Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W parku trwa budowa placu zabawDo końca września powstanie największy i najdroższy w Mławie plac zabaw dla dzieci w mławskim parku.  W okolicy również przebudowywanej „popówki” trwają już prace nad jego budową, które prowadzi firma Novum ze Szczytna, ta sama, która wykonała plac zabaw przy komorze na Wólce.

W wyposażeniu placu znajdą się: linarium, urządzenia zabawowe typu „Panna” i „Surfy” a także siłownia plenerowa z urządzeniami: narciarz biegowy, rowerek, biegacz, twister, sztanga w leżeniu, steper, wiosła, motyl, ławka do mięśni ud i przyrząd do ćwiczenia mięśni brzucha. Dla najmłodszych dzieci przewidziano karuzelę, bujaczki i huśtawki, statek,ważkę i zestaw zabawowy. Plac zabaw ulokowany będzie na nawierzchni amortyzującej, z oświetleniem, roślinnością  i ławeczkami.

Prace w parku prowadzi od 12 lipca wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Novum ze Szczytna. Ich koszt, zgodnie z podpisaną umową, wynosi 949 999,01 zł (kwota nie zawiera kosztów poniesionych przez miasto na prowadzenie nadzoru inwestorskiego i konserwatorskiego na terenie zabytkowego parku). Plac zabaw powinien być gotowy do 30 września br.

red.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wolczanin
Wolczanin
3 lata temu

A na Wólce ino piach A mogła być inna nawierzchnia,ale po co dla „głupich dzieci z Wólki”przecież I tak zniszczą. O ironio losu jak długo jeszcze takie chamstwo będzie trwało

mama
mama
3 lata temu
Reply to  Wolczanin

Na Wólce jest najfajniejszy plac zabaw w Mławie. jeżdżę tam z dzieckiem specjalnie, żeby poczuło trochę zieleni, natury. Nie wszystko musi być syntetyczne, żeby było dobre. Spróbujcie to zobaczyć

Outsider
Outsider
3 lata temu

Co na to konserwator zabytków? to są jakieś wolne żarty!!! po drugiej stronie koło kortów wolny plac, a oni niszczą teren przy kasztanowcach!!! kiedy ten cyrk się skończy?!!
skate park, muszla koncertowa z zabetonowanym terenem i „mini korytem”, plac zabaw z lodziarnią, kort, popówka, „Parkowa” , palc z marszałkiem, wycięty stary drzewostan, połamane drzewa, i jeszcze kolejny plac zabaw. Mam propozycję wytnijcie cały drzewostan, wszystko!!! Zróbcie stadion lub zoo ogrodzenie już jest. Szok!

jarek
jarek
3 lata temu

serce mi się kraje jak widzę zdemolowany park. możecie sobie budować co chcecie a najlepiej podzielić na działki i sprzedać postawić bloki.pamiętam jak było kiedyś cudownie i nikt nie walił milionów w ogrodzenia plac zabaw było skromnie ale pięknie teraz jest jak w boksie dla psów wszysto sztuczne i zniszczone

MamaTrzylatka
MamaTrzylatka
3 lata temu

Zapewne najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie mają dzieci…

ZygFryd
ZygFryd
3 lata temu
Reply to  MamaTrzylatka

Jak śpiewała M. Jeżowska „Wszystkie dzieci nasze są …” cieszymy się zatem ich szczęściem. I właśnie tak trzeba, bez kompleksów. Ciechanów ma swoje inwestycje a my swoje.

Aaaa
Aaaa
3 lata temu

Skoro ta sama firma która budowała plac zabaw na Wólce to może w grudniu zostanie oddany do użytku…

Satyryk
Satyryk
3 lata temu
Reply to  Aaaa

Nic podobnego! Plac zostanie oddany w terminie a może nawet troszkę wcześniej. I trzeba powiedzieć, że dzięki tej inwestycji Mława nawiąże wprost do wspaniałej twórczości nieodżałowanego S. Barei. Na uroczystym otwarciu Burmistrz (o fizjonomii przypominającej trochę prezesa Ryszarda), powie, że to jest plac „na miarę naszych możliwości” i otrzyma owacje na stojąco. Następnie głos zabiorą przedstawiciele społeczeństwa, którzy z pełnym przekonaniem oraz wielkim przejęciem powiedzą – „Niech nam żyje Burmistrz Kowalewski! Niech żyje nam!”. I wszystko to zostanie utrwalone, i będzie to można wielokrotnie odtwarzać.

Green
Green
3 lata temu

Kiedyś powiemy że na miejscu tego placu był „zabytkowy park” szkoda

Wml
Wml
3 lata temu

A co powstaje po drugiej stronie popowki? Ten placyk przy kortach?

Rysiek
Rysiek
3 lata temu

znowu park ,znów wyrzucona kasa . Co jeszcze w parku da się upchnąć?

spidy
spidy
3 lata temu
Reply to  Rysiek

następne trzy zmiany kasztanowców w głównej alei w najbliższym dziesięcioleciu i kilka ławek zamiast kilku starych drzew-plan Kowalewskiego

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x