Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marcin Burchacki i jego drużyna


Na sobotniej konwencji wyborczej kandydat na burmistrza Marcin Burchacki zaprezentował swoją drużynę i przedstawił kandydatów do rady miasta. Razem pójdą do wyborów  pod hasłem „Mława to nasz wspólny projekt. Stwórzmy miasto z wyobraźnią”. Kandydata na burmistrza wsparli marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Ciechanowa Krzysztof  Kosiński, a także kandydat do sejmiku Konrad Wojnarowski i przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak. Marcin Burchacki zaprezentował też kluczowe pomysły w ramach strategii dla Mławy.

Obwodnica zachodnia Mławy, efektywne pozyskiwanie środków z UE, powstanie nowego żłobka, likwidacja dwuzmianowości w szkołach, zielone ulice zamiast zabetonowanego centrum, modernizacja sali kinowej, filia Centrum Kultury na Wólce, wprowadzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 20 kilometrów ścieżek rowerowych, 50 tys. rocznie dla Młodzieżowej Rady Miasta,  rzecznicy przedsiębiorcy i praw mieszkańca w urzędzie, 300 tys. na Fundusz Osiedlowy i lodowisko miejskie – to najważniejsze zagadnienia wymienione i omówione przez Marcina Burchackiego.

– To, co ta strategia zawiera, jest inspirowane moją, naszą wiedzą i doświadczeniem, ale również tym, co wy Państwo zgłaszaliście na spotkaniach ze mną. To są wasze realne potrzeby. Chcemy, żeby Mława była lepsza i miała gospodarza, który będzie wychodził naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców, który będzie ich słuchał – deklarował Marcin Burchacki.

– Przedstawiamy najlepsze kandydatki i kandydatów. Każda wspólnota lokalna musi mieć swojego lidera i mam nadzieję, że kolega Marcin Burchacki jest takim liderem – wspierał mławskiego kandydata marszałek Struzik.

Poniżej prezentujemy pełną listę kandydatów do rady miasta w podziale na okręgi wyborcze.

Okręg wyborczy nr 1

Wioletta Błaszkiewicz, przedsiębiorca

Rafał Ciesielski, przedsiębiorca

Joanna Rzeplińska, logopeda

Dawid Żółtowski, pracownik LG

Ewa Sękowska, emerytka

Piotr Wróblewski

Elżbieta Aptewicz, pracownik w sektorze bankowości

Marcin Grabowski, instruktor sportowy

Michał Jaros

Okręg wyborczy nr 2

Burchacki Marcin, pracownik samorządowy

Mariusz Szczechowicz, pracownik samorządowy

Renata Nyga, pracownik działu personalnego

Krzysztof Bartoszczyk, kierowca

Dorota Błaszkiewicz, menadżer

Barbara Florysiak, emerytka

Krzysztof Misiewicz, przedsiębiorca

Tomasz Nagucki, przedsiębiorca

Maria Staniszewska, pracownik samorządowy

Przemysław Olczak, nauczyciel

Okręg wyborczy nr 3

Małgorzata Berdyga

 Urszula Sasiak, emerytka

Karol Safaryn, rencista

Stanisław Matyjasik, nauczyciel

Cezary Kądrzycki, pracownik samorządowy

Artur Wiloch, pracownik samorządowy

Małgorzata Grudzińska, sprzedawca

Maciej Lewandowski

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

274
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonim
Gość
Anonim

Burmistrz nie powinien być celebrytą, któremu to najbardziej zależy na byciu w centrum i wszędzie tam gdzie robią zdjęcia i filmiki.
Nasz burmistrz jest celebrytą. On po prostu nie ma czasu zająć się sprawami Mławy i jej mieszkańców, nie ma czasu na dopilnowanie swoich pracowników, żeby oprócz pierdzenia w stołki i robieniem zakupów w godzinach pracy zajęli się pracą.
Czy widzieliście innego burmistrza, prezydenta miasta, wójta, który jest tak znany ze zdjęć jak nasz?
Dość celebryty, czas na kogoś z głową, który zajmie się pracą.

Ktos
Gość
Ktos

Właśnie! To, że drużyna Pana Marcina Burchackiego to PSL wynika tylko z komentarzy! Dlaczego w tych artykule i na spotkaniach wyborczych PSL nie mówi się o partii, z której kandydaci startują? Wstydzą się tego? A Pan Burchacki może być w partii będąc sekretarzem w urzędzie miasta w Ciechanowie? Chyba, że w urzędzie, gdzie rządzi prezydent z PSL jest to możliwe. Bo wydaje mi się, że prawo tego zakazuje.

Zoja
Gość
Zoja

Gdybys był mądrzejszy to byś wiedział ze pan Burchacki startuje jako bezpartyjny kandydat! Wiec jeśli chcesz zabłysnąć swoją wiedza to najpierw sprawdź informacje a później się wypowiadaj.

Ktos
Gość
Ktos

O ile wiem, to należał do PSL. Chyba, że się wypisał na czas bycia sekretarzem w Ciechanowie. No i nie da się ukryć, że startuje z partii, która nazywa się PSL!

Zoja
Gość
Zoja

O ile wiesz? A z poprzedniego wpisu wynikalo jakbyś na 100 % wiedział. Startuje z listy PSL jako kandydat bezpartyjny. Tak dokładnie to się nazywa. Czytałeś może strategie dla Mławy Pana Marcina? Zapewne nie bo to przecież PSL i nie jest ważne co chce zrobić nie ważne jak może być bo PSL jest zle… Masz burmistrza który nie startował ani nie startuje z list żadnej z partii i co jesteś zadowolony? Mława to takie atrakcyjne miasto od tych 12 lat? Kiedy zrozumiecie ze w wyborach samorządowych powinno się głosować na człowieka a nie partie??

Ktos
Gość
Ktos

Widzę, że Ty starujesz i jesteś agresywna. Tak na 100% należał do PSL i zawsze startował w wyborach z listy PSL. Nie wiem, dlaczego to ukrywacie. Tylko o to chodzi. I nie zamierzam więcej dyskutować.

Zoja
Gość
Zoja

Mała poprawka ja nie startuje w wyborach i ty chyba agresji nie widziałeś. Merytoryczna rozmowa o alternatywie dla Mławy jest dla ciebie agresywna to sorry fakt nie ma o czym dyskutować. No i co z tego ze startował ja w tym nic zdrożnego nie widzę dla mnie bardziej żenujące jest to ze burmistrzem mojego miasta gdzie mieszkałem jest człowiek który nikogo nie szanuje poza sobą i nieudolnie rządzi miastem które ma potencjał. Tylko co? trzeba chcec, pracować a nie wiecznie się lansować i robic show. Nie będę wypowiadać się za osoby które należą do PSLu ale ja w tym ujmy… Czytaj więcej »

NoPislam
Gość
NoPislam

Mówiąc o Tobie naiwna to eufemizm miesiąca.

Szeregowy z AS-a
Gość
Szeregowy z AS-a

Na co nam PSL-owiec na burmistrza. Faktycznie tyle lat podczepiali się pod każdy rząd i guzik zrobili. To samo będzie w Mławie gdyby wygrali . Oni walczą wszelkimi sposobami o zaistnienie. Kandydat nawet w AS-e – o który się opiera darmo jadał kolacyjki i fikał na potańcówkach środowych / były zdjęcia które jakoś z Fb. znikły. Wiadomo o co chodzi. Nawet całą konwencje PSL-u w Mławie prowadził lizuszek z AS-a polujący na stołek radnego a może i wyżej.

Lena
Gość
Lena

A po co znowu kolarz na burmistrza? 12 lat to mało? I czym zabłysnął przez te 12 lat? Jakie show ci się najbardziej podobało? Rozlicz kolarza za 12 lat kadencji a później bierz się za rozliczanie innych. Rachunek wyjdzie bardzo zaskakujący.

KATOLIK
Gość
KATOLIK

Mława dla MŁAWIAN.PSL NA WIEŚ. TAM RZUNDZIĆ

Iza
Gość
Iza

No cóż Katoliku twój post jest tak żenujący jak pozyskiwanie środków przez kolarza. Dno… jednym słowem.

Anonim
Gość
Anonim

To brzmi tak samo jak „Polska dla Polaków” – katoliku najwyższy czas csię leczyć, bo z ciebie katolik jak z koziej d.py trąba.

NoPislam
Gość
NoPislam

WOW Źródło tvn24.pl. „Nie da się zaprzeczyć, iż Mazowsze tonie w długach. – Na chwilę obecną zadłużenie urzędu marszałkowskiego to jest ponad 1,5 mld złotych. Do tego dochodzą długi służby zdrowia w wysokości blisko 600 mln, a także długi spółek podległych marszałkowi – wylicza szef klubu radnych SLD w Sejmiku Mazowsza Grzegorz Pietruczuk. Opozycja zarzuca Struzikowi rozdęcie wydatków i marnotrawienie pieniędzy na takie rzeczy jak zagraniczne podróże przedstawicieli województwa (np. wyjazd marszałka do Seulu na targi ą osiągnięcia samorządu (dwa miliony w ostatnich latach) czy częste mycie samochodów służbowych (350 tysięcy w pięć lat). Eksperci zwracają uwagę, że to krople… Czytaj więcej »

MŁAWIANIE
Gość
MŁAWIANIE

Starczy waszych rządów .Razem z PLatformą ustaliliście nam wiek emerytalny .offe kURNIK Iumowy śmieciowei tp.Wam dziękujemy .psl poza progiem wyborczym a stołki się śnią.

Radnybezradny oświadczenie po wpisie Galla
Gość
Radnybezradny oświadczenie po wpisie Galla

Tu Ja pisze Radnybezradny wielu kadencji, podnoszący najwyzej rękę, mający zatrudnioną przypadkiem rodzinę w jednostkach UM, pobierający dietę, zasiadający w komisjach, Paryżanin, przyszły dyrektor planowanego przez UM lotniska pod Mławą. Ja w imieniu swoim i kolegów z Komitetu i Rady, chciałbym oświadczyć, ze w trosce o transparentność i nasze zaangażowanie społeczne, zawsze dokładnie analizujemy zatrudnienia w jednostkach UM. Przez lata, pomimo wnikliwej kontroli, nie natrafiliśmy nawet na niewielki ślad aby ktokolwiek z powodów koligacji rodzinnych otrzymał w nich posadę. To są pomówienia. Zatrudnienie w tych jednostkach zawsze opiera się o analizę wykształcenia kandydata i jego merytorycznych umiejętnościach. Takie działanie przynosi… Czytaj więcej »

Zainteresowany
Gość
Zainteresowany

Gdzie są dostępne listy radnych miejskich od kolarza? Gdzie można zobaczyć jego „konwencje”? „Lider” a konwencja taka słaba że nawet żaden portal jej nie opisał?

Z bliska
Gość
Z bliska

Konwencja Burmistrza to jego monolog przez 35 minut, i wydal polecenie dla kandydatow, cyt. NO TO DO ROBOTY. ogolnie to nic ciekawego, typowa amatorszczyzna, tak jak działalność Kowalewskiego prze 12 lat z tej mąki chleba już nie będzie.

Mieszkaniec OKM
Gość
Mieszkaniec OKM

Proszę zwolenników obecnego burmistrza o merytoryczne komentarze przekonujące do głosowania na niego a nie stosujecie żenujący czarny pijar w stosunku do kontrkandydatów. Jeśli tym chcecie przekonać wyborców to wielkie brawo. Sukcesów nie zycze.

Znajoma tych ze zdjęcia.
Gość
Znajoma tych ze zdjęcia.

Co do drużyny p. Burchackiego. Na profilu kandydata w portalu facebook, w zakładce informacje ukazało się jego zdjęcie w otoczeniu osób będących na spotkaniu z osobami niepełnosprawymi. NIE SĄ ONI JEGO DRUŻYNĄ . Na spotkaniu dali wyraz swojemu niezadowoleniu z zastopowania przez Starostwo utworzenia WTZ w 2016r. Wobec tego zamieszczenie zdjęcia poza postem informującym o tym spotkaniu sprawia wrażenie jakoby osoby te firmowały kandydata. Wykorzystanie wizerunku w tym celu bez zgody tych osób uważam za niestosowne. Znowu wykorzystuje się osoby niepełnosprawne dla własnych celów. Nieładnie, a my to widzimy i mamy tego szczerze dość. Zdjęcie jest, przy czym w programie… Czytaj więcej »

Misiek
Gość
Misiek

Niestosowne jest niby jak wszyscy stoją i uśmiechają się do aparatu? Może i spotkanie było na wstępie bardziej związane ze starostwem niz z urzędem miasta ale z tego co wiem (a na spotkaniu byliśmy) wszystko zostało wyjaśnione, osoby które na początku były agresorami przeprosiły, nikt do nikogo nie czuł złości. Dla mnie tego typu komentarze są nie na miejscu. Dodatkowa kwestia jest taka że jeśli chodzi o WTZ to bardzo długa historia z wieloma zakrętami. Wina nigdy nie jest po jednej stronie. A osoby ze spotkania bardzo mocno uznawały winę jedynie Pana Marcina że jakby tylko On był za to… Czytaj więcej »

Ona
Gość
Ona

Misiek na spotkaniu byłeś czy byliśmy?

Znajoma tych ze zdjęcia.
Gość
Znajoma tych ze zdjęcia.

Agresorami ??? Wina ? Wszystko wyjaśnione ? Co Wy nam znowu mówicie ? Swoją prawdę. Ale niech tam, bo nie sposób tracić siły na takie rozmowy.
Zwracam tylko uwagę na fakt wykorzystania zdjęcia w niewłaściwym miejscu. Nie jest w poście informującym o spotkaniu ale w informacji o kandydacie. Czy na to nie jest potrzebna zgoda tych osób ? Nie wykorzystujcie osób niepełnosprawnych dla własnych wyborczych celów. Staram się to spokojnie wytłumaczyć i proszę się nie denerwować. A najlepiej przemyśleć własnie w duchu tego zrozumienia, które podobnież deklarujecie. Zobaczymy …

Wryty
Gość
Wryty

Proszę się ujawnić z imienia i nazwiska to Panią zamażą i po kłopocie. Nie można było napisać tam gdzie to zdjęcie jest tylko tu prac jakieś brudy i pretensje?? Aaa zapomniałem czas przedwyborczy to pewnie się Pani lansuje.Za chwile się okaże ze Pani gdzieś kandyduje i to zdjęcie przeszkadza bo wg Pani nie zagłosują wyborcy bo ma Pani zdjęcie z przyszłym burmistrzem. Do prawdy żenujące

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie kandyduje, nie ma mnie na tym zdjęciu ale mam swoje zdanie i starałam się je kulturalnie przedstawić.

racjonalny
Gość
racjonalny

Tak sobie ta drużyna, a że z PSL to jak dla mnie bez szans. Nie znam tych wszystkich ludzi (niektórych tak i nawet się nie dziwię że PSL) ale to ze startują z PSL-u to daje dużo do myślenia. Nie warto. Partia – tragedia, myślę że nigdy nie miała zbyt mądrych władz, na szczęscie w sondażach do parlamentu nawet nie przekraczają progu wyborczego.

Zoja
Gość
Zoja

Widzę, że nastało wielkie poruszenie odośnie pana Szczechowicza. Mam pytanie do pani PAMIĘTLIWEJ.To polecenie służbowe ten hejt? Tak dla przewietrzenia pani pamiętliwej sugeruje aby udała się marszem bądź też sobie pobiegła na Aleje Marszałkowską i swoje frustracje włożyła w wysiłek fizyczny bo zdecydowanie lepiej to pani wyjdzie. Pani komentarz jest tak żenujący, że aż mnie zdziwienie bierze, iż tacy ludzie pracują w urzędzie miasta bądź co bądź w naszej „wizytówce” … Dla mnie to kompromitacja tak jak komentarze tej pani odnośnie oświetlenia na fb… Powiem tak jak „matka” taka „natka” Wstyd i kompromitacja. Powinna pani dostać polecenie służbowe od „wodza”… Czytaj więcej »

Klakier
Gość
Klakier

A ja rozumiem Pamiętliwą. Nie rozumiem tylko niektórych tutaj PSL-wskich i PiS-owskich troli. Fala hejtu wylała się na ludzi z UM oraz dyrektorów placówek podległych burmistrzowi, którzy byli na otwarciu Alei św. Wojciecha. Ja to widzę inaczej. Sprawą honorową jest być w takiej sytuacji z przełożonym mimo, że okręt tonie (i pewnie zatonie – Kowal przegra), niż uciekać z niego jak szczur i zmieniać barwy. Od kiedy to lojalność jest hańbą a zdrada cnotą ? Hańbą jest brać kasę przez 12 lat od burmistrza, który go ściągnął do Ratusza a później zmieniać barwy, jak kameleon. Pomyliły Wam się drodzy ujadacze,… Czytaj więcej »

Olo
Gość
Olo

Co Ty bredzisz? Jakim prawem dyrektor szkoly jest na otwarciu ulicy? Czy ktorys z nich ma wpisany dzien urlopu czy To bylo porzucenie obowiwzkow w godziniach pracy? Oni tam robili za sztuczny tlum. Nie bylo nikogo z mieszkancow. Bo to droga dka nikogo. Tylko kielbasa wyborcza. A urzedasy warowali jak pies przy budzie

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Sprawą honorową jest postępować zgodnie z własnym sumieniem. Żadnym honorem nie jest trwać przy boku człowieka rządnego władzy za wszelka cenę, który na każdym kroku wykorzystuje swoich podwładnych a później przypisuje sobie ich zasługi. Czas zmienić standardy. A na otwarciu alei byli w większości kandydaci na radnych miejskich i powiatowych z ramienia Kowalewskiego. Napewno nie kierowali się lojalnością a raczej chęcią darmowego lansu przed wyborami.

Klakier
Gość
Klakier

Może masz i rację ale nie zmienia to faktu, że zdrajca zawsze będzie zdrajcą, który ucieka tam, gdzie znowu będzie miał korzyści.

Rudi
Gość
Rudi

A skąd pewność że będzie korzyść?

Olek
Gość
Olek

Mławiak, pozwolę sobie zacytować twoje słowa:”Sprawą honorową jest postępować zgodnie z własnym sumieniem. Żadnym honorem nie
jest trwać przy boku człowieka rządnego władzy za wszelka cenę, który na każdym kroku wykorzystuje swoich podwładnych a później przypisuje sobie ich zasługi. Czas zmienić standardy.” Popieram. Wypowiedź ta odzwierciedla cechy obecnego włodarza,

123 PSL PATRZY
Gość
123 PSL PATRZY

ELYTA…

pamietliwy
Gość
pamietliwy

pamiętliwa przemysł co napisałaś bo to wszystko nie ma sensu, jakie prawa pracownik samorządowy ma do prywatnych firm? żadne, tak jak twoja wiedza na temat o ktorym sie wypowiadasz, dowiedz sie lepiej i dopiero wypowiadaj, dalej grzej miejsce przy kowalewskim tylko pamietaj ze to dlugo nie potrwa, wtedy bedziemy sie razem śmiali hahahaha

pamiętliwa
Gość
pamiętliwa

o jakiej prywatnej firmie mówisz? MHS? BO, ze Antczak sprzedał wysypisko miejskie wiele lat temu prywatnej firmie to jest wiadome. a to , że miasto ma tam jeszcze jakies małe procenciki własności też

pamiętliwa
Gość
pamiętliwa

to wszystko śmiechu warte. Ludzie tacy jak p. Antczak czy Szczechowicz, którzy przez ponad 10 lat byli u realnej władzy, decydowali, współdziałali i teraz nagle ich olśniło?,… hahaha, co nic do powiedzenia nie mieli? moim zdaniem wyczuli, że po wyborach zostaną wymienieni, bo już dawno działali na 2 fronty. w powiecie można więcej ugrać dla siebie. Kowal napewno nie był zadowolony, że zięć Antczaka w taki perfidny sposób został dyrektorem w MHS (a jakby nie było Kowal tam wiele zrobił), że jego skarbik załatwia tak bez wstydu i zażenowania swoim wciąż posady, to samo sekretarz. ten to dopiero cichaczem niby,… Czytaj więcej »

matka
Gość
matka

To dobrze ze kowal siłowni nie wybudował na stadionie żeby coreczce dać pracę

BASIA
Gość
BASIA

myśli Pani, że prowadzenie parę razy w tygodniu zajęć fitness to kokosy? to gratuluję. proszę popytać czy tak wielu jest wykształconych w tym temacie. nowa siłownia na OKM dość długo szukała instruktorów, ogłoszenia, promocja i z trudem się udało.

Lena
Gość
Lena

Nie zapomnij szanowna Pani Basiu o pensji w szpitalu.

Olek
Gość
Olek

Ale łaskawca dał pozwolenie na siłownię w MOSIR i tam załapała kolejną fuchę

Dość
Gość
Dość

Za to wsadził ja do szpitala na wymianę z pracownikiem przy dowodach osobistych. Jakoś o tym cisza…

DO PAMIIĘTLIWA
Gość
DO PAMIIĘTLIWA

Twoje źródło informacji to chyba sam jaśnie pan – łgarz i kłamca oraz jego świta (kółko klakierów i przytakiwaczy skupionych wokół pani „wielkiej”rzecznik). Wierz dalej w te bajki szamana, on już tyle nakłamał, że już sam nie wie co jest prawdą, a co kłamstwem. Właśnie tak, olśniło, żeby z takim człowiekiem jakim jest kowal nie mieć nic wspólnego, bo to ujma na honorze. I jeszcze jedna rada ogarnij się i idź pobiegać po Alei św. Wojciecha, przecież to dla was. i jeszcze jedno , pani rzecznik będzie potrzebowała jeszcze jednego pracownika, ponieważ startuje do powiatu, może się załapiesz. Jednego już… Czytaj więcej »

Z bliska
Gość
Z bliska

Jak sama jesteś ciemna, i piszaca bzdury, to przestan nam wciskać kit z tymi glupotami. Kowal na chali ze swoim pomocnikiem Jankowskim to jedynie balagan robili.

mlawiak
Gość
mlawiak

Gdzie ten Szczechowicz sie pcha malo mu dwoch etatow w UM(SEKRETARZ URZEDU ORAZ NACZELNIK WYDZIALU ORGANIZACYJNEGO) taki to moze sobie pozwolic na zycie w luksusie ale ten dobrobyt mu sie skonczy i zostanie pensyjka nauczyciela

Olek
Gość
Olek

Następny ogarnięty inaczej, jak klika krzywoustego.

Wera
Gość
Wera

Gdybys był człowieku ogarnięty to byś wiedział ze to jeden etat tylko dwie funkcje. Jak następnym razem będziesz chciał zabłysnąć to zrob to w bardziej błyskotliwy sposób bo na ta chwile zabłysłeś niczym spadająca gwiazda! Żenada

Gall
Gość
Gall

Mówicie że PSL to rodzina, układ – proponuje spojrzeć na listę włodarza. Arkadiusz Nauczyciel – pracuje w gimnazjum, dorabia w MOSIR jako spiker, w Zawkrze Mława dotowane przez starostwo oraz zarządzanym przez starostwo PODN, żona również zatrudniona w Mosir Andrzej Piłkarz – instruktor w Mosir, dorabia w Mlawiance dotowanej przez miasto, żona księgowa Mosir Filip Siatkarz – wielki przyjaciel mławskiej deweloperki, wystarczy przejrzeć portale społecznościowe Maciej Sędzia – słynie z tego że sędziuje mecze z przyszłym zięciem włodarza, w szczególności turnieje opłacane przez Mosir Idźmy dalej Rada Powiatu Piotr Kolarz – osiągniecie ostatniej kadencji to zatrudnienie córki włodarza, oraz syna… Czytaj więcej »

ratusz
Gość
ratusz

Dobre Gall

Bartosz Kowalski
Gość
Bartosz Kowalski

Ależ jesteś przykry.Cwaniak w necie – piz*a w świecie.Jak jesteś tak odważny to podpisz się imieniem i nazwiskiem pod tym co piszesz.
A i chyba minąłeś się z powołaniem-powinieneś zostać detektywem , tak super wszystko wiesz.

Olek
Gość
Olek

Kij zawsze ma dwa końce, bo u jednych to się widzi, a u drugich nie chce się widzieć, co panie Bartku?

Tomasz Kowalewski
Gość
Tomasz Kowalewski

Jak brak argumentó, to sie czepia byle czedgo i ubliża innym. Ludzie od Kowalewskiego nawet nie maja nic mądrego do napisania aby go bronić. Kowalewski idzie na dno ! A Wy razem z nim.

LICH
Gość
LICH

PRZYSZŁY ZIĘĆ JUŻ TRENUJE DZIECI W MŁAWIANCE JUZ GO WSADZIŁ ciągnie z trzech źródeł

Kolo2
Gość
Kolo2

Niczym córunia

Olek
Gość
Olek

Pełna zgoda.

Detergent
Gość
Detergent

Gall ma trochę racji. Podobno ten pierwszy z wymienionych to nawet z córką razem pracują. To przykre szczególnie dla tych którzy, nie mogąc znaleźć pracy na miejscu są zmuszeni emigrować z Mławy.

Do detergent
Gość
Do detergent

Trzeba się było uczyć to byś prace znalazl

wyjazd
Gość
wyjazd

A kto nie jest od Sławka to sie go niszczy i dołki pod nim kopie, tak działa mściciel z ratusza.

pewniak
Gość
pewniak

Tak Max, zgadzam się z toba, Pan Sławomir i jego ludzie boją się o swój stołek więc atakują ale cóż tylko to im pozostało, czas się żegnać moi Państwo.

Max
Gość
Max

Taki atak na PSL, czyżby w majteczkach już pełno? hahaha

Mława
Gość
Mława

czy panie Błaszkiewicz to rodzina ? No jeśli tak to robi nam się rodzinnie , świetni tylko pogratulować . No ale to przecież PSL , żenada !

Olek
Gość
Olek

Popatrz szeroko na drugą stronę, na dwór Kowalewskiego, bo chyba jesteś ślepa.

Miras
Gość
Miras

Skończyć z dynastią Wojnarowskich i Antczaków , dość partii OBROTOWYCH !

Olek
Gość
Olek

A może z rozpasanym dworem Kowalewskiego.

oko
Gość
oko

Silna grupa . Dadzą radę. Są znani z pracowitości i zaangażowania. Życzę im Powodzenia !!!!!!!!!!!!

z Mławy
Gość
z Mławy

Panie Szczechowicz wracaj na spadochronie do Żuromina. Tam będziesz się Pan czuł lepiej.

Andrzej
Gość
Andrzej

Prostactwo to twoja domena?

Olek
Gość
Olek

Pan jego prostak, to i cały dwór prostaków. Jaki pan, taki kram.

NoPislam
Gość
NoPislam

Nie, nie, nie na partie.

Kris
Gość
Kris

Kochani kiedy dobrze do Was że to tylko flaga PSL. W grupie Burchackiego max 5 osób to PSL reszta to ludzie którzy musieli się dostosować do ordynacji wyborczej zafundowanej przez PiS. PiS zorientowało się że tam gdzie jowy nie mają szans. W takim mieście jak Mława nie da się być anonimowym, w tych wyborach głosujemy na ludzi nie mam partie.

BASIA
Gość
BASIA

JAK KTOŚ NIE CHCE BYĆ KOJARZONY Z PSL, CZY INNĄ PARTIĄ TO ZAKŁADA Z GRUPĄ ZAANGAŻOWANYCH WŁASNY KOMITET ! więc widać, że albo Ci kandydaci są za słabi, albo zbyt leniwi albo nie potrafią swoją pracą przekonać innych, tylko na przyczepkę, byle się zahaczyć i swoje sprawy potem ugrać. żenada

Zocha
Gość
Zocha

Wiesz tle, ile ci powie twój pan

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szkoda, że nie ma zdjęć publiczności. Chyba słaba frekwencja.

Gio
Gość
Gio

Podobno tyle osób, że nie można było objąć obiektywem

Mix
Gość
Mix

Ha ha ha

Obserator
Gość
Obserator

U Kowalewskiego bardzo słaba.

miłek
Gość
miłek

PiS wymiecie ten cały Psl w Mławie i w Powiecie, to już koniec tych klik peeselowskich i nawet Szczechowicz im tu nie pomoże !

NoPislam
Gość
NoPislam

PIS wprowadza wszędzie swój beton partyjny jeszcze gorszy bo podszyty ideologią. Ci co mają IQ powyżej 47 nie akceptują tego.

Bezsens
Gość
Bezsens

Przecież to wszystko bez sensu. PSL nawet do sejmu sie nie załapuje jako partia!

mławiak
Gość
mławiak

Panie Szczechowicz i jak się Pan czuje w tym gronie zielonych, bo minę ma Pan nie tęgą ?

Ksry
Gość
Ksry

Bardzo dobrze się czuje, zal Ci dupę ściska?

Dentysta
Gość
Dentysta

Przynajmniej nie ma krzywego zgryzu

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Część II
ŻEBY DOSTAĆ środki z funduszy zewnętrznych TO NAJPIERW TRZEBA OPRACOWAĆ PORZĄDNY WNIOSEK I GO ZŁOŻYĆ TAM GDZIE TRZEBA.
Nikt naszemu burmistrzowi nie będzie się kłaniał i nikt mu nie będzie przynosił kasy w zębach jak burmistrz nie złoży o tę kasę dobrze przygotowanego wniosku.
Miał ten pan 3 szanse – 12 lat.
Dość tego.
Nie wykazał się – trzeba dać szansę innemu na następne 5 lat.
Nie wykaże się – do widzenia, nie czekajmy więcej. 5 lat wystarczy na pokazanie co się potrafi.
12 lat to za dużo, o 17 nie wspomnę, bo to już przegięcie.

NoPislam
Gość
NoPislam

Jarząbek, zgadzam się z Tobą bez zastrzeżeń tylko w części, że jak jakiś kolo nie wywiąże się ze złożonych obietnic to od razu powinniśmy go zwolnić. Cała reszta jest poniżej standardu ambitnego społeczeństwa, które chce się rozwijać i posiada do tego zdolności.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Część I. Kolarz – lider… Na lidera wszyscy pracują. Lider jest jeden i na lidera pracuje cały sztab wyborczy, jego pracownicy, jego radni i wszyscy mieszkańcy, czy dobrze rozumiem, bo tak jest w kolarstwie – na lidera pracuje cała załoga, Burmistrz jest liderem? chce być liderem? – wysoko się ceni. Ja nie chcę pracować na lidera, lider dostaje nasze pieniądze do dyspozycji, może pozyskiwać pieniądze z funduszy zewnętrznych, ale mu się nie chce, nie potrafi dobrać sobie takiej ekipy, zeby jej się chciało pisać wnioski o fundusze. Czy przypadkiem na rewitalizację przy Handlowcu, a w zasadzie na betonowanie wokół handlowca… Czytaj więcej »

TOMEK
Gość
TOMEK

Wybór między Panem K. a Panem B to taki wybór między „dżumą” a „cholerą”. Niestety na takie miasto jak Mława brak kandydata , który naprawdę dałby jakoś zmianę- typowego człowieka żyjącego problemami Mławy przez 4 lata! Nie za pięć 12, bo są wybory. Pan K opanował UM a partia Pana B Starostwo i urzędy podległe więc jaka różnica ………żadna.

Miłosz
Gość
Miłosz

Przestańcie pisać ze kandydaci na radnych to zadna zmiana ze oni byli z kowalewskim to nic nowego, bo o to wlasnie w tym chodzi ze byli i wiedza jak teraz nie mozna postapic, co robic zeby mlawa byla lepsza!!! Odwazyli sie dla nas zeby w końcu skonczyc te pozal sie Boże rządy i zaczac robic cos dla nas, mieszkancow wiec z łaski swojej moze zaczniecie to doceniac a nie ciagle kladziecie klody pod nogi mimo ze oni to robia dla was, chca zmian i to zmian na lepsze! Ja bede popieral was i oczywiscie nowego kandydata na burmistrza

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jedyną alternatywą jest pis

Z bliska
Gość
Z bliska

I znowu sie nacpales, odstaw te prochy i zacznij myslec, chyba pamietasz co powiedział DUDA, przypomne ci, bo potych prochach , chodzisz caly czas zakrecony cyt OJCZYZNĘ DOJNA RACZ NAM ZWRÓCIĆ PANIE. I od tamtej pory doja ile się tylko da.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja za po -PSL pracowałem za 5 zł na godz teraz za 13 mi pasuje. I żaden pracodawca już nie mówi won jak sie nie podoba. Pracownik odzyskał godność. Ps ile pracodawcy płacili kobietom że za 500 zł odchodzą z pracy. Gdyby zarabiały ok 2500 – 3000 to 99 % by nie odeszło. Ale za niewolnicze pensje to poodchodziły

mławianka
Gość
mławianka

Byłam na konwencji wyborczej „PARTII” S. Kowalewskiego, „Razem dla Mławy, razem dla powiatu”… Jednak pracowników raczej nie zagonił złotousty do kina, zagonił za to Milonga i coś tam jeszcze, którzy byli bardzo zachwyceni i zauroczeni nim. Z pracowników to zagonił przede wszystkim tych, którzy mają startować na radnych (a jest ich całkiem sporo). Dla mnie to dziwne – radny/a miejski/ka i pracownik UM w jednym. Jedna ważna rzecz: BURMISTRZ MA DWIE CÓRKI, niech nikt nie opowiada bzdur, że ma jedną. Za 2 miesiące zaś zostanie dziadkiem, a wiec rzeczywiście dajmy mu odpocząć i zająć się rodziną, bo biedny przez ostatnie… Czytaj więcej »

Córa PSL
Gość
Córa PSL

No właśnie, po co ten Szczech jeszcze pracuje? Niech idzie do powiatu!!! Zakłamany PSL.

Zocha
Gość
Zocha

Jaki Szczech?

Zoja
Gość
Zoja

Tez jakoś nie kojarzę żeby ktoś taki startował… No ale cóż chyba przeciwnicy boja się przejścia sekretarza bo podejrzewam, że o niego chodzi i w taki prostacki sposób wyrażają swój strach.. żenada oj żenada klakierzy Krzywoustego. Takim prostactwem pokazujecie swój strach.

zniesmczny
Gość
zniesmczny

bo to Judasz.

Fhdsxc
Gość
Fhdsxc

Judaszem można nazwać tego kto co 4 lata chce naszych głosów i tak się przemknął 3 kadencje a nie wywiązał się z obietnic wyborczych!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak naprawdę żeby była prawdziwa zmiana w powiecie mławskim to musi być Marszałek, starosta i burmistrz z pis i taka jest prawda. Jeszcze ludziska wierzycie w PSL. Jak pis się nie sprawdzi to za 5 lat im podziękujemy

z bliska
Gość
z bliska

Człowieku czego Ty się nażarłeś?? że powiem wulgarnie., bardziej wierze w PSL niż w Twoje słowa, nie będzie trzeba czekać 5 lat już w przyszłym roku podziękujemy Twojemu PISOWI., a co gorsze z wieloma z tych aktywistów zajmie się prokurator, oczywiście że nie Ziobro bo sam stanie przed Trybunałem Stanu, i nie tylko on.

Olek
Gość
Olek

PIS i krzywousty kłamca to KORYTO PLUS, KORYTO PLUS, KORYTO PLUS. Takiej skali złodziejstwa jak obecnie to jeszcze nie było i upychania na stołki biernych, ale wiernych.

jaaa
Gość
jaaa

Taa,a za po i psl nie kradli! A kto moje pieniądze z ofe ukradł, twierdząc, ze nie są moje?Normalnie aż mnie brzuch, ze śmiechu boli! Pokaz mi człowieka, którego koryto nie deprawuje! Jak było tak dobrze, a Polska byla krajem miodem i mlekiem plynacym to dlaczego tan glupi narod wybral pis? No dlaczego? Wspolczuje ludziom majacym klapki na oczach i wierzacym w te piękne słowa partyjnych przedstawicieli. Czy to pis czy po czy psl nic sie nie zmieni! Obojętnie kto wygra, dalej będzie tak samo tylko z inna opcja polityczna. Pozostaje mi pozazdrościć i pogratulować wierności, bo mojego głosu ani… Czytaj więcej »

NoPislam
Gość
NoPislam

Chej jaaa, nikt tu nie pisze, że nadużycia poprzedników są OK. Ale nie ma zgody, żeby jedną patologię zastępować drugą.
Hej kolo, Twój głos ma znaczenie. Jak Ci się kandydat nie podoba to go zwalniasz podczas wyborów.Po angielsku to dobrze brzmi – You’re fired.
Jak idziesz do fryzjera i schrzani Ci fryzuję, krzyknij – You’re fired.
Jak czujesz, że gości którego zatrudniłeś 5 lat wcześniej na burmistrza zawalił, krzyknij – You’re fired.

z bliska
Gość
z bliska

Odpowiem Ci na Twoje pytanie?–dlaczego ten głupi naród wybrał PIS—dlatego wybrał bo jest naprawdę GŁUPI–i sprzedał się za 500+,

Brawoooo
Gość
Brawoooo

Zakochałam się w mądrym człowieku ! „Z bliska”

NoPislam
Gość
NoPislam

Olek, już Cię lubię. Mówisz jak jest!

Kris
Gość
Kris

Przyjacielu PiS to zło w czystej postaci. Nie można igrać siłami zła.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak naprawdę po 1989 r to dopiero pis zmienił sytuację w Polsce. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. A psl co zrobił? Rodziny całe zatrudnia w urzędach, co nie widać tego.

Obserator
Gość
Obserator

Oto co robi PIS: Liczba pracowników ministerstw wzrosła za rządów PiS o 1,2 tys., ale liczba ta może być wyższa, bo danych nie ujawniło MSWiA. Łączne zatrudnienie w ministerstwach bez resortu Joachima Brudzińskiego osiągnęło już poziom 12 tys. urzędników.
Autor artykułu w PULSIE BIZNESU wyraża opinię, że lista dotycząca PiS i jego koalicjantów, „dowodzi, że obecnie rządzący już w rok przebili poprzedników, i to z nawiązką”. Jak dodaje, zarówno tempo, jak i intensywność zmian personalnych wprowadzanych przez PiS są rekordowe. A co najważniejsze rozwala PAŃSTWO PRAWA.

Z bliska
Gość
Z bliska

Przrd chwilko zakończyła sie konwencja Burmistrza Kowalewskiego, jesli moglbym ja oceniac slwem —to straszna chaltura, zapamietalem slowa Pans Kowalewskiego cyt JA KOCHAM MLAWE nie przeczę ze tak jest, ale dla nas mlawiakow te slowa nie wystarczą, dla Mlawy trzeba jeszcze coś robić, a nie tylko ja zadluzac. To tak na goraco reszta mych spostrzeżeń, nieco pozniej. Wiem jedno ze porównując, te konwencje, to PSL jest górą.

gość
Gość
gość

kobieto co ty wiesz o długach to Antczak zadluzył miasto juz zapomieliscie, to sobie przypomnijcie a potem skulił kite i w las, taki jest on i ten cały PSL jedna wielka klika

Obserator
Gość
Obserator

Gościu, a ty co wiesz?Antczak nie chciał się zgodzić na dalsze zadłużanie miasta, więc krzywousty mu podziękował w chamski i perfidny sposób.

pamiętliwa
Gość
pamiętliwa

Antczak sprzedał wysypisko Arentowi. i to mu pamiętać będę zawsze ! niech idzie na emeryturę i ona niech się zajmie wnukami. Kowal to facet z klasą w średnim wieku, nie emeryt jak Wojnar i Henryk.

Olek
Gość
Olek

Facet z klasą? To zero klasy. Mściwy i wredny typ. On tylko wykorzystuje ludzi dla własnych ambicji, czyli władzy i kasy.

z bliska
Gość
z bliska

Przepraszam ale to nie była konwencja, tylko 35 minutowe spotkanie z mieszkańcami frekwencja nie była powalająca, gdzie Burmistrz przedstawiał swa ekipę z którą chce sięgnąć po 4 kadencję??? kiedy wchodziłem na spotkanie to zaślepiła mnie jasność jaka bila od Pana Kowalewskiego, tak że nie mogłem trafić na salę/trochę żartem/ ale sama organizacja mnie mocno zaskoczyła na minus, A kandydaci szkoda słów, wybitny Radny który w plebiscycie głosował sam na siebie i o dziwo wygrał, oczywiście dalej liczy na drapane PAN DUŻMAŃSKI, OŚLIZLOK, NOWAKOWSKI, PREJS, Prosinowski, Wilamowski, Lemański, zapamiętajcie te nazwiska to osoby pierwsze do skreślenia, które zdążyłem dostrzec w tym… Czytaj więcej »

Obserator
Gość
Obserator

A jakie hasło „Jasny wybór”, powinno być „Jasny wybór, ciemny charakter”.

Przejazdem
Gość
Przejazdem

Dodaj tego od liczenia głosów na W jak starosta, chyba brat…

Z bliska
Gość
Z bliska

Słuszna uwaga–tego Wojnarowskiego od liczenia też TAK TO BRAT STAROSTY,—zwróćcie uwagę że reszta sama z Rady Miasta ucieka, do Powiatu, O DZIWO NA PISOWSKIEJ LIŚCIE MOŻNA ZNALEŚĆ PANA RAKOWSKIEGO—Szanowny Panie czy naprawdę tak nisko Pan upadł że z tego wszystkiego znalazł się Pan w PIS??

mławianka
Gość
mławianka

no ciekawe , Szczechowicz , Błaszkiewicz Kądrzycki to już było i przeminęło, emerytka Sekowska , podobno jej zięć też startuje tylko że z Pisu, ciekawe czy to prawda , bo jak tak to zn że całe rodziny niedługo będą w radach hi hi hi

z bliska
Gość
z bliska

NIE!!!NIE!!–to dopiero będzie Szanowna Pani bo ludzie których Pani wymieniła, bardzo dobrze wiedzą co w trawie piszczy, za obecnej Władzy Kowalewskiego, i na pewno potrafią to zmienić. I ta zmiana jest bardzo Mławie potrzebna, a że nie każdemu sie to podoba, zwłaszcza hejterom z PISu i od obecnego Burmistrza, nic na to nie poradzimy widać że walczą o to aby nadal na świeczniku być, niestety ich czas się kończy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zmienic he he he he
Trzeba wszystko zmienić by wszystko było po staremu he he o to tu chodzi

Robson
Gość
Robson

No właśnie! I dopiero byśmy mieli wtedy kraj rad – chyba tego nie chcemy.

z bliska
Gość
z bliska

BĄDZ CIERPLIWY PRZY TAKIM DZIAŁANIU PISOWSKIEJ dobrej zmiany, NIE DŁUGO BĘDZIESZ MIAŁ TEN SWÓJ WYMARZONY KRAJ RAD—wszystko zmierza ku temu .

John
Gość
John

Dziwię się,że Pani emerytka nie startuje z listy PIS. Osoba bardzo o poglądach typowo prawicowych, krytyczna wobec poprzednich rządów PO-PSL,związana i wpływowa osoba na proboszcza swojej parafii. To wielki, niesprawdzony niewypał dla grupy Burchackiego!!!

mlawiak
Gość
mlawiak

Pan Burchacki pośpiesznie stworzył swoją drużynę złożoną z niedoświadczonych osób,innym słowem zapchał dziurę w składzie ekipy. Przykładem jest Pani Sękowska!!!

Rozgoryczony
Gość
Rozgoryczony

Jestem mieszkańcem Mławy od 35 lat i szlag mnie trafia ze Mława nie może rozwijać się takim tempem jak Ciechanów. Jeżeli obecny włodarz tego nie potrafi to niech to robi kto inny.

Zna realia
Gość
Zna realia

Burchacki tak…drużyna NIE znam dużo tych osób i połowa z nich nie wie co się w mieście dzieje ludzie z łapanki. Ci co przychodzili na spotkania zostali kandydatami na radnego.

NoPislam
Gość
NoPislam

Ale drużyna nie ma znaczenia. Pan Marcin wita się z ludźmi na ulicy i jest ekspertem od pozyskiwania środków unijnych, czyż to nie wystarczy. Jest tylko jeden problem jak wybierzemy gościa z PSL to ci z PIS-u będą wkurzeni i nie będą chcieli dawać kasy. Co my wtedy zrobimy? Jak damy sobie radę w takiej sytuacji?

Olo
Gość
Olo

Jakim ekspertem? Poczytaj kto w Ciechanowie zdobywa kasę i raczej nie jest to Pan Marcin, dalej dostają bo Pan Marszałek w nich pompuje kasę, trzeba będzie gdzies upchac kumpli i rodzinę jak PSL straci województwo. Dość już ich rządów. Ja daje swój głos na PiS jako jedyni w skali kraju podjęli realne działania żeby państwo się zmieniało, moim zdaniem na lepsze, być może nadzwyczajna kasta myśli inaczej ale to zaledwie ułamek w skali kraju.

NoPislam
Gość
NoPislam

Napisz co się zmieniło na lepsze? Podaj przykład? Miałeś wątpliwą przyjemność żyć w PRLu? Że 500+, taka mantra powtarzana bez końca. Nic co daje Ci rząd nie jest jego własnością, wszystko co dostajesz jest zabierane komuś innemu lub zadłuża się kraj lub jedno i drugie.

Olek
Gość
Olek

Olo bredzisz/ Pan Marcin jest specjalistą od pozyskiwania środków UNIJNYCH.

John
Gość
John

Zgadzam się z opinią, po drużynie nie można się spodziewać nic dobrego, to „kółko różańcowe”.

yuu
Gość
yuu

zasadnicze pytanie retoryczne ino: cy w muławie SAME CHOPY li tylko som ???? bo jak na razie to PRL wybudował obwodnicę i bloki – osiedla mieszkaniowe… i teraz burtrmistrz Kowalewski sporo wybudował w tym kolejny kawał solidnej drogi Alei Świętego Wojciecha… te wiadukty to pierwszy PRL a trzy ostatnie to chyba Kowalewski… tak jakoś tylko Kowalewski rewitalizację Stary Rynek i wokół Handlowca kończy już i Pak Zabytkowy Kowalewski, i ronda wszystkie Kowalewski i kanalizacja 20 kilometrów KOWALEWSKI ! i ja Go nie bronię ale trzeba prawdę powiedzieć CO ZROBIŁY PSL i PiS w muławie ??? same se ludzie SUWEREN odpowiedzcie… Czytaj więcej »

Nowa
Gość
Nowa

rzeczywiście tyle narobił ullllallla przez 12 lat!!!! masakira normalnie

OLEK
Gość
OLEK

Szczerze to nie wiem czy na 12 lat to dużo. A wiadukty to napewno PKP a nie Kowalewski. Ronda pewnie tez nie tylko miasto „sponsorowało” pewnie powiat się cos dołożył. A powiat to PSL przecież. Najładniejsze rondo na ul. Dzierzgowskiej tak swoją droga. Z kolei kanalizacja za dość ładne zadłużenie miasta. Gdyby to zrobił z budżetu i z dofinansowaniem z zewnątrz to moznaby faktycznie pochwalić. Osiedla wybudowali deweloperzy którym na prawo i lewo sprzedał ziemie. Z remontu ratusza to tez raczej szary mieszkaniec nic nie ma. A Innym można dać się wykazać. Myśle ze wyczerpałem temat. Dziękuje za uwagę.

Grześ
Gość
Grześ

Ale do niedawna Powiat (czyli PSL), trzymał sztamę z Burmistrzem.

Milczki zza sciany mławskiego starostwa
Gość
Milczki zza sciany mławskiego starostwa

PSL na swoim, cóż za partyjka, która przez lata nic ciekawego dla Mławy nie zrobiła.
Szczechowicz, Błaszkiewicz, Jaros i inni?
Co oni robia? Tyle i tak dlugo milczeli?

z bliska
Gość
z bliska

Czy tak ciężką Ci to zrozumieć, że kandydują po to aby przestać milczeć, i chcą zmian a wiedzą jak to zrobić

Okm
Gość
Okm

Dla okolicy w której mieszkam więcej zrobił Krzysztof B . niż radny od Kowalewskiego Jarosław Z.

z bliska
Gość
z bliska

No to wreszcie wyduś z siebie co dla Twej okolicy zrobił KRZYSZTOF. B., bo z tego co czytałem na tym portalu, ten Pan zrobił dla miasta więcej szkody niż pożytku.

OLA
Gość
OLA

Damy radę panie burmistrzu Kowalewski.

anonimowo
Gość
anonimowo

OLA idz lepiej do przedszkola, nawet dzieci wiedzą ze Kowalewski musi odejść.

OLEK
Gość
OLEK

Kowalewski na pewno da sobie radę. Poświęci wszystkich, nawet Ciebie jeśli będzie trzeba drogi wyborco aby w dalszym ciągu być u władzy.

z bliska
Gość
z bliska

Nie bądz taki pewny–bo po tym co pokazał Burmistrz, na tym 35 minutowym spotkaniu to mam duże wątpliwości i znaki zapytania??—tym bardziej że prawdopodobnie do zwycięstwa będzie ich prowadził szef jego komitetu wyborczego Pan Bielski, znałem Bielskiego ale to było dawno i chodził tamten Bielski po Mławie w niebieskim mundurze, jeśli ten będzie postępował podobnie to nie wróże sukcesów, a z tej prezentacji ludzie wychodzili z niesmakiem. No to Szanowna Pani OLU DO ROBOTY–to jest przewodnie hasło kampanii Pana Kowalewskiego.

Jurek
Gość
Jurek

A co będzie jeśli w mieście wygra M. Burchacki z PSL a w sejmiku będzie, tak jak w państwie rządzić PiS ?. Znów Mława będzie na czarnej liście samorządów, którym nie wolno pomagać. To zagrożenie dotyczy także Ciechanowa, dziś faworyzowanego przez PSL i A. Struzika. Partie polityczne szukając zaplecza na prowincji upolityczniły nam samorządy. Głosujmy na bezpartyjnych lokalnych patriotów i zaangażowanych społeczników. Zlikwidujmy diety radnych a wtedy zostaną pasjonaci, ludzie oddani swoim małym ojczyznom.

Mieszkaniec OKM
Gość
Mieszkaniec OKM

Za przeproszeniem. Czy to pan Struzik ma się martwić o sprawy Mławy i przyznawać pieniądze za wnioski nie przygotowane w sposób kompetentny lub wogóle nie złożone? Ile było inwestycji na które wnioski nie zostały złożone a można było sporo uzyskać? To obowiązkiem Burmistrza jest składanie wniosków o dofinansowanie i wręcz narzucanie się marszałkowi w celu wyciągnięcia dodatkowych środków. A że Burmistrz to jest jaśnie Pan i nie będzie się prosił o fundusze no to mamy co mamy. Najlepiej jakby sami dali a On mógłby się pochwalić że wywalczył dla Nas. Ale niestety nie ma czym. Ważniejsze było ustawianie inwestycji w… Czytaj więcej »

z bliska
Gość
z bliska

Ale Pan Burmistrz Kowalewski, nie miał na to czasu,po prostu nie wiedział jak się za to zabrać. Najlepiej wychodziła mu współpraca z deweloperami mławskimi, w ramach Partnerstwa Publiczno Prywatnego—no i z tego mamy efekty gdzie tylko można powstały i powstają bloki, i mamy coraz więcej milionerów w Mławie., a z tego co widać przejeżdżając ulicą Wójtostwo, która nie za długo otrzyma nazwę DZIELNICY BLOKI II. a PRZYKŁAD NIECHĘCI DO OSÓB Z ZEWNĄTRZ, Pan Kowalewski dał na tym spotkaniu, odnosząc się do osób które wspierają spotkania /vide STRUZIK/ z wielką niechęcią, no to mamy to co mamy.

Powiat
Gość
Powiat

Panie Marcinie, ma Pan ogromne szanse zostać burmistrzem naszego miasta. Pytanie tylko z kim będzie Pan rządził? Pańska drużyna mnie nie przekonuje. Myślę, że wielu innych też nie. Wśród kandydatów na radnych kilka osób, to po prostu kpina. Totalny brak zaufania. Pani, która pracowała w um za panowania Rakowskiego, Antczaka, Kowalewskiego, przyjaciółka deweloperów i jej siostra, Pan z Asa, Sekretarz Powiatu, Sekretarz Miasta? Przecież to ludzie, którzy współpracowali lub pracują z Kowalewskim. Oni to żadna zmiana. Wygra Pan wybory i co? Z kim koalicja?

z bliska
Gość
z bliska

–to że kandydaci ci pracowali za poprzedników to BARDZO DOBRZE—dlatego że mają wiedzę co trzeba zmieniać w naszej Mławie, jestem przekonany że potrafią się uczyć na błędach. Poczekajcie z ocenami–aż zaprezentują na wszystkich kandydatów—oj wtedy będzie się działo. Szanowni Państwo!!! kandydaci na Radnych, Panie Burchacki—-proszę nie przejmować się tym hejtowaniem, robią to wasi przeciwnicy, a cóż im pozostało, tylko pisanie swoich wypocin, bo im ten marazm odpowiadał..

Powiat
Gość
Powiat

Tak mają wiedzę np. jak się współpracuje z deweloperami w obszarze gospodarowania mieniem komunalnym i doświadczenie w uprawianiu nepotyzmu.

Mławiak
Gość
Mławiak

A przewodzi im rozeznany w sprawie Kowalewski. Zmiana natychmiast.

z bliska
Gość
z bliska

Brawo MŁAWIAK– ZA ODPOWIEDZ DLA powiatowego znawcy

Rita
Gość
Rita

A obecna radna Brzozowska jest przekonująca? Jakaś kpina i ogromna pomyłka

Marek
Gość
Marek

Niektórzy z Państwa piszą straszne bzdury. Pani, która pracowała tyle lat w urzędzie ma bardzo duże doświadczenie. Ponadto wykształcenie, wysokie wykształcenie. Jest magistrem Uniwersytetu Warszawskiego. Pani ta zarządza blokiem w którym mieszkam z rodziną. Jest bardzo kompetentna osoba z ogromną wiedza. Gdy miałem jakieś wątpliwości, pytania Pani ta tłumaczyła mi wszystko powołując się na ustawę. Nie słuchajcie plotek, poznajcie najpierw osobę o której mówicie przykre rzeczy. A jeżeli chodzi o Pana Szczechowicz – bardzo kompetentny facet, który jak widzimy nie boi się zmian!! Takich ludzi nam potrzeba 🙂

Staszek
Gość
Staszek

O tak Marek, właściwy komentarz i właściwi ludzie do kandydowania, popieram!

Pastor
Gość
Pastor

Co za nazwiska… Nyga, Misiewicz, Sasiak, no i… najsławniejszy mlawski niepełnosprawny. Wiecie co jaja sobie chyba z ludzi robicie.
To by było tyle, nie trzeba dziękować.

Kolezka z komorry
Gość
Kolezka z komorry

O jo jo, jaki celebryta sie serafin nagle zrobił. Ale wątpię by wyborcy sie zlitowali nad rencistą.

Mieszkaniec OKM
Gość
Mieszkaniec OKM

O jo jo, jaka zawiść w Tobie siedzi…Ale wątpię żebyś coś więcej potrafił zrobić w swoim życiu niż czepianie się kogoś kto chce coś zrobić. żal.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Żal dupę ściska? – to niech ściska dalej! a tak w ogóle to nazwiska piszemy Dużą literą i nie przekręcamy ich złośliwie, bo to źle o takim gościu świadczy.

Kolezka z komorry
Gość
Kolezka z komorry

Te jażompek zważaj se może co
Chyba nie wiesz kto tu pisze

Prosto z mostu
Gość
Prosto z mostu

Frustrat bez perspektyw?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Co za celebryta z ciebie koleżko?
Ja się ciebie nie boję, koleżko z komory, pilnuj tej swojej przerdzewiałej lokomotywy i tych rozlatujących się wagonów, torów też, bo część już ci rozkradli.

Togi
Gość
Togi

Panie Jarząbek, jestem przekonany ze to piesek Króla a nie ktoś z komory. Pieski już piszą do kandydatów na radnych pana Burchackiego żeby ich zastraszyć. Czyli boja się sami

Kiro
Gość
Kiro

Nie sadze żeby ten Pan miał tak mało inteligentne „ koleżanki” wiec dziub w ciup i szykuj się do roboty na 8 do Ratusza

,z bliska
Gość
,z bliska

Mieszkańcy komory nie muszą się litować, a wierzę w to że predzej za nim zagłosują niz tobie się wydaje. I Jarząbek ma rację, Koleżko z komory, przestań z tym straszeniem, bo to tylko świadczy o Tobie, że na Wólce są jeszcze takie tępaki i oszołomy, odpocznij sobie na tym skwerku w Rynku NA ŁAWECZCE, i może ci to przejdzie nieuku.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mieszkańcy komory to być może 1% wyborców.

Wkurzony
Gość
Wkurzony

Ciekawe po co Struzik tu się pojawił, bo głosów to powinien szukać raczej w Ciechanowie. Wszak to przecież Kosiński opływał w bogactwo środków przyznawanych przez samorząd województwa a Mława została potraktowana jak piąte koło u wozu albo jakiś pies przybłęda któremu na odczepnego jakieś ochłapy się rzuca. Trzeba powiedzieć bez ogródek wypiął się na Mławę i tyle. Temu Panu już dziękujemy.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Mławę to burmistrz potraktował jak piąte koło u wozu, bo wniosków o fundusze nie składał, tam gdzie składał to dostał.

do Jarząbka
Gość
do Jarząbka

No to znaczy, że składał. Z tym, że dofinansowania na kanalizację nie przyznawał (na szczęście) zarząd województwa tylko NFOŚiGW.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Tak składał, ze 3 wnioski przez całe 12 lat, a zobacz ile w Ciechanowie złożyli wniosków tylko przez 4 lata, wasz złotousty nie wywalczył przez 12 lat tyle co Ciechanów przez ostatnie 4 i to nie dlatego, że wnioski zostały zaopiniowane negatywnie, a dlatego że nie zostały w ogóle złożone, bo jak Pani Budzichowska powiedziała „nie zdążyliśmy”, a być może dlatego, że im w tym UM się po prostu nie chciało. Pani vice mówi, że ma świetny zespół, który pilnuje wszystkich terminów i co? nie zdążyli z wnioskami, nie zdążyli w terminie dogadać się z PKP. No po prostu Z… Czytaj więcej »

Zocha
Gość
Zocha

Jak się jest wielki pan i z ludźmi nie potrafi w zgodzie żyć dla dobra miasta i jego mieszkańców, to dostaje się tylko ochłapy. „Bo ja jestem najmądrzejszy i znam się na wszystkim” – motto kolarza.

z bliska
Gość
z bliska

Prawda czysta Prawda, której dał wyraz Pan Burmistrz na wczorajszym spotkaniu, było jasno widać że ma wysokie mniemanie o sobie i ta pewność może go zgubić, tym bardziej że jego efekty pracy przez 12 lat są bardzo mierne.

MYŚLĄCY
Gość
MYŚLĄCY

ludzie opamiętajcie się. PSL już nigdzie nie wejdzie. Żadnych ludzi nie będą mieli w samorządzie województwa. Wieś już przejrzała na oczy. Marszałek będzie z PIS więc PSL guzik dostanie od niego. a tak na marginesie jak sądzicie co się stanie z wymienionymi przez PIS ludowcami u marszałka ? Ci wszyscy dyrektorze tych wszystkich departamentów jednostek wdrażania itd. wylądują w gminach , urzędach miast itd, tam gdzie PSLowi uda się wepchnąć swoje marionetki. niestety partia PSL – hołduje zasadzie : rodzina na swoim. Nigdy na PSL, to już wolę PIS!

Max
Gość
Max

Piłeś?

z bliska
Gość
z bliska

Jeszcze jak, bo pisać takie brednie to musiał być jeszcze dobrze nawalony. Ale mu to przejdzie jak wytrzezwieje, i stanie dobrze na nogi, to zmieni zdanie.

Adam
Gość
Adam

Ej Myślący przestań to brać bo opowiadasz brednie i głupoty.

Daro
Gość
Daro

Ten nick do Ciebie nie pasuje…

NoPislam
Gość
NoPislam

Nie no takiego dysonansu pomiędzy nazwa a wypowiedzią to dawno nie widziałem. Tak w ogóle myślący i jestem za PIS to dla mnie brzmi jak oksymoron.