak chcemy

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Wienio

Mógł zarządzać wf-ista i były kolarz – może i sekretarz i uważam że lepszy sekretarz niż byle jaki kolarz

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

Żenujący tekst. Pan Sekretarz chyba popłynął. Ludzie ocenią

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

–załóż kamizelkę bo się w tych ocenach utopisz, i szkoda będzie takiego fachowca.

z bliska
z bliska
4 lata temu

Kiedy, pod tym artykułem, krytykowałem, i obecnego Burmistrza z jego ekipą, a także pisowskich kandydatow, jeden z uczetników portalu pod moim postem napisał mi wprost cyt MLAWA DLA PATRIOTÓW, to chciałem memu adwersarzowi powiedzieć że —–Patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków, ludzie bez zasad moralnych którzy zwykle owijają się sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości, oparte jest na nienawiści, nienawiści wobec tych którzy są inni, mając swe zdanie.

Karol
Karol
4 lata temu
Reply to  z bliska

Zatem np: Piłsudski to twoim zdaniem łajdak, człowiek bez zasad moralnych itd. Gratuluję takiej tezy w 100-lecie niepodległości.

Marek
Marek
4 lata temu

Chciałem na przykładzie budowy placu zabaw w parku, podtrzymać niesamowitą koncepcje budowy lotniska w Mławie. Za zaledwie 1ml (jeden milion zł) wybudowano w parku piękny obiekt, składający się z kilku pomalowanych pali, platform i siatki. Dla dzieci wymarzone miejsce, w sercu miasta, przy ruchliwej ulicy, gdzie w otoczeniu spalin nasze pociechy, bedą mogły wdychać te czyste powietrze. Z radością, w przestrzeni po wyciętych drzewach, bedą się mogły rozpędzac i ze śmiechem na ustach wbiegać, na najbardziej ruchliwą ulicę miasta. Przy tym wszystkim, w pyle i wrzasku dobiegającym z placu zabaw, pary nowożeńców, będą obok brały ślub. Autobusem i pociągiem stąd nie uciekniesz, bo zastąpi je galeria handlowa, i przez korek na ulicy przechodzącej przez największe osiedle w Mławie, do dworca nie dojedziesz i dlatego jedynym ratunkiem pozostanie LOTNISKO. Wlasnie dlatego Nasi „Radni” polecieli do Paryża, bo Mława z uwagi na swoj rozwój ma byc Paryżem północy i lotnisko ma być większe niż tam.

Mira
Mira
4 lata temu
Reply to  Marek

Marek, lepiej bym tego nie ujęła! Genialne podsumowanie. Łapka w górę ode mnie.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Marek

Ciekawy ten Twój post, rozumiem, że sprawę tego lotniska to komentujesz, aby było weselej. Do Twego postu można dodać jedno, kiedy przyjdzie nowa Władza, a napewno przyjdzie, to warto aby zrobila otwarcie i przejżala dokladnie kosztorysy tych inwestycji Pana Kowalewskiego, bo to może być bardzo ciekawe

Joanna
Joanna
4 lata temu

W Mławie jest jedna porządnie zrobiona droga po kanalizacji. Jest to ulica Działdowska prowadząca do LG. My podatki- oni drogę.

Elżbieta
Elżbieta
4 lata temu

Choć nie mam osobiście nic do obecnego burmistrza to jak pokazuje historia ta dalsza i bliższa do ludzi trzeba podchodzić z szacunkiem i tak ich traktować…

gość
gość
4 lata temu
Reply to  Elżbieta

burmistrz bardzo szanuje ludzi a historie z antczakiem czy szczechowiczem to trzeba blizej poznac i zrozumiec nie na glowy przecietnych mieszkancow to polityka, kariera, pieniadze dla tych wartosci ci Paniwie piechota do warszawy by szli.

Obserwator kameleona
Obserwator kameleona
4 lata temu
Reply to  gość

Szanuje? Kup słownik bo nie znasz znaczenia słów „szanuje”. Już uszanował Pszczolkowska i wielu innych. A właśnie, może ktoś wie kto nasłał żandarmerię na ta Panią ze niby dzieciom krzywdę robi? Nie było innego sposobu żeby pokazać swoją sile? Pamiętamy

kama
kama
4 lata temu

A co zrobił z radnymi z koalicji od p. Antczaka? Obiecywał, zwodził ich do głosowania odnośnie absolutorium. Zagłosowali słusznie, po myśli jaśnie pana, to się z nimi pożegnał. Taki honorowy z niego człowiek! Inna sprawa, że mogli to przewidzieć. Wiedzieli z kim mają do czynienia.

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  gość

Nie szanuje, i z uśmiechem na twarzy w rozmowie bezpośredniej, za plecami osoby z którą rozmawia, rękami swoich pachołków niszczy ją bezlitośnie.

Ela
Ela
4 lata temu
Reply to  gość

Szanuje sam siebie i nikogo więcej.

Ruda
Ruda
4 lata temu
Reply to  Elżbieta

Tak ludzi trzeba szanować ale takich ludzi co tez maja szacunek dla innych.

Okno na świat
Okno na świat
4 lata temu

Szczechowiczowi Kowalewski pokazał jakiś czas temu gdzie jego miejsce bo ten zbyt aktywnie bronił osiedla na którym mieszka przed ewentualnymi problemami po wybudowaniu galerii. A teraz zagadka, która z mławskich firm ma udziały we firmie ktora kupiła teren pod galerię 4h za 5.1 mln.
Jakieś pomysły ???

Ole
Ole
4 lata temu
Reply to  Okno na świat

Z penością ta, ktora być może bez właściwego rozliczenia finansowego, będzie sponsorować kampanie, wykonując gadżety wyborcze i wieszać na swych budynkach plakaty wyborcze, wielkości małego boiska.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Ole

–myślę więc jestem, prawdopodobnie!! ta firma jest stałym sponsorem od czasów, kiedy, poczynając od III kadencji,stanowisko Burmistrza ponownie objął Pan Henryk ANTCZAK, I TAK JEST DO DZIŚ !!!! Baczni obserwatorzy, którzy posiadają wiedzę o mławskiej samorządowej polityce, nie powinni unikać takich tematów, i grać w otwarte karty, bo tylko to może uzdrowić mławską, i zgodnie z tym zacytuje NORWIDA który pisał —„Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala. CZY TEN CO SIĘ BOI I MÓWIĆ NIE POZWALA” A więc zgadzam się z tym co pisze Sara, otwierajmy szerzej okna, i poszerzajmy swe horyzonty, i przestańmy mówić a co mnie to obchodzi.

Sara
Sara
4 lata temu
Reply to  Okno na świat

Proponuje szerzej otwierać okno i poszerzać horyzonty.

Okno na świat
Okno na świat
4 lata temu
Reply to  Sara

I przy okazji wywietrzyć ratusz

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Okno na świat

Jedna rada dla Ciebie przestań być tajemniczy, jeśli zaczynasz temat, tonie rób zagadek i syp prosto z mostu, tak jak się sprawy mają. Zacząłeś dobrze, czyżby strach Cie obleciał, w tym przypadku nie o pomysły chodzi tylko o fakty, których unikasz jak ognia.

Do jarzaba
Do jarzaba
4 lata temu

No dla mnie to brzydka, tylko tak się pysni przy tych dwóch to nie wiem co za jedna?

gość
gość
4 lata temu
Reply to  Do jarzaba

nie wiesz to blaszkiewicz dawna urzedniczka tez bez twarzy

Kulka
Kulka
4 lata temu
Reply to  gość

Dla was to są wszyscy bez twarzy, którzy maja odmienne zdanie niż kolarz. Niestety szprychy poszły i dalej nie zajedzie

Heniek
Heniek
4 lata temu

Czy warto tak się zajmować człowiekiem bez twarzy, moim zdaniem absolutnie nie, szkoda czasu.

Gratka
Gratka
4 lata temu
Reply to  Heniek

Tobą możemy się zająć obłudniku. Masz na pewno twarz ale zwichrowana jak charakter

Mierzony za pomocą aparatury wyborczej
Mierzony za pomocą aparatury wyborczej
4 lata temu

Do gry wkracza 4 kandydat.

Ciekawy
Ciekawy
4 lata temu

Kto taki wkracza?

bez Jarka
bez Jarka
4 lata temu

A ja z innej beczki, jak otwieram stronę to mi się miasteczko PISIOROWO otwiera. Aż mdli. Ale twarze znane, obiboki. NAJBARDZIEJ jestem zniesmaczona, zawiedziona Panem Mariuszem Dziubińskim. Gdyby wystartował z innego komitetu bankowo zagłosowałaby cała moja rodzina. PISIOROM mówię NIE!

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  bez Jarka

Ja jak otwieram stronę to mi ukazuje mój „ulubieniec” SK, może to i dobre, bo tracę apetyt na cały dzień jak rano zobaczę jego fałszywą gębę.

Maria
Maria
4 lata temu
Reply to  bez Jarka

Ojej, to przypomnij sobie, jak Putin z Rausza regularnie obściskuje się z Posłankami i Poslami tej partii.

Dobrze zorientowany
Dobrze zorientowany
4 lata temu

Na twoim miejscu poszedłbym do starosty. Może coś lepszego dostaniesz niż stanowisko w wydziale ochrony środowiska od kowala.

Tym
Tym
4 lata temu

Ciekawe,które stanowisko przygotowało dla Pana PSL

Tymek
Tymek
4 lata temu
Reply to  Tym

Sekretarza stanu. Potwierdzone info:-)

Robert
Robert
4 lata temu
Reply to  Tym

Żal dupę ściska? Co będziesz się domyślać zapytaj PSL

Heh
Heh
4 lata temu
Reply to  Tym

Matki Teresy pajacu.

Obserwujaca
Obserwujaca
4 lata temu

To prawda wiele osób mówiło, jaki to nierob. Dla własnych interesów zrobią wszystko. To źli ludzie. Mlawa ie nie chce takich obkudnikow. Do Żuromina!!!

Sylwia
Sylwia
4 lata temu
Reply to  Obserwujaca

Kobieto zajmij się czymś pożytecznym bo te twoje wypociny są odzwierciedleniem tego co masz w głowie, a nie masz się czym chwalić.

obserwator
obserwator
4 lata temu

smiech na sali jak sie sekretarz z blaszkiewiczowa zaprzyjaznili a wczesniej sie nie nawidzili, ale rodzina zostali to sie pokochali, obluda, zakłamanie, karierowicze i tyle, ludzie nie dajcie sie nabrac to zadni dzialacze i spolecznicy bez wlasnego interesu to palcem nie drgna, a sekretarz to typowy leser i obibok.

Mały szary czlowiek
Mały szary czlowiek
4 lata temu
Reply to  obserwator

Widzę, że bardzo Cię boli to, że sekretarz podjął taką decyzję, przykre, ale sluchaj, na Narutowicza przyjmuje taki fajny lekarz, może skonsultuj się z nim, skoro aż tak bardzo Cię to boli.A jesli chodzi ci o typowego lesara czy obiboka to dla twojej wiadomosci to największy laser jaki pracuje w urzędzie nosi spodniczke.

Sylwia
Sylwia
4 lata temu
Reply to  obserwator

Obserwatorze a właściwe obserwatorko z UM bo skoro znasz relacje jakie panowały w urzędzie to jesteś pracownikiem tej instytucji. Pogoda nie na bieganie to hejt się szerzy. Podejrzewam że ty jesteś największym nierobem. Człowiek który sam pracuje to nie ocenia innych bo najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu. Nie oceniaj innych swoją miara. Nie ta droga.

Okm
Okm
4 lata temu
Reply to  obserwator

U lesera i obiboka to Szczechowicz pracuje.

Obywatel
Obywatel
4 lata temu

Skoro Pan Burchacki taki fachowiec od pozyskiwania środków to czemu Kosiński go tak puszcza? Czy ktoś się nad tym zastanowił?

Daniel
Daniel
4 lata temu
Reply to  Obywatel

A co ma piernik do wiatraka?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Obywatel

Każdy ma prawo do rozwoju, a Kosiński jest człowiekiem, który to rozumie, tym bardziej, że Burchacki mieszka w Mławie.

Okm
Okm
4 lata temu
Reply to  Obywatel

Obserwator a gdybyś to Ty miał możliwość rozwoju nie skorzystałbyś. Bo ja tak.

Maniek
Maniek
4 lata temu

A ta co siedzi z nimi, to co za jedna?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Maniek

Podoba Ci się? – za wysokie progi.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Maniek

Odezwaql się mławski Belmondo, MANIEK schowaj się i nie strasz ludzi.

Nikoś
Nikoś
4 lata temu

Ludzie czy Wy nic nie rozumiecie,jeśli chcemy zmian musimy w wyborach wybrać ludzi z poza układu. Pan sekretarz zmienił tylko barwy jedyne na czym mu zależy to nowa posadka, jak nie dyrektor to sekretarz cały czas na piedestale. Może pora iść pracować do LG na taśmie Panie sekretarzu, Panie Burmistrzu, Panie Starostwo! To samo Pan Burkacki, zaraz zacznie nam ściągać różnych spadochroniarzy z urzędu Marszałkowskiego którzy wylecą po wyborach bo PSL to jedna rodzina.

mlawiak
mlawiak
4 lata temu

Przestan sie wreszcie chwalic lisie farbowany

Elena
Elena
4 lata temu
Reply to  mlawiak

A kto się chwali i kto jest farbowany?

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Elena

Elena no i ten lis farbowany od chwalenia się jaki on znawca tematów i co to on nie potrafi, stryfił, bo sam nie wie o co chodzi. Ale tak to już jest z tymi przyszywanymi Mławiakamy, którzy wiedzą że gdzieś dzwonią tylko nie wiedzą w którym kościele.

z bliska
z bliska
4 lata temu

Szanowni Państwo!!– jeśli chcecie mieć w mieście i powiecie, zmianę działań na lepsze. To pamiętajcie tylko o jednym–aby 21 Pazdziernika przy nazwiskach KOWALEWSKI I ANTCZAK– POZOSTAWIĆ CZYSTE POLA, i wtedy w Mieście i Powiecie nie będzie żadnych układów i układzików. Bo pamiętać należy że Kowalewski to bardzo pojętny uczeń Antczaka, a że po latach skorzystał z tych nauk swego byłego mocodawcy, to po prostu odstawił nauczyciela na boczny TOR. To 20 lat temu Radni po pełnili błąd w wyborach BURMISTRZA, Miasta, i po długich targach z opozycją wybrano Antczaka, / trzeba wiedzieć że w tamtym czasie to Radni wybierali BURMISTRZA,/ Nadchodzi czas aby wreszcie skończyć to PANOWANIE!!!!

Trener
Trener
4 lata temu

A co tam. Macie 300 !!!

Trener
Trener
4 lata temu

No no no. Chyba pod względem ilości komentarzy, ten artykuł idzie na rekord !!!

Mławianka01
Mławianka01
4 lata temu

Bardzo dobrze, że zdecydował się na taki ruch. Burmistrz jest przekonany, że może pomiatać ludźmi jak jakiś pan i władca, a każdy będzie wokół niego skakał i przytakiwał.

Marek
Marek
4 lata temu

Nie głosując na Kowa……. pozbawiamy się jako Mieszkańcy Mławy bezpowrotnie, koncepcji budowy LOTNISKA.

Do Marka
Do Marka
4 lata temu
Reply to  Marek

Gów.. wiesz Maku, jak LG zapragnie to Kowal im wybuduje. Nie znasz się a się wypowiadasz.

Magnus
Magnus
4 lata temu
Reply to  Marek

Kawalewski po wyborach niech pobuduje lotnisko takie jak w Radomiu hehehe

Aeroplan
Aeroplan
4 lata temu
Reply to  Marek

A ja myśle ze zbuduje narodowy port lotniczy.

Okm
Okm
4 lata temu
Reply to  Marek

My kurde dróg i chodników nie mamy zrobionych od lat przykład ul.okolnej. a Ty nawiajsz o lotnisku. W Modlinie jest . I niedaleko Olsztyna. 1h jazdy i lecisz.

jarek
jarek
4 lata temu

mam takie samo zdanie , jak Orzech, człowiek bez honoru , powinien zostać w Żurominie.Szczechowicz , Wojnarowski , Antczak – ludzie , gdzie my jesteśmy , toż oni rządzą powiatem ze 20 lat i rączki dalej zacierają , że pod parasolem Burchackego będą dalej rządzić , odsuńmy obrotowych raz na zawsze !

Wojtek
Wojtek
4 lata temu
Reply to  jarek

Jarku jakże mi Ciebie szkoda, opowiadasz takie głupoty jak znanym wszystkim Jarosław.

Starosta
Starosta
4 lata temu
Reply to  jarek

Z tego co wiem to Szczechowicz nigdy nie miał nic wspólnego z powiatem. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Spytajcie przełożonego.

Orzech
Orzech
4 lata temu

Burchacki, to akurat karierowicz na plecach PSL. Antczak i Wojnarowski chcą mieć z niego chłopca usadzonego w ratuszu, aby już nikt im nie przeszkadzał. Kowal nie jest wygodny, zawsze coś wytknie staroście, że dla Mławy nic nie robi, że tylko na wsiach kasę wydaje. W końcu Mława to nie jego elektorat. Obiecali stanowisko sekretarzowi, a ten nawet się z tym nie kryje w tym artykule. Przecież sam przyznał, że poszedł do nich bo grunt mu się zapadał. Ależ mamy społecznik, fiu fiu. Mława jest mu obojętna, aby tylko samemu kasę mieć. Brak honoru u faceta. Siedzi w ratuszu jak Judasz. Szok. Trzeba było chłopie odejść te rok temu, a nie kaskę przytulać i na 2 fronty grać z Antczakiem.

Think more.
Think more.
4 lata temu
Reply to  Orzech

Człowieku 4 lata temu też bardzo dużo ludzi w Ciechanowie była przeciw Kosińskiemu, bo PSL, a dziś? nie mogą się go nachwalić. Podam tylko 2 przykłady:
1. „Ciechanów jeszcze nie miał takiego Prezydenta. Dostał szansę 4 lata temu i ją wykorzystał, dlatego powinien dostać kolejną na nadchodzącą kadencję.”
2. „Nie lubię PSL-u z którego się pan wywodzi ,ale moim zdaniem jest pan gotów by pracować w samorządzie na własny rachunek. Dla mnie samorządowiec to nie partia a człowiek z imienia i nazwiska.Poprzedni włodarz mojego miasta jak i jego partyjni koledzy nie mają szans z jednego prostego powodu,nie wiedzą do tej pory dlaczego nie wygrali. Proszę otaczać się tylko dobrymi i mądrymi osobami.”

Think more.
Think more.
4 lata temu
Reply to  Think more.

Też nie lubię PSL, ale dla mnie również samorządowiec, to nie partia, to człowiek z imienia i nazwiska, który dba o interesy miasta i jego mieszkańców, który faktycznie słucha ludzi i dlatego zaufam Marcinowi Burchackiemu, jak 4 lata temu w Ciechanowie wielu zaufało Kosińskiemu, który przejął miasto zadłużone coś chyba na około 90mln zł, a dziś dług Ciechanowa zmniejszył się do około 50 mln zł. Ponadto pozyskał dla miasta masę środków z funduszy zewnętrznych. Dziś, po 4 latach rządów tego Pana miasto jest odmienione.

Think more.
Think more.
4 lata temu
Reply to  Think more.

Myślę, że warto postawić na Burchackiego mimo wszystko(mimo tego, że startuje pod flagą PSL), bo Kowalewski jest wypalony, jak mówił na swojej konwencji: jest liderem, a na lidera wszyscy pracują. To Kowalewski jako gospodarz winien pracować na rzecz miasta, a nie całe miasto na jego rzecz.
Ja zagłosuję właśnie na człowieka z krwi i kości, z nazwiska i imienia, który moim zdaniem jest gotów by pracować w samorządzie na własny rachunek, czyli na Marcina Burchackiego.

pieszy
pieszy
4 lata temu
Reply to  Think more.

ile ci płacą za te wypociny ?

Think more.
Think more.
4 lata temu
Reply to  pieszy

Piszę co myślę, a Ty co taki materialista?
Myślisz, że jak Kowal Ci płaci, to i inni są tak skorumpowani jak Ty i mpiszą za pieniądze?

Olo
Olo
4 lata temu
Reply to  Think more.

Tylko ze Kosiński ukrywa znaczek PSL na plakatach czyżby sie wstydził, doskonale wie że to pcha go do dołu, bo ludzie mają tego dość. PAN Burchacki jest osobą zupełnie nie znana w Ciechanowie. Dalej pompuje Struzik w niego kasę bo wie że trzeba będzie upchac tam swoich ludzi po wyborach samorządowych z Sejmiku. A co do pozyskiwania środków to każdy psl się chwali że je pozyskuje ale to tylko po Lini partyjnej, skończy się Struzik skończy się kasa.

Cdn...
Cdn...
4 lata temu
Reply to  Olo

A tak swoja droga…..Jakie znaczenie pod czyja flaga? Liczy sie czlowiek. GLOSUJEMY NA CZLOWIEKA!!!! Kowakewski na swojej Konwencji mowil, ze od urodzenia jest bezpartyjny. Jakie to ma znaczenie?! Dobrze napisane zostalo:”wypalil sie”. Tj prawda. P. Kowalewski wypalil sie i nie ma pomyslu na Mlawe. Trzeba dac szanse mlodszym.

Kolejny klakier
Kolejny klakier
4 lata temu
Reply to  Cdn...

Popieram. Jeśli uważacie ze kasa od marszałka przyznawana jest za przynależność do partii to Slawus nigdy nie pozyska żadnych środków z zewnątrz. Oczywiście dążąc waszym tokiem rozumowania.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Olo

Ukrywa, nie ukrywa i tak wiadomo pod czyją flagą został wybrany.
Nie ważna jest partia, WAŻNY JEST CZŁOWIEK I JEGO CHARAKTER W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH..
W wyborach samorządowych zawsze głosujemy na człowieka, a szczególnie jeśli chodzi o burmistrza, wójta czy prezydenta.
Tu chodzi o dobrego gospodarza dla danej miejscowości i mieszkańców tej miejscowości.
Kto się wypalił i brak mu pomysłów na Mławę nie powinien w ogóle kandydować, a jeśli nie może oderwać się od fotela – to go oderwijmy, bo jeśli nie, to przegramy następną kadencję, tym razem 5-letnią. Nie dajmy się manipulować rowerzyście, który stracił kondycję.

pieszy
pieszy
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

zawsze ci postawię minusa bo ważny jest charakter

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  pieszy

To rzeczywiście masz „charakterek”, nie ważne za co, nie ważne co, ale mam u ciebie minusa i wiesz co? – ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje klakierze Kowalewskiego bez charakteru, ale z „charakterkiem”.

Paweł
Paweł
4 lata temu
Reply to  Think more.

Jak wujek Struzik nie przejdzie to i w Ciechanowie kasa się skończy.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Paweł

Bredzisz, Mława nie składa wniosków o kasę, to i jej nie ma, a jak wybierzemy starego szamana, to i tak się nie zakręci wokół kasy z funduszy zewnętrznych, bo po co się wysilać zgodnie z maksymą:
„czy się stoi czy się leży, to i tak wypłata się należy, premia również, a trzynastka koniecznie.

kolega
kolega
4 lata temu
Reply to  Orzech

Kowalewski, to właśnie karierowicz. To KOWALEWSKI WŁAŚNIE na plecach Antczaka i Wojnarowskiego wypromował się i wypłynął. A teraz pluje jadem na tych ludzi i ma ich za nic. Już dużo wcześniej zaczął mącić w starostwie przez swoich ludzi radnych, żeby pozbawić starostę stołka, ale mu się nie udało, to wziął się za skarbnika i tu miał szczęście, chociaż i tak miał pod górkę.Teraz za cel obrał sobie sekretarza, bo miał inne zdanie jak władca. To jest człowiek pozbawiony cywilnej odwagi,rozpuszcza plotki szkalujące sekretarza przez swoich przydupasów i klakierów. A Judasz i zdrajca to teraz siedzi w ratuszu i dobrze się bawi napuszczając swoich ludzi na innych.

Koleżanka
Koleżanka
4 lata temu
Reply to  kolega

Kowalewski to człowiek bez skrupułów i klasy ludzi mądrzejszych i inteligentniejszych uważa za wrogów i próbuje się ich pozbywać w prostacki sposób.

Mirelka
Mirelka
4 lata temu
Reply to  Orzech

Orzechu kłania się czytanie ze zrozumieniem, ot szkoła podstawowa. Czytałam artykuł kilkakrotnie i nie widziałam żadnej wzmianki o obiecanym stanowisku, mało tego pisanie o braku honoru to już totalna żenada. Brakiem honoru byłoby pozostanie w chorym układzie który serwuje kolarz, i niewywiązywanie się ze swoich obowiązków służbowych bo wtedy dopiero takie osoby jak ty by się rozpisywały a twój burmistrz złotousty miałby satysfakcję otóż nie takim ludziom jak ty i on nie można czynić tej przyjemność. Nie myl pracy i startowania w wyborach. Uważasz, że jeśli ktoś startuje w wyborach to niepowinien wywiązywać się z obowiązków służbowych? Zreszta czego ja wymagam od potakiwacza szamana… Pana Marcina nazywasz karierowiczem? To człowiek wykształcony który przede wszystkim umie słuchać i nie opowiada bajek, uważa swoich radnych za drużynę. Jeśli dalej chcesz wierzyć w bajki to faktycznie jasny wybór… miejmy nadzieje ze te bajki niedługo staną się legenda a Mława odżyje i zaczniemy pozyskiwac środki zewnętrzne które przyczynia się do rozwoju naszego miasta.

Przejazdem
Przejazdem
4 lata temu

Przeczytajcie na portalu samorządowym oceny burmistrza Mławy i oceny prezydenta Ciechanowa oraz jakie mają poparcie Ci dwaj panowie i porównajcie. Zobaczycie z jaką euforią wypowiadają się mieszkańcy Mławy, a z jaką mieszkańcy Ciechanowa.

Cdn...
Cdn...
4 lata temu
Reply to  Przejazdem

Raczej porownajcie inwestycje i jej zrodla finansowania.

Ktos
Ktos
4 lata temu

A kim on wogole jest! Pajac i tyle. Do tej pory wszystko mu pasowało a teraz nie. Tragedia. Każdego zdradzi!

Sara
Sara
4 lata temu
Reply to  Ktos

Licz się z tym co mówisz. Znasz zasadę nie znasz nie oceniaj? Jeśli nie to się jej naucz.

wiem
wiem
4 lata temu
Reply to  Ktos

Ktos, wiesz,że twoją ocenę można odwrócić w drugą stronę. To kolarz jest człowiekiem, który ma ludzi za nic, traktuje ich instrumentalnie i wykorzystuje, żeby dalej zostać na stołku, to już kupczy stanowiskami, a póki co wyborów jeszcze nie wygrał i mam nadzieję,że nie wygra.

Ewa
Ewa
4 lata temu
Reply to  Ktos

Dobrze powiedziane Ktos..dla mnie tez tacy ludzie to Pajace..skoro każdego zdradzą dla swojej kariery..takim ludziom nie można ufać bo skoro zdradzili raz to zdradzą i następny..

peesielaczek
peesielaczek
4 lata temu

Jeśli chcemy aby rządzili Mławą Wojnarowski , Antczak , głosujmy na Burchackego ! Proszę !

Renia
Renia
4 lata temu
Reply to  peesielaczek

No takie rządy zdecydowanie są lepsze niż rządy showmana. Przypominam tylko odnoście nicku, iż Pan Burchacki jest kandydatem bezpartyjnym. Chcesz analizować kompetencje kolarza i pana Marcina? Pan Marcin po pierwsze słucha i to bardzo ważna cecha, nie obiecuje czego czego nie będzie w stanie zrealizować a kolarz… dużo mówi a nic nie robi poza lansowaniem sie. Kompetencje tez ruszamy?

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  Renia

Przypominam ze p Kowalewski jest również bezpartyjny..i bardzo proszę nie ubliżać temu człowiekowi bo to nie ładnie..i chyba raczej jest odwrotnie..to p Burchacki obiecuje gruszki na wierzbie a i tak bez Radnych Miasta Mława jeśli nawet zostanie Burmistrzem niestety ale nic nie zrobi.. taka prawda

Do Wyborca
Do Wyborca
4 lata temu
Reply to  Wyborca

Kowalewski po raz czwarty obiecuje, to samo, bo nic innego nie ma do zaproponowania. Galerię i dworzec buduje 12 lat, jak tak dalej pójdzie, to może za 12 będzie. A czy Wyborca zapoznał się ze strategią dla Mławy p. Burchackiego, sądzę, że że nie, bo pisze wierutne bzdury. Pomysł p. Burchackiego na Mławę to nadzieja na lepszy rozwój miasta i powiew świeżości.

Okm
Okm
4 lata temu
Reply to  peesielaczek

CHCEMY BURCHACKIEGO.

Emil
Emil
4 lata temu

Dobry wieczor! Sądząc po ilości zamieszczanych komentarzy pod tym artykułem proponuję, aby CODZIENNIK stworzyl czat przedwyborczy!!!

myślę podobnie
myślę podobnie
4 lata temu

dokładnie , myślę podobnie. P. Burchacki ma sporo niewłaściwych osób , a P. Szczechowicz jest naprawdę bardzo zle odbierany w tej chwili przez ludzi. Panie Burchacki , żeby się Pan też nie przejechał na P. Szczechowiczu ? Czy nie mógł Pan przez tyle czasu wybrać ludzi nie kontrowersyjnych ?

Mały szary czlowiek
Mały szary czlowiek
4 lata temu

Pan Burchacki sprawia wrażenie bardzo inteligentnego czlowieka, ja osobiście uważam, że taki właśnie jest, uważam również, że twoja wypowiedź na temat sekretarza jest bez podstawna, jakieś konkretne informacje?

Magda
Magda
4 lata temu

To tylko wrażenie i pozory ze strony p Burchackiego.. kto go poznał bliżej to na pewno wie jakim jest człowiekiem..

Okm
Okm
4 lata temu

myślę podobnie to twoja opinia ja i wielu innych Szczechowicza odbieram pozytywnie. Co by dało Jego odejście wcześniej. ?

Kolo
Kolo
4 lata temu

Napewno lepszy jest niż ty żałosny człowieczku który nigdy nie zrobił nic dla społeczności lokalnej. Potrafi tylko krytykować innych.

@mławianka@
4 lata temu

Nie jestem za PSLem, ale swój głos oddam właśnie na pana Burchackiego, ponieważ uważam, że Mława potrzebuje świeżego, innego spojrzenia, potrzebuje zmian. Trzeba ją „odmłodzić”! 😀 Kto nie ryzykuje ten nic NIE MA! Nie wchodźmy po raz kolejny do tej samej rzeki. Pozdrawiam i życzę powodzenia! 🙂

Zorientowany
Zorientowany
4 lata temu

W tym wszystkim szkoda tylko p. Burchackiego, który się otoczył niewłaściwymi ludźmi.

Troglo
Troglo
4 lata temu
Reply to  Zorientowany

Oblepili go jak „pijawki”

M.B.
M.B.
4 lata temu
Reply to  Zorientowany

A ja sobie wypraszam taka uwage bo uwazam sie za wlasciwa osobe przy Panu M. Burchackim. Nigdy nie mialam nic do czynienia z P. Kowalewskim a co wiecej nie chcialabym miec. Otaczam sie ludzmi uczciwymi i lojalnymi a z pewniscia wiarygidnymi. Prosze nie oceniac ludzi jedna miara.

Look out
Look out
4 lata temu
Reply to  M.B.

Doprawdy,a co pani powie o traktowaniu osób, które walczyły z panem burmistrzem? Co pani robiła z tymi osobami i jak sie pani do nich odzywała? Amnezja jest Pani drugim imieniem ?

Obserwujący
Obserwujący
4 lata temu

Niestety ten portal jest opanowany przez miłosników PSL.
Każdy kto ośmieli się mieć inne zdanie to według nich pracownik Ratusza.
Postarajmy się spojrzeć na cała tą sprawę trochę bardziej obiektywnie.
Pan Sekretarz, który jak w zasadzie sam przyznaje przyłączył się do przeciwników swojego obecnego szefa zrobił to bo dowiedział sie że straci stołek.
W komentarzach jest wręcz celebrowany jak bohater.
Każdy zaś kto go krytykuje jest atakowany.
A ja bardzo bym chciał wiedzieć co o nim myślą jego podwładni, o jego kompetencjach i sposobie zarządzania.
Tyle osób pisze jak to jakaś Pani Wioleta, czy Pan Skarbnik a teraz Pan Sekretarz zostali odsunięci na bok.
Wychodzi na to, że te komentarze piszą te właśnie osoby lub ktoś z nimi powiązany.
Każda inna osoba niezaangażowana w sprawę zapyta siebie, a może to była słuszna decyzja?
Może te osoby już się wypaliły, rozleniwiły i tylko chciały odcinać kupony od tego co zrobily wcześniej?
Czyż nie tak jest nawet z najwiekszymi gwiazdami sportu? Kiedyś przychodzi czas aby usunąćsię w cień, bo forma już nie ta. Może w tym tkwi cały problem, że te osoby wylewające teraz swoje wyimaginowane żale na tym portalu, nie mogą się pogodzić z tym, że zostały zastąpione.
Może czas na odrobinę samorefleksji?
Może trzeba było starać się bardziej tak jak robi to wiekszość ludzi w swojej pracy.
Ale przecież niektórzy zawsze szukają lekkiego życia i próbują załatwiać sobie karierę zawodową poprzez czlonkowstwo w partii.

Mały szary czlowiek
Mały szary czlowiek
4 lata temu
Reply to  Obserwujący

Jakie członkostwo partii? Skoro kandydujacy sekretarz na radnego miasto podkreśla swoją bezpartyjnosc? Proszę mi to wytłumaczyć. Według mnie, uważam że osoby która bronią burmistrza bądź atakują sekretarza są od pana Sławka. Rozumiem twoja frustracje, ale widzę również, że ty też obstajesz za jedną stroną więc czego oczekujesz? Po co ten komentarz?

Romeo
Romeo
4 lata temu
Reply to  Obserwujący

Święta słowa OBSERWUJĄCY. Nareszczie ktoś to dostrzegł.

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  Obserwujący

Trafna konkluzja tej całej niesmacznej sytuacji. Pozdrawiam

Monia
Monia
4 lata temu
Reply to  Obserwujący

Obserwujący? A jednak nie! O jakiej tu partii mówisz? Jeśli pijesz do sekretarza to najpierw przeczytaj artykuł bo jest jak wół napisane ze startuje jako bezpartyjny. Piszesz o samorefleksji? Może zanim zaczniesz udzielać dobrych rad to sam się temu poddasz, na zle ci to nie wyjdzie.

Pokój nr 5
Pokój nr 5
4 lata temu
Reply to  Obserwujący

Nie jakaś Pani Wioleta, bo znasz kolarzu doskonale nazwisko Pani Wiolety. Ale to tak na marginesie. A meritum sprawy jest to ze to Ty się kolarzu wypaliłeś !

Janosik
Janosik
4 lata temu
Reply to  Obserwujący

Gdyby to nie była prawda, ze udzielają się urzędnicy, to byś tego nie pisał/a.

miras
miras
4 lata temu

sekretarzyna kolaborował z psl-em od dawna. To fałszywy i mały człowiek , Psl obiecał mu co najmniej dyr wydz komunikacji , ale tak naprawdę on ma szersze aspiracje. Z drugiej strony , jeśli sprzedał jednego , to i sprzeda drugiego przy nadarzającej sie sposobności , no dla korzyści .

Mały szary czlowiek
Mały szary czlowiek
4 lata temu
Reply to  miras

Drogi panie mirasie. Znasz te osobę aby twierdzić, że jest fałszywa? Trochę śmieszne jest to, że ktoś dodaje dwa do dwóch a wychodzi pięć.. jeżeli uważa Pan, że skoro pan Waldek Borowski odchodzi na zasłużoną emeryture i wciska tam pan, pana Szczechowicza to ja albo czegoś nie rozumiem, albo pan niestety ma nie sprawdzone informacje. Jeśli sprzedał jednego to sprzeda drugiego? A czy my na bazarze jesteśmy? No chyba nie.. co ma pan na mysli, że sekretarz kogoś sprzedał?

Prawnik
Prawnik
4 lata temu
Reply to  miras

Proszę o podanie źródła skąd takie informacje i na przyszłość proszę „przestudiować” art. 212 KK. Pozdrawiam.

pieszy
pieszy
4 lata temu
Reply to  miras

aspiracje to można mieć, tylko trzeba jeszcze mieć kompetencje

Jacek
Jacek
4 lata temu

Smierdzi to malo powiedziane. Wyworza syf z kurnikow. Dzieci dusznosci maja przez nich….!!!!

cko
cko
4 lata temu

A jak się dziś „czujecie” w Mławie?
Od paru godzin śmierdzi w mieście, że nie da się wytrzymać…

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  cko

Podziękuj wójtom sąsiednich gmin.

Jaaa
Jaaa
4 lata temu
Reply to  Anonim

I Starostwu za wydawanie pozwoleń na budowe :]

Tytus
Tytus
4 lata temu

Karuzela polityczna kręci się, kręci… Jedni na nią wsiadają, inni wysiadają, ktoś tam jeszcze miejsce zmienił, ale ciągle jest to ten sam beton, trochę starszy, trochę młodszy. Macie Państwo przykład po SLD, dać im jeszcze czerwony sztandar, bo niektórzy mało się nie przewrócą na tym zdjęciu… Co ci starsi panowie mogą wnieść do samorządu?! Chyba jedynie porady geriatryczne… Szkoda tylko młodych, wykształconych mławian. Co ich może przyciągnąć do kandydowania?! Chyba jedynie wysokie zarobki. Nikt nie chce użerać się z głupimi ludźmi niemającymi zielonego pojęcia o samorządzie. Przewracają tylko karteczki i kiwają głowami dla ściemy.

Piotr2
Piotr2
4 lata temu

Ludzie, ogarnijcie się, jaka odwaga? Facet odchodzi po 11 latach! A wcześniej co? Kolega Kowalewski mu nie przeszkadzał, bo był milszy, zaprosił do „drużyny”? Dla mnie to odważny może być Antczak, mimo, że nie moja bajka. Ale potrafił się postawić i stracił stanowisko. Też późno, ale przynajmniej zachował się uczciwie.

Mały szary czlowiek
Mały szary czlowiek
4 lata temu
Reply to  Piotr2

Z artykułu wyniki że sekretarz się postawił, więc jak to nazwiesz?

Robi
Robi
4 lata temu

Słowo przeciwko słowu..

kolega
kolega
4 lata temu
Reply to  Robi

Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem.

Wera
Wera
4 lata temu
Reply to  Piotr2

A sekretarz niby jak się zachował? No w sumie jeśli uważasz ze chodzi o sympatie bo chyba brniesz w ten deseń to twoja sprawa, moim skromnym zdaniem bardziej chodzi i arogancję jaśnie pana która z każda kadencją mu się nasila. A tak na mrgniesie. Jakie wrażenia po ostaniej bitwie pozyskiwanie sponsorów zrobiło wrażenie?

Malgorzata
Malgorzata
4 lata temu
Reply to  Piotr2

I w koncu ktos na to zwrocil uwage. Brawo! A jesli chodzi o sekretarza…jest tego druga strona poza Panstwa krytyka co do tego pana decyzji. Swietnym zrodlem informacji moze sie stac ow pan po mam nadzieje, przegranej P. Kowalewskiego. Czyzby strach ogarnal burmistrza?

Ona
Ona
4 lata temu

Nie tylko Sekretarzowi dano odczuć, że w drużynie Kowalewskiego nie jest potrzebny. Trójka radnych z komitetu Kowalewskiego nie kandyduje. Czy to selekcja wodza, czy może jak Sekretarz mieli już dość tego bagna?

obserwator
obserwator
4 lata temu
Reply to  Ona

Spore uproszczenie – a może może mieli inne plany? Na przykład pani Pszczółkowska chce teraz poromansować z PiS-em, pan Zadrożny startuje do innego samorządu, a pani Tańska wycofuje się z polityki. Bo pan sekretarz to chyba raczej nie 🙂

Xxx
Xxx
4 lata temu
Reply to  obserwator

pszczulkoska? A jaka tam z niej pani…

Zatorze
Zatorze
4 lata temu
Reply to  obserwator

Pani Pszczółkowska to chce zrobić coś dla mieszkańców nie dla stołka, dlatego nie dziwie się, że po tym jak Kowalewski zdradził mieszkańców i potwierdził, że na Kościuszki ma nie być przejazdu, ta Pani odeszła od Kowalewskiego. Na początku Kowalewski był pro mieszkańców i sam na niego głosowałem, ale później oślepił go biznes i nie zrobił nic co by nie było pod publiczkę albo dla dobra deweloperów. Wszystkich którzy chcą mu w tym przeszkodzić niszczy. Antaczak, sekretarz Niewygodnych ludzi eliminuje.

Zatorzanka
Zatorzanka
4 lata temu
Reply to  Zatorze

Pszczółkowska teraz lata jak kot z pęcherzem .Raz błaga o poparcie z jednego osiedla raz z drugiego byleby utrzymać się przy opłacalnym stołeczku. Wie dobrze że przespała sprawy dot. przejazdu – tunelu i teraz nadrabia. Ale to bezwartościowa radna. wypowiada się mgliście zawile / jak Kasprzak/ i teraz znów skacze do innej wody byleby dalej brać dietkę. Ludzie z zatorza maja dosyć tej nerwowej katechetki.

Ula
Ula
4 lata temu
Reply to  Zatorzanka

A ja ją popieram, jako jedyna robi coś dla w sprawie tunelu, reszta jak np panie i panowie z PSL przyjechały tylko polansować się podczas protestu. Ciebie tunel nie interesuje tylko walka z przeciwnikiem wyborczym, to ją oczerniasz. Ale ja widziałam ile osób się na to listę wpisało, więc tyle Twoje co tu sobie popiszesz. Wszyscy dobrze wiedzą, że Rakowski jeździł w tajemnicy do PKP i ani radnych ani mieszkańców o zdanie przejazdu nie pytał. PKP z nikim nie konsultowało poza burmistrzem tego tematu i gdyby burmistrz nie sprzedał mieszkańców przejazd na Kościuszki by powstał bo takie były plany.

Zenekis
Zenekis
4 lata temu
Reply to  Ula

Chyba ktoś tu jest śmieszny. PiS przygarnął Rakowskiego

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  Zenekis

To teraz Pszczółkowska,która chce tunelu, będzie w jednej drużynie z Rakowskim, który potajemnie knuł z PKP za jego wykreśleniem z mapy.Co za paradoks polityczny 🙂

Tomek
Tomek
4 lata temu
Reply to  Zatorzanka

A ja popieram i chetnie sie wpisalem. Musimy walczyc o swoje i to nie burmistrz bedzie decydowal jak mam do centrum jechac. Przejazd na Kosciuszki byl od zawsze i tam ma wrocic.

Z bliska
Z bliska
4 lata temu
Reply to  Zatorzanka

Mirszkancy Wolki powinni wiedziec, ze na Pszczolkowsko ,się nie głosuje.

do bliska
do bliska
4 lata temu
Reply to  Z bliska

Z bliska musisz wiedzieć ze mieszkańcy Wólki zagłosuja

Wszystko w temacie
Wszystko w temacie
4 lata temu
Reply to  Zatorze

Katechetkę trzeba w tym momencie zacytować: Ja sie tą sprawą nie interesowałam.
Pamietajmy o tym przy urnach i o tym jak dba o interesy zatorza.
Dziękuję i pozdrawiam wyborców hahaha

Zatorze
Zatorze
4 lata temu

Dopisz jeszcze kogo w tych urnach mamy poprzeć, bo rozumem, że to Ty chcesz tą panią zastąpić. Kopiujesz wszędzie ten sam komentarz, a domyślam się który leń może tak postępuje i ile może dla ludzie zrobić.

Zorientowana
Zorientowana
4 lata temu
Reply to  Ona

Prawda. Pan Zadrożny kandyduje na wójta w Janowcu Kościelnym a Pan Łaszczych i Pani Tańska podziękowali Kowalewskiem za wspólną drogę. Chociaż dla radnej Tańskiej to droga chyba już od dawna nie była wspólna patrząc na głosowania na sesjach i dociekania o dotację dla MDK.

Mirek
Mirek
4 lata temu

Dajcie już spokój, przecież Sekretarz startuje na Radnego a nie na Burmistrza, a takie poruszenie i pretensje jakby nie wiem na kogo chciałby być wybrany, przesadzacie!!! Każdy ma prawo startować i to jego indywidualna sprawa. Wg mnie bardzo dobrze postąpił

Gregor
Gregor
4 lata temu

Znalazłem obietnice wyborcze Pana Kowalewskiego z 2010 roku. Każdy może sobie przeczytać i porównać co zostało do tej pory z tego zrobione a co nie. Jeżeli ktoś ma obietnice z 2014 to proszę o udostępnienie.

Program wyborczy KWW Sławomira Kowalewskiego (2010-2014): kontynuacja budowy monitoringu wizyjnego, bezpieczeństwo dzieci, nowe ulice i chodniki, ronda, obwodnica zachodnia (2014-2016), droga północna (czerwiec 2011), doświetlone przejścia dla pieszych, energooszczędne oświetlenie, nowe obszary rozwoju miasta, nowe miejsca pracy, szansa edukacji dla wszystkich, komunikacja miejska za 1 zł, a dla osób po 70 roku życia – bezpłatnie, mieszkania dla potrzebujących, schronisko dla zwierząt, nowe przedszkole na Wólce, pomoc żywnościowa dla wszystkich potrzebujących, walka z wykluczeniem społecznym i zawodowym, dworzec zintegrowany, bezpłatny dostęp do Internetu, urządzenia solarne dla mieszkańców, kontynuacja dofinansowania utylizacji azbestu, modernizacja oczyszczalni ścieków, budowa kanalizacji sanitarnej, nowe skwery, imprezy kulturalne, sportowe i patriotyczne.

Do fanów S.K
Do fanów S.K
4 lata temu
Reply to  Gregor

A co zrobił Kowalewski dla Mławy?
1. Basen – NIE
2. MHS – NIE
3. Park – NIE
4. Dworzec zintegrowany – NIE
5. Galeria – NIE
6. TBS – budownictwo komunalne rozpoczęte przez poprzedników.
Na 12 lat rządzenia skuteczność tego pana jest równa zero. To samo z pozyskiwaniem środków unijnych. Przez ostatnie 4 lata Mława ok. 10 milionów, Ciechanów 90 milionów. Basen i MHS powstały za poprzedników.Rewitalizację parku przygotował, złożył projekt i pierwszą transzę pieniędzy miasto otrzymało za urzędowania pana Rakowskiego. Tereny pod dworzec zintegrowany, galerię i infrastrukturę drogową wykupiło miasto za poprzedników, bo już wtedy były takie plany. Przyszedł Kowalewski, mija właśnie12 lat i nic nie ma, chociaż przy każdej kampanii obiecywał dworzec i galerię. Bardzo skuteczny cczłowiek.

Cdn...
Cdn...
4 lata temu
Reply to  Do fanów S.K

Brawo za obnazenie zlotych ust. Brawo, brawo, brawo!!!!!!!

Basia
Basia
4 lata temu
Reply to  Gregor

no i prócz opóźnienia z tym dworcem to właściwie wszystko jest. dzięki. teraz już wiem. dalszy rozwój. Mława jasny wybór. 🙂

Zoja
Zoja
4 lata temu
Reply to  Basia

Chwila Basiu to są obietnice z 2010 roku to kiełbasa która pasł nas 8 lat temu, poczekajmy aż ktoś odszuka ( sama próbuje to zrobić) ostatnie gruszki na wierzbie. Czyli to było po pierwszej kodencji to nasz zacny burmistrz potrzebował 2 kadencji żeby zrealizować plan który obiecał startując na druga kadencje? Nie No jest jeszcze bardziej nieudolny już myślałam. Nieudolnie pozyskuje środki zewnętrze i tak samo realizuje swoje obietnice. Jeśli to jest jasny wybór to gratuluje.

Urzędas
Urzędas
4 lata temu

Wstyd mi za sekretarza. Nie dość, że jest nielojalny, to jeszcze brak mu odwagi. W ostatniej chwili przed zarejestrowaniem listy kandydatów do rady miasta powiedział burmistrzowi o swoich planach. Tak może zrobić tchórz i zdrajca, lub liczykrupa – czyli ktoś, kto liczy każdy grosz, i z jednej strony chciałby mieć ciastko, ale też i zjeść ciastko. Zdradził, ale chce pracować i pieniądze brać do końca. W ogóle, kto z takim tekstem sponsorowanym wychodzi do ludzi? Trzeba być niespełna rozumu. PSL go wsadziło na minę. Czy on chce wejść do rady biorąc ludzi na litość? Litość bierze, gdy czyta się te wypociny. Gość chyba nie ma wstydu.

Elena
Elena
4 lata temu
Reply to  Urzędas

Urzędasie jak to sam siebie nazwałeś przeczytaj powyższy artykuł ze zrozumieniem taka moja rada na początek konwersacji. Dlaczego chce zostać do końca? Jasno i wyraźnie o tym powiedział nigdy nikt nie miał zastrzeżeń co do jego pracy, wiec słucham czemu miałby zaprzestać wykonywania swoich obowiązków przecież pobiera za to wynagrodzenie. Czy ty wiesz co znaczy słowo zdrada? Bo bardzo go nadużywasz. Ja tu brania na litości nie widzę tylko konkrety. Godny politowania jest twój komenetarz. Zanim kolejny równie błyskotliwy komentarz raczysz napisać to przemysl go trochę i nie wypowiadaj się na temat człowieka którego nie znasz a jeśli nawet znasz to bardzo słabo. Za to bardzo chętnie poznam twoje zdanie na temat realizacji prawie wszystkich inwestycji ze środków urzędu miasta.Skoro tak wymownie rozpisales się na temat sekretarza to chyba w tym temacie tez możesz coś powiedzieć?!

Leszek
Leszek
4 lata temu

Proponuję zająć się prezesami mławskich spółek. Prześwietlić co tam się dzieje. Pan Mariusz ma rację że ucieka z tego bagna.

Zorientowany
Zorientowany
4 lata temu

A czy to przypadkiem nie p. Błaszkiewicz wprowadziła do urzędu miasta deweloperów. Sama zresztą ma prywatnie firmę obsługującą nieruchomości.

nie dla kowala
nie dla kowala
4 lata temu
Reply to  Zorientowany

Konszachty z deweloperami to ma burmistrz i tylko zz nimi się liczy. To cwaniak pierwsza klasa.

Dusza
Dusza
4 lata temu
Reply to  nie dla kowala

A p. Błaszkiewicz nie ma z nimi układów? Jak wejdzie do rady, to dopiero bloki będą powstawać na każdej wolnej działce.

Brus Li
Brus Li
4 lata temu

Cel: 200 komentarzy wkrótce zostanie osiągnięty. Kto da więcej?

Maria
Maria
4 lata temu

Panie Szczechowicz , jak Pan jeszcze patrzy ludziom w oczy ?

Z bliska
Z bliska
4 lata temu
Reply to  Maria

Jak to jak nie wiesz normalnie nie musi się wstydzić tego co zrobił, a ze ty uważasz inaczej masz do tego prawo.

nie
nie
4 lata temu
Reply to  Maria

Pan Szczechowicz nie ma czego się wstydzić. Wstydzić to się powinien kowal za swoje prostactwo i arogancję w stosunku do mieszkańców. Dobry i serdeczny jest tylko przed wyborami. Chodzi i bajki opowiada naiwnym, takim, jak pani. Obłuda bije z niego na odległość. Niech pani przejrzy na oczy. Jego hasło powinno brzmieć: „jasny wybór, ciemny charakter”.

Magda
Magda
4 lata temu
Reply to  Maria

A czemu miałby nie patrzeć ludziom w oczy? Mnie to dziwi jak kolarz może patrzeć na swoje odbicie w lustrze. To jest właściwe pytanie.

389
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x