Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Windą do nieba, ale nie zawsze


Tak łagodnie to nazwijmy – PKP nie ma szczęścia do zainstalowanych w Mławie wind. Na wołowej skórze by już nie spisał, ile razy te urządzenia się tu psuły, w bądź co bądź niedługiej jeszcze historii użytkowania. I nadal nie jest lepiej.


ksp Mława
Reklama

– Mam prośbę byście Państwo zainteresowali się windą przy przejściu podziemny na Wólce. Nieczynna jest od tygodnia, a w sumie jeden dzień czynna drugi już nie i tak notorycznie. Winda znajduje się od strony rynku ,ale żadnej wiadomości od strony PKP nie ma . Wchodzisz z wózkiem bliźniaczym, przechodzisz podziemie, a tu niespodzianka!  Musisz wracać i tak czasami sytuacja zmienia się w ciągu godziny – pisze jedna z czytelniczek.

To kolejny sygnał o awaryjności tych urządzeń. Psują się one na zmianę. Raz na wiadukcie przy przystanku Mława Miasto, raz przy dworcu na Wólce. Bywa, że nie działają w ogóle, czasem ktoś pozostaje uwięziony i muszą wtedy interweniować strażacy. Gdy nie działają, to rzeczywiście duże utrudnienie dla osób niepełnosprawnych, starszych, czy rodziców z wózkiem.

A przecież żyjemy w XXI wieku i takie rozwiązanie techniczne powinno działać bez zarzutu. Już starożytni Rzymianie stosowali urządzenia działające na zasadzie dźwigu. Pierwszy dźwig osobowy z urządzeniem chwytającym kabinę do prowadnic w przypadku zerwania liny wynalazł Elisha Otis pochodzący z Nowego Jorku w roku 1853. Jak widać od tego czasu upłynęło już sporo wody nie tylko w Seraczu.  Dołączamy więc do ostatniego apelu mieszkanki kierowanego do PKP. Zróbcie coś z tym, żeby wreszcie to działało!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
96 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SKLEPOWA
SKLEPOWA
3 lata temu

‚Jak wróble będą miały po 5 kg.I kasa się skończy.TO WYTRZEŻWIEJE.’

PASAŻER
PASAŻER
3 lata temu

a Pani z kiosku kiedy wytrzezwieje.?

mamama
mamama
3 lata temu

PAn Burchadzki co tam Ciechanów nie strarcza? a jak w Mazowieckeij Jednostce, która dotacje unijne przyznawała, pracował to jak pomagał Mławie? nijak
dopiero teraz sobie przypomniał ze tu mieszka. Tyle ma klasy i troski o Mławę ile mierzy

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  mamama

A Pan burmistrz nie ma nawet tyle klasy i troski o Mławę i mieszkańców Mławy co Pan Burchacki mierzy.
Publicznie mówić do głośników, o ludziach wyrażających swoje niezadowolenie „ci tam” to haniebne, tak odzywać się o mieszkańcach, o ludziach.
Publicznie w Telewizji Mazury ściemniać (czytaj: kłamać), że w ubiegłym roku było 20 mln nadwyżki budżetowej, to trzeba mieć tupet niczym ta baba z Radomia.
Publicznie twierdzić, że Mława jest bogatym miastem i nie próbować starać się o fundusze zewnętrzne to szczyt arogancji – wielki pan, który wydaje pieniądze mieszkańców szerokim gestem, chyba po to żeby Mławę puścić z torbami.
Gdzie tu klasa? honor? gospodarność? uczciwość?

Tomwk
Tomwk
3 lata temu
Reply to  mamama

mamama to nie do p. Burchackiego należało przyznawanie dotacji dla Mławy !z resztą żeby dostać dotację trzeba najpierw złożyć jakikolwiek papier czytaj projekt!dlaczego tylko mława z tej formy finansowania nie korzysta?wszyscy w około wyciągają pieniądze z unii na wszystko! wystarczy tylko mądrze napisać wniosek! Strzegowo Żuromin Działdowo i Ciechanow oraz wiele innych nawet małych miejscowości pisze i dostają!A Mlawa nie pisze i nie dostaje!proste i logiczne!!!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Tomwk

Więc rozumiem, że na tą ulicę co ją w piątek otwierali, czy na tą budowaną w mieście kanalizację to ty dałeś nie UE?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Anonim

Och, jakież wnioski od razu wyciągasz.
Policz ile środków przez 3 kadencje UM Mława uzyskało z funduszy zewnętrznych a ile UM Ciechanów przez jedną kadencję, ciekawe jaki ci wyjdzie wynik, kto więcej.
Mnie wychodzi, że Ciechanów uzyskał znacznie więcej niż Mława i to nie to, że Kosiński ze Struzikiem po tej samej linii partyjnej, nie.
Mława w ogóle nie składała wniosków o pozyskanie, bo po co.

mamama
mamama
3 lata temu

a ja mówię nie dla partyjnych kolesi z PSL, już po tamtych wyborach jak komus z ichnych nie poszło to spoza naszego powiatu pościągali na dyrektorów do starostwa.I co to było po by Mławianom zrobić dobrze? Nie, kolesiom trzeba pomóc. Teraz też jak Burchadzki wygra to stołeczki będzie szykować dla tych pslowców co pospadają. Mówię temu wyraźne NIE

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  mamama

A ja mówię wyraźnie NIE dla Kowalewskiego
i nie mam zamiaru tego tłumaczyć, bo tyle razy się na ten temat wypowiadałem, że już wystarczy.
12 lat jego szarogęszenia się w Mławie wystarczy. STOP!

nieufny
nieufny
3 lata temu

Dla mnie obecny burmistrz jest czytelny, wiem że nic głupiego nie zrobi, że jak może pomoże. Reszta to populiści. Nagle pojawił się pan z PSL, nikt go nie znał, niczym się nie wyróżnił, choć jak się okazuje jest w zarządzie powiatu -szok, nawet nie społecznik, pan Nauczyciel, jakiś taki spokojny, powolny, bez wyrazu, hasła zupełnie bez treści. Szkoda jednak , że PiS pola nie wystawił. miałby szansę powalczyć. a tak wolę Kowalewskiego- za komunikację chodniki, place zabaw, mieszkanie komunalne itd.

Przejazdem
Przejazdem
3 lata temu
Reply to  nieufny

Czy kłamca, manipulant jest czytelny? tak, jest czytelny.
A ja właśnie wolę Burchackiego, bo obecnego burmistrza nie chcę właśnie za brak chodników, brak porządnych jezdni, za niezrealizowany remont kina, za obiecywanie od 12 lat dworca zintegrowanego, za wszystkie obiecanki-cacanki, za wszystkie kłamstwa.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  nieufny

A o jakich Ty polach myślisz klakierze Kowalewskiego, powinieneś wiedzieć że rzeczy martwe nie biorą udziału w wyborach, a większość pól wokół Mławy są prywatne. Ze swym postem jesteś tak czytelny jak Burmistrz, który do swej obstawy, ciąga za sobą Policję. /patrz zdjęcia z otwarcia z otwarcia lokalnej drogi/

Przejazdem
Przejazdem
3 lata temu

Dobry artykuł, tylko jak widać po komentarzach tytuł powinien brzmieć „Z burmistrzem do nieba”

Przejazdem
Przejazdem
3 lata temu
Reply to  Przejazdem

… ale nie zawsze 🙂

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Do tej pory były obietnice bez pokrycia? A teraz to inaczej wygląda?
Burmistrz teraz opowiada w Telewizji Mazury, że za ubiegły rok miasto miało 20 mln nadwyżki budżetowej i z tego względu jest obecnie wszystko robione właśnie z tej nadwyżki budżetowej
Gdy tymczasem na naszamlawa.pl z dnia 6 kwietnia br. jest napisane:
„Po podsumowaniu budżetu Mławy za zeszły rok okazało się, że w kasie zostaje dokładnie 8 840 498,23 zł wolnych środków.”
Gdzie jest prawda?
Skąd się nagle wzięło 20 mln?
te 20 mln to miały być nowe obligacje, które miały zwiększyć dług o kolejnych 20 mln zł, a nie jakaś wyimaginowana kwota nadwyżki.
Pan burmistrz się już całkowicie pogubił
Polecam na fejsie profil „M Miasto Mława”
https://www.facebook.com/M-Miasto-M%C5%82awa-681511051920658/?ref=br_rs

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

ojejku!!!- przecie wiesz że Pan Burmistrz mógł się pomylić, bierze przykład z obecnej pisowskiej władzy która myli się na potęgę i dobrze na tym wychodzi, liczy na to że na te kłamstwa złapią się Mławianie. Panie Burmistrzu, Kowalewski, nie pomogą ostatnie otwarcia w asyście Policji, i DZIEKANA z kropidłem, wszystko ma swój czas, a Pański po 12 latach bycia na świeczniku, już się skończył, bo jak widać na zdjęciach to ma Pan poparcie na telefon, pracowników funkcyjnych, których ma Pan na telefon, za którymi wydzwaniał pół dnia Pański rzecznik od nic nie robienia, a jest to znak że mieszkańcy mają Pańskich rządów już dosyć—czy to tak trudno Panu zrozumieć, i rozstać się z tym stołkiem z HONOREM przecie wie Pan dokładnie że nic nie trwa wiecznie, tym bardziej że przez te wszystkie lata działał, Pan bez żadnego konkretnego planu rozwoju miasta, i braku realizacji swych obietnic, a to Pańskie działanie będzie się odbijać czkawką przyszłej Władzy którą wybierzemy.

Miki
Miki
3 lata temu

Jutro jest konwencja wyborcza kandydata M.Burchackiego więc przekonamy się jaki jest jego plan na rozwój naszego miasta. Oczekuje konkretów i świeżego spojrzenia na nasze miasto a nie obietnic bez pokrycia tak jak to wyglądało do tej pory u Pana K.

Obserwujący
Obserwujący
3 lata temu
Reply to  Miki

A jaki plan na rozwój może mieć PSL? Tylko jeden.
Pomagamy
Swoim
Ludziom
Żadna nowośc. A co do konkretów i świeżego spojrzenia. Nadal czekam na choć jeden przykład działania na rzecz naszego miasta przez te osiem lat pobierania pieniędzy w zarządzie powiatu.
Nikt nie potrafi podać chociaż jednego przykładu?
Z czym do ludzi.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

Z czym do ludzi?
-No najlepiej z kłamstwami, bajkami dla grzecznych dzieci. Co niektórzy mają wspaniale opanowaną manipulację społeczeństwem

tomek
tomek
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

obserwujący chyba nie dokładnie obserwuje! p. Burchacki pracuje w Radzie powiatu ale nie w Mławie a w Ciechanowie!pobudka nauczcie się czytać ze zrozumieniem !!!!

Zoja
Zoja
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

To chyba bardziej z kolarzem cu się pomyliło. Skończcie wytykać PSLowi coś co zdecydowanie lepiej wychodzi showmenowi!

mamama
mamama
3 lata temu
Reply to  Miki

jaki plan moze mieć pan Burchadzki? nigdy nie uczestniczył w działaniach miasta, nie skłdał żądnych uwag do opracowywanych dokumentów strategicznych, moze wtedy mu się podobało, nie widziałem go na zdnych sptokaniach z mieszkancami na zebraniach osiedlowych, na zebraniach kiedy z rok temu miasto duzo mowiło o problemowych obszarach i rewitalziacji, niegdziego nie było a teraz …. w końcu chyba coś wymiślił ze swoilm PSLem i pokaże nam plan dla Mławy

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  mamama

Pan Kowalewski 12 lat temu uczestniczył w działaniach miasta? – nie
Znany był w Mławie? – nie.
składał jakieś dokumenty strategiczne? – nie
widział go ktoś na jakichś spotkaniach z mieszkańcami? – nie
itp itd – można by stawiać takich pytań odnośnie Kowalewskiego sprzed 12 lat setki i tysiące i na każde pytanie odpowiedź brzmiałaby – NIE!!!
Kowalewskiego wynieśli deweloperzy i dwaj mławscy biznesmeni, panowie A. i L.

mamama
mamama
3 lata temu
Reply to  Anonim

Tak Pan Kowalewski świetnie prowadził MHS, były tam imprezy na poziomie 🙂

Jaro
Jaro
3 lata temu
Reply to  mamama

Co było na takim poziomie proszę Mi przypomnieć? Sięgam pamięcią i jakoś absolutnie nic mi się nie kojarzy,

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Bardzo słuszna uwaga, i cala prawda, o wyborze Kowalewskiego, do tego DUETU DODAŁ BYM BYŁEGO SKARBNIKA nomen omen nazwisko też na A ,który bardzo dobrze z tym duetem współpracował przez lata. A w końcówce swej trzeciej kadencji, na tym wszystkim połapał się Kowalewski, i się rozstał ze Skarbnikiem, który wcześniej to wszystko przewidując załapał się w Radzie Powiatu. Tak proszę Państwa chłop żywemu nie przepuści, ale z dwojga złego wolę już Burchadzkiego, oczywiście bez osób wcześniej wymienionych.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Miki

PSL-owska klika chce swoich wszedzie upchac. Wymyslają bzdury, oszukują, oczerniają byle swojego czlowieka z nikąd wsadzic gdzies u wladzy, a potem kolesiom dają stołki. Albo taki PIS. Okazuje się, że prezydentowi pomogły wygrac wybory firmy, które pisały negatywne, nieprawdziwe komentarze o przeciwnikach. Mam tego dość! I jeszcze z naszych podatków finansowane są partie polityczne. Nie dla partyjniactwa w naszym mieście i powiecie!

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

No sam widzisz wymieniłeś te wszystkie kliki które działają w Kraju i naszych małych OJCZYZNACH. Ale póki co nikt z mądrych nic lepszego nie wymyślił, i którąś z tych klik trzeba wybrać, aby przyniosła nam więcej pożytku.

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lata temu

Ludzie przejrzyjcie wreszcie na oczy! Poobserwujcie obecnego Burmistrza, jego gesty, jego dobór słów. To wszystko jest na pokaz, wyuczone. Zastanowcie się może warto dac szanse komuś nowemu, kto ma inne podejście do ludzi i do miasta. Skoro odchodzą od Niego jego pracownicy, bardzo bliscy pracownicy to musi się tam dziać coś złego. A zwykły człowiek, który na codzień nie przebywa w UM nie wie i nigdy się nie dowie co tam się dzieje.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

Jutro idę na konwencję wyborczą Pana Burchackiego do kina Kosmos na godz. 14-tą (to jakby ktoś nie wiedział), a w poniedziałek postaram się posłuchać… bajek z tysiąca i jednej nocy autorstwa złotoustego (tu nie będę podawać godziny i miejsca, zainteresowani sami sobie mogą poszukać).

mamama
mamama
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

tyle ile odchodzi tyle dochodzi nowych więc bez paniki. A odchodzą ostatnio tylko Ci z PSL, bo partia da im więcej. Przecież nie z przekonania.

Emerytka
Emerytka
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

On robi to, co zapowiada. Jest slowny. Mówił o komunikacji miejskiej – mamy ją. Wyburzył dziadostwo, Mława jest piękna. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Emerytka

Tak, Mława jest piękna w centrum, nowe ławeczki, dużo kwiatów, ratusz odświeżony
ale
park bez drzew, w ogóle mało parku w parku.
Można by pisać bez końca, ale Ciebie emerytko i tak nie przekona, prawdopodobnie jesteś kobietą samotną albo niedowartościowaną i burmistrzem się zauroczyłaś tak po prostu, nie umiesz spojrzeć człowiekowi głęboko w oczy, żeby wychwycić jego charakter, tylko patrzysz powierzchownie, a on na pozór wygląda całkiem nieźle, ale tylko na pozór.
Druga sprawa, tu nie chodzi o ładny wygląd. tu chodzi o całokształt, burmistrz jest niegospodarny, nie chce mu się pozyskiwać funduszy zewnętrznych, robi wszystko za pieniądze mieszkańców, bo jak sam otwarcie mówi:
„MŁAWA JEST BOGATA”
Czy tak powinien mówić burmistrz, on po prostu olewa mieszkańców.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Też jestem, emerytem, i takie posty czyta się z przyjemnością, a tą Panią emerytkę Burmistrz chyba po rączkach całował, i dlatego tak mu kadzi. Owszem Mława jest piękna bogactwem swych mieszkańców, którzy kiedyś zbłądzili, ale myślę że teraz ten błąd naprawią, i pozwolą Panu Kowalewskiemu spokojnie odjechać do posiadłości w TRZCIŃCU.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Codziennik wymyślił nowy plebiscyt.
Pewnie pierwsze miejsce zajmie obecny burmistrz, wszak Mława jest większa od każdej z gmin i okaże się, że nasz włodarz jest na medal, a może przeskoczy go wójt Szydłowa?
Jak myślicie?

Jarek1xQ
Jarek1xQ
3 lata temu

A co Wy tak o Sekretarzu? Widocznie poznał się na włodarzu, a co w dalszym ciągu miał pracować na jego korzyść. Przez tyle lat można kogoś poznać od podszewki.

mamama
mamama
3 lata temu
Reply to  Jarek1xQ

Przez tyle lat Sekretarz pracował dla Burmistrza i razem z nim zarządzał miastem i ze niby go nie znał a teraz się poznał? Widocznie PSL więcej mu oferuje.

Misiek
Misiek
3 lata temu
Reply to  Jarek1xQ

Ciekawe co mu obiecali za zdradę. PSLtak wlasnie działa. Wszystko mozna kupić.

Celina
Celina
3 lata temu
Reply to  Misiek

Podejrzewam, że nic nikt mu nie musiał oferować. Człowiek przejrzał na oczy!

Wanda
Wanda
3 lata temu

Na stacji PKP nie tylko windy są problemem.Jechałam ostatnio kilka razy w kierunku Warszawy.Nikt i nic nie rozumie z tego co pracownicy kolei ogłaszają przez megafony.Efektem jest zdenerwowanie pasażerów i biegi starszych osób w poszukiwaniu swojego wagonu.Nawet pracownicy ochrony kręcą tylko głowami, bo nie chcą się na ten temat wypowiadać.

Dziuniek
Dziuniek
3 lata temu
Reply to  Wanda

Komunikaty wygłaszane są przez automaty i to fakt w niektórych miejscach dworca słabo słychać.

Anulka
Anulka
3 lata temu

Dla Kowalewskiego liczy się tylko jego żołądek w tajemnicy pobudowal sobie dom za miastem

mamama
mamama
3 lata temu
Reply to  Anulka

w jakiej tajemnicy, co roku składa oświadczenie majątkowe więcwiadomo ze ma. wielkie mi co też mam hahah

Aga
Aga
3 lata temu
Reply to  mamama

Tylko kiedy było wiadomo o Trzcincu? Odrazu? Chyba nie

Chrześcijanin
Chrześcijanin
3 lata temu

Ależ ta kampania jest agresywna. Nie podoba mi się to. Wszyscy sie znają, sąsiadują czasem imprezują a taka wrogość i obłuda.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Chrześcijanin

Musisz napisać jakiego jesteś wyznania, bo nie wiadomo o co Ci chodzi, w tych czasach szukasz bliźniego, zapomnij o tym, tego stylu nauczyła i nadal nas uczy obecna władza, oczywiscie wspierana przez KLER.

Spokojny
Spokojny
3 lata temu

Czy burmistrz przejdzie czy nie. Strachu nie ma. Z Mariuszem wszystko się da załatwić a zwłaszcza jak złotousty przestanie go pilnować.

Złoty
Złoty
3 lata temu

A gdzie pracuje przyszły zięć Kowaleskiego? Czy nie w UM i inni znajomi królika. Kowal to człowiek, który idzie po trupach do władzy, bo dla niego tylko to się liczy. Władza i kasa. Ale coś zaczyna się mu ten jego peleton rozpadać. Oby tak dalej

mecenas
mecenas
3 lata temu

Kowalewski jak przyszedł do Urzędu to mówił „burmistrzem się bywa a człowiekiem się jest” a w ostatniej kadencji mówi „że LIDER jest najważniejszy” A gdzie MIESZKAŃCY, którzy łożą na jego wynagrodzenie!!!!
Czas to zmienić!!!

Lusia
Lusia
3 lata temu
Reply to  mecenas

Dokładnie, czas zmienic. Tylko osoby które sobie porozstawial zrobia wszystko aby jego rządy trwały jak najdłużej.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  mecenas

Ano właśnie panie mecenasie, teraz okazuje się ze zmienil zdanie, przestaje być czlowiekiem? Woly być Burmistrzem, a czy będzie to zależy od nas wyborców. Chyba czas aby po t 12 latach, znowu zaczął być czlowiekiem.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  mecenas

Zajrzyjcie na wszystkie profile na Facebooku naszego burmistrza, takie jak np. „Moje miasto Mława” i kilka innych i posłuchajcie go. Ten człowiek wsłuchuje się w głos mieszkańców, nawet dzieci (w tym roku, roku wyborczym). Nawet zaczął jeździć na rowerze (a to Aleją Marszałkowską, a to na Krajewo), ale widać, że kondycja w lesie, dostał sapki, że aż mówić nie bardzo mógł. Wszędzie go pełno, nawet w Telewizji Mazury przechwala się swoją gospodarnością, „Mławą w budowie” itp. itd.
Złoty człowiek, a My niegodni mieszkańcy chcemy zmian.

Karol
Karol
3 lata temu

Już w 2016 roku podejmowałem temat:

https://codziennikmlawski.pl/2016/01/24/winda-jest-to-znaczy-windy-brak-na-razie-ale-szyb-jest-a-jakby-byla-potrzeba/

Już wtedy wszystko było na „nie” 🙁

Change
Change
3 lata temu

Komisja Konkursowa od muzeum rozpada się na naszych oczach. Ciekawe, co jeszcze zmieni się w ratuszu na przestrzeni kilku dni.

Pracownik UM
Pracownik UM
3 lata temu

I stał się popłoch w urzędzie jak złotousty się dowiedział ze jego szabla Mariusz Sz. przechodzi w inne ręce oj będzie się działo – kolarz załamany

strażak
strażak
3 lata temu
Reply to  Pracownik UM

sądzę , ze kolarz dobrze wiedział kto mu robi już pod górke od dawna. córka w policji, syn w Mosir,, zięc w Nowago…. jako dyrektor szkoły tak by ich nie ustawił

Ninka
Ninka
3 lata temu
Reply to  strażak

Strażaku! Zajmij się może gaszeniem pożaru badz tez zorientuj się w liczbie osób zatrudnionych z ramienia swojego przywódcy. Zapewniam Cię że może być ciężko się doliczyć! W każdym razie życzę powodzenia!

zainteresowany
zainteresowany
3 lata temu
Reply to  strażak

Mariusz Szczechowicz to bardzo pracowity człowiek! Kowalewskiego córka posadzona w MOSiR następna córka w Szpitalu. I co to nie jest ustawka?

zadowolona uczesniczka zajęć
zadowolona uczesniczka zajęć
3 lata temu
Reply to  zainteresowany

Burmistrz ma jedną córkę pracującą w szpitalu, w mosirze prowadziła zajęcia z kobietami w ciąży i zdrowy kręgosłup i bardzo dobrze prowadziła, gdyż skończyła fizjoterapie.

Renia
Renia
3 lata temu

No i co w związku z tym? Robota załatwiona tak czy tak!

Basia
Basia
3 lata temu
Reply to  Renia

Sadzę, iż gdziekolwiek by dziewczyna pracowała będzie że załatwione. Czy w prywatnej bo może coś komuś obiecał…. nie wróciła by po studiach… tez źle. Ojciec robi kampanię zamieszkaj w Mławie a nawet córka wyjechała. Ja wole jak ludzie po studiach wracają. Specjalistów coraz mniej w Polsce. Pielęgniarek.. lekarzy … i takich fizjoterapeutów też. Niech pracują i służą społeczności. To gdzie wedlug Was ma pracowac? W sklepie lidl czy biedronka?

Ania
Ania
3 lata temu
Reply to  Basia

Tak samo jak rodzina pana sekretarza Basiu. Gdzie maja pracować w lidlu czy w biedronce? Tez są po studiach tez są w Mławie nie wyjechali. Na innych można pisać bo co?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Basia

Najlepiej w LG na taśmie, jak sobie w MOSIR nie poradziła, to raczej kiepska fizjoterapeutka.

mławianka
mławianka
3 lata temu

To już nie pracuje w MOSIR? to teraz pewnie w szpitalu prowadzi rehabilitację – tylko współczuć chorym.

Widz
Widz
3 lata temu

a do wydziału dowodów osobistych konkurs był dwa lata temu

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  zainteresowany

Z Panstwa postów i ich treści, wynika jedno, że Panowie o ktorych tak rozprawiamy, SA NAPRAWDĘ SIEBIE WARCI, czy widzieli Państwo, grabie ktore grabia od SIEBIE, Z tej naszej dyskusji wynika jedno, czas wybrac trzecią osobę, a.moze wreszcie cos się.zmieni. Nadzieja jest, ale wiadomo jak z tą nadzieją bywa.

Sławek
Sławek
3 lata temu
Reply to  Z bliska

Nie, tych dwóch osób w żaden sposób nie da się porównać. Mariusz jest pracowity, cała rekonstrukcja w każdym roku spoczywała na jego barkach jak i inne sprawy związane z funkcjonowaniem urzędu min. imprezy organizowanych przez urząd, a złotousty tylko pięknie mówił (co mu do tej pory zostało) i uśmiechał się do fleszy. Mariusz dobra decyzja. Czas zakończyć ta maskaradę kolarza. Masz mój głos!

Zorientowany
Zorientowany
3 lata temu
Reply to  Sławek

Popłakałam się ze śmiechu. Szczechol pracowity? Hahahaha na jego barkach? Olewus i cwaniak. Gdyby nie Lemański i Kowalewski nic by nie bylo. Wszyscy wiedza ze jest dobrym otganizorganizatorem. Za jego czasow w MHSie byly mecze siatkarskie miedzynarodowe, wyscigi itd. Nastał Kadrzycki a potem ziec Antczaka i co NIC. Nawet spektakl teatralny tak zorganizowany ze sprzedali bilety z miejscami a nie bulo gdzie siadac. Ludzie sie klocili. Zenada.

Arek
Arek
3 lata temu
Reply to  Zorientowany

Zorientowany to ty chyba jesteś ale w siedzeniu i pierdzeniu w stołek. Kolarz cynk dał ze mało pozytywnych komentarzy a Szczechowicza chwalą? Żal ściska co?

mamama
mamama
3 lata temu
Reply to  Arek

Gwarantuję ci że kolarz tego nie czyta, to jest czyste bicie piany

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  mamama

Oczywiście, że nie czyta. Ma od tego ludzi, właśnie takich jak Ty, którzy mu ślepo ufają, a on wszystkich ma Was gdzieś. Jesteście tylko w jego rękach i nie widzicie,że Wami manipuluje, a na tym zna się najlepiej.

Sylwia
Sylwia
3 lata temu
Reply to  mamama

Kolarz ma od tego przydupasów! Fakt!

Sponsor
Sponsor
3 lata temu
Reply to  Zorientowany

Pani zorientowana ? Jak na pracownika UM i klakiera, to bardzo słabiutko. W sumie jak na przydupasa przystało. Kowalewski taki robotny, co? A ile pozyskał środków dla miasta z funduszy unijnych? Nawet nie potrafił dotrzeć do sponsorów Bitwy. W poprzednich latach środki od sponsorów na bitwę załatwiał właśnie sekretarz, a łaskawca tylko złożył piękny podpis. Ot i cała jego robota.

Meg
Meg
3 lata temu
Reply to  Z bliska

Ludzie tylko nie rodzina na swoim czyli PSL! Dosyc juz Wojnarowskich… Antczakow itd. Niestety nie ma dobrego kandydata. Moze jeszcze ktos się zgłosi. A Burchacki to tylko maskotka Antczaka. On wszystkim steruje. Nie widziciw tego?
Dawno juz bylo wszystko obgadane. To stary lis wyjadacz i taki prosty lud mławski znowu okiwa.

Jola
Jola
3 lata temu
Reply to  Meg

Ciebie znowu okiwa Kowalewski.

Strażak 2
Strażak 2
3 lata temu
Reply to  strażak

Nie martw sie kolarz ma dużo swoich pionkow porozstawianych po wszystkich urzedach.

Kolo2
Kolo2
3 lata temu
Reply to  strażak

Dokładnie Zainteresowany! Jeszcze zięć a właściwie konkubent córki w urzędzie.

kot
kot
3 lata temu

i z rowerem do windy też nie wolno

Pracownik UM
Pracownik UM
3 lata temu

Wiadomość z dzisiaj!
SEKRETARZ MIASTA Mława startuje z list PSL do rady miasta!
Informacja potwierdzona!

Kolo
Kolo
3 lata temu
Reply to  Pracownik UM

Pracownik UM może podejmie jako funkcjonariusz publiczny cywilną odwagę i podpisze się z imienia i nazwiska?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Kolo

Na co liczysz Kolo, ten pracownik boi się własnego cienia.

Barbara
Barbara
3 lata temu
Reply to  Pracownik UM

hahahha, dobre, największy leser. sam był u władzy ponad 10 lat i nagle sam siebie ocenia tą decyzją. co już nie dało się wiecej posad rodzinie załatwić ? w PSL będzie dopiero rządził hoho

Stokrotka
Stokrotka
3 lata temu
Reply to  Barbara

Jak był dyrektorem to szkoła 7 była w bardzo dobrym stanie a jak teraz wygląda! Urząd wyremontował! Jest dobrym pracownikiem tylko kowalewski nie szanuje pracowników dlatego odchodzą bo widzą co się dzieje w Urzędzie.

Zorientowany
Zorientowany
3 lata temu
Reply to  Stokrotka

Jak urząd wyremontował? Całą inwestycję i jej nadzór zrobił wydział inwestycji. Pan Szczechowicz to jedynie kartony po materiałach biurowych mógł zalatwić na podłogę żeby się nie nosiło. Człowiek zamieszanie. Właściwie to było najsłabsze ogniwo w urzędzie. I dawno sie mówiło w kuluarach iż burmistrzowi sie nie podoba że tyle prywaty robi. Jego dni były policzone moim zdaniem .

Sławek
Sławek
3 lata temu
Reply to  Zorientowany

Ten nick do ciebie nie pasuje. Widać nie wiesz kto robił i robi prywatę w urzędzie. Zanim napiszesz kolejny komentarz tego typu tzn. bezsensowny zorientuj się bo z tego co widzę na forum jest większość inteligentnych ludzi i nie musisz nam „lać wody” Ty jesteś słabym ogniwyem bo nie wiesz co to merytoryczna konwersacja. Znasz takie same taktyki jak kolarz. Człowieku z taka taktyka daleko nie zajedziesz. Proponuje i mówię to w dobrej wierze poczytaj trochę, posłuchaj mądrych ludzi, i zdecydowanie więcej obserwuj. Wtedy twój nick będzie uzsssdniony. Pozdrawiam

Emilka
Emilka
3 lata temu
Reply to  Zorientowany

Pani Moniko idź pobiegaj! Ochłoń! Złość urodzie szkodzi

Aneta
Aneta
3 lata temu
Reply to  Barbara

Idiotyzm ludzi coraz bardziej mnie zadziwia! Barbara oceniasz ludzi patrząc na siebie? Podejrzewam, że tak! Współczuje! A co do posad to zorientuj się ile twój „przywódca” ludzi na stołki poupychał, co się stało z paną dyrektor sp4 a później się wypowiadaj na forum bo to jest żenujące!

mamama
mamama
3 lata temu
Reply to  Pracownik UM

a może były pracownik UM to potwierdza ?

Zoja
Zoja
3 lata temu
Reply to  mamama

Pytanie czemu były?

Marcin
Marcin
3 lata temu

To samo jest na Mława miasto z windą pierwsza od strony bloków. Zrobiono ulicę, chodniki, ścieżkę rowerową. Pytanie tylko jak ma dostać się na górę osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim? Ostatnio sam byłem osoba która taka osobę wprowadzała na górę gdyż na windzie napisane jest awaria.

Pan Starszy
Pan Starszy
3 lata temu
Reply to  Marcin

„Pytanie tylko jak ma dostać się na górę osoba niepełnosprawna”???

Mam takie samo doświadczenie, na siłę trzeba człapać po tych potężnych schodach, koszmar!!!
W Y K L U C Z E N I E LUDZI starszych, chorych, niepełnosprawnych, z problemami sercowymi itp.
TUNELE z łagodnymi pochylniami byłyby lepsze.
A teraz niech miasto zatrudni 24/h TRAGARZY.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Marcin

A kogo interesują WINDY, teraz są WYBORY za chwilę, i to jest najważniejsze co widać po postach, piszecie o trudnościach z windami, a posty w najlepsze już na całego, o tym że Sekretarz miasta już się ustawia, na najbliższe lata, a nam wyborcom pozostaje aby wrócił tam skąd przyszedł , DO SZKOŁY PANIE SEKRETARZU, jak nie może się Pan zdecydować to Panu ten powrót zapewnimy, a syna i zięcia przyszła Władza wyślę na Kuroniówkę.

Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu
Reply to  z bliska

Do czego ty dazysz, myslisz ze obecny burmistrz wygra czwarty raz? Jestes taki naiwny? Jeszcze malo mu wladzy? Miasto potrzebuje kogos nowego kto wreszcie raz na zawsze odbuduje to miasto a nie martwi sie tylko o siebie. Sekretarz chociaz ma gdzie wracac a burmistrz co? To on zostanie na kuroniowce bo nikt porzadny nie da mu pracy, taka prawda

Kolo2
Kolo2
3 lata temu
Reply to  z bliska

Możesz sobie wysyłać ale siebie gdzie tylko zechcesz!

Mławianka 123
Mławianka 123
3 lata temu
Reply to  z bliska

Kurde uczepiliscie sie tego sekretarza… Chyba mocno sie boicie ze jednak wasz kochany burmistrz jest zagrożony 🙂 oj biedactwa sie martwią o swoje stołki 🙂

Kolo2
Kolo2
3 lata temu
Reply to  Mławianka 123

Drżą urzędaski!!! Buuuu haha

96
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x