Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Windą do nieba, ale nie zawsze


Tak łagodnie to nazwijmy – PKP nie ma szczęścia do zainstalowanych w Mławie wind. Na wołowej skórze by już nie spisał, ile razy te urządzenia się tu psuły, w bądź co bądź niedługiej jeszcze historii użytkowania. I nadal nie jest lepiej.

– Mam prośbę byście Państwo zainteresowali się windą przy przejściu podziemny na Wólce. Nieczynna jest od tygodnia, a w sumie jeden dzień czynna drugi już nie i tak notorycznie. Winda znajduje się od strony rynku ,ale żadnej wiadomości od strony PKP nie ma . Wchodzisz z wózkiem bliźniaczym, przechodzisz podziemie, a tu niespodzianka!  Musisz wracać i tak czasami sytuacja zmienia się w ciągu godziny – pisze jedna z czytelniczek.

To kolejny sygnał o awaryjności tych urządzeń. Psują się one na zmianę. Raz na wiadukcie przy przystanku Mława Miasto, raz przy dworcu na Wólce. Bywa, że nie działają w ogóle, czasem ktoś pozostaje uwięziony i muszą wtedy interweniować strażacy. Gdy nie działają, to rzeczywiście duże utrudnienie dla osób niepełnosprawnych, starszych, czy rodziców z wózkiem.

A przecież żyjemy w XXI wieku i takie rozwiązanie techniczne powinno działać bez zarzutu. Już starożytni Rzymianie stosowali urządzenia działające na zasadzie dźwigu. Pierwszy dźwig osobowy z urządzeniem chwytającym kabinę do prowadnic w przypadku zerwania liny wynalazł Elisha Otis pochodzący z Nowego Jorku w roku 1853. Jak widać od tego czasu upłynęło już sporo wody nie tylko w Seraczu.  Dołączamy więc do ostatniego apelu mieszkanki kierowanego do PKP. Zróbcie coś z tym, żeby wreszcie to działało!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

96
KOMENTARZE

avatar
1500
SKLEPOWA
Gość
SKLEPOWA

‚Jak wróble będą miały po 5 kg.I kasa się skończy.TO WYTRZEŻWIEJE.’

PASAŻER
Gość
PASAŻER

a Pani z kiosku kiedy wytrzezwieje.?

mamama
Gość
mamama

PAn Burchadzki co tam Ciechanów nie strarcza? a jak w Mazowieckeij Jednostce, która dotacje unijne przyznawała, pracował to jak pomagał Mławie? nijak
dopiero teraz sobie przypomniał ze tu mieszka. Tyle ma klasy i troski o Mławę ile mierzy

Jarząbek
Gość
Jarząbek

A Pan burmistrz nie ma nawet tyle klasy i troski o Mławę i mieszkańców Mławy co Pan Burchacki mierzy. Publicznie mówić do głośników, o ludziach wyrażających swoje niezadowolenie „ci tam” to haniebne, tak odzywać się o mieszkańcach, o ludziach. Publicznie w Telewizji Mazury ściemniać (czytaj: kłamać), że w ubiegłym roku było 20 mln nadwyżki budżetowej, to trzeba mieć tupet niczym ta baba z Radomia. Publicznie twierdzić, że Mława jest bogatym miastem i nie próbować starać się o fundusze zewnętrzne to szczyt arogancji – wielki pan, który wydaje pieniądze mieszkańców szerokim gestem, chyba po to żeby Mławę puścić z torbami. Gdzie… Czytaj więcej »

Tomwk
Gość
Tomwk

mamama to nie do p. Burchackiego należało przyznawanie dotacji dla Mławy !z resztą żeby dostać dotację trzeba najpierw złożyć jakikolwiek papier czytaj projekt!dlaczego tylko mława z tej formy finansowania nie korzysta?wszyscy w około wyciągają pieniądze z unii na wszystko! wystarczy tylko mądrze napisać wniosek! Strzegowo Żuromin Działdowo i Ciechanow oraz wiele innych nawet małych miejscowości pisze i dostają!A Mlawa nie pisze i nie dostaje!proste i logiczne!!!

Anonim
Gość
Anonim

Więc rozumiem, że na tą ulicę co ją w piątek otwierali, czy na tą budowaną w mieście kanalizację to ty dałeś nie UE?

Anonim
Gość
Anonim

Och, jakież wnioski od razu wyciągasz.
Policz ile środków przez 3 kadencje UM Mława uzyskało z funduszy zewnętrznych a ile UM Ciechanów przez jedną kadencję, ciekawe jaki ci wyjdzie wynik, kto więcej.
Mnie wychodzi, że Ciechanów uzyskał znacznie więcej niż Mława i to nie to, że Kosiński ze Struzikiem po tej samej linii partyjnej, nie.
Mława w ogóle nie składała wniosków o pozyskanie, bo po co.

mamama
Gość
mamama

a ja mówię nie dla partyjnych kolesi z PSL, już po tamtych wyborach jak komus z ichnych nie poszło to spoza naszego powiatu pościągali na dyrektorów do starostwa.I co to było po by Mławianom zrobić dobrze? Nie, kolesiom trzeba pomóc. Teraz też jak Burchadzki wygra to stołeczki będzie szykować dla tych pslowców co pospadają. Mówię temu wyraźne NIE

Jarząbek
Gość
Jarząbek

A ja mówię wyraźnie NIE dla Kowalewskiego
i nie mam zamiaru tego tłumaczyć, bo tyle razy się na ten temat wypowiadałem, że już wystarczy.
12 lat jego szarogęszenia się w Mławie wystarczy. STOP!

nieufny
Gość
nieufny

Dla mnie obecny burmistrz jest czytelny, wiem że nic głupiego nie zrobi, że jak może pomoże. Reszta to populiści. Nagle pojawił się pan z PSL, nikt go nie znał, niczym się nie wyróżnił, choć jak się okazuje jest w zarządzie powiatu -szok, nawet nie społecznik, pan Nauczyciel, jakiś taki spokojny, powolny, bez wyrazu, hasła zupełnie bez treści. Szkoda jednak , że PiS pola nie wystawił. miałby szansę powalczyć. a tak wolę Kowalewskiego- za komunikację chodniki, place zabaw, mieszkanie komunalne itd.

Przejazdem
Gość
Przejazdem

Czy kłamca, manipulant jest czytelny? tak, jest czytelny.
A ja właśnie wolę Burchackiego, bo obecnego burmistrza nie chcę właśnie za brak chodników, brak porządnych jezdni, za niezrealizowany remont kina, za obiecywanie od 12 lat dworca zintegrowanego, za wszystkie obiecanki-cacanki, za wszystkie kłamstwa.

z bliska
Gość
z bliska

A o jakich Ty polach myślisz klakierze Kowalewskiego, powinieneś wiedzieć że rzeczy martwe nie biorą udziału w wyborach, a większość pól wokół Mławy są prywatne. Ze swym postem jesteś tak czytelny jak Burmistrz, który do swej obstawy, ciąga za sobą Policję. /patrz zdjęcia z otwarcia z otwarcia lokalnej drogi/

Przejazdem
Gość
Przejazdem

Dobry artykuł, tylko jak widać po komentarzach tytuł powinien brzmieć „Z burmistrzem do nieba”

Przejazdem
Gość
Przejazdem

… ale nie zawsze 🙂

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Do tej pory były obietnice bez pokrycia? A teraz to inaczej wygląda? Burmistrz teraz opowiada w Telewizji Mazury, że za ubiegły rok miasto miało 20 mln nadwyżki budżetowej i z tego względu jest obecnie wszystko robione właśnie z tej nadwyżki budżetowej Gdy tymczasem na naszamlawa.pl z dnia 6 kwietnia br. jest napisane: „Po podsumowaniu budżetu Mławy za zeszły rok okazało się, że w kasie zostaje dokładnie 8 840 498,23 zł wolnych środków.” Gdzie jest prawda? Skąd się nagle wzięło 20 mln? te 20 mln to miały być nowe obligacje, które miały zwiększyć dług o kolejnych 20 mln zł, a nie… Czytaj więcej »

z bliska
Gość
z bliska

ojejku!!!- przecie wiesz że Pan Burmistrz mógł się pomylić, bierze przykład z obecnej pisowskiej władzy która myli się na potęgę i dobrze na tym wychodzi, liczy na to że na te kłamstwa złapią się Mławianie. Panie Burmistrzu, Kowalewski, nie pomogą ostatnie otwarcia w asyście Policji, i DZIEKANA z kropidłem, wszystko ma swój czas, a Pański po 12 latach bycia na świeczniku, już się skończył, bo jak widać na zdjęciach to ma Pan poparcie na telefon, pracowników funkcyjnych, których ma Pan na telefon, za którymi wydzwaniał pół dnia Pański rzecznik od nic nie robienia, a jest to znak że mieszkańcy mają… Czytaj więcej »

Miki
Gość
Miki

Jutro jest konwencja wyborcza kandydata M.Burchackiego więc przekonamy się jaki jest jego plan na rozwój naszego miasta. Oczekuje konkretów i świeżego spojrzenia na nasze miasto a nie obietnic bez pokrycia tak jak to wyglądało do tej pory u Pana K.

Obserwujący
Gość
Obserwujący

A jaki plan na rozwój może mieć PSL? Tylko jeden.
Pomagamy
Swoim
Ludziom
Żadna nowośc. A co do konkretów i świeżego spojrzenia. Nadal czekam na choć jeden przykład działania na rzecz naszego miasta przez te osiem lat pobierania pieniędzy w zarządzie powiatu.
Nikt nie potrafi podać chociaż jednego przykładu?
Z czym do ludzi.

Anonim
Gość
Anonim

Z czym do ludzi?
-No najlepiej z kłamstwami, bajkami dla grzecznych dzieci. Co niektórzy mają wspaniale opanowaną manipulację społeczeństwem

tomek
Gość
tomek

obserwujący chyba nie dokładnie obserwuje! p. Burchacki pracuje w Radzie powiatu ale nie w Mławie a w Ciechanowie!pobudka nauczcie się czytać ze zrozumieniem !!!!

Zoja
Gość
Zoja

To chyba bardziej z kolarzem cu się pomyliło. Skończcie wytykać PSLowi coś co zdecydowanie lepiej wychodzi showmenowi!

mamama
Gość
mamama

jaki plan moze mieć pan Burchadzki? nigdy nie uczestniczył w działaniach miasta, nie skłdał żądnych uwag do opracowywanych dokumentów strategicznych, moze wtedy mu się podobało, nie widziałem go na zdnych sptokaniach z mieszkancami na zebraniach osiedlowych, na zebraniach kiedy z rok temu miasto duzo mowiło o problemowych obszarach i rewitalziacji, niegdziego nie było a teraz …. w końcu chyba coś wymiślił ze swoilm PSLem i pokaże nam plan dla Mławy

Anonim
Gość
Anonim

Pan Kowalewski 12 lat temu uczestniczył w działaniach miasta? – nie
Znany był w Mławie? – nie.
składał jakieś dokumenty strategiczne? – nie
widział go ktoś na jakichś spotkaniach z mieszkańcami? – nie
itp itd – można by stawiać takich pytań odnośnie Kowalewskiego sprzed 12 lat setki i tysiące i na każde pytanie odpowiedź brzmiałaby – NIE!!!
Kowalewskiego wynieśli deweloperzy i dwaj mławscy biznesmeni, panowie A. i L.

mamama
Gość
mamama

Tak Pan Kowalewski świetnie prowadził MHS, były tam imprezy na poziomie 🙂

Jaro
Gość
Jaro

Co było na takim poziomie proszę Mi przypomnieć? Sięgam pamięcią i jakoś absolutnie nic mi się nie kojarzy,

z bliska
Gość
z bliska

Bardzo słuszna uwaga, i cala prawda, o wyborze Kowalewskiego, do tego DUETU DODAŁ BYM BYŁEGO SKARBNIKA nomen omen nazwisko też na A ,który bardzo dobrze z tym duetem współpracował przez lata. A w końcówce swej trzeciej kadencji, na tym wszystkim połapał się Kowalewski, i się rozstał ze Skarbnikiem, który wcześniej to wszystko przewidując załapał się w Radzie Powiatu. Tak proszę Państwa chłop żywemu nie przepuści, ale z dwojga złego wolę już Burchadzkiego, oczywiście bez osób wcześniej wymienionych.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

PSL-owska klika chce swoich wszedzie upchac. Wymyslają bzdury, oszukują, oczerniają byle swojego czlowieka z nikąd wsadzic gdzies u wladzy, a potem kolesiom dają stołki. Albo taki PIS. Okazuje się, że prezydentowi pomogły wygrac wybory firmy, które pisały negatywne, nieprawdziwe komentarze o przeciwnikach. Mam tego dość! I jeszcze z naszych podatków finansowane są partie polityczne. Nie dla partyjniactwa w naszym mieście i powiecie!

z bliska
Gość
z bliska

No sam widzisz wymieniłeś te wszystkie kliki które działają w Kraju i naszych małych OJCZYZNACH. Ale póki co nikt z mądrych nic lepszego nie wymyślił, i którąś z tych klik trzeba wybrać, aby przyniosła nam więcej pożytku.

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Ludzie przejrzyjcie wreszcie na oczy! Poobserwujcie obecnego Burmistrza, jego gesty, jego dobór słów. To wszystko jest na pokaz, wyuczone. Zastanowcie się może warto dac szanse komuś nowemu, kto ma inne podejście do ludzi i do miasta. Skoro odchodzą od Niego jego pracownicy, bardzo bliscy pracownicy to musi się tam dziać coś złego. A zwykły człowiek, który na codzień nie przebywa w UM nie wie i nigdy się nie dowie co tam się dzieje.

mławianka
Gość
mławianka

Jutro idę na konwencję wyborczą Pana Burchackiego do kina Kosmos na godz. 14-tą (to jakby ktoś nie wiedział), a w poniedziałek postaram się posłuchać… bajek z tysiąca i jednej nocy autorstwa złotoustego (tu nie będę podawać godziny i miejsca, zainteresowani sami sobie mogą poszukać).

mamama
Gość
mamama

tyle ile odchodzi tyle dochodzi nowych więc bez paniki. A odchodzą ostatnio tylko Ci z PSL, bo partia da im więcej. Przecież nie z przekonania.

Emerytka
Gość
Emerytka

On robi to, co zapowiada. Jest slowny. Mówił o komunikacji miejskiej – mamy ją. Wyburzył dziadostwo, Mława jest piękna. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

Anonim
Gość
Anonim

Tak, Mława jest piękna w centrum, nowe ławeczki, dużo kwiatów, ratusz odświeżony ale park bez drzew, w ogóle mało parku w parku. Można by pisać bez końca, ale Ciebie emerytko i tak nie przekona, prawdopodobnie jesteś kobietą samotną albo niedowartościowaną i burmistrzem się zauroczyłaś tak po prostu, nie umiesz spojrzeć człowiekowi głęboko w oczy, żeby wychwycić jego charakter, tylko patrzysz powierzchownie, a on na pozór wygląda całkiem nieźle, ale tylko na pozór. Druga sprawa, tu nie chodzi o ładny wygląd. tu chodzi o całokształt, burmistrz jest niegospodarny, nie chce mu się pozyskiwać funduszy zewnętrznych, robi wszystko za pieniądze mieszkańców, bo… Czytaj więcej »

z bliska
Gość
z bliska

Też jestem, emerytem, i takie posty czyta się z przyjemnością, a tą Panią emerytkę Burmistrz chyba po rączkach całował, i dlatego tak mu kadzi. Owszem Mława jest piękna bogactwem swych mieszkańców, którzy kiedyś zbłądzili, ale myślę że teraz ten błąd naprawią, i pozwolą Panu Kowalewskiemu spokojnie odjechać do posiadłości w TRZCIŃCU.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Codziennik wymyślił nowy plebiscyt.
Pewnie pierwsze miejsce zajmie obecny burmistrz, wszak Mława jest większa od każdej z gmin i okaże się, że nasz włodarz jest na medal, a może przeskoczy go wójt Szydłowa?
Jak myślicie?

Jarek1xQ
Gość
Jarek1xQ

A co Wy tak o Sekretarzu? Widocznie poznał się na włodarzu, a co w dalszym ciągu miał pracować na jego korzyść. Przez tyle lat można kogoś poznać od podszewki.

mamama
Gość
mamama

Przez tyle lat Sekretarz pracował dla Burmistrza i razem z nim zarządzał miastem i ze niby go nie znał a teraz się poznał? Widocznie PSL więcej mu oferuje.

Misiek
Gość
Misiek

Ciekawe co mu obiecali za zdradę. PSLtak wlasnie działa. Wszystko mozna kupić.

Celina
Gość
Celina

Podejrzewam, że nic nikt mu nie musiał oferować. Człowiek przejrzał na oczy!

Wanda
Gość
Wanda

Na stacji PKP nie tylko windy są problemem.Jechałam ostatnio kilka razy w kierunku Warszawy.Nikt i nic nie rozumie z tego co pracownicy kolei ogłaszają przez megafony.Efektem jest zdenerwowanie pasażerów i biegi starszych osób w poszukiwaniu swojego wagonu.Nawet pracownicy ochrony kręcą tylko głowami, bo nie chcą się na ten temat wypowiadać.

Dziuniek
Gość
Dziuniek

Komunikaty wygłaszane są przez automaty i to fakt w niektórych miejscach dworca słabo słychać.

Anulka
Gość
Anulka

Dla Kowalewskiego liczy się tylko jego żołądek w tajemnicy pobudowal sobie dom za miastem

mamama
Gość
mamama

w jakiej tajemnicy, co roku składa oświadczenie majątkowe więcwiadomo ze ma. wielkie mi co też mam hahah

Aga
Gość
Aga

Tylko kiedy było wiadomo o Trzcincu? Odrazu? Chyba nie

Chrześcijanin
Gość
Chrześcijanin

Ależ ta kampania jest agresywna. Nie podoba mi się to. Wszyscy sie znają, sąsiadują czasem imprezują a taka wrogość i obłuda.

Z bliska
Gość
Z bliska

Musisz napisać jakiego jesteś wyznania, bo nie wiadomo o co Ci chodzi, w tych czasach szukasz bliźniego, zapomnij o tym, tego stylu nauczyła i nadal nas uczy obecna władza, oczywiscie wspierana przez KLER.

Spokojny
Gość
Spokojny

Czy burmistrz przejdzie czy nie. Strachu nie ma. Z Mariuszem wszystko się da załatwić a zwłaszcza jak złotousty przestanie go pilnować.

Złoty
Gość
Złoty

A gdzie pracuje przyszły zięć Kowaleskiego? Czy nie w UM i inni znajomi królika. Kowal to człowiek, który idzie po trupach do władzy, bo dla niego tylko to się liczy. Władza i kasa. Ale coś zaczyna się mu ten jego peleton rozpadać. Oby tak dalej

mecenas
Gość
mecenas

Kowalewski jak przyszedł do Urzędu to mówił „burmistrzem się bywa a człowiekiem się jest” a w ostatniej kadencji mówi „że LIDER jest najważniejszy” A gdzie MIESZKAŃCY, którzy łożą na jego wynagrodzenie!!!!
Czas to zmienić!!!

Lusia
Gość
Lusia

Dokładnie, czas zmienic. Tylko osoby które sobie porozstawial zrobia wszystko aby jego rządy trwały jak najdłużej.

Z bliska
Gość
Z bliska

Ano właśnie panie mecenasie, teraz okazuje się ze zmienil zdanie, przestaje być czlowiekiem? Woly być Burmistrzem, a czy będzie to zależy od nas wyborców. Chyba czas aby po t 12 latach, znowu zaczął być czlowiekiem.

mławianka
Gość
mławianka

Zajrzyjcie na wszystkie profile na Facebooku naszego burmistrza, takie jak np. „Moje miasto Mława” i kilka innych i posłuchajcie go. Ten człowiek wsłuchuje się w głos mieszkańców, nawet dzieci (w tym roku, roku wyborczym). Nawet zaczął jeździć na rowerze (a to Aleją Marszałkowską, a to na Krajewo), ale widać, że kondycja w lesie, dostał sapki, że aż mówić nie bardzo mógł. Wszędzie go pełno, nawet w Telewizji Mazury przechwala się swoją gospodarnością, „Mławą w budowie” itp. itd.
Złoty człowiek, a My niegodni mieszkańcy chcemy zmian.

Karol
Gość
Karol

Już w 2016 roku podejmowałem temat:

https://codziennikmlawski.pl/2016/01/24/winda-jest-to-znaczy-windy-brak-na-razie-ale-szyb-jest-a-jakby-byla-potrzeba/

Już wtedy wszystko było na „nie” 🙁

Change
Gość
Change

Komisja Konkursowa od muzeum rozpada się na naszych oczach. Ciekawe, co jeszcze zmieni się w ratuszu na przestrzeni kilku dni.

Pracownik UM
Gość
Pracownik UM

I stał się popłoch w urzędzie jak złotousty się dowiedział ze jego szabla Mariusz Sz. przechodzi w inne ręce oj będzie się działo – kolarz załamany

strażak
Gość
strażak

sądzę , ze kolarz dobrze wiedział kto mu robi już pod górke od dawna. córka w policji, syn w Mosir,, zięc w Nowago…. jako dyrektor szkoły tak by ich nie ustawił

Ninka
Gość
Ninka

Strażaku! Zajmij się może gaszeniem pożaru badz tez zorientuj się w liczbie osób zatrudnionych z ramienia swojego przywódcy. Zapewniam Cię że może być ciężko się doliczyć! W każdym razie życzę powodzenia!

zainteresowany
Gość
zainteresowany

Mariusz Szczechowicz to bardzo pracowity człowiek! Kowalewskiego córka posadzona w MOSiR następna córka w Szpitalu. I co to nie jest ustawka?

zadowolona uczesniczka zajęć
Gość
zadowolona uczesniczka zajęć

Burmistrz ma jedną córkę pracującą w szpitalu, w mosirze prowadziła zajęcia z kobietami w ciąży i zdrowy kręgosłup i bardzo dobrze prowadziła, gdyż skończyła fizjoterapie.

Renia
Gość
Renia

No i co w związku z tym? Robota załatwiona tak czy tak!

Basia
Gość
Basia

Sadzę, iż gdziekolwiek by dziewczyna pracowała będzie że załatwione. Czy w prywatnej bo może coś komuś obiecał…. nie wróciła by po studiach… tez źle. Ojciec robi kampanię zamieszkaj w Mławie a nawet córka wyjechała. Ja wole jak ludzie po studiach wracają. Specjalistów coraz mniej w Polsce. Pielęgniarek.. lekarzy … i takich fizjoterapeutów też. Niech pracują i służą społeczności. To gdzie wedlug Was ma pracowac? W sklepie lidl czy biedronka?

Ania
Gość
Ania

Tak samo jak rodzina pana sekretarza Basiu. Gdzie maja pracować w lidlu czy w biedronce? Tez są po studiach tez są w Mławie nie wyjechali. Na innych można pisać bo co?

Anonim
Gość
Anonim

Najlepiej w LG na taśmie, jak sobie w MOSIR nie poradziła, to raczej kiepska fizjoterapeutka.

mławianka
Gość
mławianka

To już nie pracuje w MOSIR? to teraz pewnie w szpitalu prowadzi rehabilitację – tylko współczuć chorym.

Widz
Gość
Widz

a do wydziału dowodów osobistych konkurs był dwa lata temu

Z bliska
Gość
Z bliska

Z Panstwa postów i ich treści, wynika jedno, że Panowie o ktorych tak rozprawiamy, SA NAPRAWDĘ SIEBIE WARCI, czy widzieli Państwo, grabie ktore grabia od SIEBIE, Z tej naszej dyskusji wynika jedno, czas wybrac trzecią osobę, a.moze wreszcie cos się.zmieni. Nadzieja jest, ale wiadomo jak z tą nadzieją bywa.

Sławek
Gość
Sławek

Nie, tych dwóch osób w żaden sposób nie da się porównać. Mariusz jest pracowity, cała rekonstrukcja w każdym roku spoczywała na jego barkach jak i inne sprawy związane z funkcjonowaniem urzędu min. imprezy organizowanych przez urząd, a złotousty tylko pięknie mówił (co mu do tej pory zostało) i uśmiechał się do fleszy. Mariusz dobra decyzja. Czas zakończyć ta maskaradę kolarza. Masz mój głos!

Zorientowany
Gość
Zorientowany

Popłakałam się ze śmiechu. Szczechol pracowity? Hahahaha na jego barkach? Olewus i cwaniak. Gdyby nie Lemański i Kowalewski nic by nie bylo. Wszyscy wiedza ze jest dobrym otganizorganizatorem. Za jego czasow w MHSie byly mecze siatkarskie miedzynarodowe, wyscigi itd. Nastał Kadrzycki a potem ziec Antczaka i co NIC. Nawet spektakl teatralny tak zorganizowany ze sprzedali bilety z miejscami a nie bulo gdzie siadac. Ludzie sie klocili. Zenada.

Arek
Gość
Arek

Zorientowany to ty chyba jesteś ale w siedzeniu i pierdzeniu w stołek. Kolarz cynk dał ze mało pozytywnych komentarzy a Szczechowicza chwalą? Żal ściska co?

mamama
Gość
mamama

Gwarantuję ci że kolarz tego nie czyta, to jest czyste bicie piany

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Oczywiście, że nie czyta. Ma od tego ludzi, właśnie takich jak Ty, którzy mu ślepo ufają, a on wszystkich ma Was gdzieś. Jesteście tylko w jego rękach i nie widzicie,że Wami manipuluje, a na tym zna się najlepiej.

Sylwia
Gość
Sylwia

Kolarz ma od tego przydupasów! Fakt!

Sponsor
Gość
Sponsor

Pani zorientowana ? Jak na pracownika UM i klakiera, to bardzo słabiutko. W sumie jak na przydupasa przystało. Kowalewski taki robotny, co? A ile pozyskał środków dla miasta z funduszy unijnych? Nawet nie potrafił dotrzeć do sponsorów Bitwy. W poprzednich latach środki od sponsorów na bitwę załatwiał właśnie sekretarz, a łaskawca tylko złożył piękny podpis. Ot i cała jego robota.

Meg
Gość
Meg

Ludzie tylko nie rodzina na swoim czyli PSL! Dosyc juz Wojnarowskich… Antczakow itd. Niestety nie ma dobrego kandydata. Moze jeszcze ktos się zgłosi. A Burchacki to tylko maskotka Antczaka. On wszystkim steruje. Nie widziciw tego?
Dawno juz bylo wszystko obgadane. To stary lis wyjadacz i taki prosty lud mławski znowu okiwa.

Jola
Gość
Jola

Ciebie znowu okiwa Kowalewski.

Strażak 2
Gość
Strażak 2

Nie martw sie kolarz ma dużo swoich pionkow porozstawianych po wszystkich urzedach.

Kolo2
Gość
Kolo2

Dokładnie Zainteresowany! Jeszcze zięć a właściwie konkubent córki w urzędzie.

kot
Gość
kot

i z rowerem do windy też nie wolno

Pracownik UM
Gość
Pracownik UM

Wiadomość z dzisiaj!
SEKRETARZ MIASTA Mława startuje z list PSL do rady miasta!
Informacja potwierdzona!

Kolo
Gość
Kolo

Pracownik UM może podejmie jako funkcjonariusz publiczny cywilną odwagę i podpisze się z imienia i nazwiska?

z bliska
Gość
z bliska

Na co liczysz Kolo, ten pracownik boi się własnego cienia.

Barbara
Gość
Barbara

hahahha, dobre, największy leser. sam był u władzy ponad 10 lat i nagle sam siebie ocenia tą decyzją. co już nie dało się wiecej posad rodzinie załatwić ? w PSL będzie dopiero rządził hoho

Stokrotka
Gość
Stokrotka

Jak był dyrektorem to szkoła 7 była w bardzo dobrym stanie a jak teraz wygląda! Urząd wyremontował! Jest dobrym pracownikiem tylko kowalewski nie szanuje pracowników dlatego odchodzą bo widzą co się dzieje w Urzędzie.

Zorientowany
Gość
Zorientowany

Jak urząd wyremontował? Całą inwestycję i jej nadzór zrobił wydział inwestycji. Pan Szczechowicz to jedynie kartony po materiałach biurowych mógł zalatwić na podłogę żeby się nie nosiło. Człowiek zamieszanie. Właściwie to było najsłabsze ogniwo w urzędzie. I dawno sie mówiło w kuluarach iż burmistrzowi sie nie podoba że tyle prywaty robi. Jego dni były policzone moim zdaniem .

Sławek
Gość
Sławek

Ten nick do ciebie nie pasuje. Widać nie wiesz kto robił i robi prywatę w urzędzie. Zanim napiszesz kolejny komentarz tego typu tzn. bezsensowny zorientuj się bo z tego co widzę na forum jest większość inteligentnych ludzi i nie musisz nam „lać wody” Ty jesteś słabym ogniwyem bo nie wiesz co to merytoryczna konwersacja. Znasz takie same taktyki jak kolarz. Człowieku z taka taktyka daleko nie zajedziesz. Proponuje i mówię to w dobrej wierze poczytaj trochę, posłuchaj mądrych ludzi, i zdecydowanie więcej obserwuj. Wtedy twój nick będzie uzsssdniony. Pozdrawiam

Emilka
Gość
Emilka

Pani Moniko idź pobiegaj! Ochłoń! Złość urodzie szkodzi

Aneta
Gość
Aneta

Idiotyzm ludzi coraz bardziej mnie zadziwia! Barbara oceniasz ludzi patrząc na siebie? Podejrzewam, że tak! Współczuje! A co do posad to zorientuj się ile twój „przywódca” ludzi na stołki poupychał, co się stało z paną dyrektor sp4 a później się wypowiadaj na forum bo to jest żenujące!

mamama
Gość
mamama

a może były pracownik UM to potwierdza ?

Zoja
Gość
Zoja

Pytanie czemu były?

Marcin
Gość
Marcin

To samo jest na Mława miasto z windą pierwsza od strony bloków. Zrobiono ulicę, chodniki, ścieżkę rowerową. Pytanie tylko jak ma dostać się na górę osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim? Ostatnio sam byłem osoba która taka osobę wprowadzała na górę gdyż na windzie napisane jest awaria.

Pan Starszy
Gość
Pan Starszy

„Pytanie tylko jak ma dostać się na górę osoba niepełnosprawna”???

Mam takie samo doświadczenie, na siłę trzeba człapać po tych potężnych schodach, koszmar!!!
W Y K L U C Z E N I E LUDZI starszych, chorych, niepełnosprawnych, z problemami sercowymi itp.
TUNELE z łagodnymi pochylniami byłyby lepsze.
A teraz niech miasto zatrudni 24/h TRAGARZY.

z bliska
Gość
z bliska

A kogo interesują WINDY, teraz są WYBORY za chwilę, i to jest najważniejsze co widać po postach, piszecie o trudnościach z windami, a posty w najlepsze już na całego, o tym że Sekretarz miasta już się ustawia, na najbliższe lata, a nam wyborcom pozostaje aby wrócił tam skąd przyszedł , DO SZKOŁY PANIE SEKRETARZU, jak nie może się Pan zdecydować to Panu ten powrót zapewnimy, a syna i zięcia przyszła Władza wyślę na Kuroniówkę.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Do czego ty dazysz, myslisz ze obecny burmistrz wygra czwarty raz? Jestes taki naiwny? Jeszcze malo mu wladzy? Miasto potrzebuje kogos nowego kto wreszcie raz na zawsze odbuduje to miasto a nie martwi sie tylko o siebie. Sekretarz chociaz ma gdzie wracac a burmistrz co? To on zostanie na kuroniowce bo nikt porzadny nie da mu pracy, taka prawda

Kolo2
Gość
Kolo2

Możesz sobie wysyłać ale siebie gdzie tylko zechcesz!

Mławianka 123
Gość
Mławianka 123

Kurde uczepiliscie sie tego sekretarza… Chyba mocno sie boicie ze jednak wasz kochany burmistrz jest zagrożony 🙂 oj biedactwa sie martwią o swoje stołki 🙂

Kolo2
Gość
Kolo2

Drżą urzędaski!!! Buuuu haha