Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strzegowo uczciło rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mławie tylko syrena


1 sierpnia mieszkańcy Strzegowa w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczcili pamięć tych, którzy zginęli bohatersko podczas powstania w 1944 roku. Z tej okazji zespół wokalny wykonał pieśni powstańcze, a wójt i radni złożyli kwiaty pod pomnikiem bohaterów poległych w czasie II wojny światowej. Spotkanie miało miejsce na skwerze w centrum miejscowości. Organizatorami byli: wójt, radni i Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie.


W Mławie nie było zorganizowanych obchodów tej rocznicy. Zgodnie z zarządzeniem wojewody i wieloletnią tradycją, punktualnie o godzinie 17-tej zawyła jedynie alarmowa syrena, a strażacy wystawili bojowe wozy przed budynek strażnicy przy ulicy Padlewskiego i też uruchomili sygnały. Przynajmniej w centrum miasta, w Godzinę „W” niewielu przystanęło, by okazać łączność z Warszawą. Chociaż był jeden pojazd, który zatrzymał się i wysiedli z niego starsi państwo, by podczas dźwięków syreny przez chwilę zrobić przerwę w podróży.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
4 lata temu

Brawo dla mieszkańców Strzegowa ….

Pola
Pola
4 lata temu

Smutna prawda. Mława nie jest solidarna z Warszawą. Gdzie jest Burmistrz, gdzie Rada Miasta ? Jakie święta będzie obchodzić Mława ?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Pola

1 sierpnia to jest smutna rocznica a nie święto. Tak jak 1 września.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Pani rzecznik Ratusza zapomniała, poinformować Burmistrza, o rocznicy POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, i dlatego tak wyszło. JAK MNIE WYBIERZECIE TO NA PRZYSZŁY ROK BĘDZIE LEPIEJ.

Firma
Firma
4 lata temu

Urzad zapomniał wynająć firmy która by im te uroczystości przygotowała

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Firma

Taki upał – nie chciało się ruszać tyłka do niczego. W taki upał to się siedzi bez najmniejszego ruchu, bo każdy ruch powoduje pocenie się i człowiek strasznie się męczy.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x