Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Biegli na polu bitwy pod MławąMusimy mieć świadomość w jakim miejscu się znajdujemy. Tu, na przedpolach naszego miasta w 1939 roku rozegrała się Bitwa pod Mławą. To miejsce jest wyjątkowe dla mieszkańców Mławy i naszego wojska. I dziś właśnie tu rozgrywany jest I Drużynowy Bieg Żołnierzy na 3000 m o Puchar Szefa Sztabu Generalnego WP oraz Burmistrza Miasta Mława – powiedział Sławomir Kowalewski w krótkim wystąpieniu na polu w Uniszkach Zawadzkich.

Uroczystość zorganizowaną z okazji 79. Rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą oraz z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości otworzył ppłk Krzysztof Futyma, Komendant WKU w Ciechanowie, reprezentujący tego dnia Szefa Sztabu Generalnego oraz Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie.

Do organizatorów zgłosiło się 10 drużyn wojskowych oraz jedna reprezentacja klas mundurowych –Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia. Każda z ekip składała się z 10 zawodników i miała do pokonania 3 kilometry w pełnym umundurowaniu polowym i ciężkich, wojskowych butach. Teamy wybiegały oddzielnie – co trzy minuty. Aby wesprzeć kolegów biegaczy specjalnie o 10:00 nad polem Bitwy pod Mławą przeleciał MIG i pomachał skrzydłami.

W zawodach drużynowych wystartowały ekipy:

2. Ośrodka Radioelektronicznego,
Dowództwa Garnizonu Warszawa
8. Flotylli Obrony Wybrzeża
16. Dywizji Zmechanizowanej
1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych
12. Dywizji Zmechanizowanej
Sztab Generalny
Wojskowych Zespołów Sportowych
oraz klasy mundurowa z LO ACK Mława.

Pokonanie wyznaczonej trasy nie było łatwe. Temperatura na polu bitwy pod Mławą przekraczała 30 stopni, jednak wszyscy zawodnicy wykazali się świetną forma i sportową postawą. Jako czas drużyny był brany pod uwagę czas dotarcia do mety ostatniego zawodnika.

Jako pierwsza bieg ukończyła reprezentacja 12. Dywizji Zmechanizowanej, która pokonała 3 kilometry w czasie 12 minut i 12 sekund. Za nimi do mety przybiegli zawodnicy 2. Ośrodka Radioelektronicznego (13 min.14 s.), a trzeci czas osiągnęli marynarze – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża (15min.55s.). W kategorii klas mundurowych zwyciężyła klasa Liceum Ogólnokształcącego ACK Mława.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

źródło: UM Mława

 

fot. UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
3 lata temu

parodia

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  lol

Tak racja. Impreza dla imprezy, i nich ktos powie że nic SIĘ nie dzialo w.Mlawie, najwazniejsze że Jankowski stanął na wysokosci zadania, i Burmistrz miał komu wręczac puchary.

Marek
Marek
3 lata temu

A czemu te biegi miały służyć, to chyba tylko zapchajdziura, wyganianie chłopaków po polu w mundurach w tym słońcu. Jaśnie nam panujący sam powinien odziać mundur, kamasze i pozasuwać po tym polu. Frekwencja była za….sta, oprócz ganianych chłopaków i kadry to tylko reporter by tą kichę zrelacjonować.
Mława była jest i będzie brudną zarośniętą szarzyzną do puki do puti nie zmienią się kliki nam panujące na ludzi z j…mi.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Marek

Bardzo celnie sypiesz Marek—tak trzymaj, aby do wyborów, bo Mławie naprawdę potrzebni są ludzie z j***mi, aby ten bałagan po obecnie RZĄDZĄCYCH POSPRZĄTAĆ, i sprawdzić dokładnie, czy nie zostawili jakiegoś „trupa” w szafie, bo że wielomilionowy dług to wiadomo–ale co jeszcze????. A propozycję tego biegu z pewnością wymyślił, specjalista od sportu. Jankowski, bo tylko jego stać na takie pomysły

Anonim
Anonim
3 lata temu

Och… a to co???… proszę jednak pieniądze na taką imprezę się znalazły – pewnie zaoszczędzone na zaniechaniu bitwy pod Mławą

Marek
Marek
3 lata temu
Reply to  Anonim

Teraz na tych polach będzie rosła gryka dla prywaciarza i pewnie z dzierżawy coś dla zamydlenia oczu wyłuskano. Głośno panujący krzyczeli o mauzoleum w tym miejscu co też dziwny pomysł a dzisiaj uznali, że gryka .

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x