Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W tej chwili konieczny jest wybór. Czy jednak nastąpi?


Burzliwa, wielogodzinna dyskusja podczas obrad ostatniej, sierpniowej sesji rady miasta na temat zwłoki przy podejmowaniu decyzji, czy i w jakiej formie będzie budowany tunel w kierunku zatorza, przyniosła kolejną zwłokę. Burmistrz Kowalewski uchylił się od podjęcia decyzji o wyborze wariantu, ale od maja nie zrobił też nic aby taki wybór został dokonany. Do rady miasta w czerwcu, lipcu i sierpniu nie wpłynął z jego strony żaden projekt uchwały w sprawie wyboru. Nie odbyły się też zapowiadane wcześniej przez burmistrza konsultacje społeczne wariantów tunelu.


Na sesji sprawa dyskutowana była po zapytaniu radnej Haliny Pszczółkowskiej. Wcześniej jednak w miejscu zamkniętego przejazdu odbyła się konferencja prasowa miejscowych działaczy PiS, gdzie zaprezentowano pismo członka zarządu PKP PLK Włodzimierza Żmudy, kierowane do burmistrza i informujące, że miasto nie złożyło do końca maja koncepcji tunelu, a w konsekwencji ta inwestycja nie zostanie ujęta w programie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”.

Na konferencji prasowej ten fakt nazwano to „rażącym zaniedbaniem”.

Na forum rady miasta prośbę o wyjaśnienie powodów zwłoki ponownie kierowali do burmistrza radni Halina Pszczółkowska i Michał Pol.

Z wyjaśnień udzielanych przez wiceburmistrz Janinę Budzichowską wynikało, że miasto choć od stycznia br. prowadziło rozmowy z PKP PLK, nie miało świadomości, że do końca maja taką koncepcję należało złożyć. – Nie wiem o jaki termin i jakie działanie na szkodę mieszkańców pani radnej chodzi – mówiła wiceburmistrz Budzichowska. Jednocześnie przyznała, że miasto wiedziało o tym, że był „termin wewnętrzny” i PKP PLK do końca czerwca chciało zakończyć konsultacje z samorządami w sprawie ewentualnych inwestycji. – My tymczasem nie mamy wybranego wariantu – dodała wiceburmistrz.

–  Ja sam takiej decyzji nie podejmę – powiedział o wyborze wariantu burmistrz Sławomir  Kowalewski. Zażądał  od rady, aby to ona jeszcze na tej sesji dokonała wyboru, co według niego pozwoliłoby przygotować już konkretną dokumentację techniczną. Rada większością głosów (16 „za”) poparła jego postulat. Dalsza dyskusja przyniosła jednak zmianę tego postanowienia.

Radny Jerzy Rakowski (poprzedni burmistrz) zaproponował, aby odłożyć ją do następnej sesji. –  To jest  ważna decyzja. Czy nie powinniśmy  jej poprzedzić  szerszą dyskusją, zostawić ją dla rady przyszłej kadencji? W październiku odbędą się wybory samorządowe  – mówił radny Rakowski. Po zarządzonej przez przewodniczącego rady miasta przerwie na refleksję, wniosek radnego Rakowskiego uzyskał poparcie. Sprawa wróci więc zapewne na wrześniowej sesji. W jakim kierunku potoczą się jednak wydarzenia?

Przypomnijmy – sprawa ciągnie się  już kilka lat. Uzgodnienia dotyczące zamknięcia przejazdu w ciągu ulicy Kościuszki władze miasta przyjęły w 2005 roku, kiedy burmistrzem był właśnie Jerzy Rakowski. Dopiero jednak bezpośrednie zamknięcie przejazdu w 2016 roku wywołało protesty mieszkańców tzw. „zatorza”. Burmistrz Kowalewski najpierw zaproponował budowę kładki, na co miasto opracowało już dokumentację. Na skutek jednak niezadowolenia mieszkańców koncepcja została zarzucona. Pojawiła się jednak możliwość uzyskania dofinansowania w ramach ministerialnego projektu  „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”.

Wtedy władze miasta zamówiły koncepcję budowy tunelu. Wybrana w przetargu firma opracowała ją w trzech wariantach: I – dla pieszych i rowerzystów; II – dla pieszych, rowerzystów  i samochodów osobowych; III – dla pieszych, rowerzystów oraz samochodów osobowych i ciężarowych (wersje A i B). Szacunkowy koszty inwestycji wynosiłby odpowiednio: 5, 35,45 i 28 mln zł.

Czy jednak wybór jakiegoś wariantu leży w ogóle w kompetencjach rady miasta, czy to może burmistrz powinien – tak jak się to dzieje w przypadku innych inwestycji – rekomendować radnym jakieś rozwiązanie, które przyjmą, bądź nie? A może tuż przed wyborami nikt nie będzie chciał trudnych decyzji podejmować? Powinno to ujawnić się już na najbliższej, wrześniowej sesji.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
77 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Suweren
Suweren
3 lata temu

Śmieszy mnie ta dyskusja. Czy to kandydat ten, czy inny. Przecież oczywistą oczywistością jest to, że PiS wystawiając kandydaturę pana M.K. (który nie ma szans i o to chodzi – prawnik ? bu hahaha po ilu latach studiów podyplomowych? Ostatnio wstydzi się przyznać, że jest nauczycielem i podaje sie tylko za prawnika) daje dowód, że w rzeczywistości popiera kandydaturę pana S.K. Pan M. K. ma odebrać głosy kandydatowi z PSL. Gołym okiem widać, że jest to ustawka i że naszego włodarza PiS popiera. Wszak na każdych uroczystościach jest obecna Pani poseł Cicholska oraz Pan senator Jackowski.

Wyborca
Wyborca
3 lata temu
Reply to  Suweren

To, że kandydat PiS jest prawnikiem to akurat żaden argument. Nawet można powiedzieć, że stawia go to w negatywnym świetle. PiS łamiąc konstytucję, demolując Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy pokazuje, że ma w nosie prawo. Takim prawnikom to dziękujemy. Duda też jest prawnikiem i nie przeszkadza mu to w podpisywaniu ustaw niezgodnych z konstytucją. Panie Marku, niech Pan lepiej mówi, że jest nauczycielem, przynajmniej obciachu nie ma. Kandydat-prawnik, którego partia nie szanuje prawa to żaden kandydat.

Anonimowo x
Anonimowo x
3 lata temu
Reply to  Suweren

Przestań wymieniać te nazwiska posłanka Cicholska, podzieliła Ciechanowski PIS, NA WSZYSTKIE UROCZYSTOŚCI UCIEKA DO MŁAWY, a w Ciechanowie wystawila swego znajomka, jako kandydata na Prezydenta. A Wikipedia SENATOR JACKOWSKI, będąc posłem wystepowal z trybuny sejmowej dobrze wstawiony, a ostatnia informacja, o senatorze to taka że biegał nago z falusem na wierzchu po plaży. Za takich przedstawicieli w Parlamencie Mławianie winni się wstydzić że na nich oddali swe głosy.

cojapaczę
cojapaczę
3 lata temu
Reply to  Suweren

Mała uwaga, w tym roku na nalocie bombowym wśród gości specyyjalnych posłanki Cicholskiej NIE BYŁO , senatora zresztą też.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  cojapaczę

Widać już się na Kowalewskim poznali…

mirek
mirek
3 lata temu

no tak , ale Kiełbiński mówi że jest prawnikiem , to pewnie pójdzie do sadu ?

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  mirek

Ten pan Kielbinski, jest takim prawnikiem jak ja kosmonauto, w ogóle ten wybór Pis jest bardzo dziwny, przecie ten Pan wypiwiadajac się publicznie nie potrafi dobrze skręcić zdania, i takie dziwadlo jest nauczycielem. Już lepszym kandydatem bylby obieżyświat Krawjewski. bo funkcji Burmistrza jeszcze nie sprawował, co najwyżej byl Sekretarzem miasta, od soecjalnych poruczenporęczeń Chmielinskiego.

Maro
Maro
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A Ty szukasz złotoustego czy gospodarza miasta ? Dukający Krajewski jest ok, a Kiełbiński nie potrafi się wypowiedzieć? Ośmieszasz się tymi parodiami co tu wypisujesz ! Jak taki zakochany jesteś w kamstwach Kowalewskiego to sobie go słcuhaj do poduszki, tu potrzebny jest rozsądny kandytat, a Pan Marek wie co mówi.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Maro

Przestań pisowski suwetenie, takimi bajkami mie rozmieszać. Zako hany już dawno jestem i to z dobrym skutkiem.Pan Marek wie co mowi jak mu napisze Centrala z Nowogrpdzkiej , ten Pan wyzej+++czubka nie podskoczy.

Maro
Maro
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Uważaj bo Cię przeskoczy i będzi CI łyso, chociaż pewnie już dawno jesteś łysy dziadku PRL…

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Maro

Maro. Jestem wiecej niż, pewny, ze na iiipewno w tym co ja zrobilem dla miasta, na pewno mie nie pszeskoczy, no to nie ten czas, a porównania z tym Panem mie nie interesuja. Zgadza się jestem bardzo szczęśliwym dziadkiem, ale łysy nie jestem.A ten Pan ktorego tak bronisz , może byc co najwyżej nauczycielem, z tego co słyszałem uczniowie, też na niego narzekają. Mlawianom, nie potrzebni sa tacy WLODARZE.

Maro
Maro
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

To słucham, wyjaw nam swojego kandydata ? Może kolarz jest lepszy niż nauczyciel ? Mnie pan Marek uczył, owszem ma swoje poczucie humoru, ale to był zawsze konkretny i rzeczowy człowiek. A ja mam już dojść kwitnących przemów i tłumaczeń małego Kazia jakie serwuje nam Sławomir i tylko myśli jak biznesowi się przylizać i dostać kase na kampanie. Dziękuje też za człowieka PSL z całą siecią układów i powiązań

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Maro

No i dzięki podziałom na PIS i PSL, wygra oczywiście Sławomir, bo głosy przeciwne Sławomirowi rozłożą się na kilka kupek i zostaniemy z kupą smrodu czyli ze Sławomirem po raz czwarty z rzędu.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

No tak jak będziesz ciągle o tym tak wspominał, to moze to się stać rzeczywistością, dlatego zmień, ta płytę, przekazu,i wiecej wiary w swoje propozycje co skladasz na portalu, dla mlawian, i moze wreszcie dojdzie do zmiany, a chyba sam wiesz ze Mława potrzebuje zmiany jak KANIA DZRZDZU !!##!

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Maro

Z tych dwóch ktorych wywymieniłeś, po stokroć, wolę kandydata, ktorego rekomenduje PSL, bo jestem przekonany że ze takiego gospodarza i z takim przygotowaniem jakie ma Burchacki Już dawno w Mlawie nie bylo, a z ostatnim twym wywodem odnośnie obecnego Burmistrza zgadzam się w 100 procentach, no ale w tych dzialaniach o ktorych piszesz miał dobrego nauczyciela, a że się rozstali przed wyborami , no coz tak bywa, taka jest polityka, tak kiedyś tym ktorzy wyniesli go do władzy płacił były Skarbnik, a obecny Przew.Rady Powiatu. No ale to już historia, szkoda tylko, ze mieszkancy tego nie dostrzegaja, a wręcz, tolerują takich osobników powierzajac im funkcje w damorzadzie.

Who
Who
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Burchacki? Who the fuck is Burchacki?

Kris
Kris
3 lata temu
Reply to  Who

Who
He is an opportunity for a city Mlawa.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Maro

Powinieneś dostrzec to ze AnonimowoX osmiesza swymi uwagami i postami tak wybitnych nieukow jak TY, ktorym ciężko jest złożyć jakies zdanie, ci twoi nauczyciele ktorych wymieniłeś nijak nie nadaja się na te stanowiska, ktore obecnie zajmują, a co dopiero stanowisko Burmistrza, i zarzadzanie takim miastem, jakim jest Mława. Ja szukam gospodarza miasta, przygotowanego do sprawowania, takiej zaszczytnej funkcji Burmistrza, a kandydat jest bo ani Kielbinski, ani Kowalewski, nie dorastaja mu do pięt, bo brak im przygotowania zawodowego i praktyki, a to co zrobil Kowalewski przez 12 lat to Mlawie winno wystarczyc, CZAS NA ZMIANY. JEST KANDYDAT KTORY MOZE TO WSZYSTKO ODMIENIC A JEGO NAZWISKO TO ..BURCHACKI.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

komuno wróć…….hahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jak jesteś slepcem, to nie pisz takich glupstw, bo komuna wróciła wlasnie za sprawą PIS bo kim jest byly prokurator Piotriwicz, kim dzisiaj jest wybitny dxuennikarz zapraszany do Tvp i Republiki byly sekretarz Kc Krol, i wielu innch, a za komuny to siedzial bys cichutko jsk mysz pod miotłą, a dziś udajesz herosa.Śmiać sie morzesz tylko moze przyjść t a ki czas , ze ten twój smiech przerodzi się w placz, i co [email protected]@@@pko

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Spadaj ztego portalu prawicowy BARANIE, gdyby komuna wróciła to bys siedzial jak mysz pod miotłą.

Wizioner
Wizioner
3 lata temu

Kowalewski wygra kolejną kadencję. Tunelu nie będzie. Burchacki wróci do Ciechanowa i będzie dalej pracował na dobry wizerunek Kosińskiego a Kiełbiński dalej będzie uczył. Tak się zastanawiam kto bardziej się ekscytuje tym wszystkim, my komentujący, czy też oni – kandydaci.

To prawda
To prawda
3 lata temu
Reply to  Wizioner

Tak będzie bez dwóch zdań.

do ślepego wizionera
do ślepego wizionera
3 lata temu
Reply to  Wizioner

NIe bądź taki pewny, Kowal jest pyszny i butny, ale nie jednego ślepa pewność siebie zgubiła. Ludzie nie są tacy ślepi i widzą jakie szkody dla miasta ten człowiek wyrządził. Tobie ten układ pewnie pasuje, bo kolejne 5 lat będziesz mógł czerpać z tego ukłądy zyski. Bo ten człowiek poza rozdawaniu profitów za jego popieranie nic nie zrobił dla dobra społeczeństwa.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Nie wyrażaj się tak o wizjonerze, bo ma rację, ja też się obawiam, że ten butny pyszałek i narcyz w jednym znów wygra wybory, bo jak spotykam ludzi, to się okazuje, że oni nadal go chwalą, nie czytają artykułów na portalach internetowych i takich jest więcej.
Tu jedynie może pomóc CAŁA WÓLKA, która potrafi się zmobilizować i przegłosować swój projekt z funduszu obywatelskiego, to może i w wyborach przegoni kolarza z naszego miasta, tyle, że tam nie trzeba było osobiście wrzucać swoich zgłoszeń do urny, a tutaj niestety osobiście trzeba się pofatygować do lokali wyborczych i tu może być problem.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Wizioner

No tak za takie przepowiednie, gdyby się spelnily, wizionerze, to Kowealewski Cię odnajdziecie, i zrobi Cię z_ca Burmistrza od specjalnych pouczeń.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Wizioner

Dla mnie niech wygrywa. I przynosi, dalej wstyd Mlawie=====CZY NAPRAWDĘ TEGO CHCECIE, jest jeszcze trochę czasu, aby sie nad rum zastanowic,.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Wizioner

Może wygrac jak razem z megitzo,zagra nam na fujarce!!!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Wiaduktu nie ma i nie będzie prędko, przeszkody to finanse, oraz brak terenu na jego prawidłowe wykonanie, oraz mała jego rentowność. Rozumie wrażliwość Zatorzan ale taka jest prawda.
Obojętnie jaka będzie władza, to problem tego wiaduktu pozostanie niezałatwiony.
Chyba trzeba się będzie pogodzić z tym faktem.
mławianin

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Co Ty wygadujesz? A jaką rentowność ma parking dla prywatnej firmy, albo plac zabaw za miliony ? Jakoś nie było problemu sypnać na budowę drogi dla prywatnych osiedli, a nie jest to tania inwestycja. Minister budownictwa widział sens i był skłonny pokryć znaczną część inwestycji. Bo bezpieczeństwo i życie mieszkańców to największa rentowność. Mieszkańcy Zatorza mieli ten przejazd przez 150 lat, nikt nie oczekuje nie wiadomo czego, tylko to co się im odebrano.

Janina
Janina
3 lata temu

Pani vice Burmistrz to chyba z choinki się urwała? Skoro nie wie nic o żdanym terminie, to co ona robi w tym ratuszu? Chyba logiczną rzeczą jest, że skoro jest program, to i są terminy. I te śmieszne tłumaczenia, że Pan minister nic nie wspominał o terminach? To ja sie pytam, czy Pan minister to jest Pani z przedszkola, że ma przypominać niefrasobliwym dzieciom, z urzędu, że maja na czas pracę domowa odrobić? iW interesie miasta było sprawdzić i przygotować wszystkie dokumenty. Wstyd było słuchać żenującej odpowiedzi Pani Budzkichowskich, ale to doskonały przykład, jaką niekompetencję CI ludzie prezentują. Aczkolwiek niezdziwił bym sie, że termin celowo został niedostrzymany. Wredność i buta Burmistrza nie zna granic.

Dworcowa
Dworcowa
3 lata temu

Tunel czy Wiadukt na Kościuszki juz dawno by zostal wybudowany i miasto nie dołożyło by ani złotówki. Gdyby Rakowski nie sprzedał tego dla mieszkańców Działdowa i Iłowa, a Kowalewski tego nie potwierdził. Na sesji Rakowski kpi sobie, jaką to dobrą komuikacyjną decyzję podjął, a prawda jest taka, że można pojechać na ten wiadukt i oplać się na nim leżąć plackiem na środku. Ciężko tam samochód zobaczyć, a na Dworcowej dalej mknie jeden samochód za drugim, uprzykrzając życie mieszkańcom Takich mława miała i ma kompetentnych gospodarzy !

Iwona M.
Iwona M.
3 lata temu

Na poruszonej sesji święte słowa powiedział radny Nowakowski. „Chodzi o to, żeby gonić króliczka, nie żeby go złapać”. Przejazd został zamknięty w 2016 roku. To są już dwa budżety 17, 18 i przy dobrych chęciach też w 2016 już można było część funduszy zabezpieczyć na budowę tunelu. Burmistrz jest cwańszy niż ładniejszy. Wszelkie kłótnie, przeciągania są dla niego wodą na młyn. Szanowni Państwo nie bójcie się. Tu nie będzie personalnej odpowiedzialności. Powinien być szybko wybrany wariant i do działania. Jedyny słuszny z przejazdem dla samochodów osobowych. Teraz dalej jesteśmy, przepraszam, ale w ciemnej d.upie. PKP nie będzie czekać na decyzję w takiej Mławie. Głupie zagrania ze strony władz. Sprawa tunelu może być głównym być albo nie być burmistrzem. Klombiki, fontanny i koncerty Cantare, to nie to samo co wk.rwione zatorze i tysiące ludzi pozbawionych przejazdu.

Kuki(z)Mławy
Kuki(z)Mławy
3 lata temu
Reply to  Iwona M.

Tak! Radny Nowakowski wie co mówi, będzie wszak startował z listy Komitetu Sławomira Kowalewskiego.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Kuki(z)Mławy

Ciekawe, co ma na sumieniu, ze nagle zaczął popierać wszystkie działania burmistrza?
Jakiego burmistrz ma na niego haka.
Oby na tym potakiwaniu stracił cieplutki stołek radnego. Wyborcy na takich kmiotach powinni się poznać i nie głosować na nich, żeby im te łapki odpoczęły od popierania złotoustego.

Witek
Witek
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Też słyszałem, że Nowakowski startuje od Kowalewskiego. A przecież w zeszłej kadencji odsądzał go od czci i wiary. Ach ta polityka!

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Witek

Nowskowski to chorągiewka, na innym portalu mlawskim ogłasza sie Komitet wyborczy, ktory prowadzi nabór na kandydatów do rady maiasta, może tma Pan Się zglosi, takich specjalistow potrzebuja,.Pan Kowalewski cienko przedzie, skoro opuścił go wierny druch przez lata Radny Sych, i prawdopodobnie zglosil akces do jedynie slusznej partiiPIS. Oj bedzie się działo, a Pani Pszczolkowska, ma podobno,wrócić do Kowalewskiego, no i karuzela trwa.

farmazon
farmazon
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Co Ty za farmazony opowaidasz? Kowalewski po pytaniach Pani radnej dostaje ataku nerwicy …

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  farmazon

Farmazon nie denerwuj się, to wszystko tylko na pokaz, dla gawiedzi, widać ze takie postępowanie, lyknales bez problemu. Zacznij dobrze nadstawiac ucha i słuchać głosu suwerena.

Onich
Onich
3 lata temu
Reply to  Iwona M.

Na wspomnianej sesji radny Nowakowski wyraźnie zaznaczył kto goni tego króliczka czyli Ci co najgłośniej krzyczą z panią Pszczółkowska i Polem na czele. Burmistrz zachowuje rozsądek w tej sprawie jak prawdziwy gospodarz miasta.

Tak jest
Tak jest
3 lata temu
Reply to  Onich

Burmistrz nawet nie potrafi dotrzymać terminów. Brawo Pan radny Pol i radna Pszczolkowska

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Tak jest

Nie rozsmieszaj, nas tymi swoimi opiniami, jak juz tak bronisz tej Pani, to powiedz mi gdzie byla Pani Pszczolkowska, w tamtym czasie, kiedy zapadaly decyzje, —–nie wiesz, to Ci powiem ofszem byla w Radzie, ale na rozkaz siedziała , cichutko jak mysz pod miotlo, i akceptowala wszystko co tylko jej podsunieto, a w glosowanich, raczki ponosila zgodnie z poleceniem.I tak dla miasta i Wolki działała Pani Pszczolkowska, a zostawala Radną tyljo dla tego ze prowadziła katecheze w Wolczanskim kosciele, a wyedy jak dziekan powiedzial to tak miało być, no i została Radną, ale bezradno, dopiero w ostatnim, czasie się bardzo uaktywnila, wszak chodzi o 2.500,- co m-c. Myślę że tych przykładów juz wustarczy , to jest sprawa, sympatykow Pszczolkowskiej, jak chcar na nią glosowac to ich sprawa, maja do tego pelne prawo.

Żuromińska
Żuromińska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A Tobie co ta kobieta przeszkadza, że ja tak atakujesz? Zabiera głosy i nie możesz zostać radnym ? Oczerniać kazdy cwaniak potrafi, ale już prawdy nie napisze, ze decyzje podjął samodzielnie Rakowski, trzymają ja w tajemnicy przed wszystkimi. Ty nie widzisz jej dokonan, a ja pamiętam dobrze starania tej Pani o remont ulicy Żuromińskiej na której mmieszkam i liczne wizyty w urzędach wojewódzkich aby powstał tam chodniki.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Żuromińska

Widać twego postu ze piszesz, okropne bzdury, a co maja urzedy Wojewodzkie, do budowy chodnikow na Zurominskiej , mi nie przeszkadza, i nie oczerniam tej WYBITNEJ Radnej, ale przedstawiam tylko fakty, aby mieszkancy miasta się znimi zapoznal i dlatego przed wyborami o tym przypominam bo pamiec jest ulotna. A to widac po twym poście, a najlepiej mogą mowic rodzice z Mlawy–Wolki, o osiagnieciach tej Pani jak uczyla katechezy. A gwoli prawdy to Burmistrz jest id tego aby podejmować decyzje, a Radni, sa ot tego aby przed podjeciem ty h decyzji, nie wyrazac zgody KROPKA.

Żuromińska
Żuromińska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Żuromińska to droga wojewódzka i to w kwestii tego urzędu jest jej utrzymanie jak i wszelkie rozbudowy. To nie są bzdury, ale rzeczy których i tak nie zrozumiesz. Akurat ta Pani mnie uczyła i bardzi pozytywnie wspominam lekcje z nią. A cała ta nagonka to zemsta Burmistrza za jej działania i patrzenie mu ma ręcę. Antaczak też się przekonał jak Kowal niszczy ludzi. To nie przypadek. Wszyscy wiedzą, że temat zamknięcia przejazdu Rakowski nie podejmował na żadnej sesji miejskiej, więc przed czym rada mogła się sprzeciwić ?

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Żuromińska

Urzedy Wojewodzkie, nie buduja dróg, jedynie przekazuje środki, na utrzymanie podleglym sobie jednostkom, ktore za stan drog odpowiadaja. A o srodki do Urzedu Wojewodzkiego, winny występować Wladze miejskie. I taka jest kolej rzeczy, aktywisto z Zurominskiej

Żuromińska
Żuromińska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Powodzenia. Z takimi radnymi jak Ty, na Żuromińskiej nadal strach było by chodzić bez chodników. Gdyby nie setki pism, jeżdzenia i proszenia nikt z województwa nie kiwnął by nawet palcem, a wniosków władz miejskich mają setki. Widać, że poza krytykowaniem i pilnowaniem ciepłej posadki nic dla innych ludzi nie zrobiłeś.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Onich

Burmistrz dobrze wie co robi, a robi to co dla niego jest najlepsze, a nie dla Mławy i jej mieszkańców

krzyk
krzyk
3 lata temu
Reply to  Onich

Jedyny krzyk to jest krzyk Twojej rozpaczy po Kowalewskim. Dobrze, że są tacy radni co potrafią postawić się Kowalewskiemu. Ale Ty pewnie wolisz takich co tylko potrafią słodzić Burmistrzowi i w tym robieniu dobrze Kowlewskiemu nawet potrafią stwierdzić, że nie ma różnicy czy karetką będzie 2 min wcześniej czy później aby ratować ludzkie życie. Wstyd mi, że są tacy radni jak Pan Wasiłowski. Ale to pewnie strach przed łysym mścicielem.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Onich

A od kiedy to Burmistrz jest, gospodarzem miasta, bo przez te 12 lat tego nie bylo widac. A za Panią Pszczolkowska, i Polem, nie przepadam, to osobistosci, do uslug, i wykonywania rozkazów, a takich Radnych nsm nie potrzeba.

Who
Who
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Jakich rozkazów, masz jakieś rozdwojeniejażni ? Chyba ślepy jesteś, że nie widzisz kto jest od rozkazów Kowalewskeigo.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Who

Nie przyznawaj się że jesteś slepy, albo brak ci zrozumienia w czutaniu postów, napiszę z duzej litery moze zrozumiesz.RADNI KTORYCH WYMIENILEM, SA OD WYKONYWANIA ROZKAZÓW, JEDYNIE SLUSZNEJ PARTII PIS.czy teraz rozumiesx o co mi chodzilo.

KOD
KOD
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Idz na Marsz KODU i tam krzycz te farmazony. Ci ludzie chcą coś zrobic dla tego miasta i chwala im za to!

NENSON
NENSON
3 lata temu
Reply to  Iwona M.

Ten grubas… broni burmistrza. Kto pamięta poprzednie kadencje w wykonaniu Nowak…I burmistrza. Było ostro, sądy A jeszcze inny zwołał cba

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Iwona M.

Nowakowski, niech sam się goni, bo od siedzenia, i nic nie robienia na Sesjach, to rakich hetnych jest sporo.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lata temu

Czy stać obencie nasze miasto na tunel??? Koszt zaczyna się od 30 mln zł z czego PKP wyłoży nie więcej niż 5mln zł!! Ktoś tu pisał o środkach z uni…przy takiej polityce partii rządzącej tych środków z unii nie będzie.

Zatorze
Zatorze
3 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Mamy też głos z ratusza. Skoro miasto stać na plac zabaw za mln, parking za 2 mln dla prywatnej firmy i wreście drogę osiedlową firmy deweloperskiej za kilka mln, to spokojnie też miasto stać na tunel dla mieszkańców. Nie wiem po co Ty i burmistrz żąglujecie cenami, jakTwszystkie one są z czapy. Te wszystkie koszty burmistrz tak ustalił z firmą projektującą, aby mieć pretekst do niebudowania tego tunelu. NIe wydaje mi sie aby była potrzeba, aż tylu rond i dróg dojazdowych z tego tunelu. Przy odrobinie dobrej woli i chęci wybudowania tego tunelu, można wyłonić projekt tunelu opiewający na znaczne miejsze kwoty. W tych koncepcjach, wybrano takie rozwiązania, aby Burmistrz miał alibi do niebudowania tego tunelu. I skąd też wiesz ile wyłoży PKP ? 5 mln ? A może 10 mln? Dofinansowanie obejmuje znaczną część inwestycji, tylko trzeba się po niej zgłosić. Czego niestety nasze władze nie uczyniły. Udają niewiniątką, a perfidnie działają na szkodę mieszkańców, wydając przy tym miejskie pieniądze, na swoje gierki.

Bogdan
Bogdan
3 lata temu
Reply to  Zatorze

Dokładnie tak. Od początku te przejście czy tunel przedstawiane są w ciemnych barwach. Manipulują opinią publiczną. Plac zabaw, och jak potrzebny, parking dla prywatnej firmy otwierany z pompą. Zawsze wólka była solą w oku dla ratusza. Po zamknięciu przejazdu, jeszcze bardziej zrazili do siebie ludzi.

Logika
Logika
3 lata temu

Trzeba powiedzieć jasno (a żaden z kandydatów na urząd burmistrza tego nie powie), że bez finansowej pomocy z zewnątrz miasto nie jest w stanie wybudować optymalnego wariantu rozwiązującego ten problem komunikacyjny. Kowalewski pogubił się ewidentnie w kontaktach z instytucjami rządowymi, jak i samorządowymi. Chyba zgubiła go pycha, bowiem wyszedł z założenia, że oto nie musi u nikogo o nic zabiegać a miasto samo sobie jakoś poradzi. Burchacki od marszałka Struzika (jeśli ten w ogóle dalej będzie marszałkiem, bo póki co na to się nie zanosi) też zbyt wiele nie dostanie bo Kosińskiego i tak nie przebije (ten po prostu ma doskonałe relacje z marszałkiem). Dlatego też pomimo, że już od dawna Ciechanów nie jest miastem wojewódzkim, to i tak dalej lwia część środków przeznaczonych na nasz region będzie trafiała grodu nad Łydynią. Teoretycznie Kiełbiński miałby największe pole do konstruktywnych działań w tej materii, w sumie to przecież z jego inicjatywy podjęte zostały rozmowy z PKP. Pojawia się jednak pytanie czy znajdzie w sobie dość determinacji, by pieniądze których dysponentami są wojewodowie były choć w pewnej części dostępne dla Mławy. Pewne jest zatem, że środki na finansowanie inwestycji (czy to marszałkowskie, czy rządowe) są i będą do możliwe do pozyskania. Czy jednak miasto Mława będzie ich beneficjentem???

Radnybezradny
Radnybezradny
3 lata temu

Tu Radnybezradny wielu kadencji, pobierający dietę, zasiadający w wielu komisjach, mający przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM, podnoszący najwyzej rękę podczas głosowań,Paryżanin. Lawiruje juz od lat pomiedzy różnymi kandydatami, układami, stronnictwami, tylko po to aby oddanie służyć społeczeństwu Mlawy ale pierwszy raz, jako członek organu nadzorującego działania menadżera mam miec cos do powiedzenia. Mam podjąć decyzje. Do tego jeszcze sam, iiiiiii nikt mi kartki z instrukcją nie podał. Eeee, to lepiej będę za i przeciw a pózniej, to ktos za mnie zrobi. Kochani Wyborcy, zbliża się moment, w którym to Wasz głos zdecyduje o tym jaka ma byc Mława w przyszłości. Głosujcie na mnie, bo przeciez to Ja Radnybezradny, przez te wszystkie lata dbam o Nasze sprawy najlepiej.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Radnybezradny

Takiego polamanca to lepirj zostawic, w spokoju, niech te kabaretowe posty dalej sobie pisze.

Karetka
Karetka
3 lata temu

Podczas wspomianej sesji Pan radny Krzysztof Wasiłowski wypowiedział haniebne zdanie „czy to jest wielka różnica, czy ta karetka pogotowia będzie 2 minuty wcześniej, czy później”. Czy to jest brak świadomości tego Pana czy totalna pogarda życia i ludzi? Każda minut jest ważna w ratowaniu życia ludzkiego, a ktoś zasiadający w Radzie Miasta śmiej takie słowa wypowiedzieć? Nie życzę temu Panu, aby te dwie minuty musiały kiedyś zadecydować o jego życiu. Ktoś głoszący takie tezy powinniej być elimonowany z życia publicznego !

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Karetka

Popieram i zdziwiłbym się bardzo, gdyby mieszkańcy tego osiedla wybraliby tego pana na następną kadencje. Moim zdaniem taki wybór świadczyłby źle o mieszkańcach.
Nie dajmy się manipulować takim ludziom, bo ten pan w chwili obecnej manipuluje swoich wyborców (ta niby walka o uliczki osiedlowe (to jest po prostu kpina).

Bielik
Bielik
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie ubliżaj mieszkańcom i nie próbuj ich rozliczać. Takie mają prawo – wybierać. Skoro w trzech kolejnych wyborach głosowali na wyżej wymienionego, to chyba należy ten fakt uszanować. Poza tym jeśli uważasz, że manipulował ludźmi, to napisz w jaki sposób. Jeśli zaś tylko zwyczajnie nie lubisz Pana Krzysztofa, zastanów się czy to wystarczający powód aby go opluwać?

Arek
Arek
3 lata temu
Reply to  Bielik

Upluwać? Człowiek który nie szanuje ludzkiego życia, nie zasługuje na szacunek. A ta ustawka z Burmistrzem i pytanie o ulice srebna to czysta manipulacja i teatrzyk. 4 lata mieszkańcy cierpią przez te remont a Pan Wasiłowki spokojnie sobie z burmistrzem kawę piją. Dal Wasiłowskiego ważny jest układ z Kowalewskim, a nie interes mieszkańców. Jak by z tego regionu był ktoś, komu zależy na ludziach i mieście, już dawno remont by się zakończył. A tak to mamy farsę i pogadankę radnego z burmistrzem. jeden drugiemu zrobił dobrze i tyle w tym temacie. A ludzie niech cierpią. Bo układy się liczą, nie oni.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Arek

Tak też uważam, ze pan Wasiłowski na posiedzeniach rady robi teatrzyk (bardzo dobre określenie) i to w porozumieniu z Kowalewskim. Burmistrz wysłuchuje jego wypowiedzi bardzo spokojnie. Dlaczego na zarzuty innych radnych np. Pola, albo przewodniczącego jednego z Osiedli reaguje nerwowo, próbuje ich zdyskredytować publicznie, a z panem Wasiłowskim się cacka???
Uważam, że pan Wasiłowski jest w bardzo dobrej komitywie z burmistrzem, a te kawki w gabinecie są takim samym dowodem jak i reakcja na petycje Wasiłowskiego.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Arek

Przestancie dyskutować, o tym Wasilowskim, czyz mie widzicie że jest on na uslugach Burmistrza. Sam bardzo się dziwię, czy mieszkańcy tego okregu, nie dostrzegają tego jak są manipulowani, przez Pana Wasilowskiego, w latach, młodości nosil ksywe CIUL, i tak zostalo do dzis, to naprawdę ta ksywa pasuje jak ulal do niego, dziś, ten Pan naprawdę nic wspolmieszkancom, nie zalatwi, i w niczym nie pomoze, dajcie mu juz spokój, on w ogole nie powinien byc Radnym, zrobiliscie wielki blad, i przestancie go powielać w wyborach, a takich aktywistów jak Wasilowdki w obecnej Radzie jest większość.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Bielik

Orzeł ze swymi madrosciami się znalazl zfolguj trochę w rych pochwała dla Wasilowskiego, /ciul/ napisalwm to słowo aby przypomnial sobie szkolne czasy z dawnego szkolnego baraka.

ratownik
ratownik
3 lata temu
Reply to  Karetka

Pan radny Krzysztof Wasiłowski na najbliższej sesji powinnien przeprosić za swoje haniebne zdanie. Jako ratownik medyczny z długoletnim stażem, dobrze wiem, że każda minuta decyduje ludzkimżyciu. Kraw człowieka zalewa jak slyszy takie bezmyślne tezy.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  ratownik

A czy Wasiloedkiego, stać na przeprosiny, na sesji, jemu ciezko zdanie sklecic, chyba ze ktos mu napiszę na kartce, to byc moze przeczyta.

Kris
Kris
3 lata temu

Decyzję o sposobie przeprawy chcą odłożyć do maja, ale działkę pod ewentualną galerię na OKM chcą sprzedać od ręki. A może i decyzję o sprzedaży odłożycie.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Kris

Ha, to zupełnie dwie różne sprawy, na decyzji nic nie idzie ugrać, a działkę to trzeba szybko sprzedać, „bo może mnie nie wybiorą na następną kadencję”, a decyzja o tunelu niech poczeka, bo to zbyt kontrowersyjny temat, bardzo niewygodny, po co przysparzać sobie wrogów, wszak chyba mieszkańcy wiedzą, że Mławę stać tylko na ten najtańszy przejazd, a podjęcie takiej decyzji przed wyborami to strzał w oba kolana – nie sądzisz?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Sprzedaż tej działki pod ową galerię i bloki, szanowni radni powinni powstrzymać przed wyborami, bo to już za dużo.
Tu burmistrz może podejmować sam decyzje. Ciekawe jakie ma z tego profity, ze się tak śpieszy.
TYM TEMATEM CZYLI SPRZEDAŻĄ DZIAŁKI OBOK TORÓW WINNY SIĘ ZAJĄĆ MEDIA, bo to chyba cuchnie i znów dowód na sztamę burmistrza z deweloperami.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Anonim

Nie bądźmy, naiwni, tak jak piszes jakA by nie miał profitów to by się tym nie zajmowal, do tego dorzucić trzeba te ciagle powtarzane przetargi. A jesli tsk to wyglada to robota tylko dla CBA, ktora z powodzeniem może, co niktorym rozwiazac jezyki, a my p bywalcy i komentujacy mlawianie mozemy sobie tylko popisac, chyba że ktos wteszcie SIĘ tum zajmie.S

Kolo
Kolo
3 lata temu

Grają na czas bo wybory za pasem.
Obecny burmistrz nie bardzo chce coś zrobić to odwleka.
Oby zmiany przyszły jak najszybciej.
Może będzie ktoś kto potrafi pozyskiwać i fundusze europejskie i rozmawiać z przedstawicielami PKP bo P. Sławomir już chyba nie chce..
Czas na rozmowę.
Czas na zmiany.
#nicbezwas

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Kolo

Pan Sławomir nie lubi takich rozmów, gdzie musiałby może o coś prosić, coś sugerować, Pan Sławomir lubi rozmawiać z deweloperami i LG

Leszek
Leszek
3 lata temu

Gra na czas.Bedzie się to wszystko ciągnęło to długo jak budowa przez burmistrza dworca centralnego przy Mława Miasto.

77
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x