Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Specjalne miejsca na widowni dla kombatantów i osób z niepełnosprawnością


Dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz kombatantów przewidziane są ułatwienia w dotarciu na widownię na uroczystości  79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą w Centrum Miasta oraz na koncert, które odbędą się 24 sierpnia 2018 r. od godz. 17.00.


Osobom z niepełnosprawnością oraz kombatantom przydzielone zostanie specjalne miejsce na widowni. Wystarczy wysłać zgłoszenie.

Zgłoszenie dotyczy zarówno uroczystości w centrum miasta – Apel z okazji obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą, inscenizacja nalotu bombowego na Mławę oraz Koncertu Pieśni Patriotycznej – kwintet dęty „Favori”  z  solistami z udziałem Roberta Szpręgla.

Zgłoszenia prosimy kierować do Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Mława, tel. 236546433 e-mail: [email protected] na specjalnym formularzu dostępnym w załączeniu oraz w Urzędzie Miasta Mława.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kolo
Kolo
4 lata temu

Pani I.M. którą osobiście bardzo dobrze znam mówi bardzo dobrze.
Co wynika z Jej wypowiedzi? – obecna władza oraz rada robi co chce bez rozmów z tymi co chcą rozmawiać..
Mam nadzieję w głębi serca że niebawem idąc do urn wyborczych każdy będzie wiedział jak zagłosować.

Anonim
Anonim
4 lata temu

Wszystko ładnie i pięknie, ale… już to pisałem na innym portalu:
Niektórzy kombatanci mają więcej zdrowia i ikry niż niejeden człowiek bez tej legitymacji, szczególnie widać to w kolejkach do lekarza.
Niepełnosprawni tak, ale kombatanci to tylko z pierwszą lub drugą grupą niepełnosprawności – tak powinno być.
Dobrze, że akcja z okazji „Dni Mławy” czegoś włodarza nauczyła, ale bez przesady, bo kombatantów jest pełno, jak mrówek, a większość z nich jest silna i zdrowa jak tury.

I.M.
I.M.
4 lata temu

cd.
6. Liczne, bardzo praktyczne szkolenia,
7. Stała współpraca ( cykliczne spotkania) z Komisją do Spraw Rodziny ,
8. Zapraszanie na miejskie spotkania, uroczystości, itp.
I wreszcie, a chyba to jest najważniejsze, właściwa postawa, poszanowanie godności i dostrzeganie podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną.
W mojej ocenie otrzymywaliśmy wsparcie, było one systematyczne i rozłożone w czasie, właśnie przez te 12 lat. Nie pojawiło się tak jak ta dyskusja dopiero w okresie przedwyborczym, gdy jakoś wszyscy przypominają sobie o osobach niepełnosprawnych. A że jeżeli jest jeszcze coś do poprawy, to zgodnie działajmy.
Uprzejmie proszę o poszanowanie mojego prawa do własnej opinii i darowanie sobie ewentualnego hejtu 
.

I.M.
I.M.
4 lata temu

Wywołana trochę poprzednim postem i dyskusją na temat sytuacji osób z niepełnosprawnością spróbuje podzielić się swoją refleksją. Do zrobienia jest ogrom spraw i zgodnego zaangażowania wielu osób w tym oczywiście samorządu. Każda grupa osób niepełnosprawnych dostrzega specyficzne dla siebie problemy i wypowiadam się tu w oparciu o doświadczenia środowiska działającego na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kluczowym w powodzeniu naszych zamierzeń np. utworzenia WTZ była w obecnej kadencji samorządowej współpraca ze Starostwem i przez grzeczność powiem tylko, że okazała się nieskuteczna.
W tym samym czasie ze strony Urzędu Miasta i Burmistrza otrzymywaliśmy wsparcie , poszukiwanie rozwiązań w trudnych dla nas sytuacjach . Z konkretnych działań było to
1. Wsparcie nas w staraniach o godne pomieszczenia na działalność Stowarzyszeń,(otrzymaliśmy je od Starostwa, jednak przy dużym naszym zaangażowaniu finansowym)
2. Pomoc w wyposażeniu w meble i sprzęt,
3. Coraz większe środki finansowe na wsparcie osób niepełnosprawnych w ramach otwartych konkursów ofert przy czym dotacje są na tyle rozsądne, że pozwalają na wykonanie zadania (nie wszędzie jest to tak praktykowane ) ,
4. Stworzenie możliwości pozyskania dodatkowych środków np. w ramach dofinansowania przez firmę Suez jako efekt Konferencji „Razem dla Środowiska” ,
5. Kolejny ,ogłoszony przez Burmistrza konkurs którego operatorem był MDK i które wykorzystało chyba tylko nasze Stowarzyszenie,

Kolo
Kolo
4 lata temu

Przez 12 lat obecny włodarz nie bardzo zwracał uwagę na niepełnosprawnych.
Co? Że zorganizował „transport” i miejsca na widowni podczas bitwy?
Transport był jednak nie oszukujemy się kto nie jechał ten nie wie że niedostosowany i niepełnosprawni na wózkach musieli sami wdrapać się do autobusu.
Co lepsze autobus zamiast dojechać gdzie było wskazane czyli pod wejście zatrzymał się około 400 m przed i jeśli ktokolwiek był na bitwie (a przypuszczam że większość mieszkańców) to wie jak wygląda pole i nie jest to asfaltową czy wyłożona kostką droga..
Teraz akcja miejsca?? Już kiedyś miały być i zapomniano o tych niepełnosprawnych tylko wpuszczono osoby starsze by miały gdzie siedzieć a Ci o kulach stali pod drzewami bądź siedzieli na parapetach sklepowych.
Nie piszę tu oskarżeń a to co widziałem.
Do tego była niedawno konferencja w sprawie niepełnosprawnych i jakie tego efekty??
Była Pani Irena, był Pan Karol na widowni (Mławskie stowarzyszenia) wybrani jako „głos niepełnosprawnych” tylko że tego głosu do tej pory nikt nie posłuchał..
To jest coraz bardziej przykre to co się dzieje w Naszym mieście.
Dlaczego lepiej wymienić ławki które i tak były dobre niż naprawić chodniki?
Czemu lepiej stworzyć nowy „wydział” w urzędzie niż zmodernizować przejścia dla pieszych??
Czemu….???

Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu

W sprawie niepelnosprawnych i tego co pisałem wcześniej.
Nie wiem czy wiecie, że Burchacki organizuje spotkanie z niepełnosprawnymi 13 września z tego co dobrze pamiętam.
I okej, można to w różny sposób nazywać kiełbasa przed wyborcza, obietnice itd. Też mam swój punkt widzenia w tej sprawie, ale zadziwiające jest to że dziś dowiedziałem się że podobno Kowalewski takie spotkanie organizuje 11 września dwa dni wcześniej.
Jeśli to prawda to dalej mamy robienie króliczka bo Burchacki już kilka dni temu o tym pisał.
Żenada, podobnie jak ten biuletyn, który trafia do mieszkańców Mławy z gratulacjami i zyczeniami imieninowymi własnoręcznie podpisanymi, bo nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby tak było rok rocznienprzez 12 lat.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Szkoda, że pan burmistrz nie pomyślał wcześniej o niepełnosprawnych, tylko dopiero po awanturze związanej z Dniami Mławy. Pan burmistrz miał 12 lat na to żeby pomyśleć o niepełnosprawnych i to nie dotyczy tylko imprez, ale i codziennego życia. Radziłbym panu burmistrzowi przejechać się na wózku po mieście Mława i zobaczyć jak łatwo być niepełnosprawnym. Tu mówię tylko o poruszaniu się na wózku inwalidzkim czy też z dzieckiem w wózku(chodniki, zjazdy z chodników na przejścia dla pieszych).
Trudno też dostać się do niektórych urzędów. W starostwie jeśli jesteś niepełnosprawnym dostaniesz się tylko na parter i tam może do ciebie, drogi niepełnosprawny, zejść pracownik starostwa i załatwić Twoją sprawę na korytarzu – ciekawe, prawda?
Jest wiele takich miejsc w Mławie gdzie niepełnosprawny ma utrudniony dostęp.

amma
amma
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Wydaje mi sie że problem poruszania sie na wózkach i dostępności do obiektów to problem wielu polskich miast i nie obarczajmy winą za wszystko Burmistrza i to jeszcze przy okazji jego pozytywnego skierowanego na pomoc niepełnosprawnym działania.

Znajomy
Znajomy
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ty ptaszku aż 12 lat czekałeś na swoje wymiociny publiczne w temacie niepełnosprawnych? Weż chłopcze wytrzep ten jad z siebie, bo jak się zatniesz w ten rozchlapotany jęzor to pandniesz nieżywy. Boże że takie cuś jeszcze może ze sobą wytrzymać.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Znajomy

„Prawda boli, prawda w oczy koli” 🙂

Anonimowo X
Anonimowo X
4 lata temu

Pani Agnieszko nie spodziewałem się tego po PAni, __(_i mam pytanie? czy to z polecenia, czy zwlasnej incjatywy.?

Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu

Śmieszne to z punktu widzenia badanego obserwatora.
Kampania na całego w każdej dziedzinie życia.
Burchacki na FB wydarzenie o spotkaniu z niepelnoaprawnymi – Kowalewski otwiera loże dla niepełnosprawnych. Jakoś wcześniej przez tyle lat tak nie było 🙁
Byrchacki wydarzenie o wyborach – urzad miasta na profilu m miasto mlawa wydarzenie o wyborach,
Burchacki pokazuje drogi? M miasto Mława pokazuje chodniki wyremontowane
Burchacki z żoną? Kowalewski w parku w niedzielę z żoną.
Po co gonić króliczka? Trzeba było pracować 12 lat i być szczerym w intencjach, teraz nie trzeba byłoby „małpować” pomysłów i zachowań innych.

Anonimowo X
Anonimowo X
4 lata temu
Reply to  Czytelnik

Pomysly Panu Kowalewskiemu, orzez 12 lat się wyczerpały, a tych ktorzy mu pomagali wygrywać po prostu po zwalnial, i dlatego goni krolika, aż zlapie go w Trzcincu.,a do Mławy w odwiedziny, bedzie przyjeżdżał rowerm, przypomni sobie jak to dawniej bywało.

Stefania
Stefania
4 lata temu
Reply to  Czytelnik

,,,,,śmieszne jest to co my zwykli obywatele robimy dla osób niepełnosprawnych.Mamy tylko roszczenia i nagonki na innych.Czy ktoś z państwa pomógł osobie niepełnosprawnej lub na chwile odciążył rodzinę,czy przyszliście państwo do parku jak był wyświetlany film w plenerze gdzie byliście kochani,czy wyciągacie pomocną dłoń chyba nie, nie i jeszcze raz nieee

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Stefania

Stefanio mów i pisz za siebie. Jeśli Ty nigdy nikomu nie pomogłaś, to nie wrzucaj do swojego gara innych – to taka drobna rada.

Zdziwiona
Zdziwiona
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

A pan w swoich wypowiedziach mówi za siebie ? Przeciez nie zna pan tej Pani A może ona pomaga bardzo dużo i boli ją to że tak mało jest ludzi chętnych do pomocy. A czy pan pomaga ? Nie musi .Ale może mógłby pan czasem powściągnać język i nie ranić bezpodstawnie innych ludzi.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Zdziwiona

Tak, czasami pomagam w opiece nad niepełnosprawnymi i dlatego zabolała mnie wypowiedź Twoja Zdziwiona Stefanio.

Zdziwiona
Zdziwiona
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

A niech Pan sobie tak szczerze odpowie Gdybyśmy dzis wystąpil z apelem o spotkanie tych ktorzy chca jakos wesprzec , ile osób przyjdzie . Może kilka .Zaraz zaczną sie wymówki,podziały, pretensje, oskarżenia tak jak ta dyskusja A przecież nie o to chodzi.Pozdrawiam.Zdziwiona ale jednak nie Stefania.

Stefania
Stefania
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Mogła bym się bronić ale niech tak zostanie,może kiedyś się rozpisze i powiem co mnie boli.Nie mam zamiaru nikogo ranić ale znam dobrze potrzeby osób niepełnosprawnych i ich opiekunów i wiem z czym się borykają,pozdrawiam.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x